Fórum - Zobrazit téma - pomožte mi prosím - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - pomožte mi prosím
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

pomožte mi prosím
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RaLI
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.11. 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 9:38 am    Předmět: pomožte mi prosím Citovat

Mám reiki 2, ale nemohu si pomoci. Rok po rodinné tragedii mi ruply nervy,nespím,klepu se, jsem na neschopence. Mám dvě děti, potřebuju se dát do kupy a jít do práce. Pomožte prosím někdo, co mám dělat? Budu vděčná za jakoukoliv radu.Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 10:54 am    Předmět: x Citovat

Ahojky,
tvůj problém je popsaný tak nejasně, že se na to těžko odpovídá.
Ty tvoje nervy souvisí s rodinnou tragédií před rokem? Jsi na neschopence, léčíš se u nějakého psychologa,psychiatra? Už jsi zkoušela
i něco s alternativní léčbou? Mohla bys k tomu napsat něco víc?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 11:24 am    Předmět: Citovat

Ahoj,RaLI,
pokusím se posílat na uklidnění,ale od pondělka do středy jsem pryč,tak to žádná sláva nebude.(Od rána do večera v práci mimo domov mezi lidma a bez pauzy).Ale určitě se ještě někdo najde,sem chodí bezvadný lidi. Wink Jinak se taky přimlouvám za alternativní terapie,zkus třeba konstelace,cestu a možná není od věci napsat,odkud jsi.Někdo ti bude tím spíš moc poradit zkušeného terapeuta,nebo ti navrhne spolupráci přímo.Zatím hodně lásky a síly!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
RaLI
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.11. 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 11:42 am    Předmět: doplnění Citovat

Před rokem když se to stalo, jsem musela zařizovat pohřby,běhat po policii,starat se o zraněnýho tátu atd. Vše jsem zvladla a ted po roce,když se vše uklidnilo mi povolili nervy. Doktor říkal,že je to posttraumatický šok a že to tak bývá,dal mi Neurol, ale nic se nelepší. K psychologovi nechodím,protože teď už se mi nic neděje. Reikuju si čakry a pozice na stres , ale jsem tak rozhozená a bloklá, že nemám výsledky. Jsem z K.Varů, nevím co je konstelace a cesta,ale jste moc hodní že mi píšete.Ted jdu k doktorovi pro další oblbováky,což je hrůza,nesnáším chemii a vim že me ničí. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 12:07 pm    Předmět: x Citovat

RaLI: postraumatický šok, nemůžeš normálně fungovat, sesypala ses a máš pocit, že ti nic není???!!!
Vřele bych ti doporučila se obrátit na Damaa, který se rodinným terapiím hodně věnuje a vůbec nemyslím, že to bude rychlé a snadné. Není třeba chemie, ale dobré a dlouhodobější psychoterapeutické práce na 100 %, at už je ti blízký jakýkoliv způsob.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 12:11 pm    Předmět: x Citovat

PS: možná jsi ani v tom čase, kdy by to bylo potřeba nestačila prožít všechen smutek, poplakat si a vůbec všechno co bylo potřeba (třeba i vztek na okolnosti toho co se stalo nebo proč, šok atd.), protože jsi měla hodně starostí s tou materiální stránkou události a teprve ted tě dostihly všechny ty emoce na které před tím nebyl čas.
S tím vším si člověk sám bez pomoci moc neporadí...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 12:18 pm    Předmět: Citovat

Citace:
K psychologovi nechodím,protože teď už se mi nic neděje.


deje se toho hodne, kdyz mas problemy, ktere popisujes. Reznou ranu taky neosetrujes ve chvili, kdy se rezes nozem ale az potom...

Na reseni vlastnich problemu byva clovek casto kratky a potrebuje pomoc druhych nebo spis pruvodce, ktery ho vede k jejich vyreseni. Prace zustava na Tobe. Oblbovaky k vyreseni nevedou, ale to vis sama.

Urcite najdes zkuseneho terapeuta, ktery Ti pomuze. Na techto strankach se nekolik takovych pohybuje, za kteryma ma smysl se rozjet Very Happy .

Nezazila jsem tak velkou tragedii jako Ty, ale vzdy mi pri vyrovnavani se se skutecnosti pomaha, ze to beru jako vyzvu nebo ukol, ktery me posili.
Kdyz mi je spatne, rikam si: slunce sviti kazdy den, jen ho zrovna nedokazu videt. Preji Ti, abys opet dokazala videt slunce a prijmout veci, tak, jak se staly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 12:46 pm    Předmět: Citovat

Napsala jsem ti na Soukromý vzkaz,mrkni.A Damao mě taky napad,máš to k němu blízko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
RaLI
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.11. 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 2:48 pm    Předmět: Děkuji Citovat

Když tak čtu vaše názory tak půjdu na terapii,alespon to zkusím. Obvodák mi zase dal jen utlumující léky. Musím se starat o deti a tudy cesta opravdu nevede. Děkuji vám, někdy člověk proste potrebuje postrčit Radka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 2:53 pm    Předmět: Citovat

Držím palce, Radko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 2:55 pm    Předmět: x Citovat

RaLI: přesně tak. Nejdřív si zjisti info a dej na svoje pocity, jestli ti bude dotyčný a jeho způsob terapie vyhovovat.
Hodně štěstí

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 5:37 pm    Předmět: Citovat

Mila Radko,

drzim palce a tesim se, ze budes zase fit Laughing .

Nechci nikoho protezovat, ale i vzhledem ke geograficke vzdalenosti bych zkusila napsat Damaovi alias Karlu Dankovi, ma obrovske zkusenosti a velke srdce Wink

Hanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 9:01 pm    Předmět: Citovat

RalI.Upřímnou soustrast.
Něco ti napíšu hodně osobního.
V dubnu jsem zažil co ty.Věděl jsem,že já to musím zvládnout aspoň do vánoc.Pak už bude dobře.Moje manželka mněla právo jít na sedm mněsíců na neschopenku a tlumící prášky.Umřel jí už druhý syn,kterého porodila.Já musel být ten silný.A věř,byl.Nikdo nic nepoznal,jen ty víš,kolik času jsi strávila přemýšlením PROČ. Ale byl tu syn a zničená manželka,matka.Tak jsem prostě nemyslel,nežil ale přežíval.A pak najednou už nebylo třeba být silný,bylo po vánocích, bylo 4 ledna.Věř mi,pak stačí málo a ty se začneš ptát,má to smysl,tenhle svět,ten můj život.K čemu.Stejně nic nemá cenu.Obviňoval jsem Boha.Nemněl jsem žádnou budoucnost,jaký smysl má žívot,když ten,kdo by tě potchválil už není.Jenže už vím, co potřebuji a jdu k doktorce pro léky.Vím co to znamená.Jen se utlumit ale nic neřešit.Zakázat si snít aby aspoň v noci jsem mněl klid od myšlenek.Modlit se, aby jsem aspoň v noci mněl bezesné sny.Netrpěl,nebrečel.Jen ty víš,co to je vidět krásu,štěstí druhých a cítit při tom bolest,tu nejvěčí.Ale prášky jsou nutné,aby jsi byla utlumená a organizmus se mohl regenerovat,připravit se,načerpat sílu pro boj,až je vysadíš.Pro boj sama se sebou.Přijmout to jako to nejlepší co tě potkalo.Už je to sedm let a už to tak cítím.Kdybych to tak necítil,tak jejich smrt by byla zbytečná a nic mne nenaučila.Ale varuji tě.Ani čas rány nezhojí.Jizva na srdci ze zahojí,nekrvácí,ale bolí.Už to není sebelítost, ani nic jiného.Je to jenom zraněná duše.Smutek.Né deprimující,né ochrnující,ale takový ...nejsou slova,jen slzy.Víš,on mne přivedl k Bohu.Dokázali to,co jsem mněl zažít až za mnoho životů. Dnes jsem sám příkladem,že vše co se nám děje je pro naše dobro,ale né vždy to chápeme.
Prosím, máš-li zájem,moje adresa jozka.maca@seznam.cz.
Doporučuji nerozpytvávat se,co je a není dobré.Prostě máš svý povinnosti.Máš děti,musíš do práce.Nepytvéj to,ale děléj každý den co musíš.Nepřemýšléj,večer zapni bednu a koukéj na film,když je smutný tak breč,když je veselý,tak se smněj a pak se klidně vybreč za to,že oni se s tebou nemůžou smát.U filmu si klidně na půl hodiny můžeš myslet na něco jinýho a nikdo to nepozná a pak vypnout televizi.Ale jsou to příběhy,vymyšlený,ale vedou tě zpátky do reality.Ve filmech uvidíš zpátky svět,že žije,že se trápí.
A pak až budeš cítit,že na to máš,vysaď prášky.Né doktor,ale ty to musíš cítit.Řekl bych,že teď už se blíží doba,kdy to můžeš udělat.Už jsi přitakala zpátky životu tím, že přemýšlíš o neúčinnosti léčby léky.Pomohli ti, ale je čas chopit se podané ruky od života.
Hodně důležité je nedržet to v sobě.Někomu se vyzpovídat,rozebrat to.Nechci tady radit možné způsoby.Máš-li zájem,můžeme se domluvit soukromně.Sama se pak můžeš rozhodnout,který si vybereš.
Prostě ráno vstaň,nepřemýšléj,jestli se ti chce nebo né.Ty musíš vstát,ty musíš jít do práce,ty musíš udělat snídani dětem,ty musíš udělat .. a klidně si to napiš co musíš.Není teď pro tebe volba co chci a co nechci.Ty teď musíš.Není jiná volba.Ty na to máš,ty na to musíš mít.Nikdo se tě nebude ptát jestli na to máš.Ty to prostě musíš udělat.Víš,oni tě tam seshora pozorují a VĚŘ MI, TAM UŽ JE NIC NEBOLÍ,NETRÁPÍ.PŘEJ JIM TO A KDYŽ BUDEŠ ŠTATSNÁ,ONI BUDOU S TEBOU.NIC JINÉHO BY SI NEPŘÁLI,JEN TO,ABY JSI BYLA ZNOVU ŠTASTNÁ.VĚŘ MI, JÁ UŽ VÍM,CO TI ŘÍKÁM,PROTO JSEM ŠAMANEM.DÉJ JIM ŠANCI,ABY TI POMOHLI.
Držím palce .Bůh tě provázéj.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jafik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 9:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Radko, prvně bych chtěl sdělit, že nejsem terapeut a souhlasím s ostatními názory, že je jistě lepší celou záležitost řešit se zkušeným člověkem, ale dovoluji si napsat svou zkušenost se zpracováním negativních emocí, protože reakce mě samotného překvapila.
Nedávno mi odešel tatínek, věděl jsem již dopředu cca půl roku, že se tak asi brzy stane, jelikož trpěl „nevyléčitelnou“ nemocí v pokročilém stádiu a jeho stav se při každé návštěvě viditelně zhoršoval. Ikdyž věřím v reinkarnaci a snažil jsem se celou dobu žít „tady a teď“, stejně jsem věděl, že spousta emocí byla zametena pod koberec, protože pro mě nebylo jednoduché smířit se s tím, že již tatínka v tomto životě nebudu vídat a také jsem cítil, že se ostatní členové rodiny ke mně obracejí pro podporu.
Když vše skončilo, věděl jsem, že nějak musím ze sebe dostat ty zahrabané emoce, ale zároveň jsem měl obavy (ne strach), abych ty uvolněné emoce zvládnul. Jednou k večeru jsem si proto pohodlně sednul, poslal si dálkově reiki do minulosti a prosil jsem o uvolnění emocí, tak abych je zvládnul a přitom jsem si v klidu nenásilně přehrával v mysli posledního půl roku, včetně stresových situací, potom jsem poděkoval za energii a ukončil sezení. Zdánlivě se po-té nedělo na první pohled vůbec nic, byl jsem v relativně dobré náladě, tak jsem si vzal knihu na čtení, první, co mi přišla pod ruku (humornou). Po cca dvou hodinách čtení to přišlo, naprosto banální věta v knížce, která mě rozesmála tak, že jsem nebyl schopen ten smích ovládat, svíjel jsem se na posteli po dobu cca 20 min. se slzami v očích a pořád dokola ukazoval ženě onu banální větu. Když vše ustalo, cítil jsem se „lehčeji“ a věděl jsem, že ty emoce šly ven, akorát jsem očekával pláč, slzy a ne smích.
Vše je pro mě ještě čerstvé, ale ten smích mě do jisté míry „vyprázdnil“ a pomohl mi znovu vidět i sluníčko. Přeji Ti co nejrychlejší návrat do radosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st listopad 05, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

RaLI:

Popisovat tady co vše se mi za můj život hrozného přihodilo by bylo na dlouho (nicméně i když jsem za svůj život ztratila hodně blízských lidí, mám to štěstí, že nejbližší rodinu - sourozence a rodiče mám zatím v pořádku, proto neumím říct, jak by takto vážná věc v mé nejbližší rodině na mě zapůsobila), ale z každé takové události se v člověku pokud není naučený své pocity ventilovat hned, hluboko uloží.

Po mé poslední dost dramatické zkušenosti, kterou někteří pisatelé tady znají, a která ještě není úplně v pořádku, jsem přišla na to, že opravdu to co člověk v sobě potlačuje potřebuje ven, jinak mu to v budoucnu může velice ublížit. Jak to tady už i někteří napsali. Během události, kterou jsem před nedávnem prožila mě (i když jsem byla vždy proti utlumujícím lékům) několikrát napadlo, že pokud bych si nějký vzala, měla bych alespoň na chvilku klid. Dnes jsem moc ráda že jsem to zatím nikdy neudělala. Protože by mi to akorát vzalo čas, který jsem mezi tím věnovala i s paní psycholožkou práci na sobě a na tom co se stalo. Myslím ale, že v nekritičtějším okamihu mohou léky pomoct, ale dle mého názoru by to mělo být jenom na okamih té krize (samozřejmě tím nemám na mysli závažné psychické poruchy, tam to je jiné).

Je to sice velmi těžké, ale opravdu to chce vydržet a spolu s nějakým dobrým odborníkem věc řešit. Nebude to snadné ani rychlé, i když by si to člověk moc přál. Ale pokud se člověk odhodlá, začne na věci pracovat a vydrží to vše co se mu děje (já jsem stále ještě na této cestě). Tak se postupně začnou věci zlepšovat.

Tímto Ti chci jenom říct, že i když jsou chvíle kdy se člověku zdá, že už je konec, že už to dál nevydrží, tak by se neměl vzdávat a je potřeba vydržet.

Přeju Ti hodně sil, než se Ti podaří překlenout toto období a hlavně neboj, uvidíš, že za čas bude líp.

Extrasmall Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund