Fórum - Zobrazit téma - Věříte v Boha? Já NE.... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Věříte v Boha? Já NE....
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Věříte v Boha? Já NE....
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2008 10:39 pm    Předmět: Věříte v Boha? Já NE.... Citovat

jak tady pročítám různá témata a diskuze, tak jsem narazila na to, jak Damao píše,že je pro něj důležité,aby byl sjednocen s Bohem a protože si Damaa docela vážím, moc se mi líbí, jak tu všechno popisuje,vysvětluje
a i když jsem zasvěcená kraťoulince, dovolím si nesouhlasit a to s veškerou svojí silou...přece reiki nemá s Bohem nic společného...kdyby ano, nikdy bych do toho nešla...nebo na to máte jiný názor????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2008 11:25 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Paniko,

a co je to Bůh? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2008 11:26 pm    Předmět: Citovat

Paniko časem porozumíš tomu,co vlastně Bůh je.Možná lepší slovo je procítit.
Vysvětlovat tu sálodlouze něco,co možná vysvětlit ani nejde,nebudu.
Jen je tu něco,čemu se říká Bůh,ale ne jenom.Lidé používají různá slova....Jen si uvědomit,že jsme součást toho božství.Není to oddělená entita.Reiki je část Boha,naprosto vše je božské.I to co nám nepřijde.Strach,válka,peklo na zemi.....kapičky skládající oceán...

Přeji krásnou cestu za Božstvím,jsi jím sama.

Džarmí Smile

Božstvo, jež utváří náš osud je v nás samých, je to naše vlastní Já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2008 11:42 pm    Předmět: Citovat

Ještě mě napadla jedna věc a to je si ujasnit co je vlastně náboženství,ano,to reiki dopravdy není.Nu a co je vlastně Bůh,hihi.Dobrá otázka Torro.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 11:08 am    Předmět: x Citovat

Reiki není spojeno s žádným náboženstvím, funguje at věříš nebo nevěříš čemukoliv.

Tady jde spíš o něco jiného. Pokud se věnuješ ezoteričnu či duchovnu, rozvíjíš svoje vnímání i určitý pohled na svět i další dimenze života.
At vycházíš z materiálního nebo nábožensky orientovaného prostředí,
je tu něco, co se materiálnímu pojetí nebo některým oficiálním církevním
verzím vymyká.
A každý z nás se pak musí vyrovnat s tou dimenzí, které někdo říká Bůh, někdo má místo toho existenci další něco jiného mezi nebem a zemí.
Prostě si většina z nás najde svoji cestu duchovního rozvoje, která
je mu blízká. Ale není to povinné, spíš to přichází přirozeným
vývojem.

Opravdu reiki je systém léčení nikoliv náboženství. Pokud si tam někteří mistři něco přidávají, patří to do jejich osobní filozofie, ne reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 11:14 am    Předmět: Re: x Citovat

děkuju Samanko , přesně takhle to cítím i já...a vůbec nechci diskutovat nebo odpovídat na otázky, co je to Bůh...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 12:41 pm    Předmět: Re: Věříte v Boha? Já NE.... Citovat

Panika napsal:
jak tady pročítám různá témata a diskuze, tak jsem narazila na to, jak Damao píše,že je pro něj důležité,aby byl sjednocen s Bohem a protože si Damaa docela vážím, moc se mi líbí, jak tu všechno popisuje,vysvětluje
a i když jsem zasvěcená kraťoulince, dovolím si nesouhlasit a to s veškerou svojí silou...přece reiki nemá s Bohem nic společného...kdyby ano, nikdy bych do toho nešla...nebo na to máte jiný názor????

Milá Paniko, určitě máš k tomu důvod. Víš, ono je to tak, že když vyskočíš, tak budeš padat dolů, ať tomu věříš, nebo ne - a stejně je to s ostatními přírodními či Vesmírnými zákony. Slovo Bůh používám tam, kde potřebuji vyjádřit tyto a další zákony - ať je znám, nebo neznám - obsáhnout je všechny asi nelze. Můžeš si to nazvat jiným slovem, když Ti vadí slovo Bůh. Vesmír? Příroda? Možná ještě docela jinak.
Pro mne není existence čehosi za zjeveným světem - v jednotě - věcí víry, ale zkušenosti. Jako když dítě poprvé zaškobrtne a spadne dolů... Pak už to není o tom, jestli věří, že existuje nějaký zákon o padání dolů nebo ne, ale o zkušenosti. Jak tato, tak i moje zkušenost s tím, čemu říkám Bůh, nebývá často poslední, ale jen první, později opakovaná. Ale to už patří asi zase někam jinam, do jiného povídání.
Přemýšlel jsem kdysi nad tím, jak jsem si prožíval své roky "bez Boha" - jako ateista - a zjistil jsem, že tehdejší strach byl snad ještě silnější než dnešní moje víra. Nebyl to - jak jsem zjistil sebezpytováním - strach z Boha, ale z toho, že by mohl být.
Taková je moje zkušenost.
Pokud jde o to, zda Reiki je či není spojena s nějakým náboženstvím, tak to samozřejmě není - vždyť ji využívají k sebeozdravění nejen křesťané, ale i mohamedáni, buddhisté, hinduisté, šintoisté i židé. Není důvod, aby Reiki nepůsobila i u ateistů. Nesetkal jsem s tím, že by někdo spojoval Reiki s náboženstvím. Nevím, jak to myslela šamanka, ale mě se to ještě nestalo, že by mě někdo tvrdil, že musím být třeba bahaistou, nebo tak podobně...
Takže klidně používej Reiki, jak ses naučila a jak Ti to vyhovuje. Ostatní buď přinese, nebo také možná nepřinese život sám.
Důležité je, abychom se ho naučili žít s radostí. Pro mne je Bůh i radost, pro Tebe může být radostí podzim se svými barvami - třeba....
Srdečně zdravím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 1:10 pm    Předmět: Panice. Citovat

Panika napsal:
...a vůbec nechci diskutovat nebo odpovídat na otázky, co je to Bůh...


Třeba to bude tím, že nevíš co bys mi odpověděla, viď, Paniko.

Není tak důležité, jestli mi odpovíš, ale jestli jsi ochotna si tuto otázku vůbec sama sobě položit.

Nebo spíš otázku, proč v tobě vzniká prudký odpor jako reakce na jekékoli slovo.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 2:14 pm    Předmět: Re: Věříte v Boha? Já NE.... Citovat

Děkuji Damao,tohle bylo pro me napsáno srozumitelně a poučně...a máš pravdu, každý si to můžem vysvětlovat po svém, jak mě nebo tobě nebo dalšímu,vyhovuje...a to je to nejdůležitější!

Pro toora - s tebou opravdu nemám o čem mluvit a myslet si můžeš taky co jen chceš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 2:17 pm    Předmět: Citovat

...hlavně nepodléhat panice....hihihihihi

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 2:47 pm    Předmět: Re: Věříte v Boha? Já NE.... Citovat

Panika napsal:
Pro toora - s tebou opravdu nemám o čem mluvit a myslet si můžeš taky co jen chceš...


O mne tady přece vůbec nejde, Paniko.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 3:41 pm    Předmět: Re: Věříte v Boha? Já NE.... Citovat

toora napsal:
Panika napsal:
Pro toora - s tebou opravdu nemám o čem mluvit a myslet si můžeš taky co jen chceš...


O mne tady přece vůbec nejde, Paniko.

Smile


Toora tady jsi mluvila o sobě... a je to jen o dva řádky výš, ale asi jsi se v tu chvíli cítila jako Bůh, pak to i chápu Laughing
toora napsal:
Panika napsal:
...a vůbec nechci diskutovat nebo odpovídat na otázky, co je to Bůh...


Třeba to bude tím, že nevíš co bys mi odpověděla, viď, Paniko.

Není tak důležité, jestli mi odpovíš, ale jestli jsi ochotna si tuto otázku vůbec sama sobě položit.

Nebo spíš otázku, proč v tobě vzniká prudký odpor jako reakce na jekékoli slovo.

Smile


Velice dobře chápu Paniku. Na začátku mé cesty jsem nemohl slovo Bůh ani vyslovit, natož se o něm bavit a i o něm číst. Pak, jak jde člověk dál na cestě sebepoznáním, odkrývají se mu další pravdy o sobě a o tom, jak funguje svět. Nebo si to alespoň začne myslet. Very Happy Pak se začne poznávat i s Bohem/Vesmírem/přírodou, se srovnáním s ním a s tím, že i já sám jsem jeho součástí. No a někdy si pak člověk začne myslet, že už ví všechno a že všichni musí vědět všechno jako on. Ale to je spíš už o pýše a aroganci. To tak není, jsou pořád lidé, kteří se vydávají na svůj začátek vědomé cesty k sebepoznání a ti to mají zatím nastavené trochu jinak než ti, kteří jsou na té své cestě trochu déle...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 3:59 pm    Předmět: Re: Věříte v Boha? Já NE.... Citovat

Lightworker napsal:
Toora tady jsi mluvila o sobě... a je to jen o dva řádky výš, ale asi jsi se v tu chvíli cítila jako Bůh...pak to i chápu


Bohužel, nemohu říct Leighte, že tě v tomto chápu.

Nemám s tímhle druhem "cítění" žádonou zkušenost.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 7:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Paniko nebo paniku nejlepší na tom je,že ať věříš nebo nevěříš,on stojí vedle tebe a trpělivě čeká,až ho přijmeš.A je mu jedno, co si o něm myslíš.
Není to identita.Je to jen energie z které vše vzniklo a kam se vše vrátí.Celý vesmír vznikl z jediné energie z jediného nekonečně malého bodu, ve kterém byla shromážděna hmota celého vesmíru.To jsou slova pana Grigara,a toho si ani neodvážím podezřívat z nějaké náboženského blouznění.Nezní ti to nějak povědomně.
Drž si svůj postoj.Mne to trvalo stovky životů a musel jsem něco pochopit, aby se ze mne z komunisty stal člověk který už zná.Nevěřím,ale vím.ŠAMAN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 8:40 pm    Předmět: Citovat

nějak jsem si vzpomněla, jak jsem se v 18 bušila do hrudi, že jsem ateistka a táta se mě ptal, jestli vůbec vím co to je Very Happy Já na to že jo, že Bůh prostě těžko bude, vždyť ho nikdo neviděl. Naši se ušklíbli a nechali mě být Laughing Laughing

Na slovo Bůh jsem byla dlouho alergická než jsem zjistila že to je jen slovo které zastupuje něco, co lze jen těžko popsat, něco co je jako nejvyšší síla, zákon, princip, těžko říct, ale že to rozhodně není ten fousatej pán na mraku co budˇhází blesky a hrozí a nebo kouká co my tady.
Neumím to popsat, ale už snad aspoň trochu cítím co to je a ani se nedivím, že pro lidi to bylo tak složité, že nejednodušší jak to popsat bylo dát tomu jeden název. Jenom vím a cítím, že to je Láska, Laskavost, Nadhled, Respekt svobodné volby, Světlo a Humor ale taky velká autorita, díky níž drží Vesmír pohromadě a šlape jako hodinky.

Proto, myslím, že Toora položila tu otázku moc dobře. Před pár lety bych ji nepochopila.
A teď na ni neumím vlastně ani pořádně odpovědět, protože na to nemám slova. Ale jak napsal Šaman, už snad aspoň trochu vím nebo tuším.

A taky si vzpomínám na tu hlášku Bolka Polívky z filmu Kurva hoši... Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund