Fórum - Zobrazit téma - JAKÉ JE VAŠE VNÍMÁNÍ POJMU BŮH, CO MU DÁVÁ OBSAH? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - JAKÉ JE VAŠE VNÍMÁNÍ POJMU BŮH, CO MU DÁVÁ OBSAH?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

JAKÉ JE VAŠE VNÍMÁNÍ POJMU BŮH, CO MU DÁVÁ OBSAH?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 11:27 am    Předmět: Citovat

Omlouvám se, zkopíroval jsem si to, abych se mohl přehledně podívat, na co mám přesně odpovědět, a zapomněl jsem to vymazat.

Jinak, toora už odpověděla i na to, na co už teď nemám čas. A opět souhlasím. Takže to udělala za mě.

Asi nemá význam, abych se k tomu tedy ještě vracel. Katka to umí říct jasněji a srozumitelněji než já. Já se někdy vyjadřuji zbytečně složitě a s odbočkami a pak se divím, že mi někteří lidé nerozumí. Confused

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 11:38 am    Předmět: I-ťing o lásce Citovat

ahoj mirku,

děkuji za odpověď. ta kniha I-ťing o lásce je v prodeji?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 11:45 am    Předmět: Re: šiřte mé slovo, slobo boží Citovat

toora napsal:


Opravdické zdraví tedy spočívá v každodenní práci sama na sobě, tj. ve vědomém žití. Není v našem chtění se vyléčit, tak jak ho zpravidla vnímáme, a zrovna tak nespočívá v hlasném hlásání pravd, jen protože máme za to, že jsme tyto pravdy sami pochopili, a tak nám mesiášský syndrom velí - když to vím já, musí to vědět všichni. Hurá s tím do světa!
A tak slepý vede slepého, kde oba končí, to už tady Sunyi popsal. Confused

Smile


ano, s tím, co říkáš o nemoci máš pravdu. ale cítím, že možná mluvíme o stejné věci, jen každý jinak a že jsme jen nenašli stejný jazyk, takže si nerozumíme. je to jako když bulhar kroutí hlavou, my si mylsíme, že s námi nesouhlasí a on zatím říká ANO. Very Happy

je to přesně tak, jak říkáš. v každodenní práci na sebe sama. ale to přeci těm, kteří toto ještě nevědí,nevnímají, musí někdo říct, ukázat a vést je, dokud sami nebudou schopni vykročit. já neříkám, že vytrubováním něčeho do světa se svět pohne. lidi je nutné učit a vést. já sám se učím, sám jsem veden a vím, jak moc mě to posouvá a pomáhá. kdybych nebyl veden, byl bych ani ne na půli cesty kde jsem teď. slepý nemá vést slepého. proč taky. vidomý má vést nevidomého aby prozřel. to je odkaz všech "velkých" - ježíše, buddhy....proč by jinak tito "velcí" říkali lidu to, co jim říkali. přeci chtěli, aby prozřeli a šli svou cestou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 1:02 pm    Předmět: Re: I-ťing o lásce Citovat

jc napsal:
ahoj mirku,

děkuji za odpověď. ta kniha I-ťing o lásce je v prodeji?


Dovolím si odpovědět místo Mirka, je to tahle kniha/a je v prodeji/:
http://www.osud.cz/hledajici/detail.php?id=8107&action=kniha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 1:05 pm    Předmět: Re: I-ťing o lásce Citovat

blankas napsal:
jc napsal:
ahoj mirku,

děkuji za odpověď. ta kniha I-ťing o lásce je v prodeji?


Dovolím si odpovědět místo Mirka, je to tahle kniha/a je v prodeji/:
http://www.osud.cz/hledajici/detail.php?id=8107&action=kniha


ahoj blankas,
mockrát děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 12:32 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tohle jsem dnes našla:

http://vaclavnovy.blog.idnes.cz/c/78384/Je-buh.html#t2

Občas rádi filozofujete, tak třeba k tomu něco řeknete ....Já raději budu moudře mlčet Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 2:11 pm    Předmět: Citovat

Evi,

podle mne je filozofování "na kočku". Slyšel jsem tuto definici filozofa: "Filozof je člověk, který v temné noci, v temném domě hledá černou kočku." A jeden chlapík to rozhrábl: "A ještě k tomu ji najde." Podle mne naprosto výstižné.

Ten pán píše:

"...pokud se vědecky nevysvětlí, co je to nekonečno a jak vzniklo, tak stále bude polovina lidí věřit v boha a druhá polovina ne."

Omezenými prostředky postihnout neomezené?

Všichni filozofujeme. K tomu, abychom o tom nepostižitelném, vše transcendujícím, mohli vůbec hovořit, musíme si kolem toho vytvořit nějaký koncept.

Nějakou hodnotu však naše filozofování má pouze tehdy, můžeme-li se opřít o vlastní zkušenost. Jinak je to jen intelektuální gymnastika.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 2:37 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Nějakou hodnotu však naše filozofování má pouze tehdy, můžeme-li se opřít o vlastní zkušenost. Jinak je to jen intelektuální gymnastika.

Mirek


To je hezké,pravdivé......ale někdy složité .......kde začíná a končí naše zkušenost?

Krásný den Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 3:13 pm    Předmět: Citovat

To ano, proto je náš vztah s Bohem tolik osobní. Přesto má ale smysl ho sdílet s druhými, protože se tak můžeme setkat s lidmi, jejichž zkušenost rezonuje s tou naší. A to je milé, ne? Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 5:50 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
...kde začíná a končí naše zkušenost?


Ahoj Džarmi Smile

Asi jen taková řečnická otázka, což? Wink

I když...kdo jsme, a co je to vlastně tahle "naše zkušenost", hm....

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 8:31 pm    Předmět: Citovat

Hoj Tooro,

no právě......

Když jsem se zamyslela jak se prolíná to o čem mluvím skrz mou zkušenost a mimo ní,tak mi to nejde vždy zcela oddělit.Dále mě napadlo,že ne vždy jsem si vědoma určité zkušenosti a někdy naopak mam pocit,že s něčím zkušenost mám a přitom......a kdo ví,kolik úrovní může zkušenost mít......

Ale na co to zbytečně komplikovat. Smile Stejně vždycky víme to svoje,je to v pořádku a je krásné,jak říká Míra,když potkáváme lidi s kterými to můžeme sdílet. Cool Někdy jsou pro nás i slova potvrzení tak důležitá,když se s našim Bohem seznamujeme. Razz

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
no právě......

Když jsem se zamyslela jak se prolíná to o čem mluvím skrz mou zkušenost a mimo ní,tak mi to nejde vždy zcela oddělit.Dále mě napadlo,že ne vždy jsem si vědoma určité zkušenosti a někdy naopak mam pocit,že s něčím zkušenost mám a přitom......a kdo ví,kolik úrovní může zkušenost mít......


Zkušenost je pro mne to, co jsem si schopna plně uvědomovat.
A tahle „schopnost“ je dána kvalitou pozornosti. Ta sice kolísá, ale pokud už k uvědomění dojde, nemůže se ztratit. I když to může dost dlouho trvat, než se správně „usadí“ a může vydat plody.
Z těch malých „aha!“ se někde zadělává na to větší, a právě ono může být tou zrovna poslední pomyslnou kostkou domina, jejíž spadnutí je nutné k vyššímu „levelu“.

Dzarmi napsal:
Ale na co to zbytečně komplikovat. Smile Stejně vždycky víme to svoje,je to v pořádku a je krásné,jak říká Míra,když potkáváme lidi s kterými to můžeme sdílet.


Bať, bať...a vážím si jich čím dál tím víc.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 2:57 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Zkušenost je pro mne to, co jsem si schopna plně uvědomovat.
Smile


Já si možná někdy plně neuvědomuji zkušenost osobní či kolektivní.Prolínají se a proto ne vždy vím,kdy kde má zkušenost začíná a kdy končí a míchám to a povídám a povídám..... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 7:55 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Suny ta filozofická gymnastika musí být,jinak jsme mrtví.Říká se,že naše pochybnosti jestli děláme dobře,končí teprve smrtí.Teprve v tu chvíli pochopíme proč jsme zde byli.Slepá víra,hloupá důvěra v sebe a své názory jsou naší smrtí na duchovní cestě.Jen,,filozofování´´ nás učí pochybnostem a pravdě.Říkal Baťa vtip:,,Přijel jeden obchodní prodejce do Afriky a obratem poslal telegram domů.Vracím se, všichni zde chodí bosi.Časem tam poslali druhého obchodáka.Ten obratem poslal telegram,pošlete několik vagónů bot.Všichni tu chodí bosi.Tak je to i s filozofií.Vymýšlí si,dokazuje a pomocí těch důkazů přijde na to,že to je pravda.Dobrá rada pro všechny,kdy mám něco udělat.V tom okamžiku,kdy vás to napadne.Už tehdy jste začali pochybovat,a dokud to neuděláte,tak se nodozvíte,jak by to dopadlo.Dzarmi,toroo je skutečně tak důležité vedět čí je to skutečnost.Důležité je,jak mne to oslovilo. Jako že je to pravda, a nebo s tím nesouhlasím.Zda to přijmu za své a nebo to odvrhnu.Jaký je rozdíl mezi tvým a mým Bohem.Žádný,každý přece máme pouze svýho Boha a ten je jedinečný.Holky más vás rád i sunyho,že mne učí filozofovat.Možná ten kocour v tom tmavým domně je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 8:59 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Evi,

podle mne je filozofování "na kočku".


Ale ta diskuze nakonec byla hezká, ne ?

Člověk:
Citace:
Říkal Baťa vtip:,,Přijel jeden obchodní prodejce do Afriky a obratem poslal telegram domů.Vracím se, všichni zde chodí bosi.Časem tam poslali druhého obchodáka.Ten obratem poslal telegram,pošlete několik vagónů bot.Všichni tu chodí bosi.Tak je to i s filozofií.


Nádherný Very Happy . Dvě strany jedné mince. Oba obchodníci udělali zkušenost, každý ji viděl svýma očima. Každý měl svojí odlišnou filozofii. A nikdo nemůže říct, která varianta je dobrá a nebo špatná.

Člověk:
Citace:
každý přece máme pouze svýho Boha a ten je jedinečný.


Ano. A protože jsme každý na své cestě jinak daleko, nikdy neuškodí si trochu zafilozofovat, polemizovat, prostě hledat.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund