Fórum - Zobrazit téma - Spasitelský syndrom - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Spasitelský syndrom
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Spasitelský syndrom
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne říjen 12, 2008 8:25 pm    Předmět: Spasitelský syndrom Citovat

Ahoj všem, prosila bych vás o názor.
Nikoho neznásilňuju a na nikoho se nevrhám, že mu budu dávat reiki, nikomu se nevnucuju. Dokonce ani své matce. Přesto jsem na jednom semináři dostala nelichotivý punc ,,záchranáře".
Přitom jsem potřebovala jenom poradit, jestli to, co chci udělat, je správné.Jedná se stále o paní s cukrovkou. A jelikož jsme díky její nemoci v kontaktu denně( až na několik výjimek), ona mi důvěřuje a tím odkrývá i jiné věci, které třeba v sobě nosila několik let a s nikým o nich nemluvila.
Dám příklad: bolest levé ruky - něco nedořešeného s jinou ženou. Dělala jsem s ní odpuštění té ženě, exmanželovi i sobě samé. Ruka vyléčena.

Potom lpění na nejstarším vnukovi, který jede na delší dobu do ciziny :

Byla v silné emoci, když mi o tom říkala a že to snad neunese. Jelikož byla v emoci, nemělo cenu s ní nic řešit. Jenom jsem jí řekla, že už je dospělý, že si ho nemůže přivlastňovat a musí mu dopřát svobodu. ( Říkala, jak jsem jí moc pomohla, že sice při odletu slzela, ale už v srdci neměla tu šílenou bolest ).

Mě ale zarazila ta přímo chorobná láska pouze k jednomu vnukovi. Já to nějak nechápu. Až mě zamrazilo, když říkala, že byla na promoci vnučky, ale v duchu si představovala, jak na jejím místě mohl být ten nejstarší, který školy nechal. Napadlo mě, že bych s ní mohla udělat to, že by si vizualizovala svá 3 vnoučata, nechala je zmenšit a vstoupit všechny tři do jejího srdce.
No a na tohle jsem se tam zeptala a byl ze mě záchranář. Proč to chci dělat .... že si to musí prožít.....že to tak třeba chce...že je to něco nedořešeného z minulého života...atd.

No, pokud na ostatní tak působím, tak asi něćo není v pořádku.

I když já si to o sobě nemyslím, že dělám něco tak násilnýho. Proč bych se měla cítit vina, když někomu pomáhám, jak momentálně nejlépe umím? A navíc to tak cítím? Já jí nechci spasit....já jenom jí chci předat to, co kdysi pomohlo mě. Také jsem dřív nic netušila o odpouštění, sebelásce atd.
A neštřete mě.

Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne říjen 12, 2008 9:33 pm    Předmět: při nabízení pomoci ja důležité to, co chce ten druhý Citovat

Evik napsal:
....já jenom jí chci předat to, co kdysi pomohlo mě. Také jsem dřív nic netušila o odpouštění, sebelásce atd.
A neštřete mě.


Ahoj Evi.

Záleží na tom, co chce tahle paní, o které píšeš.
Jestli ještě sama nedospěla k tomu, že ji tento emocionální stav nevyhovuje, tíží, je zbytečné nabízet jakousi pomoc, ani není proč.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 8:38 am    Předmět: Citovat

Nemyslím si, že je špatné někomu nabízet pomoc a neříkal bych tomu spasitelský syndrom. Když vidím, že někdo pomoc potřebuje tak mu ji nabídnu. Je na něm jestli mně chce vyslechnout nebo ne. To je první krok. Pokud má dále zájem, tak si s ním o tom povídám a vysvětlím mu, co by s tím mohl dělat. Ale zároveň, a to je velmi důležité, mu vysvětlím, že je to jen můj pohled na věc a je jen a jen na něm co s tím udělá. Protože odpovědnost nese on.
Jsme tady proto abychom si dávali informace navzájem a ne je zamlčovali. Nikdy nemůžeme vědět, zda to nejsme my, kdo tomu člověku měl právě otevřít oči. Nebo po nás přijde někdo jiný a díky naší dřivější informaci se ten člověk otevře následně.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 12:27 pm    Předmět: Citovat

Podle mě je dobře, že jsi nabízela pomoc i se na to zeptala.

Mrkni na:
http://zbultran.wz.cz/?det=19
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 2:04 pm    Předmět: Citovat

Ti lidé na semináři vycházeli z toho, co jsi řekla.

Cítím, že měli na mysli skutečnost, kterou zde výstižně nastínila Toora a já zkusím totéž trochu jako příklad/názor:
Zdá se, že paní má nejraději nejstaršího vnuka a vůbec ale vůbec se nezaobírá tím, že je na něj navázaná příliš. Možná ani nejde tolik o to, že druhá dvě vnoučata "tolik" ráda nemá-možná je to pro ta dvě vnoučata mnohem prospěšnější, protože od nich nemá tak velká očekávání.
Možná paradoxně právě tomu "nejmilovanějšímu" svými očekáváními trochu ubírá prostor a iniciativu(podvědomě, nikoliv vědomě) a určitě mu ta cizina v tomhle může jedině prospět...

Takže pokud tohle (či něco podobného) paní sama od sebe necítí a neuvědomuje si to, potom by pro ní ta meditace neměla smysl. A v tom momentu je pravda, že čas, kdy Ty jsi nad tím přemýšlela, že paní svou lásku/city rozděluje nespravedlivě a hledala si sama řešení pro ní a za ni, potom z tohoto pohledu by to ten záchranář mohl být. Ten čas bys totiž měla věnovat v tomto případě sobě, každý se potřebuje uzdravovat, ty také!
Na druhé straně, je to též tvoje dlouholetá přítelkyně, a tak se člověk citově víc angažuje, takže ty náznaky záchranářství plně chápu Smile

Ber to s rezervou, co tu píšu, jsou tam domněnky a subjektivita Evil or Very Mad

To, že pomáháš své mamince a paní s cukrovkou, která tě o to požádala a která se snaží dodržovat tvá zdravotní doporučení, určitě o záchranářství není. Spíš jde o to, neřešit za ně to, co je jejich. A takto uspořený čas důsledně věnovat sama sobě, Evi, určitě máš také co řešit, tedy pravda, já soudím podle sebe Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 2:45 pm    Předmět: Citovat

Nu já tomu rozumím jako snaze osvětlit kamarádce,co se vlastně děje.
Neuvědomujeme si sami spousty věcí a pokud jsme ochotní naslouchat a měnit se,tak jsou takové rady a podotknutí velikým pokladem.
Rádi si něco namlouváme,rádi se všeličemu vyhýbáme,rádi se zříkáme,neradi si připouštíme.....
Pak přijde někdo,kdo nám vidí na záda a poví nám to.Děkuji takovým lidem za odvahu a upřímnost a sílu,že mi takové věci sdělují,protože mi to pomáhá otevřít očka a uvědomit si kudy a jak a proč ....

Možná jen Eviku neporozuměli na semináři tvému úsilí,tvé snaze se naučit spoustě věcem,tvé snaze být nápomocná s tvými nástroji,pokud o to někdo stojí.
Také tu mam osůbku kamarádku,které říkám to,co si myslím o její osobě,je to naše vzájemná dohoda vnitřního sdílení v důvěře,a to je krásné...
Otevřená komunikace je úžasná.

Je to i takové studium a to cesta reiki je také.Vše souvisí se vším,ne?
Jsi andílek Evíku,držím palce


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 3:58 pm    Předmět: x Citovat

Taky jenom úvaha:
paní má problém - řeší emoce se svým vnukem. Ale ty tím, že jsi v tom velmi citově angažovaná - jak s paní, tak tě bere soucit s těmi méně oblíbenými vnoučaty a ráda bys jí uspořádala život tak JAK TY si představuješ, že by měla mít život poskládaný, napravit i to, co zatím nemá potřebu řešit a ty jí trošku nutíš řešit spradlivé rozdělení lásky mezi všechny vnoučata, ačkoliv ona je právě citově angažovaná jinde - ve svém oblíbeném vnukovi. Je to nespravedlivé, ale její. Pochopitelně nevidím do vašich rozhovorů a jak s ní pracuješ, ale může tam být nebezpečí, že jí hrneš před sebou podle svého tempa a tam, kde si myslíš, že to bude pro ni nejlepší. A nejsem si jistá, jestli stačí tvému tempu, ale to víš sama nejlíp.
Konec úvahy.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 4:01 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
...pokud jsme ochotní naslouchat..]


A v tom to Dzarmi bude...
Pokud jsme ochotni poslouchat, pak teprve můžeme uslyšet.
A tohle nastavení antének někdy nerespektujeme a naděláme tak víc škody než užitku.
Evik to samozřejmě myslí dobře, jedno moudré přísloví ale praví:
Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

Proto je ten cit pro nastavení tak důležitý.
A proto se má to naše úsilí při nabízení pomoci odvíjet od vůle druhého.
Pokud to tak není, tak jen pácháme dobro.

Dzarmi napsal:
...je to naše vzájemná dohoda vnitřního sdílení..


Ano, dohoda předpokládá dvě strany, které ji spolu uzavírají. Wink
Potom je vše v nejlepším pořádku.

Evik nemluví o tom, jakou dohodu spolu s tou paní mají a z toho, co píše, mi paní nepřipadá dvakrát otevřená (nemyslím tím, že se na ni neobrací), otevřenost je podmínkou toho, abychom si pomoci mohli, ať už prostřednictvím čehokoli, neb kohokoli.

Obecně řečno, problém není v nabízení pomoci.
Zádrhel je spíš v tom, že občas nabízíme něco, co pomohlo nám a vnímáme to jako univerzální.
Něco, pro co nemá ten druhý zrovna uši otevřené. Je takové puzení dobrým úmyslem. Jenže ve skutečnosti nevíme, co tomu druhému opravdu pomůže.
Nejsme citliví, nejsme pokorní... Embarassed Sad
A tenhle pocit nám potom často ospravedlní tu naši vůli, ono úsilí, co je trochu podobno násilí,
když to chceme tomu druhému sdělit, předat, i kdyby čert na koze jezdil.

A tak tu jsou dvě strany, co si jedna z nich myslí, že může pomoct a nebo, že pomáhá.
Namísto toho, aby tu byli dva otevření lidé, kteří si snaží vzájemně porozumět, protože pak se vše "předává" jaksi samo od sebe.

…nakonec nikdy není tak úplně jasné, kdo komu vlastně pomáhá. Wink
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 4:42 pm    Předmět: Re: při nabízení pomoci ja důležité to, co chce ten druhý Citovat

Děkuji vám. U každého příspěvku jsem si řekla:,,jó, vždyť on ( ona ) má vlastně pravdu. Chci reagovat postupně na všechny. Každý ve mě vyvolává něco jiného.
toora napsal:

Ahoj Evi.

Záleží na tom, co chce tahle paní, o které píšeš.
Jestli ještě sama nedospěla k tomu, že ji tento emocionální stav nevyhovuje, tíží, je zbytečné nabízet jakousi pomoc, ani není proč.

Smile

Tak tady jsem si řekla, že si nemám vytvářet domněnky. Že já se nesprávně domnívám, že paní trpí, ale že možná si v tom libuje, že si v té chorobné ,,lásce" bahní a užívá si jí.
Jenomže pak jsem si vzpomněla, jak mě ničily moje emocionální stavy, jak jsem se cítila stále naštvaná, frustrovaná s pocity marnosti a beznaděje , plná strachů. A netušila jsem, že existuje nějaké řešení. Až když jsem přijala pomoc někoho z RW. A vím, že sama bych to nezvládla.

Citace:
Ale zároveň, a to je velmi důležité, mu vysvětlím, že je to jen můj pohled na věc a je jen a jen na něm co s tím udělá. Protože odpovědnost nese on.


Ano, Roso, k odpovědnosti za své zdraví jí učím. A snad úspěšně. Je to těžké. Cítím, že patří k lidem, kteří dělají něco, aby se zalíbili druhým. Aby měla radost doktorka, abych měla radost já.... že např.zhubla...ale MUSÍ si uvědomit, že to dělá pro sebe. A to MUSÍ tam píšu ne proto, že jí to chci násilím nacpat, ale proto, že až si to sama uvědomí, tak bude všechno dělat s radostí. S vědomím, že to dělá pro sebe a ne pro mě, nebo někoho jiného. A že si bude moct život konečně užívat a ne jenom přežívat. A záleží to také na komunikaci. Umět vyslechnout, ale i naslouchat.

Zbyňku, tvůj odkaz je výstižný, jako vždy

Rolling Eyes .

Budu pokračovat večer. Teď zrovna jdu dělat terapii s tou paní.Zatím děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

Ano ano,práce s lidmi je ta nejcitlivější,vyžadující hodně pokory.
K tomu samému jsme došli v .....ehm jsem došla v tématu Schizofrenie.

Myslím,že občas nemáme zcela srovnané co to je být dosti citlivý a pokorný.
Občas nerozeznáváme,kdy je od nás žádáno pomoci a kdy se někam cpeme.Může se to odvíjet i od druhého,který to sám vlastně neví.
Je to tak jemné,že je třeba zkušenosti,aby jsme věděli jak na věc....
...a tu nezískáme jinak,než zkoušením.....a pokud se učíme a poučujeme jak příště jinak a lépe,tak cílová stanice nemusí být nutně pekelná. Twisted Evil Very Happy

Každý máme svou schopnost sdílení a otevření se nastaveno na jiný stupeň.To co nepřijde nám jako otevřenost,může být pro někoho jiného vrchol.Často se mi stává,pravda,že se mě někteří lidé jemně zaleknou,jak jsem vůči nim uvolněná v mém povídání o mém a o životě.Mohu říci,že se cítím velice otevřeně ve vzájemném sdílení jen s pár lidmi. Spousta osůbek to moc nedovoluje,protože je to silné kafe.A nebo to nedovoluji já.Ale dá se krůček po krůčku objevit důvěra a radost v tomto krásném napojení se.
A neukážeme jim to jinak,než že se snažíme je do toho uvézt a stejně tak aplikovatelné na nás.

Tak tedy jsem pro vše,ale opravdu citlivě a pokorně.Učím se to.Myslím,dobré heslo.

Láska vidí toho druhého a dává mu, co v té chvíli skutečně potřebuje. Nemusí vždy jít o to, co druhý žádá nebo si přeje. Skutečný Mistr nesplňuje očekávání svého žáka. Pravda je provokace, která nás může probudit ze sladce tupého spánku nevědomosti.

Moudré a krásné,k zamyšlení.

Džarmí
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 6:40 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Je to hodně podnětné číst vaše řádky.Já se na to podívám nezúčastněně z vaší strany,ale je to moje zkušenost.Vždy někoho máme raději než jiného.Třeba moje neteře a synovec.Dva se k sobě mají až nekriticky blízko a ten třetí jakoby byl mimo.Už v minulém životě byli sourozenci a předivo energie se táhne až sem.To ale neznamená,že se navzájem nemají rádi.Prot je těžké někoho poučovat a nebo nutit být v rovnováze.Když nevím proč.A já nejsem Bůh a vím, že nic nevím.
Taky mmne zaujala zmínka o dohodě.Za sebe nerad uzavírám dohody,byť se v dané chvíli jeví jako to nejlepší co mne potkalo ale za pár dní se z toho může stát noční můra.Nic neslibuji,protože nesplněné sliby se za námi táhnou i tisíce životů a mnohdy se to týká tisíce lidí( je to můj případ ).Když něco slíbím, tak moje slovo je zákon.Ale když ho objektivně nemůžu dodržet,nic se neděje,Ale je to strašně zavazující.Musím končit Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

Šamánku,možná jsem spíš pod tou dohodou myslela dobrati se,beze slov,přirozeně,časem......pardon za to nepřesné slovo.

Džarmí Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 4:44 pm    Předmět: Citovat

Tak vám všem děkuji za názory. Určitě si vyberu pro sebe to nejdůležitější. Blanko, to víš, že mám sama co řešit.I když si momentálně myslím, že ne Very Happy . Asi moje myšlenkové pochody nejvěrněji vystihla Šamanka ve své úvaze.
Já jsem narazila v jednom mailu na slova mého učitele. Myslím, že se hodí i k tomuto tématu:

,,Člověku se dostane vždy jen to, co chce. Jen si někdy neuvědomujeme (nebo spíš se bojíme si přiznat) co vlastně chceme".

Tak je to nejen o umění naslouchat druhému, ale i sám sobě. Krabas tuším jednou založil zajímavé vlákno - zda pocity druhých jsou pro nás důležité.
Pro mě asi ano. Ale nesmím za slabší bojovat. Oni, pokud chtějí, se musí naučit bojovat sami za sebe. A tím se stávat silnými.
No, musím se ještě hodně učit.... Rolling Eyes

Ahoj a děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 9:13 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi,já vždy zereaguji na něco od vás,ale píšu to pro všechny.Nechytám za slovíčka,ale to téma se může týkat vícero lidí a proto to píšu.Osobně vím,že některý závazky jsme nesplnili a ruku na srdce,kdo z nás si teď nevzpomene na něco,co jako dítě slíbil a nesplnil a dodnes ho to mrzí.Už jen to,že jsme na to nezapomněli o něčem vypovídá.A co to s námi udělá v příštích životech si nedokážu odhadnout.Proto jsem na to reagoval.Je to strašně důležitý fakt,který ale nikdo nebere vážně.Kdo pracuje s minulými životy ví,kolik neplechy to nadělá.Dané sliby umírajícím,sliby dětem,rodičům.Vím o čem píšu.Třba já s Mirkou jsme se už několikrát potkali v minulých životech a teprve teď se nám podařilo splnit daný slib.Tisíce lidí na to čekali,aby mohli odejít v pokoji tam kam patří.Proto jsem na to reagoval,nebylo to reakcí na tebe,dzarmi,ale na důležitost nadnesené otázky.Týkala se vlastně mne.Když se chcete vyčistit,tak tady začněte.Musíte přijmout,že ne všechny sliby se dají splnit a vy jste ti silní,kteří dokáží si přiznat,že selhaly až se dopracujete k vnitřnímu klidu a pochopení,že je to tak správné.Něco vás a vaše okolí to nesplnění slibu naučilo.Ale musíte mít při tom zjištění dobrý pocit u sdce,jako by jste vykonali něco velmi velmi záslužného.A to je hodně dlouhá cesta očisty.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 8:56 am    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku, mě šéf výcviku na takovémhle dotazování (říká se tomu supervize) vetšinou klade takové dotazy jako, jak sis ošetřila situaci, jak jste byli domluveni s klientem, co jsou tvoje hypotézy o tom co ten člověk potřebuje.

To, že tě někdo neprofesionálně zkoupe a řekne, že seš to a to. To umí každý. Je možné, že tam mohl být někdo zkušenější, kdo ti řekl něco důležitého po lopatě, ale stejně tak někdo, komu to něco připomělo (vůči čemu má sám osobní vazbu, problém) a prostě si to do tebe vložil (projekce).

Takže, já se tě zeptám:
1. Jaká byla tvoje motivace začít s paní pracovat?
2. Jak jste si domluvili spolupráci? (kdy se scházet, jak často, jak dlouho)
3. Je nějaký cíl, kterého chcete společne dosáhnout? Chce ta paní něco změnit nebo jen potřebuje mít takovou lepší vrbu a o změnu ji nejde?
4. Kdy nastane konec vaší blízké spolupráce? Bude pevný, nebo to bude nějaká forma volné pomoci i nadále?

Asi to neříkám uplně přesně, ale jsou to prostě určitý otázky. Není nic špatného na tom (samozřejmě nabízí se otázka proč chceš druhým pomáhat a co jinýho v životě děláš příjemnýho když zrovna nepomáhášSmile se druhým věnovat, snažit se jim ulehčit, stále to jako lidské bytosti máme v sobě (ať si sociobiologové říkaj co chtěj), ale občas je potřeba v tom mít trošku pořádek. Mít tu zdravou míru pomoci. Druzí umí vycítit, kde je natažená ruka a tahat za ni, využívat, zneužívat, vědomě či nevědomě, prostě aby zůstali jací jsou, nikde se nic nezměnilo, ale bylo jim dobře.

Jsme lidi, nepotřebujeme se všichni k druhým chovat jak profesionálové (viz ty mé otázky), ale ve vhodné formě, by se takhle měl občas zeptat každý, možná zjistí zajímavé věci.

Měj se hezky:)
Martina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund