Fórum - Zobrazit téma - JAKÉ JE VAŠE VNÍMÁNÍ POJMU BŮH, CO MU DÁVÁ OBSAH? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - JAKÉ JE VAŠE VNÍMÁNÍ POJMU BŮH, CO MU DÁVÁ OBSAH?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

JAKÉ JE VAŠE VNÍMÁNÍ POJMU BŮH, CO MU DÁVÁ OBSAH?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 7:53 am    Předmět: Bůh Citovat

Jéje, to je téma Very Happy

Před pár lety jsem strávil hodně času na konferenci "Bůh a my" na Pandoře a tam jsme se snažili na to společně přijít. Také s Toorou jsme si vyměnili mnoho mailů a v nich jsme si vyměňovali svůj názor na Boha. Nikdy jsme se nedobrali k témuž i když možná jsme se ve svých představách částečně blížili Laughing

Bůh - Nejvyšší bytost, Pravda, Stvořitel, Smysl .... ve védách jsou pipisovány bytosti, které se snaží Boha popsat a velebit a i když je jich strašně moc, až do konce světů se jim to v plné úplnosti nepodaří.

Proto já věřím tomu, že o Něm se dozvíme jen tolik, kolik je nám ochoten ve své Milosti Sám sdělit a to ještě to většinou chápeme úplně jinak, neboť jsme zmatení myslí, jazyky, uvažováním ....

V životě, v setkáních, v přírodě, ve všem občas můžeme zahlédnout takové záblesky Boží přítomnosti, ty jsou těžko sdělitelné a když už třeba já v nich vidím důkaz Boží existence, někdo jiný ji v tom nevidí. Je to Tajemství.

Tooro, chtěla jsi, abychom napsaly o těch zážitcích o problesknutí?

Sunnyiovi, rozumím
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Peter0M
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.3. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2008 9:22 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Evik:

"řiď se citem, svým citem, intuicí a věř, že co děláš, je to nejlepší, co můžeš udělat."

Já zrovna s tímhle nemám příliš pěknou zkušenost, Evi. Právě naopak. Jedna moje známá říká přesně tohle. "Řiďte se srdcem." A sama o sobě, téměř na potkání, lidem vykládá, jak ona cítí lidi srdcem a jak se řídí srdcem. Je z toho ale cítit nesmírná dávka samolibosti, v některých případech až nadřazenost a přesvědčení o vlastní neomylnosti: "Vy mně nic neříkejte. Já vás cítím!" A běda, když to někdo zpochybní!

Přitom v jejím chování je často žalostně patrný deficit rozumu. Naprostá nevyváženost.

Já říkám: "Jestliže je srdce ušmudlané, tak to není žádná výhra, když se na ně plně spoléháme." Protože svět kolem nás vnímáme skrze to ušmudlané srdce."

Mirek

nadruhou stranu si myslím,že lepší je nesoudit...protože nikdo znás nemůže totiž vědět,co si daná duše vybrala za svůj cíl v tomhle životě ..co jí má obohatit... Smile Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2008 10:40 pm    Předmět: Re: Bůh Citovat

Zbultran napsal:
Tooro, chtěla jsi, abychom napsali o těch zážitcích o problesknutí?


Ahoj Zbultrane. Smile

Promiň, ale všimla jsem si tohoto Tvého příspěvku až nyní.

K Tvojí otázce
- tohle bych nechala na každém, kdo k tomuto tématu chce vážně přistoupit, zamyslet se, a třeba o tom i něco napsat.
Nakonec, každé opravdové zamyšlení, ponoření se do sebe, může být něčím obohacující.
Zvlášť u "čehosi", čemu dovolíme, aby se nás dotklo trochu hlouběji, než bývá zvykem.
A tak třeba to, co se nám zdálo doposud jasné, může ve chvíli ztratit onen jasný koncept, který jsme doposud v mysli uchovávali.
Tak, aby z mlhy posléze vystoupil obraz pravdivější, čistší...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 2:25 pm    Předmět: Re: Bůh Citovat

Myslím si, že Bůh znamená



Bytost


Ůplné


Hojnosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 9:18 am    Předmět: Citovat

Bůj je pro mě velice abstraktní pojem. Vnímám ho spíš v barvách a v pocitech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 1:47 pm    Předmět: bůh, tao....kolik návzů vlastně má? :-) Citovat

myslím, že pojem bůh byl staletími lidské hondby za svým vlastním prospěchem tak pokroucen, že je opravdu důležité se zastavit a chvíli nad touto otázkou podumat. ve svém krásném a divokém mládí jsem nevěřil nikomu a ničemu. jen hmotě, tomu, co vidím a mohu si ošahat. bůh byl pro mě jen církevní pojem a církev byla pro mě jen skupinou lidí, kteří zneužívají ostatní pro svůj prospěch. prostě blbost mládí, ale krásná, nespoutaná, svobodná. jelikož jsem celá ta léta opravdu věřil jen matiriálním hodnotám, tak jsem se jimi samozřejmě začal obklopovat. a jak jistě tušíte, štěstí se nedostavovalo, ne v takové hojnosti, jako materiální statky. najednou jsem nechápal, proč štěstí chybí, když mám vše, co jsem kdy chtěl. zastavil jsem se a začal se pídit po odpovědích. ale nějak bylo stále více otázek než odpovědí. najednou jsem si uvědomil, že možná klíč ke všemu leží v té rovině mého života, kterou jsem dosud přehlížel. duchovnu. miloval jsem historii a ta je prodchnutá duchovném, božstvy, duchy, anděli, démony.... proč? asi to k něčemu bylo dobré.... a tak jsem začal studovat. přečetl jsem stovky duchovních knih, mluvil s mnoha "učiteli" i UČITELI, četl spoustu článků, účastnil se mnohých diskuzí a vnímal. a to, co jsem začínal cítít bylo silnější a silnější. mé pocity jakoby "houstly", hmotněly. cítil jsem, že duchovno je stejně důležité, jako materiálno. že hodnota života leží právě v harmonii duchovna s materiálnem. a já začal hledat "toho" boha. ale kde? v křesťaství, taoismu, budhismu, hinduismu, v koránu.....? kde je ten "pravý" bůh. studoval jsem všechna tato učení a vnímal jejich pravdy. uvědomil jsem si, že základ je stejný. taosimus říká, že svět vznikl z práznoty, bible říká, že nebylo nic do té doby, než bůh řekl: budiž světlo.... těch podobností, shod je tolik, že mě to zarazilo. a to se bavíme o věcech, které vznikaly v číně před 5 tisíci lety, tj. třista let před kristem, před biblí, před koránem..... co říkal budha? osvícení. kdy dosáhl osvícení? když se po dlouhém hledání prostě už "naštval" a přestal hledat. sedl si pod strom a ejhle OSVÍCENÍ. takže té z ničeho. prostě jsem cítil, že podstata "bohů" je stejná, je jen jinak popsaná a ty odlišnosti v psaní prostě vycházejí z různých prostředí. prostě čína byla jiná, než indie, ta byla zase jiná než egypt a ten zase jiný, než izrael. spousty "zatvrzelých" křesťanů věří v "boha", jako cosi, co existuje "tam někde nad námi". kdo z nich ale četl bibli? kdo ji studoval? kdo ví, co říkal a učil ježíš? zjistíte, že je to zase to samé. bůh nás stvořil k obrazu svému = jsme stejní jako on, tj. sami jsme bozi, každý je bůh sám sobě.... ježíš říkal: "je ve vás...." ano, bůh je v nás. je to to pravé, skutečné naše já, které přišlo čisté na tento svět. bohužel doba, vývoj, společnost nám toho našeho boha bere. nutí nás se přizpůsobit. jako děti musíme být hodné, ve škole se učit, dělat, co nám řeknou, v dospělosti musíme zapadnout do společnosti, dodržovat zákony. obalujeme našeho boha náplastmy společnosti a jejího působení na nás. doba, lidské zaslepení tím, že chce stále více, aniž to potřebuje, to vše našeho boha zatlačilo na to nejniternější místo v nás. a je třeba lidí, nových lidí, kteří si to uvědomí, ucítí to a budou nás učit svého boha objevovat, nalézat, chápat a hlavně ho žít. ano, musíme ŽÍT NAŠEHO BOHA. být tím, kým jsme, ne tím, kým chtějí, abychom byli. každý z nás přišel na svět se svým posláním. byl povolán. ale kolik z nás dělá toto povolání? ano, pracujeme, ale neděláme svá povolání. tohle se musíme začít učit. tohle je úkol této doby, doby vodnáře, doby, kdy duchovno přichází i do našeho vyspělého západního světa, kde je totální disharmonie mezi materiálnem a duchovnem. potřebujeme nové učitele. nové, lidi, kteří nás naučí vnímat duchovno a budou nás vést v naší cestě k harmonii mezi statky a duchovními krásami. bůh je v nás, každý z nás ho má. duchovní zákony mluví jasně. vše je propojeno, vše je JEDNOTA a my jsem jen částí této jednoty. proto i "naši bozi" jsou součástí této JEDNOTY, tedy i jediného boha. hledejme lidi, kteří toto cítí, vnímají a chtějí to naučit všechny nás ostatní. nechme se jimi vést a život začne zase měřovat tím směrem, který mu dal bůh - žít v ráji, v dostatku všeho (ne v přebytku) a nekousat zbytečně do jablek poznání, protože pak zase budeme chtít víc a znovu převáží materiálno nad duchovnem. naším cílem musí být hojnost materiálna i duchovna. ale my teď máme přebytek materiálna a nedostatek duchovna. chtějme se učit a nastolit tuto harmonii. už jen ta myšlenka na tuto harmoni probudí vašeho ducha a vy najednou ucítite takovou krásnou úlevu, lehkost, svobodu bytí. to je procitnutí boha. nechme ho procitnout a žijme s ním. poznáme tak krásu ráje, jak o ní píše i bible a ostatní moudré knihy. toto moudro bylo objeveno před tisíci lety, tak proč ho zahazovat? naopak, objevujme ho znovu. je to to pravé moudro. bůh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 1:49 pm    Předmět: Citovat

BŮH

FONTÁNO SLOV, TÓNŮ VYPUŠTĚNÝCH,
TICHO VYRČENÉ, ŽE VĚTŠÍHO UŽ NENÍ,
KLEKNOUCÍ RYTÍŘOVÉ ZBRANĚ SLOŽÍ
V MŽIKU
JSMEŤ BOHEM TÍM, V KAŽDÉM OKAMŽIKU,
PRODCHNUTI DĚJEM PROCITNUTÍ POUZE,
ZDA SPALI JSME CHVÍLI, NEBO VĚČNĚ,DLOUZE?
COŤ NA TOM
VCHÁZÍ PROBUZENÍ,
JSEM S TEBOU,DÍŠ KDYŽ KOL JEN ZRCADLENÍ.
CÍTÍM TĚ HLOUBĚJI, JAK UVNITŘ
DÍTĚ DŘÍME,
STVÁŘÍME SVĚTY, BOŽE TO JE DAR.
AŽ TOMU FAKTU VÁŽNĚ UVĚŘÍME,
ZMIZÍ VŠE ROZKOL, V RÁJ PŘETVOŘÍŠ ZMAR.
BŮH
SOUČET NESEČTENÝCH,
MUŽOVO OBJETÍ A VSTŘÍCNÉ LŮNO ŽENY.
JASNÁ LINKA V JINÉ SVĚTY JDOUCÍ,
NADĚJE, PRAVDA, LÁSKA, RADOST NEHYNOUCÍ.
ODMYKÁM, ODMYKÁM
KOMNATU TVOJÍ V SOBĚ,
KOBYLKY MI K TOMU HRAJÍ V HLAVĚ RAPSODII- BŮH,
NAD ZÁDY ŠUMÍ SPIRÁLY POCHOPENÍ,
JSEMŤ OBÉ Z DVOU
NEMUSÍM VĚŘIT, VÍM
ROHY SE ZALESKNOU CO SE V MĚSÍC ZMĚNÍ
TY STVOŘIL JSI PRO MNE LÁSKO SVĚTLO, VZDUCH,
NIKDO NEŽ TY TU NIKDY NEBYL - NENÍ.
DECHEM MNE ZAHŘÍVÁŠ A ČISTÍŠ
VLASTNÍM CHVĚNÍM.
TAK TOTO JSI PRO MNE TY - MŮJ PÁN, OTEC A BŮH.

TOBĚ LÁSKO, OTČE
JEDNO Z TVÝCH JÁ
TVŮJ A ZAS JEN TVŮJ LOMIKÁMEN.

DĚKUJI ZA VŠECHNO, HLUBOCE DĚKUJI.
MILUJI, BOŽE JÁ MILUJI!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 8:42 pm    Předmět: Citovat

Děkuji lomikámeni.
Pro mne je Bůh
co vlastně?
Člověk obětující se pro druhé
matlka,dýchající pro své děti
srna, lákající na sebe predátora
strom,vzdorující věkům.
kámen,přežívající věky
hvězda na obloze
člověk a láska
láska.
Bůh je valstně největší,nejsylnější a jediná energiee vesmíru a tou je láska.Bez přívlastků.Jen láska.Z této energie lásky Bůh stvořil mne,nás,celý vesmír,každý strom a každý kámen.Vše je jen boží energie v jiné formně.Občas v přírodě ji vnímáme,ve stromu,v květu,v nádherném západě slunce.Je jen naše slepota že ji nevidíme všude kolem sebe.V naší práci,ve všem co stvořily lidské ruce,ve všem co vzniká kolem nás.Vše vzniká,žije a přetrvává jen díky této vesmírné energii.Pro ateisty je pojem vesmírná energie přijatelný.Z této energie vznikly planety a z velkých planet vznikly díky obrovské gravitaci slunce a hvězdy.Z této jediné energie vzniklo vše kolem nás a vše ve vesmíru.Je jedno jak ji nazvu,ale nemůžu popřít,že je něco víc,než nám dokáží vědci vysvětlit.Jak je možné,že jasnovidcí lidé vidí budoucnost.Já pomocí karet vysvětluji co se může stát.Prostě máme přístup k informacím mimo nás.Někdo větší,někdo menší.I ten největší nevěřící tomáš mi potrvrdil,že reiki,i když na ni nevěří,tak ode mne mu pomohla. Kde se teda berou informace. Kde jsou ukryty,když kolem nás je jen energie.V tom případě je energie tou nositelkou informací.A kde ty informace bere.Nebo jsou v ní ukryty.Spíše se jedná o inteligentní energii.Vesmírnou inteligenci pojmenovanou Bůh.
Tooro,ten můj záblesk byl nedávno při meditaci.Jenom malé uvědomnění si,že ve všem je Bůh.Ve vzduchu, ve vodě,v trávě, ve dveřích stvořených lidskou rukou z této energie.Vše je vlastně jen jiná forma této energie.A pak to přišlo.Kde je něco nepěkného.Kde je něco ošklivého.Kde je něco špatného a hodno zavržení,když je vše tvořeno z Boží lásky. To je moje uvědomování si Boha.Anděl,ďábel člověk,zvíře jedno jest.Vše je ...Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 10:51 pm    Předmět: Citovat

Šamane, co jsi napsal mi trochu připomělo jeden příběh,
bohužel jsem zapoměla jména, ale je o jesuitském mnichu (dejme tomu, že se jmenoval Johnson) ,
který na návštěvě u zenového mistra mu popisuje svojí meditaci.

Ten mistr mu poví " takže, rozumím tomu správně, když meditujete,
tak vše okolo sebe vnímáte jako Boha, je to tak?
A Johnson odpověděl " Přesně tak"

Tak ten mistr mu řekl " v jednom okamžiku ale Bůh zmizí..a zbyde jenom Johnson.
Johnson odpověděl, že to vidí obráceně, že " Johnson zmizí a zbyde jen Bůh"

Mistr se usmál a řekl -tak jsem to myslel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 7:42 am    Předmět: Re: bůh, tao....kolik návzů vlastně má? :-) Citovat

jc napsal:
kdo ví, co říkal a učil ježíš? zjistíte, že je to zase to samé. bůh nás stvořil k obrazu svému = jsme stejní jako on, tj. sami jsme bozi, každý je bůh sám sobě.... ježíš říkal: "je ve vás...." ano, bůh je v nás. je to to pravé, skutečné naše já, které přišlo čisté na tento svět.


Nechapu jak jsi odvodil z tvrzeni, ze "Buh nas stvoril k obrazu svemu" to, ze
"sami jsme bozi" Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 12:14 pm    Předmět: Citovat

Neřekl Ježiš : Otec a já jsme jedno? Co činíš druhému, jako bys činil sám sobě?
Všichni jsme spojeni. Jen to nevidíme. Neexistuje nějaké „tam venku“ a „tady uvnitř“. Vše ve vesmíru je spojeno. Je to jen jedno energetické pole. Ať se tedy na to díváte jakkoli, výsledek je stále stejný. Jsme jedno. Všichni jsme spojeni a jsme součástí jednoho energetického pole, jedné nejvyšší mysli nebo jednoho vědomí či jednoho tvůrčího zdroje. Nazývejte ho, jak chcete, ale všichni jsme jedno.
Jestli všechno kolem je Bůh, tak pak je i v nás. Jsme součástí Boha.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 1:33 pm    Předmět: Re: bůh, tao....kolik návzů vlastně má? :-) Citovat

Zbultran napsal:
jc napsal:
kdo ví, co říkal a učil ježíš? zjistíte, že je to zase to samé. bůh nás stvořil k obrazu svému = jsme stejní jako on, tj. sami jsme bozi, každý je bůh sám sobě.... ježíš říkal: "je ve vás...." ano, bůh je v nás. je to to pravé, skutečné naše já, které přišlo čisté na tento svět.


Nechapu jak jsi odvodil z tvrzeni, ze "Buh nas stvoril k obrazu svemu" to, ze
"sami jsme bozi" Question


Všechno má původ v praenergii a výrok, že ,, ...sami jsme Bozi " nechápu tak, že se stavíme na roveň Boha, ale že jsme jeho součástí. A je na každém, jestli svého Boha v sobě je ochoten hledat. Pokud znovu nalezneme svojí vnitřní harmonii, pokud budeme ochotni se znovu tomuhle umění učit, budeme se řídit Vesmírnými zákony, tak Boha v sobě objevíme . Nebudeme muset žít cizí životy a bude sami sobě Bohy.

Až se nám podaří na chvilku se zastavit, vychutnat si východ slunce, vnímat sluneční paprsky nebo dešťové kapky, zaposlouchat se do ,,ticha " přírody , usmát se na unavenou pokladní v supermarketu, hledat v ostatních lidech to, co nás s nimi spojuje a přestat hledat odlišnosti, potom možná budeme mít to štěstí a ucítíme dotyk Boha. Možná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

Roso - no Jezis je tak nejak neco trochu jineho nez ostatni my smrtelnici ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 1:54 pm    Předmět: Citovat

A to je podle mně to zásadní nepochopení. Ježíš není nic jiného než my obyčejní smrtelníci.
Když si vezmeš ty, co pracují s energii a dokážou léčit. S pohledu jiný "obyčejných smrtelníků" je to taky něco nepochopitelného a přitom jsme všichni stejní. Každý má možnost a schopnost pracovat s energii a léčit. To jak každý zajde daleko je jen otázka víry v to co můžeme dokázat a ochoty na sobě pracovat.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 2:44 pm    Předmět: Citovat

No jsem zvedav na odpoved JC. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund