Fórum - Zobrazit téma - Mrazí mě z vás - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Mrazí mě z vás
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Mrazí mě z vás
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tonicka
Nováček
Nováček


Registrace: 15.10. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 10:46 pm    Předmět: Mrazí mě z vás Citovat

Zdravím všechny.. Smile

Už nějaký ten čas studuji toto forum a často mě při čtení (zejména při čtení příspěvků určitých lidí) mrazí v zádech nebo po celém těle.. Shocked
Já tomu říkám "elektřina" - je to jako by mnou projel nějaký proud, nevím, jak to popsat.. Embarassed

Po letech váhání najednou cítím, že si chci udělat kurz Reiki I., asi na něj dozrál můj čas, protože mi už přestalo vadit, že v mém okolí je něco takového považováno spíše za úlet a snahu vyhnout se "realnému životu".. Rolling Eyes Pochopila jsem, že i když se mi vícero lidí snažilo přesvědčit, že právě reiki je něco, za co se lidé schovávají, když nechtějí být zodpovědni za svůj život (že prostě si "daj" energii a je po problému..., že to je jen módní záležitost, bysnys.. nebo nejlépe - proč se chci dělat zajímavou atd...), že já to cítím úplně naopak. Cítila jsem to tak vždy, ale styděla to přiznat před ostatními.. A názor ostatních byl pro mě důležitější než mé vlastní pocity.. Smutné, vím.

Má otázka na vás - zkušené... Wink
Co je ta má "elektřina", co je to mražení?

Děkuji za tyto stránky, zjistila jsem díky nim, že je spousta lidiček, které zajímá, to co mě a nacházím tady moc zajímavého... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 10:54 pm    Předmět: Citovat

Mě vždy mrazilo, když jsem se díval na Věřte nevěřte nebo na Krajní meze. Hehe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 11:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Toničko,
asi sama časem zjistíš co to tebou vibrovalo,hihi.
Mě to přijde jako souznění. Cool
Hezké uvědomění,že je důležité pro tebe samou to,co cítíš a ne ostatní plkají.

Tak přeji krásné nastoupení na reiki cestu. Very Happy

Papáček Džarmíí Cool Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 8:31 am    Předmět: jéé :-) Citovat

Ahojky Toničko ,
tvůj příspěvek mě opravdu potěšil.

Plně Tě chápu, tvé mrazeníčko... Připomíná mi to mě, tak před 4 měsíci,
když jsem zde započal svou cestu. Říkal jsem si, jejky, co se mi to děje? Je to krásné, ale co to je, to neznám
Nejvíce se tak stávalo při čteníčku, které mě hodně oslovilo a najednou jsem Věděl,
že to je veliká pravda, pak to mnou projelo od prostřed páteře, postupně jako lavina, do celého těla. Takové moc příjemné mrazení. Míval jsem to i při poslechu, mě hodně oslovující hudby, jen né tak intenzivně.

Každý si to asi nějak potřebuje uchopit, tím že si to pojmenuje,
aby mu to hlava "brala", alespoň na počátku. Souznění ? Jojo, nějak tak Džarmilko Ještě bych řekl vcítění, prožití ...? Beru to spíš jen jako slova, která nám pomůžou určit směr, největší učitel však je - prožití si toho stavu, to nás naučí daleko více.
Teď už to tolik neřeším, ale chápu potřebu, si TO,alespoň zpočátku, nějak definovat.

Když si vzpomenu zpětně, tak to pro mě bylo: jako energii myšlenky, která je uložena v písmu a po přečtení (pokud je na stejné vlně) přejde do mého fyzického těla. Způsobí takové to emoční profouknutí, láskyplné polaskání pro duši i tělo

Snad jsem se v tom moc nezamotal
Jistě si časem najdeš tu svou "definici", která je jen tvá, které k tobě nejvíce promlouvá.

A pokud vnitřně cítíš, že nastal ten správný čas, pak tradááá

Přeji hezký počátek nového, Toničko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tonicka
Nováček
Nováček


Registrace: 15.10. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 9:53 am    Předmět: Citovat

Dzarmi a Houbiku, moc děkuji.

Houbíku, já to "mrazení" také někdy mám u hudby, zvlášť u vážné, např. Mozarta, byť takovou hudbu poslouchám zřídkakdy. Což je možná škoda...

Určitě se u mě objeví po zasvěcení a zkoušení sama na sobě spoustu otázek, tak snad budete mít trpělivost s netrpělivostí a neznalostí nováčka... Wink


Všem přeji krásný den Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

Mrazení? Cokoliv co na mě zapůsobí silně, scéna ve filmu, hudba jednoznačně a hodně často, zajímavý člověk okolo mě, zvláštní místo kde jsem.
Myslím, že jsou to hodně emoce, silnější, hlubší, které nezažíváme tak často.
Pak určitě jevy mimo naše běžné smysly, jiné úrovně komunikace, "energie". U energií to vnímám většinou ne tak intenzivně, spíš mě něco šimrá, jemně nebo silněji brní a pokud se tomu věnuju dál, tak i tělo zareaguje nějakým zamrazením a už je to víc o prožívání, než intuitivním vjemu. Možná intuitivně něco vnímáš a hodně tě to láká, chtěla bys taky...?Smile

Reiki se neboj, najdi si učitele co se za nic neschovává, nikde neulítává příliš. Styly Reiki ctící japonské kořeny budou klást důraz na denní praxi a praktické aspekty. Pořád si u Reiki myslím, že čím jednodušší, tím lepší. Myslím tím samotný systém, praktické aspekty se samozřejmě dají aplikovat velmi pestře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 6:32 pm    Předmět: Citovat

Přidám trošku do mlýna - vnímám to mrazení také jako souznění. Jakoby naše podstata říkala: "jo, tohle jo onooo..!!!!" a celá se přitom rozklepala
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 6:36 pm    Předmět: Citovat

Přesněéé Kájo hihihihi



Jarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 7:25 pm    Předmět: Citovat

já mívám tohle příjemné mrazení při určité hudbě která ve mně vyvolá určitěé eomce, zabrknká na ně.....Přes hudbu to je asi největší...
A nebo když tančím na nějakou moc hezkou písničku dobře zahranou (což taky nebývá pořád) na plese v náručí s vého manžela, který to v ten moment vnímá stejně...To je pak vůbec zvláštně nádherně souzněně zjihující Very Happy Very Happy

Jiné mrazení mám, když slyším jednu písničku od Petra Spáleného Když mě andělé ...hráli ji totiž na pohřbu jednoho mého báječného kamaráda, Který tragicky zahynul.

Ale asi bych to opravdu přirovnala na to, že něco zabrnká na něco ve mně....možná praktická ukázka prožívání vibračního zákona Very Happy Wink

Toničko, vždycky je všechno tk jak má a vždy se dostaneš k tomu ke komu máš...Neznamená to že musí být nutně ten nejlepší, nejzkušenější, nej....ale ten, kdo bude pro tebe nejužitečnější v ten moment kdy se k němu dostaneš. Protže kadžý člověk kterého potkáváme je dar. I když nám to třeba někdy připadá jako pěkně povedený dáreček...Protože vždycky odráží něco, čím jsme se k sobě vzájemně přitáhli.
Protože neexistuje špatné naladění na Reiki, tak z toho, že ti to nebude "fungovat", z toho strach mít nemusíš. A to co ocení jako kvalitní jeden, tak neocení druhý, každý má o kurzu a jeho průběhu jinou představu a podle toho co člověku odpovídá, k tomu se dostane...
A také j to o zodpovědném přístupu k tomuto rozhodnutí. To znamená, že si člověk musí ujasnit o co mu jde. Jestli o zasvěcení byť v ne pro něj ideláních podmínkách (vysoký počet lidí, rychlý a povrchní průběh, časový průběh, vzdálenost, mnohdy i osobnost a spousta dalších faktrorů) ale že je rozhodnut sám hledat a hlavně pracovat, pak i takový člověk je spokojený, protože naladění je funkční a on si ve vém čase a svým způsobem dělá ty svoje pokusy - vzlety a pády sám, nestěžuje si na blbého nebo neschopného mistra. Protože nemá potřebu kopírovat, jde mu pouze o nástroj a hlavní návod na použití. Jiný zas upřednostní volbu po dlouhém rozmyslu, podle místa, ceny, ohlasů,...což je pochopitelné a ten zas počítá s tím,že to chvilku potrvá, než na někoho takového pro sebe akurátního padne...A je taky spokojen.
A td.
Takže hodně radosti a Světla a příjemného mrazení Wink Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 9:14 pm    Předmět: Citovat

Toničko,to mrazení v zádech je naše skryté vědomí.To jsme mi sami.Je to tak krásné,hojivé pro naši duši.Je to jen chvilkový dotek s tím druhým světem.Třeba u mne tak reaguji na přítomnost jiných ehergií.Nebo mi někdy asi moje duše říká,že něco co slyším nebo vidím je něco hlubšího a rozezní to skryté struny v nás.Dokud máme to svý mrazení tak žijeme,vnímáme a svět a okolí nám nejsou lhostejní.Žijeme a nepřežíváme.Proto co nejvíce mrazení děti moje.Šaman.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tonicka
Nováček
Nováček


Registrace: 15.10. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 9:44 am    Předmět: Citovat

Všem moc díky, je tu zkrátka příjemně! Cool

Jsem ráda, že jsem se osmělila, zaregistrovala se, napsala... Víte, že i taková "prkotina" je pro mě takové malinkaté vítězství? Každopádně cítím víc než zřetelně, že jsem na správné cestě...

A už se těšim na všechny ty naplaveniny, co vyplavou na povrch... A že jich bude! Twisted Evil No, ale už jsem se před svýma bubákama schovávala dost dlouho, myslím, že nastal čas se jim podívat hezky zblízka do očí a vyřídit nevyřízené účty...
Díky těmto stránkám mám už nyní víc energie, chuť se poprat s problémy, které jsem raději přehlížela, dusila v sobě...
Vím, že optimismus vystřídá za čas total depka, ale... Chci vykročit jiným směrem a malými krůčky už začínám od té doby, co jsem narazila na tento web.. a chci pokračovat a pokračovat...
Okolí si už i všimlo jistých změn v mém chování- sice né zrovna s nadšením, ale já se cítím vnitřně o poznání klidnější, což je trochu jako malý zázrak! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

Já se Toničko nepamatuju,že bych měla nějakou depku následkem vykouknutí témat ke zpracování. Cool
Nemusí to být nutný projev,tak si ji nedávej do scénáře.Možná ani ty naplaveniny. Laughing


Papáček Jarmí

z jedné knihy z roku 1920

Není pravdivější věty než tato: Můžeme sami sebe přetvořiti a nově vytvořiti, dovedeme-li jenom vyvinout v sobě správné myšlenkové síly a dovedeme jich přiměřeným způsobem použít.

Svěžest ducha, odvaha, naděje a veselá mysl jsou daleko účinnější nežli všechny léky na světě.

Very Happy Shocked Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 4:31 pm    Předmět: Citovat

Džarmi:
Citace:
Svěžest ducha, odvaha, naděje a veselá mysl jsou daleko účinnější nežli všechny léky na světě.


Wink Very Happy No jooo, tak to jo, dovedeš si, Džarmi představit,jak by farmaceutické firmy koukaly, kdyby si někdo zaplatil takový slogan jako reklamu Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so říjen 18, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Toničko. Jsou dvě důležité věci na cestě k duchovnu.Víra v sebe a víra ve druhé.Když stratíš víru v sebe,začneš dělat co ti druzí a začneš žít jejich život,Když si věříš tak nejvyšším soudcem a kritikem a rádcem bude jen tvé čisté svědomí.A když nebude úplně čisté z tvého pohledu,tak věř,že čisté je a jen kriticky tě učí nedělat stejnou chybu dvakrát.Jen chybami se posouváme dál.
Když uvěříš ve druhé, tak nejdeš svoje místo mezi lidmi.Tvůj život nebude zbatečný, dovedeš milovat lidi jako sebe sama a jen láska má smysl.Ostatní je jen pokus o něco.
Když miluji východ slunce,oadající listí,člověka v loďce na řece,smnějícího se klauna- tam nikde není depka či negativita.Miluj sebe a celé svět a bude ti dopřáno.Nemusíš být věřící jako já,ale můžeš být štastná jako já.
To je největší poznání co se mi dostalo.JEN JÁ ROZHODUJI CO SI VYBERU.Buď je to špatný den ten pátek 13 a nebo si vyberu,že je to ten nejlepší den ten pátek 13.Vyber si sama co chceš,ale vždy si vybíréj tak, aby jsi z toho mněla dobrý pocit.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 7:45 am    Předmět: Citovat

ahoj Toničko,
Já považuji mrazení za spíše zastavení enrgi pri určitých stavech, je dobré ji cítit jelikož je naděje docílit opak mražení.
Často tento opak specifikuji ajko pálení, rozehřání, rozsvícení vycházející z páteře a to považuji za lečivou energii , která se přibližuje podstatě všeho tedy pra základní energie tvořící vše.

Snad toto zastaveni energie Ti dáva šanci zamyslet se na daným dejěm. je to znamení aby člověk něco podniknul.
Rozehřátí v zádech mi dáva důvěru, že děje při kterých pálivou energii cítím jsou kladné a dobré.
Nemám to nikde vyčtené, jen píši svoji zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund