Fórum - Zobrazit téma - Náhradní díly - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Náhradní díly
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Náhradní díly
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 12:15 pm    Předmět: Náhradní díly Citovat

Ahojenky, milí,

dnes čtu, že se začne používat umělé srdce. Transplantace tedy nebude jen od ´´dárců´´, ale vyráběna. Kamarádka má oba nové kyčelní klouby. Maminka má stroječek, který je stabilizuje chod srdíčka. V mém okolí je hodně implantátů zoubků. Jak to působí na naše já, na naše tělo,
na naše ..... (dosaď). Jak je těžké přijmout a ztotožnit se s novým náhradním dílem? Máte zkušenosti se sebou, ve svém okolí, s klienty? Děkuji za Vaše názory a zkušenosti. Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 9:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Míšo,

z vlastní zkušenosti Ti můžu napsat, že implantáty působí nejdříve na Tvojí peněženku a to opravdu dost bolestně, zejména pokud Ti musí ještě předtím vytvořit kost, aby je vůbec měli do čeho dát Crying or Very sad .
Když už je ale máš, tak to je fajn pro zbylé vlastní zoubky, které by jinak musely zvládat stejnou práci v menším počtu. Samozřejmě je fajn zkusit najít souvislosti mezi tím, proč zuby odešly, to téma si uvědomit a třeba zpracovat a zkusit tak zabránit odchodu těch zbylých.

Takže já rozhodně s umělou částí problém nemám a jsem ráda, že když už jsem nedokázala zabránit zkáze, že si můžu pořídit něco náhradního (ani brýle mi nevadí, beru je jako součást sebe sama).

Vyměňovat vlastní, třeba ne úpně krásné zuby za implantáty jen z estetických důvodů mi přijde jako obrovská chyba stejně jako zvětšování a zmenšování různých partií těla.

Hanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 7:16 am    Předmět: Nejsme toto tělo Citovat

No já si myslím, je jsme duchovní bytosti, tedy to živé v nás je duše a tedy případné "náhradní díly" nás příliš neovlivní.

Vždyť naše tělo se stále mění, všechny buńky se prý vymění jednou za 7 let, a také nemáme pocit, že bychom byli jiní nebo někdo jiný ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
miguraj
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.11. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 6:30 pm    Předmět: Citovat

taky v tom nevidím problém.Pokud to přijme tělo,proč by neměla i hlava.Nehledě na to,že spoustě lidem to zachrání život-viz ty kardiostimulátory.
A umělé srdce celkově?Výhodou už tedˇ je,že lidé nebudou muset čekat na vhodného dárce.A že je jich hodně,co se ho ani nedočkají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 6:35 pm    Předmět: Citovat

...to už pak srdéčka pukat žalem nebudou......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 11:36 am    Předmět: Citovat

Při duchovním cvičení o sebepřijetí a respektu k sobě samé jsme narazili na problém - (podvědomá úroveň) - zcela a plně přijmout ´´ND´´ jakou svoji právoplatnou a láskyplnou součást. Proto můj dotaz, zda se jedná o vyjímku či běžný ´´problém´´. Máte-li např. plombu v zoubku, ať už keramickou nebo starou - tmavou - prociťte si, jak ji přijímáte - zda zcela a úplně jakou součást Vás a Vašeho těla? M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 3:01 pm    Předmět: Citovat

Okenko, ja s tim nemam problem. Ja jsem duse a ne toto telo, docasna schranka Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 4:31 pm    Předmět: Citovat

Tělo je sice dočasná schránka, ale já tělo chápu jako prostředek ke splnění životního úkolu, který si naše duše v tomto konkrétním životě vybrala. Jelikož v této hmotné dimenzi by to bez těla nešlo.
Proto myslím, že bychom se k tělu měli ze shora uvedeného důvodu chovat tak, aby nám dlouho vydrželo a měli bychom dostatek času na sobě pracovat a plnit zde to, co potřebujeme. Z tohoto důvodu své tělo přijímám a mám ho ráda (i když není bez kazu Embarassed ) a snažím se ho zbytečně neničit. Samozřejmě i mě postihlo pár náhradních dílů v podobě plomb a korunek, ale problém s nimi mám pouze technický - občas nějaká náhrada vypadne a jsem víc závislá na pomoci zvenčí. Ale jsem ráda, že náhrady existují, protože bych se za chvíli nenajedla a tím začala postupně likvidovat tělo, které zde prostě potřebuji. Proto náhrady beru jako nutnost k přežití a přijímám je jako součást mého těla, součást mě a tím i mé duše.
Myslím proto, že pokud má někdo problém s přijetím nějakého náhradního dílu, má ve skutečnosti problém s přijetím sama sebe v tomto konkrétním vtělení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 8:33 pm    Předmět: Citovat

A co takhle.Tělo je pouze chrámem mého ducha.A mojí povinností je se o chrám starat.A když mám rezavý trubky a nebo okap,tak je musím,podotýkám musím vymněnit.Jen v dobře udržovaném chrámu žije dobrý duch.Když nebudu mít zuby,tak nepokoušu potravu a dostanu žaludeční vředy a ty mne předčasně zabijí.A nebo se postarám o svůj chrup a ulehčím žaludku a tím i mému duchu.Snadná volba.Jinak umnělé srdce nebo normální srdce,vymněním sval za implntát.Je to pouze sval.Duše sídlí ale ne ve svalu,né v tělesné schránce.To by jinak setlela na hřbytově.Já nevím,ale moje zatím není práchnivá,má se čile k poznávání duchovních zákonůŠaman.
PS:Není to pro mne důležité a proto jsem o tom neuvažoval,ale darovaný orgán asi něco z bývalého organizmu přenáší.Aha,už vím proč nechci umnělý chrup z pravých zubů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 8:42 pm    Předmět: x Citovat

Tuším pan Janča (pravděpodobně) prohlásil, že i když se nějaký orgán nebo část těla uřeže či odstraní, stejně tam jeho energie zůstává dál.
Připadá mi to jako hodně zajímavá myšlenka. Uváděl příklad i známého brzlíku, který v dospělosti má mizet, ale poklepávání na místo, kde byl prý stále pomáhá povzbuzovat práci imunitního systému.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 7:34 am    Předmět: Citovat

Connie - nemam nic proti tomu se o telo starat a pecovat o nej, ostatne staram se treba i o auto a to je "jen kus plechu". Jde mi o to to telo neprecenovat, protoze to co ozivuje, duse, je vecna a telo pomijive ...

Tomuhle nerozumim:
Connie napsal:
Proto náhrady beru jako nutnost k přežití a přijímám je jako součást mého těla, součást mě a tím i mé duše.


Myslela jsi tim, ze treba ta zubni plomba je soucast tve duse?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 9:19 am    Předmět: Citovat

Zbultrane, čekala jsem, že se na to někdo chytí Very Happy
Já to mám rozdělené nějak takto: naše součásti jsou vědomí, podvědomí, nadvědomí. Neboli řečeno jinak: tělo, duše, duch. Tělo a vědomí je to, co vnímáme v této hmotné dimenzi jako první, je nejvíc viditelné, prozkoumané a tudíž je nikdo nepopírá. Duše a podvědomí je ta část nás, která nás v tomto světě vede, nevědomě ovlivňuje a provádí zaznam. Pro nás nejvýše a jakoby nedosažitelně stojí duch, neboli nadvědomí. Naše vyšší já. Tato součást je stále spojená se zdrojem, stojí jakoby bokem, nad věcí. Nepůsobí na nás v této dimenzi, pokud ji k tomu vědomě nevyzveme. Teď se pro některé budu rouhat, ale dokonce soudím, že právě tato naše třetí složka se významně podílí neli přímo rozhoduje o tom, kam postoupíme po po smrti fyzického těla.
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale bylo to nutné, abys pochopil, proč se o náhradách vyjadřuji, že jsou součástí mého těla, mě a tím i mé duše. Protože v naší duši jsou zaznamenány všechny události za celou naši existenci. I včetně plombování zubů. A žádný záznam zde nemůžu vymazat. Tak je prostě součástí nejen těla, ale i mé duše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 12:23 pm    Předmět: Citovat

Connie: Aha, dik za vysvetleni Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 1:26 pm    Předmět: Citovat

Zbultrane, nemáš zač Wink

Ještě mě tak k tématu napadlo, že kdybych si mohla vybrat, asi bych psychicky lépe přijala uměle vytvořené náhradní díly, než ty "použité". Přece jen se jedná o cizí živé buňky s jinou genetickou výbavou, i když uměle léky potlačené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 5:07 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Tuším pan Janča (pravděpodobně) prohlásil, že i když se nějaký orgán nebo část těla uřeže či odstraní, stejně tam jeho energie zůstává dál.
šamanka

Také jsem to četla. Také jsem četla o krvi, o vyzařování krve. Např. o tom, že jsou zaznamenány jisté změny nálad a chování člověka po transfúzích. Přímou zkušenost s tím, naštěstí, nemám. Přijde mi to jako velmi logické-když si vzpomenu na pana Enamota a jeho knihu o vlastnostech vody-a když si uvědomím, nakolik je člověk také "tekutý", tak mi přijde logické, že krev jiného člověka případně orgán jiného člověka může nového nositele i duchovně ovlivňovat, ať pozitivně či neharmonicky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund