Fórum - Zobrazit téma - jizva - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - jizva
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

jizva

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
paja7
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.7. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 4:05 pm    Předmět: jizva Citovat

Jde reiki uzdravit velikou jizvu po vyndání žlučníku.Tak aby nebyla vidět?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

zkus reiki a k tomu si koupit křišťál který je na jedné staně zbroušený do špičky a s tím si denně chvilku jezdit nad tu jizvou, budeš cítit jeho energii. Když se tím dá vymizet bradavice tak proč ne jizva?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kaiowa
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 29.8. 2006
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2008 12:47 pm    Předmět: ahoj Citovat

.. a zkus taky nějakou svíravou bylinu, nebo mastičku z ní a jizvu potírat a zajistit dostatek vitaminu E. Tímto vitaminem také jizvu potíráme 2x denně.

S přáním pohodových dnů
Kai
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2008 11:29 pm    Předmět: Citovat

Určitě může pomoci zlatobýlová mast (z celíku zlatobýlu) nebo přípravek s mumiem - obojí hledej u firmy Jukl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 7:09 am    Předmět: Citovat

Doporučuju obyčejné domácí sádlo, a jizvičku jím masírovat, malými, krouživými pohyby, s jemným tlakem, který bude příjemný, tak často, jak to jen půjde. Dělala jsem to tak se svojí jizvou po operaci štítné žlázy, na doporučení operatéra, kdo o mé jizvě neví, nevidí ji. Jana.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hanika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 11:37 pm    Předmět: Citovat

a když se malá jizva změnila v nehezké keloidní "jelito", které je na hrdle po pravé neštovici??? jak u tohoto mám postupovat prosím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ella
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 26.12. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 1:05 pm    Předmět: Citovat

Zajímalo by mě Renato, energie z křišťálu na odstranění bradavic funguje i bez použití reiki?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 1:12 pm    Předmět: Citovat

hanika napsal:
a když se malá jizva změnila v nehezké keloidní "jelito", které je na hrdle po pravé neštovici??? jak u tohoto mám postupovat prosím?

Zkušenost v rodině: hypertrofická jizva se začala vytvářet brzy po ambulantním chirurg.zákroku, léčena byla tedy ihned podle doporučení lékaře: Contratubex+tlaková masáž co nejčastěji+2 dávky laserové terapie tj.20 laser.ošetření. Byla to jizva na zádech na lopatce u kluka, takže tlakovou masáž si sám provádět nemohl/nedosáhl na to místo/ a tlaková masáž je ta nejdůležitější. Jizva se o hodně zlepšila, úplně hezká není ,ale je plochá, a je to chlap, tak už to neřešíme, peněz nás to stálo už dost. U holky by se to asi zřejmě řešilo dál….Jinak to bylo před 6 lety, takže teď se už používaji různé gely atd. Otázka je, zdali je ta jizva opravdu keloidní /ta je horší a zásadně se opakuje/ nebo hypertrofická jizva, jestli je čerstvá nebo stará.
Určitě s tím zajdi za dobrým kožním lékařem. A na netu jsem našla tohle:
http://keloidy.sweb.cz/
http://www.hojeni-jizev.cz/pece-o-keloidni-a-hypertroficke-jizvy/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hanika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 3:44 pm    Předmět: Citovat

ahoj blankas,
děkuji za zprávu. Jizva je skutečně keloidní.Po operaci na odstranění je 2,5 roku a také jsme měli gel,masáž a gelový proužek na přelepování. Vše jsme poctivě dělali,ale jak je to na krku v oblasti štítné žlázy,tak je kůže stále namáhána a jak syn roste,tak se samozřejmě zvětšuje. O laserovém ošetření jsem již přemýšlela,ale padá v úvahu asi až v době,kdy přestane růst. Díky za odkazy,kouknu na to ahoj Hanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 4:38 pm    Předmět: Citovat

zkusila bych reikovat a nebo používat zbroušení kříšťál -dá se sehnat v obchodech s kameny, je to křišťál zbroušený po stranách do asi 5 -6 stěnu a na jedné straně je tupý a na druhý zbroušení do spičky, takže vypadá jako křišťálová minitužka. Pak tím kříšťálem tak 1-2 cm nad tou jizvou přejíždět v auře, aspoň minutku dvě každý den.
Taky bych použila konopnou mastičku. Pokud ne dělanou tak aspoň koupenou. Dá se sehnat v lékárně , určitě v řadě Cannaderm něco bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hanika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 5:27 pm    Předmět: Citovat

ahoj Renato,
po křišťálu se kouknu jen co se dostanu ku Praze,u nás obchůdky s kamínky nemáme Surprised( a tu konopnou mast myslíš pro zvláčnění?? Reiki dávám,ale bojím se mu dávat hodně,přeci jen je to blízko tepen a krček má ještě malý. Jenže jizva je to hodně nevzhledná a děcka se mu kolikrát smějí a je mu to líto, protože je jizva vidět i nad výstřihem trička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 6:07 am    Předmět: Citovat

AHoj Haniko,
ohledně jizvy a jejího mizení to chvilku bude trvat. Konopná mastička není jen pro zvláčnění ( k mazání jizev jsem slyšela od lékařů doporučení nejlépe vepřové sádlo a potvrdilo mi to i hodně lidí z oboru kosmetiky) ale pro svůj hojivý účinek.

(zde velebím Dzarmi za její vzorek a návod na výrobu vlastní, synovi se po 4 dnech ztratily fleky které mi přišly jako plíseň-měl je na krku, ramenou a hrudi - uvidíme jak to bude natrvalo, mám ji vyzkoušenou na opary, opruzeniny, ekzémy, lišeje, použití je samozřejmě víc Wink )

I s tím křišťálem to nebude ze dne na den, chce to trpělivost.

Reiki neuškodí v žádném případě. Jsi jen "prodlužka", tak nerozhoduješ o množství a způsobu využití, o tom si rozhoduje nevědomě syn. To on si řídí kolik reiki potřebuje a ty jsi zprostřšedkovatel, kterému po tom má být houby. Tak do toho není potřeba míchat strach. Wink Jinak k reiki přidáváš svou energii strachu a očekávání a tím tomu nepřidáš.

Přikládej ruce jak uznáš za vhodné, aspoň jednou denně, záměrem je léčení jizvy a nech reiki proudit. Nic neřeš, jen pocit v rukou, který ti řekne "dost". A syn se už sám díky Reiki nevědomě postará o to, co bude na léčení těla, co na čištění myšlenek a emocí s tím spojených atd.

Pokud tomu chceš dodat ještě třešničku na dortu, posílej Reiki i sama sobě, třeba jen mentálně (na to nemá stupeň zasvěcení vliv) se záměrem čištění vlastních strachů o syna, nepříjemných pocitů z toho že se synovi mohou posmívat - to jsou všechno negativní mentální energie, které stejně jako ty dobré na nás lidi působí - a posílení vlastní víry v jeho rychlé zotavení.

Nevím jak velký je tvůj syn, ale určitě můžeš dál ještě pracovat na tom, abys měla ráda sebe samou takovou jaká jsi i se svými nedostatky a nebyla závislá na tom, co o tobě povídá okolí, jak tě hodnotí, jak tě přijímá. To si myslím že budee jak u tebe tak potažmo u syna téma, které s tím bude hodně souviset. Nojo, životní lekce na nás promlouvají z každého okamžiku, to znamená že nemusejí být vždy ty nepříjemné, je spoustu těch příjemných, jen jim moc nevěnujeme pozornost. Smile
A zrovna tohle sebepřijetí bez podmínek je téma veeeelice veeeelice dlouhodobé, jde to krůček po krůčku, jako když odlupuješ cibuli. Třeba zrovna ve fázi toho, že mě tejrá, když se mi druzí posmívají (oni se mi posmívají, protože já o sobě nevědomky vysílám do okolí informaci že o sobě nemám v nějaké oblasti nebo oblastech valné mínění) . Děti si z valné většiny přeberou problém a mindrák rodičů a ukazují ho jako vlastní. Jenže vlastní to začíná být až ve fázi kdy se k takto převzatému přesvědčení začnou přibalovat ty jakob opravdu vlastní. COž bývá většinou tak po vstupu do základky. Když by se ten problém u dítěte pak třeba měřil procenty, z kolika je to převzatý stres a a zkolika vlastní, tak i když je to celkový stres v procentech dejme tomu 80%, tak vlastní to může být pro dítě jen 10 a zbytek převzatý od rodičů. Jsme velice úzce propojeni. A to že začneš pracovat na tom tématu u sebe, tak se to začne pročišťovat i u syna. Wink
Hodně štěstí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund