Fórum - Zobrazit téma - co vy na to?? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - co vy na to??
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

co vy na to??
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 8:56 pm    Předmět: Křestˇanství,reiki a nejen reiki Citovat

Damao,děkuji ti.Ano,v tom souhlasím.Vždy záleží na jedinci-člověku,vyspělosti jeho Ega...S Novým zákonem máš pravdu.Jsem také zvědavá,zda někdy vyjde pravda najevo...Ale každá organizace vyžaduje dodržování ,,pravidel"-řád,proto je velmi těžké hledat a nalézt...Rovněž ti,co se rozhodli pro změny,i když později čas ukázal,že pozitivní,zaplatili dan...Ale jistě s plným vědomím.O to více cítím úctu k takovým osobnostem...Díky za Tvůj příspěvek...Aya.
Návrat nahoru
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

...
Tak se mi to rozleželo v hlavě.

Křesťanství není tak špatný. Shocked

Ne vážně, je tam spousta světců, kteří to dokazují.


Ayo, říkáš, že jde o vyspělost Ega, ale mě přijde že spíš jde o to, do jaké míry je Ego rozpuštěno..ať vyspělé, nebo nevyspělé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 9:20 pm    Předmět: Citovat

Annako,vybrala jsem jen namátkou...Spoustu jsem vynechala,ne záměrně,ale jistě bychom našli i jména zcela neznámá...Možná jsem nepoužila dobrý výraz...Používám výraz Duše...,tudíž ovlivnění reinkarnacemi,sanskárami,duchovní vyspělostí...atd.Doufám,že se nebudou ostatní zlobit,někdy použiji jiné výrazy,je to učením....Ego-já ,moc nepoužívám,pokud nemusím,což ,,nemusím"......Aya. Smile
Návrat nahoru
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 11:34 pm    Předmět: Citovat

Ahh, Ayo, promiň, jestli to vyznělo tak, že se s Tebou chci hádat...

Jen jsem reagovala na svůj příspěvek, kde jsem byla ke křesťanství trochu moc přísná.

A pak jsem jen chtěla něco upřesnit.

Ale jak říkáš, v těch termínech je lehký zabloudit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 11:21 am    Předmět: Křestˇanství,reiki a nejen reiki Citovat

Milá Annako, Very Happy Jsi moudrá duše,takže vím,že nejsi typ,jako i já,že bychom se ,,hádaly".Je to diskuze a je jen dobře,že každý zde píše svoje znalosti,názory,zkušenosti velmi slušně,fundovaně a ohleduplně...Někdy se psané slovo hůře vysvětlí,protože má být stručné a jasné(bohužel mně se leckdy nezdaří... Wink )Nejsem katolík,asi jako většina zda na www.,ale nic proti slušným,atˇ mají jakkoliv víru a konají dobro.Mám přátele z mnoha různých náboženských směrů a vycházíme dobře,protože se respektujeme...Moji rodiče byli moudří,pocházím z mnoho národnostní rodiny,že mě nechali,abych se rozhodla dle svého citu,rozumu a srdce...Srdečně Aya.
Návrat nahoru
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 11:46 am    Předmět: Citovat

Annaka napsal:
...

Ayo, říkáš, že jde o vyspělost Ega, ale mě přijde že spíš jde o to, do jaké míry je Ego rozpuštěno..ať vyspělé, nebo nevyspělé.

Na tuhle větu bych rád reagoval. Ego není nutně o sobectví a sebestřednosti, i když to lidé rádi zaměňují.
O rozpouštění ega toho nejvíce naplácají ty tzv. duchovní spolky, které směřují k ovládání svých členů, k sektářským manýrám: Nemyslete, my myslíme za vás; řekneme vám, co chcete.... co máte číst a co ne, co si máte oblékat, co jíst, jaký má být váš denní režim.
Myslím, že je dobré si ujasnit, že ego je souborem našich přání, aspirací, tužeb, strachů a omezení. Ego - jak vždycky zdůrazňoval na přednáškách pan Eduard Tomáš - je božského původu - nelze ho tedy v zásadě zcela rozpustit. Má důležitou vlastnost: jako motor nás dovede k tomu, k čemu se upíná naše pozornost.
Zdá se, že účinnější, než rozpouštět ego, je posílit své Já a pak svoji pozornost upřít k duchovnosti, k Bohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 1:24 pm    Předmět: Citovat

Ayo Smile


Damao napsal
Citace:
Zdá se, že účinnější, než rozpouštět ego, je posílit své Já a pak svoji pozornost upřít k duchovnosti, k Bohu.


Souhlasím - a tou pozorností se ego rozpouští.

Protože všechny naše přání, aspirace, tužby, strachy atd jsou nakonec o hledání a najití Boha.
Ve chvíli, kdy Ho najdeme naše aspirace a tužby se stávají více a více propojené s Božím záměrem až nakonec není možné opravdu mluvit o individuálním egu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 8:08 pm    Předmět: Citovat

Annaka a Damao

Velmi těžko se mně píše,aby to neznělo pyšně nebo bez pokory,jsem zvyklá nepoužívat ,,prostředníka" či Někoho,ale učení,které jsem měla možnost prohloubit v severní Indii,mně naučilo a učí komunikovat přímo a jen s Bohem.Co se týká mých přání,pocitů libých či nelibých,vždy posílám vše jen k Bohu,myšlenou onu Jedinou vesmírnou božskou energii.,jehož jsme každý z nás součástí,ale naprosto individuální a jedinečnou..Zdálo se mně to velmi přirozené...I meditace jsou velmi hluboké,mohou trvat relativně krátký časový úsek,ale i delší...Jsem ráda,že mám pocit naprosté Svobody ve vzájemném Spojení...Aya.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund