Fórum - Zobrazit téma - ZAMYŠLENÍ - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - ZAMYŠLENÍ
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

ZAMYŠLENÍ

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 7:47 pm    Předmět: ZAMYŠLENÍ Citovat

Zamyšlení na tento den.
Právě jsem vytáhl druhý plech štrůdlu,šest nohavic,a krásně to voní.Ještě tak grog a je tu vánoční pohoda.Jenže jsem abstinent a nemám ingredience.Došla mi voda.
Dnes začal nový rok.Všichni ho slavíme jako dušičky,vše svatý.Ale původ je v keltském, novém roce.Dnes večer sa slavilo,sešel se celý rod a oslavovalo se.Většinou s příchodem tmy, zimních mněsíců,přicházela i smrt, a oni nevěděli,s kým se na jeře znovu sejdou.V zimně byly závěje, mráz, tak se nemohli navštěvovat. Tak slavili a prosily předky, aby je ochraňovali, a nebo aby je přijali mezi sebe do síně slávy.A tuto noc se slavilo spolu i s předky.Proto se nedoporučovalo chodit ven, aby předkové mněli dost místa na cestách. A taky když bych na takovou dušičku narazil na cestě tak bych ji lehce mohl pošlapat a jí to bolí a mohla by se mi mstít.Proč zrovna dnes večer začal nový rok.Oni mněli konec dne se soumrakem a se tmou začal nový den.
I my dnes slavíme dušičky.Zapalujeme na hrobech předků svíčky, platíme úlidby předkům za ochranu a dáváme věnce.Proč ale, když jsme nevěřící.Proč když mrtvím je to jedno.Nikoho nenapadne se nad tímto paradoxem zamyslet.Proč říkáme,ona si to nebo on si to zaslouží,když už nic nevnímá,už se v prach obrátil.Proč.Kvůli lidem okolo,co by řekli.Vždyť většinou žijeme úplně někde jinde a celý rok nás místní nevidí,tak je nám jedno,co o nás řeknou.A přesto tam jdeme.Proč k nim nad hrobem promlouváme,stěžujeme si, když už nás neslyší.
Vím,dělali to naši předkové a je to tradice.Proč si ale vybíráme jen to z tradic,co se nám hodí a ostatní pověry,zkušenosti a pozorování odmítáme.
Všichni víme,že naši předkové říkávali,když se zastavily hodiny,že někdo umřel.Já znám pár lidí z okolí,kteří to sami zažili.Předkové to znali pro ně to byl denní život.Proč když nalítl tuhýk do okna a nebo houkal před stavením mysleli na smrt.A celý rok už ho člověk neslyšel.Proč věřili, když ve vedléjší místnosti upadl obraz,že k nim mluví mrtví.
Víme,že pouhým pozorováním dokázali rozpoznat velmi dobře léčivé účinky některých rostlin.Dokázali dlouhodobým pozorováním předvídat počasí,bouře a mnoho jiného a dnes se skláníme před jejich genialitou.Ale co se týká druhého,neviditelného světa tak nevěříme jejich zkušenosti.Proč
Dnes večer jako každý nový rok se půjdu po půlnoci projít do Prolopského údolí.Zapřemýšlet.ba i pohovořit se všemi kdo přijde.Moji nebo naši předci.Skláním se před moudrostí mých předků a snažím se od nich učit.
Krásně tu voní štrůdl,který jsem si upekl pro mne,Mirku a Martinu.Dal bych si grog a teplý štrůdl,ale došla mi voda.
Prostě jeden obyčejný den šamana.Ale vlastně né.Je neobyčejný.Nemusím věřit předkům,že dnešní noci tam venku,tam ve tmně někdo je.Už od setmnění mi běhá mráz po zádech.Je jich tam dost mojích milovaných předků.Vždyť je jejich noc tak to oslavte s nimi a se mnouPřeji obyčejný neobyčejný nový rok.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 7:08 am    Předmět: Citovat

Skláním se před Tvými slovy, Šamane..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.12. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 10:22 pm    Předmět: zamyšlení Citovat

jako bys mi promluvil z duše, Šamane, děkuji. Mamina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 11:48 am    Předmět: Citovat

Jojo, Šamane, máš recht, takhle jsemto cítila donedávna taky, že to je jen zvyk, formalita a právě to předvádění na hrobech mi vadilo, aby lidi viděli...ak nějak cítím nebo si myslím že naši předci vědí jak na ně myslíme, jak je bereme a jaké mají místo v našem životě. A podle toho se k nám chovají. Jen žijí jinde a nejsou normálním zrakem vidět. Uritě některým bude dělat dobře, když uvidí na svém hrobě něco extra, vždyť to i před tím byli "jen "lidi a duše se odložením těla nelepší. Ale taky si myslím, že e tam někde na druhém břehu leccos přiučí a zjistí, že e to taky nemotá všechno jen v tom věnci ale v tom zámeru, proč a jak si na toho předka kdo vzpomene.
Vlastně teprv rok dělám to, že po práci na tom, abych přijala všechny svoje předky a aby měli pocit, že do mého života a do života celé rodiny patří, proto teď jdu na hřbitov se svíčkou a spoustou vonných tyček, které zapaluju s přáním všeho dobrého a s vědomím, že všichni v tom našem rodu máme svoje místo a že je fajn že jsme. jedno kde. Ale dnes mají svátek všichni ti tam na druhé straně, tak jim patří toto přání. A určitě vedí a cítí, že to přání není kvůli lidem. Stejně tak jako oni, naši předkové, tak i ti, co do našeho velkého rodu patří tady na Zemi nemusejí až tak dostávat hmatatlené důkazy o tom, že k nám patří, stačí, když vědí že do té velké rodiny patří ať jsou kde jsou a že tam mají svoje nezastupitelné místo. Zkrátka někam patří. A že když mají příležitost k tomu se sejít, že jsou vždy přijati. Naučit se přijmout ty co žijí takové jací jsou,bez vyčítání, očekávání, prostě jen tak, je velmi těžké. Mám dojem, že to samé platí i pro ty co už nechodí ve fyzickém těle. I jim je určitě líp, když vědí, že někde mají svoje místo a když je to posíleno i tím, že se o nich vypráví, že všichni ti živí vědí, že byl někdy někde jeden Franta Vomáčka, který se ztratil někde ve světě a už o něm nikdy nikdo neslyšel, a žže to je už třeba 100, 200let, tak ten Franta Vomáčka i když se ztratil někde ve světě,a nikdo mu nebyl na pohřbu, možná ani nemá hrob s kytkou, tak ví, že do té rodiny patří a že o něm vědí i ty nové generace. No komu by to nedělalo dobře? Wink Kdo nemá rád, když ví že někam patří? Wink
Pokud půjdu na hrob někomu, s kým mám ještě i po jeho smrti nevyřešené vztahy, tak moje návštěva hrobu nese energii toho, že to dělám že je to zvyk, že se to očekává, ale ne že chci. Protože kdyby to bylo na mém upřímném jednání, tak mu do hrobu klidně i kopnu. A nebo tam třeba nejdu. To jsou krajní možnosti.

Je taky hodně těch, kteří navštěvují hroby těch, které ztratili tak rychle a ještě se nestačili s tímtofaktem smířit, zrpacovat to. Hrob je to místo jakého si setkání dvou úrovní.

Proto si myslím, že je báječná věc když se dělali a dělají rodokmeny, vedou rodinné kroniky. Sami se o to pokoušíme a je opravdu moc těžké najít alespoň kusé informace o tom, kdo všechno do našeho velkého rodu patřil, dozvídáme se leckdy i určitá tabu o lidech, kteří zemřeli jako malé děti, nebo si sáhli sami na život, padli ve válce, ztratili se ve světě, nechovali se podle očekávání rodičů a zmizeli ve víru světa a nebo se s nimi nikdo nestýkal. Když tohle všechno člověk začne dávat na papír a sleduje, najednou objevuje velké spojitosti a souvislosti se svou nynější rodinou. O to víc chápu energie a význam terapie Rodinných konstelací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 8:23 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Renato.Tomu se říká nelézt kořeny.Já jsem z pohraničí,tak jsem si to zažil.Na hřbytovech byli hroby usedlíků Němců,ale ti co se přistěhovali tam nemněli nikoho.Kolikrát jsem od sousedů a doma slyšel,když jeli na návštěvu k příbuzným,že jedou domů.Ale kam,když domov už mněli 20,30 let v pohraničí.Moje maminka jezdila domů na Slovensko a tatínek na Moravu.Teprve moje děti tam jsou doma.Ještě já patřím na Moravu a půlka mne na Slovensko.To jsou moje kořeny.Renáto,vítám tě doma u svých předků.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund