Fórum - Zobrazit téma - Léčit hned nebo až za měsíc??? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Léčit hned nebo až za měsíc???
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Léčit hned nebo až za měsíc???
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 7:17 pm    Předmět: Léčit hned nebo až za měsíc??? Citovat

A jsem tu s dalším dotazem... Wink , prodělala jsem zasvěcení Usuiho I. a bylo mi řečeno,že se tělo čistí 21 dnů,ale že už hned můžu přikládat ruce, jak říkáte ťapkat, na druhé...kdežto moje kamarádka tvrdí, že jí zas bylo sděleno, že měsíc i víc by měla převážně léčit sama sebe,a až po vyčištění zkoušet ťapkat další lidi....mohly byste mi vysvětlit, kde je pravda? J
PS 1.:Jak jsem tady jinde psala,že nic necítím, tak dneska jsem poprvé cítila brnění a to tak silné,že přestalo až když jsem rukou přejela nad svíčkou - to jen na okraj,že člověk opravdu musí zastrčit svoje ego někam pod zem a prostě se jen podřídit....moc Vám všem za vaše rady a připomínky děkuju
PS 2 .: A podléhat mi nikdo nemusíte... Laughing ,to je už ohranej fór...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Paniko.Trochu tě zmatu.Ani v tomto nepanuje mezi reikisti jednotný názor.Některý smněr tvrdí,že léčit druhé můžeš až po zasvěcení do třetího stupně,jiní zase říkají, že nejdříve musíš vyčistit sama sebe a po asi ročních meditacích se můžeš odvážit pomalu léčit své blízké.Je zajímavé, že v mnohém mají pravdu a že tento směr nás nejvíce vede na naší duchovní cestě,ale je to pod vedením a já jsem tak trochu rebel.Ale už mne znáte. Když budeš mít dobrý pocit z toho,že na někoho položíš packy,tak to klidně uděléj ještě dnes.Nic nemůžeš zkazit a když se začneš učit hned, lepší než nikdy.Záleží jen na tobě,kdy vykročíš svůj první krok na dlouhé cestě.Jen upozornění.I když něco umím,tak občas si to opakuji.Tak nezapomeň si občas přečíst manuály.To ale platí pro mne stejně jako i pro ostatní.Neboj se,důvěřuj si stejně,jako ti důvěřuji já.Jinak přeji hodně úspěchů né do léčení,ale do sebepoznávání možností reiki a svých Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 8:57 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,

na tvojom mieste, ako pises, ze dnes si 1x pocitila intenzivne brnenie v rukach, by som s "tapkanim" - krasne slovo! u druhych este pockala... Chce to, aby si najprv vedela, ako reagujes ty sama na energiu, ako ju vnimas atd... aby ta potom nejaky iny pocit (aj ked sa to predsa len moze stat) nezaskocil u niekoho ineho a nebudes vediet, co to/alebo preco to je! Taka aspon moja rada. Ja som najprv reikovala sama seba, vnimala pocity, vyrovnavala cakry a "pokusne" skusala reikovat aj manzela.. To boli uz ine pocity Smile Az bude ten spravny cas, budes vediet, ze to mozes skusit u inych a nebudes zaskocena svojimi alebo inymi reakciami. Trebars pri 1. reikovani mojej mamky som citila take teplo, ze som to az musela stopnut...a potom som citila bolest u seba tam, kde ju mala ona... to len ako priklad. Vtedy som bola zaskocena, teraz uz viem, co a ako Smile

Drzim ti palce Smile

papa. Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 1:18 am    Předmět: Citovat

Hoj Paniko,
myslím si,že když někoho reikujeme,tak ho nutně neléčíme.Spíš příjemně harmonizujeme,uvolňujeme,roztáváme.....Možná poté,až když jsme zkušenější a sebevědomější,můžeme naše činění nazvat léčením.
Proto bych se vůbec nebála otlapkávat ostatní lidičky okolo sebe,budou se usmívat a ta atmosféra vás všechny krásně naplní. Cool
Nepřemýšlela bych u toho,prostě bych jen reikovala.V první řadě sama sebe a bez starostí ostatní.

Přeji krásné reikování sebe a všeho okoloooo

Džarmí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 6:31 am    Předmět: x Citovat

Ten měsíc má jiný důvod. U dost lidí je to jediné období, kdy se dokáží věnovat a praktikovat sami na sobě (mám zkušenost, že se toto období u různých jedinců může smrsknout na pár dní). Je potřeba se s novou energií sžít a nejdřív se dát do kupy sám, pak můžu zachranovat svět.
Protože v té euforii se snad všichni začnou vrhat na všechno kolem co nestihne utéct, ale zapomenou na to, co má být základ - zapracovat sám na sobě. Taky nechat novým čistícím a jiným procesům čas aby mohly probíhat a neodbíhat sám od sebe k "léčení" jiných.

Tedy ne že by někdo nepřál novým zasvěceným osahávat okolí, ale
důvod je spíš to, aby nikam nespěchali. A když to dostanou jako úkol,
je to srozumitelnější a udělá to lepší službu než půlhodinka nějakých
teorií, proč a jak...Klidně at si u toho zkouší na ostatních.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 11:12 am    Předmět: x Citovat

Ještě mě k tomu něco napadlo.
Když jsem absolvovala kurz reiki, tak jsem měla pocit jaký jsem léčitel. Jenže skutečnost mě vyvedla rychle z omylu. Léčení je trochu složitější než jen absolvovat kurz a nechat se oblažit slovy, že ted už vždycky stačí jen položit ruce a vše bude vyřešeno. Alespon já jsem časem zjistila, že potřebuju víc informací nejen o reiki. A není vždycky posvícení i když je svolení i když je snaha...

Totéž si myslím i o ostatních metodách, at už mají reklamu jakoukoliv.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 12:14 pm    Předmět: Citovat

Hihi,moc se mi líbí tvůj název pro toto přehklé období Šamanko,kdy chceme stále někoho reikovat.Vím,že ten tvůj název mě od toho vyvaroval.

SPASITELSKÝ SYNDROM hehe


Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 5:09 pm    Předmět: Citovat

moc děkuju za názory.... musím se usmívat, jsem z toho nějaká zmatená, je teda fakt, co člověk, to názor...ale jedno ze všech těch příspěvků vyčnívá,protože to říkáte svými slovy všichni, že se člověk musí naučit nejdřív zacházet sám se sebou a pak až to zkoušet na druhé...aspoň mi to tak přijde...jste zlatíčka, moc děkuju...a jen tak mimochodem, na manžela to zkoušet nemůžu, ten by tu energii ani nepřijal, což mi je dost líto,ale je to jeho volba..i když špatná a já to respektuju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 5:51 pm    Předmět: x Citovat

Embarassed
Dzarmi: bohužel musím konstatovat, že nejsem autorem názvu tohoto velmi vlezlého a neustále útočícího bacilu, byl dávno přede mnou.
Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 8:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Paniko.Začni u sebe.Déj si ruce na sebe a při posílání reiki medituj o tom, proč si myslíš že volba tvého manžela je špatná volba.Jsou to nádherné meditaci si poslat dopředu reiki a pak v jejím působení meditovat.A znovu pamatuj Paniko.Co člověk to názor. Skutečný mistr řekne jen půl slova a žák musí objevit pravdu sám.Jinak je to pravda jeho mistra.Déj na svůj pocit,když si budeš myslet,že je to správný co děláš,děléj to tak dlouho,než přijde jiné poznání.Třeba že to nebylo to pravé ořechové a nebo se posuneš dál a budeš to dělat lépe.
Uč se pokoře,nechat lidem co jejich jest a nehodnotit je za to.Ty máš svoji cestu,ale po té cestě jdeš sama.Nikoho tam nemůžeš vzít,ani manžela.Sama se na svět rodíš a sama po něm jdeš.Snaž se to pochopit ze svého úhlu poznání.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 10:44 pm    Předmět: Re: Léčit hned nebo až za měsíc??? Citovat

Panika napsal:
A jsem tu s dalším dotazem... Wink , prodělala jsem zasvěcení Usuiho I. a bylo mi řečeno,že se tělo čistí 21 dnů,ale že už hned můžu přikládat ruce, jak říkáte ťapkat, na druhé...kdežto moje kamarádka tvrdí, že jí zas bylo sděleno, že měsíc i víc by měla převážně léčit sama sebe,a až po vyčištění zkoušet ťapkat další lidi....mohly byste mi vysvětlit, kde je pravda? J

To, že se Tvoje tělo čistí není nijak v rozporu s tím, že můžeš působit Reiki. Na sebe i na druhé.
Kdo dává, dostane...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 11:15 pm    Předmět: Re: Léčit hned nebo až za měsíc??? Citovat

Pro Damaa - takhle přesně mi to řekla moje Mistrová..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 12:22 pm    Předmět: Citovat

nechal bych to vždy na tom dotyčném, jak to cítí nebo ne. Je spousta dogmat a omezení, které kolují mezi mistry.

Je spousta lidí, kteří, když se probudí, tak chtějí zachraňovat svět. Je to "typický" úkaz probuzení - chtít honem něco dělat pro celek. Bohužel ale zatím moc nevědí, že nejlépe pomůžou celku tak, že si pomůžou nejdřív sami sobě.

Někteří si udělají i kurz Reiki právě proto, aby mohli pomoci třeba svým dětem, nebo rodičům a v druhé řadě jsou pak oni. Vše je tak jak má být, nic v našem životě se neodehrává náhodou. Cesty probuzení jsou bohaté na pestrost a život je pestrý.

Na začátku po zasvěcení je vhodné pracovat s reiki co nejvíc, rovnat sám sebe - čakry a tlapkat se. Pokud je tu někdo, kdo potřebuje reiki taky, polož ruce i na něj. Někdy to je i zpětná vazba pro ty, kteří necítí žádnou energii a jsou z toho nešťastní. Protože většinou ti léčení to budou nějak cítit třeba v podobě tepla nebo brnění anebo i jinak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 1:23 pm    Předmět: Citovat

Problém větší bych viděla v tom, kdyby člověk chtěl okamžitě "léčit" druhé, ale vubec se nevěnoval sobě. Já 1. stupeň vnímám jako začátek, který by měl být věnovaný především sobě a vnímání a budování kontaktu s Reiki. Jsou školy, pro které je Reiki především o léčení druhých a jsou školy, pro které zas vysoce individuální praxí rozvoje. Tam je nejpravděpodobněji počátek Reiki a styl práce Usui sensei - který je málo rozšířený, neboť lidem mimo Japonsko více vyhovovala praxe, kterou utvořil Hajaši sensei a dále ji pozápadnila Hawayo Takata - sice původen Japonka, ale kulturou Američanka na Hawaji.

To ale vůbec nevylučuje to, že můžeš podnikat malé experimenty, drobné pozornosti vůči druhým, na uvolnění od napětí, zlepšení nálady, ulehčení při rýmách a jiných virozách, které teď lidi okolo tebe určitě trápí. Jen nepodlehni obvyklému "kouzlu", že když děláš u druhých děje se víc než když pracuješ sama se sebou, prostě jde jen o jiné vnímání, k sobě člověk nebývá tak citlivý, ale i to je otázka cviku. Pravdou ale je, že individuální techniky se moc neučí (hatsurei ho, gassho dýchání,...), přijde mi to trošku škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Máte pravdu,je to škoda,že se tak málo učíme rozvíjet,co už umíme.Ale ještě se vrátím k tématu.Pro vyvážení bych chtěl připomenout, že někdo se rodí na svět,aby pomáhal druhým.Aby se naučil pomáhat bez ohledu na sebe.Je to z jeho strany obětování svého vývoje v tomto životě ve prospěch druhých.Těch,co má tam nahoře rád.A takový člověk bude hledat pomoc pro naplnění svého úkolu i u reiki a kdo může říci,že víme co nebo jaký úkol jsme si předsevzali tady si odžít.Lehce se kritizuje a říká samospasitelný syndrom, ale co když pro někoho je to smysl jeho života.Copak já mu to pak můžu rozmlouvat.Prostě děléj to, co cítíš a časem uvidíš.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund