Fórum - Zobrazit téma - Horkost v těle, nedostatek JINu a nervózní Čchi - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Horkost v těle, nedostatek JINu a nervózní Čchi
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Horkost v těle, nedostatek JINu a nervózní Čchi

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 8:55 am    Předmět: Horkost v těle, nedostatek JINu a nervózní Čchi Citovat

Kdo máte zkušenost či znáte tento problém, prosím, o radu. Byl jsem na vyšetření na klinice Tradiční Činské Medicíny, kde mi čínský lékař řekl tuto diagnózu: horkost v těle, nedostatek Jinu (tím pádem přebytek JANGu) a nervózní energie Čchi. K tomu se také váže rozpraskaný jazyk. Prosím o radu, co bych měl dělat, abych cíleně pracoval na zlepšení stavu a kompletní uzdravení. Moc děkuji za každou odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 9:51 am    Předmět: Citovat

Na tohle nejspíš existuje celá řada nejrůznějších účinných doporučení a rad, podle toho, jak je ten který rádce orientovaný. Instruktor čchi-kungu by Ti jistě doporučil cvičení tohoto typu, instruktor tai-chi zase jeho cvičení, bylinkář by Ti předepsal svoje recepty, člověk který má zkušenost s různými esencemi by Ti mohl pomoci takto. Věřím, že i reiki s tím může pomoci, v tomto případě mi jako nejvhodnější přichází na mysl Ra Sheeba.

Já, z hlediska mého zaměření, bych Ti řekl: "medituj a praktikuj střídavou pránajámu." Doporučoval bych Ti ale i tu Ra Sheebu.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 10:34 am    Předmět: Citovat

fdh, tak jsem Ti po přečtení Tvého dotazu hned spontánně odpověděl, tak jak to vnímám. Potom jsem se ale zeptal přítelkyně, co na to říká ona, protože se na to umí podívat i jinak.

Řekla mi, že ano, že meditace a pránajáma by pomohly, pokud bys s tím opravdu poctivě pracoval. Rychlejší a snazší by ale bylo pokusit se nalézt příčinu tohoto stavu a odstranit ji.

Pokud jde o Ra Sheebu, tak také ano, ale zapomněl jsem přitom na jednu důležitou věc. Na internetu si dnes člověk může vybrat ze široké nabídky různých zasvěcení, ale často se opomíjí připravenost zasvěcovaného. V tomto případě to vnímá tak, že nechat na sebe působit ano, ale zasvěcení do této energie by v této fázi vhodné nebylo. To je samozřejmě na Tobě, ber to prosím jen jako informaci, kterou si můžeš ověřit a hlavně se řiď tím, jak to cítíš Ty sám.

Takže konečná rada: Ideálně nalézt příčinu a odstranit ji.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 10:36 am    Předmět: x Citovat

fdh: A neměl ses zeptat na radu onoho čínského lékaře? On ti ze svého úhlu pohledu určitě nějaká doporučení ohledně stravy, cvičení nebo životního stylu dal, ne? Tak je fajn to praktikovat a teprve pak uvidíš, jestli to má výsledek, popř doplnit něčím co s tím souvisí (určitý druh čaje atd.).

šamanka

PS: sunnyi, nalézt příčinu je prostě základní kámen všeho léčení všech oborů, určitě onen lékař něco k tomu řekl, pokud ne, pak je třeba se ptát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 10:47 am    Předmět: Citovat

ano, mám od něho odpověď.... jen mě zajímá jestli s tím má někdo osobní zkušenost.... nepotřebuji slyšet nic z toho, že mi to měl říct on... vím, řekl a na to se neptám...ale děkuji za odpověď.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 10:50 am    Předmět: x Citovat

fdh: Pročpak? Nelíbilo se ti to? Chceš slyšet něco jiného?
Nojo, nevděk světem vládne Laughing Laughing Laughing

šamanka

PS: doufám, že se pak podělíš o svoje nové zkušenosti i s námi, kteří zatím do této oblasti nezabrousili? Je tu pár škol, ale učení je hodně složité a asi bych raději volila někoho "od pramene", tedy asijského.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 12:41 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Milé fdh, já jsem se díky Tobě dneska hodně od srdce zasmála. Vzpomněla jsem si na básníky, jak tam pan Zedníček hejblátkuje těmi hejblátky.... No nic, přeju nám, aby nás při rozumu zanechati ráčil. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 12:54 pm    Předmět: Citovat

šamanka

"PS: sunnyi, nalézt příčinu je prostě základní kámen všeho léčení všech oborů, určitě onen lékař něco k tomu řekl, pokud ne, pak je třeba se ptát."

Jasně, že jo Mílo. Potíž je v tom, že ne vždy je to jednoduché. Vždyť lékaři často léčí jen symptomy, i když u čínského je to, doufám, nepravděpodobné. A pokud se to nepodaří, tak meditací a prací s energií a dechem se ta příčina začne postupně rozpouštět.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund