Fórum - Zobrazit téma - Týrání - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Týrání
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Týrání
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 3:01 am    Předmět: Týrání Citovat

Ahojtě reikaři,

máte někdo zkušenost s posíláním reiki na ochranu a pomoc týranému zvířátku?
Pokud ano jakou,jakým způsobem....a jakým výsledkem?

Papáček Džarmí


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 6:40 am    Předmět: Citovat

Ahojky Džarmí,

pokud se jedná opravdu o týrání, zřejmě by se to mělo řešit úplně jinak, razantně.
Je to jako u všeho. Nejdřív najít a odstranit příčinu . To zvířátko bude týráno pořád, dokud se nezmění ten člověk.
Takže já bych řekla, že reiki v tomoto případě nestačí. Ale nevím, to si pouze myslím. Byla bych ráda, kdybych neměla pravdu.

( U týrání mezi zvířaty - asi izolace )

Pa


Naposledy upravil Evik dne po říjen 20, 2008 10:33 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 9:57 am    Předmět: Citovat

Ahoj Smile

já se do reiki nevyznám, takže k tomu se vyjádřit nemohu, nicméně si myslím to samé co Evik, že by se to mělo řešit jinak a co nejrychleji. Tady podle mě není jiné možnosti, než razantně a hned zasáhnout.

Tady sice nejsme ve Spojených státech, kde mají pro tyto účely speciální "policii" pro týraná zvířata, ale i tady je možné se obrátit buď na policii, nebo také na některý ze spolků pro ochranu zvířat.

Extrasmall
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 10:17 am    Předmět: Citovat

Dzarmi....jeste uved jestli mas na mysli tyrani zvirat lidmi nebo tyrani mezi zviraty, coz se take vyskytuje. Ja jsem mel na mysli po precteni prispevku ten druhy pripad...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

To bych asi napsala utiskované.Týrané mi přijde,že může být jen člověkem.Nebo může pes týrat psa? Confused

Nu není to žádné hrozné týrání.Párek vlastnící pejska.Slečna trpitelka a mladík jemný agresor a pejsek je hromosvod.Jenže s toho má zlomenou nožku. Confused


Myslím,že reiki pomůže.Posílám mu reiki již skoro týden.Na zahojení,na ochranu a do příčiny.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 12:38 pm    Předmět: Citovat

No, tak pokud už má zlomenou nožku, tak to mi rozhodně jako týrání přijde a já osobně bych to hlásila. A dotyčného vůbec nelitovala. Protože nikdo za žádných okolností nemá právo jakkoli ubližovat druhému, natož zvířeti, které se nemá jak bránit.

Toto je věc ve které já jednám hned. Doufám, že byl s pejskem, alespoň u veterináře. Sama mám psa, tudíž o to víc se mě to dotýká. A hlavně když před měsícem jsme museli dát utratit našeho mladého boxera, protože jsme víc jak 3 roky bojovali s těžkou epilepsií, která nereagovala na léčbu. O to víc mi je líto, že si někdo necení, když má zdravého psa a ještě mu ubližuje.


Naposledy upravil Extrasmall dne út říjen 21, 2008 8:33 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 5:29 pm    Předmět: x Citovat

Dzarmi: No léčení následků týrání jaksi neřeší to základní: tu příčinu oněch následků... Chápu, že se ti do toho asi nechce vrtat, nevím jak ty lidi znáš - jak se s nim dá komunikovat a co se může dít. Takže volíš cestu nejmenšího zla. Jenže.... no však víš sama nejlíp.
Asi každý z nás má teoreticky jasno, jak by se zachoval v praxi - to je jiné kafe. Sama nevím, jakou bych měla odvahu jít do konfrontace, záleželo by na tom s kým.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 8:08 pm    Předmět: Citovat

Posílám reiki i do příčiny,otevřeně,bez nijakého mého konkrétního záměru.Napadlo mě,že by se situace mohla vyvinout třeba tak,že se párek rozejde a tím zmizí hromosvodcví pro pejska a nebo se najde nový majitel,ale to opravdu nechávám v rukách božích.

Přede mnou psíka trestali a tak jsem jim vysvětlila,že tudy cesta nevede a názorně jsem jim ukázala cestu odměny.
Vše jsem jim podala upřímně a mam pocit,že jsou už ze mě tak trošku vyděšení,protože asi nejsou zvyklí na řeč přímou k věci....nu.Přede mnou se zlepšili,ale doma,když se hádají,tak se v afektu děje všelicos.To řešit nemohu.Poukázala jsem na příčiny........ale měnit musí sami.....
Hlavně už nemam sebemenší chuť se s nima vídat,jejich rozmrzelost a rozhádanost,trpitelství.....mě nebaví. Confused

Džarmí


Naposledy upravil Dzarmi dne po říjen 20, 2008 8:42 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 8:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Každopádně ač nejsme v USA tak i unás to spadá pod hlásnou službu policie.Nahlásit.To říkám jako občan.Ale co je pak právo silnějšího v přírodě.Tam totiž naše lidské zákony neplatí.Když já si vyberu rodiče,kteří nejsou košér,je to moje volba.A co když to platí i u těch zvířátek.Nevím???Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 8:46 am    Předmět: Citovat

Chápu pocity Dzarmi, a přesně jak říká Šamanka, není to jednoduché do toho zasahovat z toho důvodu, že okolnosti můžou být kdejaké. Nicméně nikdo tady nechce, aby šla Dzarmi a přímo sama zasahovala, já jsem za to, aby se to nahlásilo a dál to řeší policie. Podle mě je přesně nejhorší to: nechat to v rukou Božích. A právě kvůli takovémuto přístupu je spousta zvířat týráno.

A podle mě zavřít oči a tvářit se, že nic, že se to případně nějak vyřeší je dost nezodpovědné a já osobně bych z toho pocitu ani nespala. Neumím si ani představit, že pokud se v afektu u nich děje všelicos, že bych to všelicos měla např. i jen slyšet přes zeď a nezasáhnout. Teď nemluvím jenom teoreticky, ale z vlastní zkušenosti, kdy náš soused měl tendenci týrat svého psa do doby, než s ním moje máma neudělala cirkus. Stačil jeden zásah a uvědomil se. V případě že ne, tak by se volala poclicie. Od toho tady jsou. A každý živý tvor má nárok přežít svůj život v klidu a bezpečí.

Pokud by sousedé týrali např. dítě. Situace by byla podobná. Osobně bych se sama mezi ně zasáhnout neodvážila, protože člověk nikdy neví, ale hlásit bych to rozhodně hlásila a je to i povinností každého. To samé platí dle mého názoru tady. Hlásit, bez ohledu na to, zda se jedná o člověka či zvíře. To je můj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 10:29 am    Předmět: Citovat

Víš Extrasmall,moje víra v reiki a božství je velká a myslím si,že to vyřeší víc než policie.Vyřeší to dost možná i to,že už se tu u nich nikdá více nestane s žádným malým tvorečkem.
Takže moje otázka stále je,jakou máte zkušenost s posíláním reiki do takové situace a nebo jak by jste reiki užili v tomto případě...
Pokud by šlo opravdu o týrání,které je na denním programu a hluboce v lidech,asi bych to řešila nějak formálně.Oči nezavírám.
Jeden z důvodů,proč jsem napsala na fórum je,že mě zajímá zkušenost ostatních.Zkušenost s reiki.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 10:52 am    Předmět: x Citovat

Já posílám zvířátkům, protože do situace mi připadá, že už bych se tam snažila napravovat něco nebo někoho jiného. Ale znáš mě, já jsem taková víc uzemněná.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 3:08 pm    Předmět: Citovat

Hm Dzarmi, pokud máš pocit, že se to nebude opakovat jenom na základě reiki, tak potom se ptám jak to, že dochází k týrání zvířat po celém světě? A taky kde bereš tu jistotu, že se to už nebude opakovat? Nicméně kdo přihlíží utrpení druhého a nepomůže, je potom taky sám tyranem. A každému se to jednou vrátí.

I když chápu jakou formou se snažíš pomoci a že Ty sama by si zřejmě zvíře nikdy netýrala, podle mě (i když se reiki nevěnuji), ale i podle některých dalších tady (kteří ale Reiki rozumí) je takováto pomoc málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 2:17 am    Předmět: Citovat

Přeji si milovat jako oni.......bezpodmínečně.V jejich přítomnosti si uvědomuji,kolik podmínek mam k milování někoho....
Až mam pocit,že nemiluji.....


Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 8:16 am    Předmět: Citovat

Extrasmall napsal:
Hm Dzarmi, pokud máš pocit, že se to nebude opakovat jenom na základě reiki, tak potom se ptám jak to, že dochází k týrání zvířat po celém světě? A taky kde bereš tu jistotu, že se to už nebude opakovat? Nicméně kdo přihlíží utrpení druhého a nepomůže, je potom taky sám tyranem. A každému se to jednou vrátí.

I když chápu jakou formou se snažíš pomoci a že Ty sama by si zřejmě zvíře nikdy netýrala, podle mě (i když se reiki nevěnuji), ale i podle některých dalších tady (kteří ale Reiki rozumí) je takováto pomoc málo.


Extrasmall,mohla by jsi začít reikovat a pomoci mi,a nebo můžeš přiletět a jít tu na policii.Ráda ti budu překládat.
A asi se budu jednou smažit v pekle hehééé Twisted Evil Evil or Very Mad Shocked Laughing


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund