Fórum - Zobrazit téma - JAKÉ JE VAŠE VNÍMÁNÍ POJMU BŮH, CO MU DÁVÁ OBSAH? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - JAKÉ JE VAŠE VNÍMÁNÍ POJMU BŮH, CO MU DÁVÁ OBSAH?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

JAKÉ JE VAŠE VNÍMÁNÍ POJMU BŮH, CO MU DÁVÁ OBSAH?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 4:18 pm    Předmět: Citovat

Citace:
A to je podle mně to zásadní nepochopení. Ježíš není nic jiného než my obyčejní smrtelníci.


To je nepochopení.
Ježíš je to samé jako všichni ostatní na úrovni, se kterou my nemáme žádnou zkušenost.
Je to něco jako říct, že já a pračka jsme stejné, protože jsme obě
složeny z těch úplně stejných protonů, elektronů a neutronů.
Je to pravda na jedné úrovni, ale na té, na které se běžně pohybujeme ne.

Normální smrtelníci nejsou stejní jako Ježíš a ve chvíli, kdy se stejnými stanou, už to nejsou normální smrtelníci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 6:04 pm    Předmět: bůh stvořil člověka k obrazu svému Citovat

.....je-li něco stvořeno k obrazu něčeho jiného, je jisté že jak obraz tak vzor musí mít ty nejpodstatnější vlastnosti shodné. kdyby to tak nebylo, tak bychom říkali, že bůh stvořil člověka.....a následoval by popis, jakého ho stvořil.....
nemůžeme o nikom říci, že je bůh.o nikom, o ničem. proto nemůžeme říkat, že lidé jsou bozi. pochopení boha přeci není o tom, že uznáme nějakou "entitu" za to, čemu říkáme bůh. vždyť víte, že sám bůh v bibli sám sebe nijak nepojmenoval, nijak si neříkal. řekl jen že "JÁ JSEM", to je mé "jméno. JÁ JSEM. JÁ JSEM je prosté BYTÍ. a božství je ukryto právě v tomto prostém, krásném BYTÍ.
každý z nás vnímá boha, božství jinak. každý z nás cítí boha, božství jiným způsobem, sobě vlastním. každý byl stvořen "k jeho obrazu", každý z nás má tedy v sobě božství. a to božství je v tom, co jsme ("JÁ JSEM"). škoda, že bibli četeme tak doslovně. vždyť je to nádnerná kniha plná obrazů a slovních přirovnání. je to, jako bychom četli knihy starých čísnkých mistrů doslovně. to bychém pak četli v I-ťingu věci jako "je čas provdat dceru". ale to neznemená, že máme provdat naši dceru. ten význam je daleko širší i hlubší...... před tisíci lety bylo vyjadřování na úplně jiné úrovni, než dnes. dnes je fatkické. dříve bylo popisné. nemůžeme tedy číst tisíce let stará písma tak, jako čteme noviny a zprávy na internetu. čtěte a vnímejte obrazy, vnímejte své pocity. ty jsou v těchto krásných starých písemnostech obsažené. to, že někdo vzal tato díla a "kázal jimi pravdu" je jen jejich zneužití. a bohužel všichni jsme po několika staletích zneužívání tak otupělí a zblblí, že tomu podléháme. nepřemýšlejme o těchto věcech, prociťujme je. život není o přemýšlení, ale o citech. to, jak se cítíme a co cítíme, tak i žijeme. je na nás samých, jaké city budeme vnímat a jaké ne. toto rozhodnutí dělá každý z nás sám a moci rozhodovat....není toto božské?????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 8:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Tak je to pěkné.Když jsme všichni ze stejné praenergie,a to jsme, když všichni máme v sobě stejného Boha,a to máme, a jednou se všichni sejdeme se vším,všechna energie vesmíru se vrátí tam kde vznikla,tak mi vyplývá,že i ten nejhorší,co mne nejvíce rozčiluje,se jednou se mnou spojí,a to si piš že spojí,tak vlastně proč mne znervózňuje,když jsme jedno.Tak nějak mne vedou úvahy o Bohu.
K tomu krásnému příběhu,já si myslím,že nezmizím,já je nesmrtelné,ale jednou se vrátíme tam kde jsme vznikly.Až se vše spojí,vznikne ten,jenž se pro nás rozdělil.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 7:23 am    Předmět: Citovat

Jen mi tak to Samanovo rozjimani o tech kteri ho stvou pripomnelo jednu myslenku od budhistu:

Citace:
V nekonečném koloběhu vtělení duší byla každá duše alespoň jednou tvojí matkou. I to je důvod být laskavý ke všem živým bytostem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 9:36 am    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 11:04 pm    Předmět: Citovat

Ty jo, lidi, já mám z vás tady radost, že jsme každý jiný. Každý chápeme život a vše okolo nás jinak, narodil se jiným rodičům, ovlivňovali ho jiní spolužáci, měl jiné choroby, prožil jiné lásky, jiné životní prohry, jiné životní radosti, každý jsme různě inteligentní, každý jsme jinak citlivý, PROTO JSME KAŽDÝ JINÝ a proto nikdy nemůžou být pohledy dvou různých lidí na jednu věc stejné. Zkušenosti jsou nepředatelné.
A přesto tady cítím, že jsme schopni se mezi sebou domluvit!!!

Po mnoha létech prožitých v nevědomosti a tápání a po mnoha létech, kdy jsem si myslela, že nerozumím lidem kolem sebe a oni mě, že jsem jiná, že mě ten ten svět semele, konečně vidím, že nejsem sama "JINÁ", že je nás víc.................. Laughing Laughing Laughing Za to jsem fakt vděčná.

Jsem ráda, že jsem na tenhle webík konečně "vlezla".......... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 11:48 pm    Předmět: Citovat

Citace:
konečně vidím, že nejsem sama "JINÁ", že je nás víc.................. Za to jsem fakt vděčná.


A přitom, v nejhlubší a nejjasnější části srdce jsme všichni stejní Cool

Citace:
Jsem ráda, že jsem na tenhle webík konečně "vlezla".......... Wink

Webík je rád také Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 9:57 am    Předmět: Citovat

Ve filmu What the Bleep Do We Know!? se mi libilo vysvetleni "pojmu" Buh...

" .....ptat se, co je Buh.....je jako ptat se ryby co je to voda.........."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 1:09 pm    Předmět: Citovat

Hyter napsal:
Ve filmu What the Bleep Do We Know!? se mi libilo vysvetleni "pojmu" Buh..." .....ptat se, co je Buh.....je jako ptat se ryby co je to voda.........."


Ano, Hytere, proto je nesmysl ptát se kdo-co je Bůh.,
o to důležitější je, zamyslet se (třeba jen sám pro sebe), co pod tím pojmem kdo vnímáme.
A to hlavně z toho důvodu, prože určíté pojmy běžně používáme, nejčastěji právě bez toho,
abychom se nad svými slovy nejdříve zamysleli trochu hlouběji.

Tím spíš, pokud jde o ty pojmy tzv. "nejvyšší".


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 9:08 pm    Předmět: Re: bůh stvořil člověka k obrazu svému Citovat

jc napsal:
.....je-li něco stvořeno k obrazu něčeho jiného, je jisté že jak obraz tak vzor musí mít ty nejpodstatnější vlastnosti shodné. kdyby to tak nebylo, tak bychom říkali, že bůh stvořil člověka.....a následoval by popis, jakého ho stvořil.....


Jenže, co když je představa boha jen konceptem, který si lidi vytvořili. Je jen kolektivním snem, aby se bylo na koho obracet. Aby se snáze žilo. Pak by nebyl nikdo stvořen k obrazu božímu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 9:50 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Jenže, co když je představa boha jen konceptem, který si lidi vytvořili. Je jen kolektivním snem, aby se bylo na koho obracet. Aby se snáze žilo. Pak by nebyl nikdo stvořen k obrazu božímu.


A co když je člověk jenom systémem, kterývytvořil Bůh.
Je jen osobní realitou, aby existovalo zrcadlení.
Aby byla Maya nespoutanější.
Pak by jeden byl rozpuštěn do Boží moci.


Jen jsem řekla co Ty, ale obráceně.

Hraju si na Boha a zrcadlím

Rolling Eyes Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 10:19 pm    Předmět: Citovat

Annaka napsal:

A co když je člověk jenom systémem, kterývytvořil Bůh.
Je jen osobní realitou, aby existovalo zrcadlení.
Aby byla Maya nespoutanější.
Pak by jeden byl rozpuštěn do Boží moci.


Jen jsem řekla co Ty, ale obráceně.

Hraju si na Boha a zrcadlím

Rolling Eyes Very Happy


Very Happy A co když všechno, včetně Boha jsou jen obrázky, které nám neumožňují vidět zrcadlo za nimi? WHO IS MATRIX?
Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 10:38 pm    Předmět: Citovat

Heheh Cool

Co je to Bůh?

Blaho
Úplnost
Hodnota

Ta nejvyšší.

Kdo říká, že Bůh je WHO Twisted Evil

A kdo říká, že vůbec nějaké WHO existuje?

Nebo WHAT?

A nebo cokoli jiného?

A pokud ne, v čem je vše, co neexistuje?

Bůh je stejně dobré slovo, jako jakékoli jiné,
nerozumíme mu úplně stejně, jako jakémukoli jinému.

Mimo jiné proto, že je vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 10:54 pm    Předmět: Citovat

Annaka napsal:
Heheh Cool

Co je to Bůh?

Blaho
Úplnost
Hodnota

Ta nejvyšší.

Kdo říká, že Bůh je WHO Twisted Evil

A kdo říká, že vůbec nějaké WHO existuje?

Nebo WHAT?

A nebo cokoli jiného?

A pokud ne, v čem je vše, co neexistuje?

Bůh je stejně dobré slovo, jako jakékoli jiné,
nerozumíme mu úplně stejně, jako jakémukoli jinému.

Mimo jiné proto, že je vše.


Vše je vědomým prostorem. Ať to nazýváme jak chceme. Jsme jeho součástí i tvůrcem zároveň. Vlnou na hladině i oceánem pod ní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 11:48 am    Předmět: Citovat

Jen tak mimo- ve školce se děti bavily po poslechu malých meditací pro indigáčky o svých andělíčcích, kdo jich kolik má a jak vypadají a když si je kreslily, tak jeden chlapeček mi povídá: "víš, můj andělíček měl kolem sebe takovou barvenou duhu a taky nahoře to kolečko ze světla. On to kolečko má taky Pámbůh ale to nikdo neví, protože Pánaboha ještě nikdo neviděl" Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund