Fórum - Zobrazit téma - léčba míchy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - léčba míchy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

léčba míchy
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bee
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.5. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 1:27 pm    Předmět: léčba míchy Citovat

ahoj všichni,
máte někdo nějaké zkušenosti s léčbou nebo pomocí někomu, kdo si úrazem přivodil ochrnutí? Moc prosím, pokud k tomuto tématu máte co říct, odepište. Nečekám zázraky, i když v ně doufám.... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 3:15 pm    Předmět: Citovat

Ano, měl jsem možnost. Vždy záleží na charakteru poranění míchy. Mícha je médiem hlavní energetické žíly procházející páteří. V tom je hlavní problém - jak zařídit, aby přerušené propojení energie bylo přemostěno. Začni velmi opatrně a zlehka tím, že budeš zprvu jen na krátkou chvilku vkládat dlaně podél páteře v místě, kde došlo k poranění. Nikdy se nepůsobí přímo na páteř. Pokud ošetření probíhají bez projevů bolesti hlavy, nebo zad, můžeš pokračovat - pravou dlaň ke kostrči, levou na čelo - na 6. čakru.
Dej mi prosím vědět, jak proběhlo první ošetření. Poradím, co dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 9:24 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Je to pravda,co píšeš.Opatrnost matka moudrosti.Snad bych zkusil aspoň já to tak dělám, když si nejsem jistý,tak posílám energii na dálku,i kdyby pacient seděl vedle mne.Je to podle mne nejšetrnější protže dotyčný si skutečně vezme jen to,co unese a chce.Určitě bych hned na začátku až přehnaně uhlazoval auru a napojoval se na pacienta a teprve potom bych zvolil jednoduchou metodu dávání energie co nejdále od místa zranění.On si sám řekne,kam má energie proudit.Taky bych možná zkusil,popíšu, přibližovat a oddalovat dlaně od sebe až ucítíš energii mezi dlaněmi( pomalu pohybuj dlaněmi) a pak dej své dlaně před čakry na nohou a foukéj pomalým dechem energii reiki z dlaní do čakry chodidel na jednu i druhou nohu a to jen jednou pro začázek a postupně zvyšuj na max3 fouknutí během jedné terapie.Dlaně při tom musí směřovat k sobě,uděláš z nich jakoby oddálené dvě půlky kokosu.Je to trochu jiný,jemnější ale účinější energie..Napiš jak léčba pokračuje.Můj názor ale je,že za vŠe si můžeme sami,hledal bych příčinu a následek se upraví.Může to být i z minulých životů.ŠAMAN.
TO S TĚMI DLANĚMI FUNGUJE KAŽDÝMU I NEREIKISTŮM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 9:26 pm    Předmět: Citovat

Bee.DOTAZ,NEJEDNÁ SE O TEBE.jESTLI ANO,ZKUS MI NAPSAT.
jozka.maca@seznam.cz Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bee
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.5. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
děkuji za odpovědi.
Ne, nejedná se o mě. Jde o kamaráda a situace je o to komplikovanější, že leží na JIPu, a tak ho nelze léčit osobně a k léčení nemám ani jeho souhlas. Ten však, vzhledem k jeho neschopnosti komunikovat, ani nemám šanci získat. Tedy mu zatím posílám reiki tak všeobecně, na posílení, ale s podmínkou, že kdyby ji nechtěl přijmout, ať proudí k těm, co ji přijmout chtějí..
Jeho zranění je bohužel velmi vážné. Má téměř přerušenou míchu někde v oblasti krčních obratlů. Píšu téměř, protože se zdá, že v horní levé části těla mu zbylo trošku citu. Což je zatím jediná a děsně maličká šance na to, že by někdy v budoucnu mohl být alespoň trošku soběstačný ..
Moc bych si přála tuto šanci zvětšit!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 1:26 pm    Předmět: Citovat

Můžeš ho navštívit osobně? Aspoň jednou? Promluvit na něj (bezvědomí? umělý spánek?), podpořit ho, nabídnout mu podporu do budoucna, pak třeba začít mluvit o Reiki, že mu můžeš nabídnout aspoň trochu úlevy a pomoci, ať pokud sám chce ti to dá najevo jak může a pečlivě sleduj i sebemenší reakci, třeba i na té straně těla, kde je nějaká hybnost pozorovatelná.

Jasně může to vypadat divně, když mluvíš na někoho kdo s tebou "zjevně nemůže mluvit". Jenže on má porušené motorické (nepoužije mluvidla) , ne senzorické (vnímací) funkce. Tj. pokud není v bezvědomí, měl by tě vnímat dobře a možná po tom zoufale touží. A i ten stav bezvědomí a schopnost vnímat je diskutabilní, slyšíme lecos...

Pokud u něj budeš osobně a nic z toho co jsem napsala nepovede k nějakému výsledku, náznaku komunikace, zkus intuici. Mluv na něj a otevři se pocitům, které z něho máš. Jakýkoliv náznak přijetí, pocit záchvěvu energie bych si vykládala jako souhlas, přijetí. Jen pozor na svoji vlastní úzkost, očekávání ze situace kdy on je na tom přeci tak hrozně, chce to být ve vyrovnaném klidu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Bee
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.5. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 2:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Naryo,
snad ho budu moct navštívit tento pátek. Prý je možné mu odezírat ze rtů. Tak s ním zkusim promluvit.

Jak nejlépe nabídnout reiki někomu, kdo je spíše materiálně založený člověk a o reiki pravděpodobně ani nikdy neslyšel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 3:01 pm    Předmět: Citovat

Bee, natehnhle přístup má jedinec taky právo, ale moje zkušenost je taková, že když teče opevdu hodně vážně do bot, tak se člověk, kterému zůstala alespoň trochu chuť do života a bojovnost, uchýlí i k hodně nevědeckým metodám. Pokud uvidí a nebo ucítí sebemenší náznak zlepšení, úlevy, tak ho to nastartuje ještě k větší víře. Nechci ti tu malovat růžově budoucnost, dopadnout rozhodnutí může i zamítavě, ale ty sama, pokud souhlas dostaneš, tak raději nevzbuzuj až příliš falešné naděje. Když se dostaví první úleva po povoleném a vědomém přijímání Reiki, tak je to dobrý start ale ještě hodně dlouhá cesta před vámi a těžko říct, kam sahají možnosti regenereace organizmu po takovém úrazu...
A bude to taky asi o hodně vrtkavé náladě a možná i nepřátelství. Chlap upoutaný na lůžko, bezmocný a odkázaný na pomoc druhých, s těžkým poraněním....to je hodně velká pecka...Posiluj přes Reiki i sebe, možná hlavně sebe, pokud budeš jeho oporou v návratu.
Každopádně přeji oběma hodně štěstí, naděje a víry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Zapomněli jste,reiki je inteligentní a kdo nechce,tak ji prostě nevezme.Tak čeho se bát.Jinak máte pravdu.Tonoucí se stébla chytá.Kolik já viděl nevěřícich,i komunistů,modlit se,když je člověku těžce.Co kdyby.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že nejde o inteligenci Reiki, ale o respekt k druhému člověku. Je dobré se zeptat než něco udělám. Jinak to zavání pácháním dobra.

Doufám, že nám Bee napíše jak se zadařilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Bee
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.5. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 10:09 am    Předmět: Citovat

Děkuju za podporu, ale bohužel se mi ho nepodařilo navštívit (je v nemocnici mimo Prahu), takže co se týče souhlasu, nemám nové informace. Jednu dobrou zprávu ale mámSmile Je prý odhodlaný bojovat!! Z čehož mám obrovskou radost!! mooc jsem se bála, že to vzdá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 8:03 pm    Předmět: Citovat

Béé.Máš ho rád? Chceš mu pomoci? Tak proč jsi rád,že se rozhodl bojovat.A co kdyby néé.Už by jsi ho přestal milovat.Já vím jak jsi to myslel,ale chci aby jsi se zamyslel nad tím,že lehce soudíme druhé ale nejsme v jejich kůži. Stůj při něm až do konce ať se rozhodne jak chce.Je to krásný člověk, a možná až po tomto úraze pochopí smysl života a začne žít jako mnoho jiných, kteří třeba zůstali ochrnutí.Ale vždy mněli vedle sebe někoho,kdo je držel za ruku bez ohledu na to,kam šli.Přeji ti hodně odvahy.Neboj, vím jak to myslíš, jen chci aby i ostatní na webu to viděli i z druhé strany.Ať tě provází světlo,láska a požehnání síly stvoření.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bee
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.5. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 12:33 pm    Předmět: Citovat

Mám ho ráda, Šamane,
a jsem rozhodnutá stát při něm! Víš, on si ten úraz způsobil nepodařeným pokusem o sebevraždu. Takže u člověka, který tu nechtěl zůstat, když byl úplně zdráv, je vůle bojovat, když se teď nemůže ani pohnout, o to více vítána - myslím proto, že nebyla úplně předpokládaná...
Chci mu být oporou, vím, jak je důležité, aby věděl, že má proč žít, že tu jsou lidé, kteří ho tu chtějí a i tací, kteří ho potřebují.

Doufám, že to bude, jak píšeš Šamane, a on najde smysl života a najde sebe...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 10:53 pm    Předmět: Citovat

Bee, partnerský vztah - ať už má jakoukoliv podobu - není určen k tomu, aby někdo byl něčí oporou. Budu parafrázovat Džibránova Proroka, když napíšu, že partnerství se ideálně má podobat dvěma sloupům vedle sebe stojícím, protože jedině pak mohou unést překlad a vytvořit více, než jsou jen ony dva dohromady. Mezi nimi má být dostatek prostoru pro Slunce i Vítr.....
Jeho poraněná páteř svědčí o tom, že z nějakého důvodu neunáší to, co si na sebe nabral. To je ale jen a jen jeho rozhodnutí. Když se mu budeš snažit pomáhat tím, žře si nabereš i to, co je jeho, nebude to stačit, protože on si prostě jen naloží na záda ještě víc.
Pomáhej mu raději hledat hranice jeho síly, aby dokázal jednou oddělit to, co jeho je, od toho, co jeho není. To by měl vrátit těm, od nichž si ta břemena převzal. Hlavně svým rodičům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
bobika
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 11:40 pm    Předmět: Citovat

Jak se to dělá Question Question Myslím to vracení břemen svým rodičům??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund