Fórum - Zobrazit téma - co vy na to?? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - co vy na to??
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

co vy na to??
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alonsinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 23.11. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 8:04 am    Předmět: co vy na to?? Citovat

můj dotaz asi bude souviset s tématem křestˇanství a reiki.Právě jsem si na netu přečetla článek o tom,jak církev odsuzuje reiki a lidi,kteří se jí zabývají považují pomalu stejně jako ve středověku za čarodějnice.Co vy na to?Takový nesmysl!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 10:47 am    Předmět: x Citovat

Napadá mi pouze: at si myslí kdo chce, co chce - proč se tím zbytečně zabývat? My víme svoje, oni ví svoje, každý na své straně pravdy.
Tyhle vleklé debaty stejně k ničemu nevedou.

My, reikisti, máme svoje zkušenosti a snažíme se s tím co jsme dostali dělat to nejlepší podle svého vědomí a svědomí.
Tečka.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 11:27 am    Předmět: Citovat

Jelikož žijeme v takové kultuře, kde je křesťanství nejrozšířenější, tak si myslím, že s tímhle se dříve nebo později setká každý, kdo třeba pracuje s reiki, nebo nějak jinak... Na to je nejlepší naučit se stavět na vlastních zkušenostech, protože pokud se jednou člověk do podobných věcí zamotá, nejlepším lékem je mít zkušenost z úrovně, kde nevládne běžná mysl a to, co kdo říká. Jinak je všechno jenom o názorech a nekonečném dohadování. A hlavně, pokud někomu vadí, co si myslí církev, ať radši chodí do společnosti, kde se cítí dobře a nemusí řešit takové věci. Tečka. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 12:34 pm    Předmět: zavírat oči není řešením Citovat

rendyy napsal:
...pokud někomu vadí, co si myslí církev, ať radši chodí do společnosti, kde se cítí dobře a nemusí řešit takové věci. Tečka. Smile


Rendy, nejde o nějké "řešení". Je potřeba vědět, jaký názor na určitou věc jistá část naší společnosti má, nebo je jí alespoň systematicky podsouván.

Nezajímat se o tyto věci už dneska sice neznamaná být upálen na hranici,
ale obecně je velmi prospěšné být o tom informován a se způsobem myšlení
a reakcemi takto ovlivněných lidí raději předem počítat.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 1:40 pm    Předmět: Citovat

Vnímám, jaká rozdíl je pro mě, jestli slyším nebo čtu:
Reiki je pro mě spojení s čertem .
nebo jestli slyším nebo čtu :
Četla jsem, že reiki je pro ně spojení s čertem.
První je pro mě nepřímá otázka pisatele, druhá je pro mě trošinku sektářská schovávačka za skupinu. Ve smyslu, jsme ti dobří. Takže díky, že jsem si to pěkně mohla procítit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 9:11 pm    Předmět: Re: co vy na to?? Citovat

alonsinka napsal:
můj dotaz asi bude souviset s tématem křestˇanství a reiki.Právě jsem si na netu přečetla článek o tom,jak církev odsuzuje reiki a lidi,kteří se jí zabývají považují pomalu stejně jako ve středověku za čarodějnice.Co vy na to?Takový nesmysl!!!


Ahoj, som z V Slovenska, kde je 90% veriacich, vratane celej mojej rodiny aj mna Smile a zatial som sa nestretla s tym, aby mi niekto nieco v tomto zmysle povedal... Prave naopak... mozes prosim ta hodin sem link, kde o tom pisu? Diky Jarka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
alonsinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 23.11. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 8:54 am    Předmět: Citovat

Lylka-ahojky je to na www.duchovnipomoc.estranky.cz.Je to úžasný web,který patří ženě jménem Kytička a dozvíš se tam spoustu věcí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 8:33 pm    Předmět: Citovat

Diky, mrknu na to Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 10:20 pm    Předmět: Citovat

zo je pěkná bouda ten odkaz, alonsinko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sax
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.6. 2003
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2008 2:51 am    Předmět: Citovat

Není to bouda, jen chybně napsaný odkaz. Správně je:
http://www.duchovnipomoc.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
alonsinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 23.11. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2008 3:18 pm    Předmět: Citovat

jejda,pardon,špatně jsem to napsala,to není bouda,Damao
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 2:07 pm    Předmět: Citovat

Citace:
můj dotaz asi bude souviset s tématem křestˇanství a reiki.Právě jsem si na netu přečetla článek o tom,jak církev odsuzuje reiki a lidi,kteří se jí zabývají považují pomalu stejně jako ve středověku za čarodějnice.Co vy na to?Takový nesmysl!!!

Křesťanství se cítí a vždy cítilo ohroženo, protože Ježíš učil velmi krátkou dobu velmi nevzdělané lidi
A protože jediná kniha která se bere jako přímé slovo Boží je podle této cesty Bible, je tam tak strašně málo informací, že lidé se upnou na to málo, co mají a ještě k tomu je to v obrazech, kterým nerozumí.
Není divu, že se bojí a tápou.
Je to jako kdyby byli v temném sklepě plném pastí o kterých by neměli žádné informace, kromě toho, že tam pasti jsou.
Jejich strach ochromí jejich intelekt a to není vždy na škodu, protože intelekt na duchovní cestě funguje často jako překážka.
A tak mohou dojít cíle.
Jenže, bohužel, než k němu dojdou, mnohdy otravují život těm, kteří o těch překážkách a pastích ve sklepě ví o něco více a proto mají v sobě méně strachu a více moudrosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 7:03 pm    Předmět: Křestˇanství,reiki a nejen reiki Citovat

Možná bychom měli položit otázku trochu jinak...Ne všichni křestˇané odsuzují a odsuzovali reiki,ale i např. otázky a úkazy nadpřirozené,vymykající se rozumovému a rozumnému vysvětlení.I mezi ,,svatořečenými" najdeme mnoho výjimečných duší,kteří však byli předem zatraceni,nebo skončili na hranici...Není pochyb,že Ježíš byl skutečná postava,z masa a krve,ovládající zřejmě špičkově jogu-Zmrtvýchvstání,uzdravení malomocných-Lazar,jasnozřivost(...,,I ty mě 3krát do západu Slunce zapřeš"),apod.Jak myslíte,že by skončil v této době?Ukřižování,ale v podobě jiné,by ho neminulo.Francesco z Assisi,cožpak nebyl jiný,když katolíci tvrdí,že zvíře duši nemá?Vlastně forma reiki...Jeanne d´Arc,byla vizionářka,charismatická dívka nebo schizofrenička...?Od lidí,kteří jsou nadáni a jsou ,,božími nástroji",očekávají ostatní Zázraky,které oni činí...Ale vždy se najde v jejich okolí duše,která má na sobě ,,tmavé" sanskáry z předchozích životů a ta rozpoutá to,o čem píšeme.Bohužel katoličtí duchovní ,zůstávají ve stejném tmářství,jako v hlubokém středověku...Stalo se nám,při vyslovení jména Ježíš,že kněz padl na kolena s křikem a křižováním,že bere můj kolega jméno Boží nadarmo...Musela jsem mu říci,že jméno Jesus je prastaré jméno a je používáno dodnes v jižní Americe...Aya.
Návrat nahoru
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 7:29 pm    Předmět: Křestˇanství,reiki a nejen reiki Citovat

P.S.Ještě jsem jen chtěla doplnit.Bible,jak je dnes prezentována,není originálem...Jistě mnozí z vás víte,že z ní bylo mnoho vynato právě Vatikánem,takže pravou podobu Bible neznají ani praktikující katolíci.Atˇjiž Starý či Nový zákon.Není to zřejmě v zájmu vysokých hodnostářů,aby katolíci o něčem pochybovali či diskutovali...Neměli bychom ale zaměnovat,tím myslím i své zamyšlení,křestˇany a katolíky.Aya.
Návrat nahoru
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 8:40 pm    Předmět: Citovat

Ayo, dobře jsi to napsala, jen bych dodal, že vždycky je to o konkrétních lidech a ne o organizacích, systémech a církvích.
Pokud jde o tu bibli a škrty v ní provedené, jak jsi to popsala, ono je to trochu složitější a souvisí to s počátky křesťanství, konkrétně s dobou, ve které křesťanství začalo aspirovat na světové náboženství.
Faktem zůstává, že Nový zákon, tak jak jej dnes známe byl vytvořen na základě zápisů lidí, kteří Krista osobně znát nemohli - nemohli se s ním setkat. Není to písemné svědectví samotných apoštolů, přesto, že se vytváří zdání, že to tak je.
Historii raného křesťanství se teprve daří postupně odkrývat a většinou to, co je archeology nalezeno, je velmi překvapivé. Proto výsledky jsou publikovány spíše v odborných kruzích a jsou stále předmětem diskuzí. Jednou určitě budeme znát více.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund