Fórum - Zobrazit téma - Schizofrenie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Schizofrenie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Schizofrenie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

Renato, díky za Tvůj příspěvek, podařilo se Ti u mě vyloudit úsměv (to dnes není málo). Nikdy jsem neviděla Pámba. Surprised))Ale moc se mi líbí. Páč určitě má rád Sambu a nikdá nejni v Limbu. Objímá M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 11:22 am    Předmět: x Citovat

Renatko promin, ale budu trošku tvrdá. To, co obsahuje tvůj sáhodlouhý příspěvek na téma psychická příčina nemoci je sice chválihodné, ale točí se to pořád dokola v tom, co už tu bylo mnohokrát napsáno.
Z příspěvku i ze stále se opakující fráze, která byla citována i v příspěvku o hromadném posílání pacietům připomínám - abych se nezdržovala po jednom a mohla pracovat efektivněji, tak posílám po skupinách - mi dost vyčnívá jakýsi alibismus - to nééé jáááá, to oni (pacienti nebo ti nahoře, sice rozjedu terapii nebo léčím, ale já nejsem ten, kdo v tom figuruje, jsem jen prostředník - tedy vzduch, médium, odevzdávám všechnu odpovědnost kamsi nahoru). Nemusím přemýšlet o tom co a proč dělám, tudíž i to co se děje nebo výsledek je cosi, za co jsou odpovědní jen ti kdesi nahoře. A basta. Myslím, že kdyby ti nahoře chtěli, aby se řešili nemoci bud rovnou nebo to bylo naprosto jedno, tak uspěšné léčení probíhá samo nebo to může s velkým úspěchem dělat naprosto každý a není třeba ani zasvěcení ani dalších znalostí. Ale jak sami víme - i když zasvěcení není problém a jeden nemocný s jedním problémem projde reiki léčbou u desíti různých lidí, nebude výsledek stejný. Proč asi?

Pro zjednodušení ted vezmu klasický jednoduchý případ člověka, který příjde a CHCE se uzdravit.
Takže definice uzdravení je, že se tak zlepší jeho problémy, že už ho neobtěžují nebo úplně zmizí. Vyléčí se příznaky i původ problémů.
To je podle mě vyléčení.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 4:39 pm    Předmět: Citovat

Džarmí,

moje životní zkušenosti potvrzují, a beze zbytku jsem přijal, to, co učili a učí lidé, k nimž vzhlížím: Ježíš Kristus, Buddha, mahavatár Bábadži a další mistři v jeho linii, i nesčetní další. Kromě toho jsem měl vynikajícího duchovního učitele; nepotkal jsem nikoho jiného s takovým obrovským rozhledem a hlubokými zkušenostmi, jako má on. Již léta medituji a i jinak na sobě duchovně pracuji. Přitom jsem si stále vědom témat, která bych rád zpracoval a průběžně se mi odkrývají další. Věci, které stále ještě nezvládám, kde se mám stále hodně co učit. Mám ale neochvějnou víru ve Zdroj, nemám problém s tím nazývat ho Bohem, ale uvědomuji si, že je to jen nálepka, pojmenování, koncept něčeho, co je neuchopitelné rozumem. A mám neochvějnou víru ve Světlo, jeho působení a jeho projevy, ve vesmírný Řád a Spravedlnost a ve všeobjímající Lásku, jejíž je ten Řád součástí. Nemám však žádné paranormání schopnosti. Snad jen dobře vyvinutou intuici. "Jen" tu hlubokou, neochvějnou víru.

Moje přítelkyně to má trochu jinak. Ona má úžasné mimořádné schopnosti, jak jsem se zmínil již v dřívějším příspěvku. Tu hlubokou víru nemá však v sobě tak přirozeně ukotvenou, jako já. Říkala mi, že když mě poznala, tak že ji ta moje víra a jistota fascinovala. Jí v té víře pomáhají právě ty její schopnosti. Například asi 4 dny před zasvěcením do Seichim reiki seděla u čaje, když v tom pocítila nesmírně silný proud energie do hlavy. Nebolelo to, ale byla to taková síla, že měla dojem, že se jí hlava rozskočí. A potom spatřila postavu ve zlaté egyptské masce a slyšela slova: "Bohyně Isis tě obdarovává." A také, že už nikdy nebude nic tak jako dřív. A opravdu, celý její život se během roku od základů změnil, nabral úplně jiný kurz. A později, po zasvěcení člověkem, ji bohyně osobně zasvětila ještě jednou. K něčemu podobnému došlo i s mým mistrem paramahansou Jóganandou, před zasvěcením do techniky
krija jógy, kterou on šířil za svého pobytu tady na Zemi. Cítí i silné napojení na Zdroj, na Boha a přijímá od něj informace. Často pracujeme společně a ptáme se na různé věci, prosíme o pomoc při zpracování a pochopení různých problémů a životních i vesmírných témat.

Takže to je snad ta odpověď na Tvoji otázku, jak člověk pozná, že je tím průvodcem a zprostředkovatelem informací od Boha.

A jak se k tomu člověk dopracuje" Já věřím, že je to naprosto individuální. Věřím v reinkarnaci, potvrzují to moje zkušenosti, zkušenosti mého duchovního učitele i zkušenosti mistrů, jimž, z hlediska duchovního probuzení, nesaháme ani já ani on ani po nehty na nohou. A tedy, že určitým vývojem, nabytým poznáním a zkušenostmi jsme dospěli k tomu, k čemu jsme dospěli. Eckhart Tolle ve své knize Nová Země o tom píše.

A také, z nějakého důvodu, je možné, že někomu se něco takového otevře spontánně. O tom píše známý jogín, který odešel již začátkem minulého století, svámí Vivékánanda, když hovoří o Mohamedovi. Říká, že člověk by se měl dopracovat k poznání Boha postupně, soustavnou prací na sobě. Tak se jeho vědomí bude rozvíjet bezpečně a harmonicky. Avšak Mohamed podle něj byl člověk, jemuž se tyto schopnosti otevřely náhle, nepřipravenému. A proto lidstvu zvěstoval nejen mnoho hlubokých pravd, ale ty pravdy byly smíšené s halucinacemi a fanatismem.

A další možnost, podle mého, je, že k tomu může dojít z Boží milosti.

Ještě považuji za důležité říct, že paranormální schopnosti, siddhi, jak se jim říká v sanskrtu, mohou být velice zrádné a mohou svést člověka z cesty. Může zapomenout na to, co je opravdu důležité. Jak už jsem tady asi jednou psal, nedávno se mi dostala do ruky kniha jednoho člověka ze Západu, který odjel za svým buddhistickým učitelem do Thajska. Brzy začal mít dojem, že ten mnich má neobyčejné schopnosti, že dokáže vidět do minulosti i předvídat budoucí události. On se s tím však nijak nepředváděl. Ten pán byl velice zvědavý, a tak se ho na to nakonec zeptal. A mnich mu dal uzemňující odpověď: "Důležitá je čistota srdce. Všechno ostatní jsou pouhé hry." Ta slova mi hovoří z duše. Před několika
týdny jsem se zúčastnil satsangu s jogínem, který přijel z Indie. Jeho tlumočník říkal, že ten mistr odevzdal veškeré své mimořádné schopnosti, kterých nabyl jako vedlejší produkt svojí usilovné práce na sobě, Bohu, aby mohl být čistým nástrojem Jeho vůle.

Obdivuji ho. Na druhé straně věřím, že pokud nám takové schopnosti byly dány a vnímáme to jako své poslání, nemusíme je odmítat, ale můžeme jich využít k tomu, abychom s jejich pomocí účinněji pomáhali sobě i druhým. Nejtěžší na tom pro některé lidi je zachovat si pokoru. A to je i důvod, proč jsem ukončil spolupráci se svojí bývalou kolegyní. Moje přítelkyně mi říká, že se se modlívá, aby tu pokoru neztratla, a že i já jí v tom hodně pomáhám. Dokážu ji totiž pěkně setřít, když mám pocit, že jí tam moc není.

Tak snad Ti tahle moje dlouhatánská odpověď bude Džarmí stačit.



Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 4:59 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, to si klidně tvrdá buď, máš na to právo a já ti svůj názor nevyvracím. Jako alibista si nepřipadám a ani ne jako zachánce světa nebo ředitel Zeměkoule.

Ad uzdravení a vyléčení, myslím že jsem to napsala dost jasně. Můžeš chtít , to je to co je potřeba aby se něco hnulo, ale můžeš jedině to, co jsi schopná v ten moment pochopit , zvládnout, víc ne. Zřejmě prot je léčba a práce na příčinách práce na dlouho a na pokračování.
Když to vezmu podle sebe, tak na příčinách různých potíží, které se už dávno přestaly projevovat na těle, ale ještě jsou v psychice pracuju neustále, dostávám se hloub a hloub, vidím a chápu širší souvsilosti které jsem na počátku své práce a přitom upřímného chtění nedovedla pochopit. Chyběly mi znalosti, schopnost dát to do celku. Ani teD´nemůžu říct - Je definitivně hotovo. A jelikož to tak vidím u lidí kteří projdou různými terapiemi - nedělám to dva tři roky a ty terapie tu byly ještě dávno před tím než jsem s tím začla já, nějak jsem pracovala i doma na dětech a děti už nejsou malé ale dospělé, tak mám i tady důkaz že se některé záležitosti po určité době vracejí , v jiném měřítku, trochu jinak ale souvisejí se stejnou příčinou.
A nakonci svého příspěvku jsem taky napasla, že to, že tělo se dostane do stavu že už zvládá samo, člověk už zvládá zatěžovat psychiku ohledně nějakého tématu čím dál míň tak ještě neznamená, že je definitivně hotovo. Kdyby tak bylo, tak například lidi, kteří se zbaví dejme tomu rakoviny díky nějaké úpravě životosprávy -tedy nejen jídla ale i denního režimu, zklidní se a pozmění žebříček hodnot , pak když je vše ok tak po nějakém čase se ke starému způsobu života vrátí -je to pohodlenější - tak se nemoc vrátí? není to zákonem ale stačí se podívat i na opakující seblokace zad, problémy s močákem, celým urogenitálním systémem, imunitou, trávením.....Někd si člověk orgány vyšpatní natolik, že i po dost dobré léčbě dojde jen k čátečnému zlepšení, za které je ten člověk samozřejmě velmi rád, ale už není definitivně uzdraven. Udržuje svůj stav v co nejlepším možném stavu. tak jsem to myslela a ak to taky myslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 6:57 pm    Předmět: Citovat

šamanko,

já se na Damaa nezlobím. Jen se nestačím divit. Mám totiž úplně jiné zkušenosti než Ty.

Praktické příklady vyléčení: To mám obtelefonovávat lidi po světě, kteří u nás byli na terapii a prosit: Hallo, hello, haló (nadsázka Smile), Míla by se ráda osobně přesvědčila, že jsme vás opravdu vyléčili. Vadilo by Vám, kdybychom jí na dali na Vás kontakt, aby Vám mohla zavolat?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 8:39 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Trochu přispěji na téma schizofrénie.Dle dianetiky se jedná o poruchu ( obranu mozku ),která vznikne tím, že nám někdo pro nás velmi obdivovaný nebo uctívání řekne něco a v reálu se to jeví jinak.Tento rozpor může u některých vyvolat rozdvojení mysli.Třeba otec nám řekne, co najdeš je tvoje a nikdo ti to nemůže vzít a nebo nás přímo nabádá ke krádeži a mi později nechceme vědomně krást,ale otec nám řekl ( autorita) ,že je to správné.Kdo nekrade okrádá rodinu.A náš mozek se vnitřně hádá,neví co si vybrat až si nakonec nevybere nic a žije ve dvou rovinách.To je skutečně povrchně vysvětlení problému dle dianetiky a údajně dokáže vyléčit pře 90 % nemocných.Já s ní občas pracuji,ale z jiných důvodů.Proč ale píšu je, že není důležité schánět důkazy kdo nebo co je účinější.Šaman v Americe léčil postřeleného agenta FBI uprostřed pustiny bylinkami,ránu mu mazal nějakou mastí s hlínou a vedl ho do svého duchovního světa v doprovodu havrana( totemové zvíře nemocného).Smrtelné zranění přežil a po asi 6 týdnech se vrátil do civilizace a v nemocnici při prohlídce se lékař ptal,před kolika lety utrpěl toto zranění,že se tak dobře zhojilo( stalo se to před pár lety).To není metodou,která je lepší ani tím šamanem.Je to jeho pokorou chtít pro pacienta to nejlepší.A co je nejlepší.Né moje nadpřirozené schopnosti,moje ego je ukazovat( Eduard Tomáš potlačil své jasnovidectví aby ho neodvádělo od práce na sobě),né moje pokora lidem sloužit a když už to mám dané,tak to používat ve prospěch pacienta. A co je teda nejlepší.Na to si musí odpovědět každý sám.Před lety jsem byl šamankou a umírala malá holčička z mé vesnice.Udělala jsem obřad( léčitelský) a odešla ke předkům pro radu.Nic mi neporadily,neřekli,jen mi ukázali volnou židli pro ni.Už ji čekali.Můj úkol byl pomoci rodičům aby pochopily,že ona je na hoře bude chránit.A pak přišlo velké zemětřeseni.Chránila je. Všechny moje tehdejší schopnosti léčit byli pouze nic ve srovnání s mou pokorou nejít proti rozhodnutí pacienta.UMŘÍT.Kolik lidí přežívá jen proto,že je nechceme pustit na druhou stranu.Naše opičí láska je tu drží.Naše přehnané ego věří,že nemůžu,že musím léčit trpící dítě.Moje ego mi říká,že musím žít dle příkladu Ježíše,jít ve stopách Budhy,být v souladu s vesmírnou energií,s energií světla.Ani Ježíš neříkal celou pravdu,jak zenoví mistři.Nevysvětloval,neopakovalse.Kdo má pochopit pochopí i z jediného slova.Následovníci jen papouškují něco co nezažili.Nehledéj pravdu mistra,Budhy ale jen svojí pravdu kterou máme v sobě.Kdybychom pochopili sami sebe zažijeme v ten okamžik osvícení.A může to být třeba prostitutka nebo vrah.Viz Máří Magdaléna,svatý Petr,který udával následovníky Ježíše a sám je pomáhal kamenovat aby sám v sobě objevil Ježíšovu pravdu.Nenašel ji v následovnictví Ježíšových slov,ale svým vlastním prožitkem.
A abych trochu odlehčil svá slova.Zrovna mi přišla SMS,jsem prastrýc,mám praneteř Barborku,3,08 a 48 cm.Jsou zdraví a jdu jim poslat energii do začátku života.Teda poprosit své předky o jejich ochranu.Jen tak z velké radosti.Ani mne o to nepožádali.Tak a teď si vyberte.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 9:04 pm    Předmět: Citovat

Hoj Míro,
víra a pokora s tím má každopádně co dělat.Myslím,že další věc,která s tím má co dělat je jakási jistota,že ta informace,která je nám dávána je ta správná,ehm spíše pravá.Vidím v tom jakousi zodpovědnost být médiem.
Možná protože ještě nemam tu hlubokou zkušenost jako ty a tvá přítelkyně a ostatní,tak mi uniká to vědomí,ta jakási jistota,poznání a víra,že to je ta ona pravá správná informace.Asi člověk časem získá zkušenost a jistotu následkem uzdravení a vyřešení různých problémů.Jen jak se přes to překlenout,aby schopnost byla uvedena na kvalitní stupeň,kdy rozpoznáme co je od Zdroje a co od nás.
Mám s tím malilinkatou zkušenost.Dostalo se mi jediného potvrzení,protože šlo o človíčka,který si sám danou věc uvědomoval,věc kterou jsem se nějakým reiki energetickým způsobem dozvěděla.Jen mi to přijde tak citlivé,tak jemné a zaměnitelné s rozumem.Přichází ti slova do hlavy a odkud?Tak bych ráda věděla,jak se dá dojít k tomu,že nebudu někomu tvrdit tohle a támhleto a přitom by to mohlo být následkem třeba mého ega nesmysl.
Nu,možná to je něco slovy nesdělitelného..
Very Happy

Papáček Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 11:00 pm    Předmět: Citovat

"Přichází ti slova do hlavy a odkud?Tak bych ráda věděla,jak se dá dojít k tomu,že nebudu někomu tvrdit tohle a támhleto a přitom by to mohlo být následkem třeba mého ega nesmysl."

Máš naprostou pravdu Džarmí. Toto může být opravdu veliké úskalí a ztroskotala na tom i naše spolupráce s mojí bývalou kolegyní. Neochota si přiznat, že se mohu mýlit. Absolutní přesvědčení o čistotě mého napojení a naprosté odmítání toho, že se do informací, které nám "přicházejí", může tlačit třebas i naše ego, naše projekce, nezpracovaná témata, nevědomost.
Je to opravdu veliká zodpovědnost.

Na druhé straně, pokud si toto nebezpečí uvědomujeme, můžeme se ho docela úspěšně vyvarovat.

Ono hodně pomáhá to, že nejde jen o slova, která přicházejí, ale i o obrazy a pocity. Moje bývalá kolegyně, která před tím, než jsem ji k tomuto způsobu práce přivedl, neměla například pěkný vztah k Ježíši. Spojovala si ho s křesťanstvím, v němž zažila i ve vlastní rodině, hodně pokrytectví. Avšak díky spolupráci s Ježíšem v terapiích, kdy cítila jeho lásku a obětavost, se její vztah k němu úplně změnil. Vždy přišlo Světlo. A to Světlo se zformovalo do nějaké postavy, abychom lépe rozuměli tomu, který jeho aspekt nám pomáhá. Jestliže se na promítacím plátně její mysli odehrával, jako filmový příběh, minulý život klienta někde v Arábii, tak se třeba stalo, že z toho Světla se vynořila postava reprezentující muslimskou představu Boha, ta energie byla ale totožná s Ježíšovou.

A další příklad: Postupem času se z toho Světla stále častěji vynořovala též postava Boha Otce v jeho aspektu Stvořitele. A kolegyně, přestože dříve neměla podobnou zkušenost, popisovala, co vnímá, jako "Ticho, klid, Nic, v němž je však obsaženo vše, nesmírnou Lásku... Přesně tak, jak by to vyjádřil člověk, který se dokáže pohroužit do velmi hluboké meditace a spojit se s touto úrovní Bytí.

Moje přítelkyně tyto energie také vnímá. Komunikovali jsme kupříkladu s Kristovým vědomím a bylo jí přitom dáno poznat je i prožitkově. Cítit tu energii. Do té doby to pro ni byl jen intelektuální koncept.

Řekl bych, že tyto věci jsou opravdu nepředatelné. Těžko asi může někdo zprostředkovat druhému vnímání, které vyvolává jeho jistotu.

Každopádně, Tvoje otázka je zcela namístě a je velmi aktuální. Nejednou jsem se setkal s tím, že člověk s takovými schopnostmi začal ztrácet soudnost, nabyl přesvědčení o svojí neomylnosti a bohužel i vyjímečnosti. Určitě lze takto napáchat i škody. Bohužel, až neuvěřitelně mnoho lidí k takovým lidem vzhlíží, protože se domnívají, a někdy je jim to tak i prezentováno, že takový člověk již musel dosáhnout velkého duchovního probuzení. Ve skutečnosti tomu tak ale být nemusí.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so říjen 11, 2008 12:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj sunny.Napsala jsi:
Na druhé straně, pokud si toto nebezpečí uvědomujeme, můžeme se ho docela úspěšně vyvarovat.
Hlasy v hlavě či něco jiného je buď naše intuice,naše probuzené vědomí a nebo případ pro psychyatra.Taky to může být hlas našeptáváče.Někoho, kdo nám radí,pomáhá nám nalézt ztracené věci a můžeme ho nazvat naším strážným andělem.Psal jsem to už tady, je to náš průvodce, ale kam.Jen nás pokouší.A jak se teď v tom vyznat.Co je intuice.Jak ji poznám, že to není jen produkt mé logiky.
Někdo to dělá tak,že když se má rozhodnout,tak to napoprvé i na podruhé odmítne a když ho to napadne i potřetí tak to udělá.Nebo se zeptá na odpověď ano či ne přímo a žádná entita nesmí zalhat,ale to jen v případě že já sám budu věřící ani mne nenapadne,že by mi mohl zalhat.ALE NESMÍM NA TO MYSLET.jEN TAK PŘI PRÁCI MNE NAJEDNOU NAPADNE,ŽE MUSÍM JÍT NĚKAM.TAK NA TO ZAPOMENU A ZASE ZA DVĚ HODINY MNE TO NAPADNE.zAPOMENU A KDYŽ MNE TO PŘI MILOVÁNÍ ZNOVU NAPADNE,JE TO INTUICE A MÁM TO UDĚLAT.CHÁPEŠ.Nejistota a nedůvěra vychází vžda ze mne.Dobrá rada je i to,že to co mne napadne jako první je správné a pochází od povědomí,intuice.Ale už ve vašem příspěvku je cítit nejistota.Když sám sobě si nevěřím,tak jak můžu uvěřit že je to správná odpověď a udělám to co je logické.Když nic nechci,nic nečekám, nic si nechci ověřit jsem jen pokorný člověk,který věří své intuici,tak nepotřebuje si dokazovat,že je to pravda co mne napadlo.Vždy dostanu takovou odpověď,jakou si zasloužím.Třeba z mého pohledu špatnou,že mne přivede k lidské tragédii.Ne ona mne jen něco učila,mněl jsem to zažít.A když budeš dostatečně dlouho věřit a nepochybovat,tak tě to ani nenapdne,a co přijde jako první odpověď,nebudeš hodnotit,prostě jsi jen intuitivně dostala odpověď.Ale nemíš ji čekat.Příklad, neptat se, co je člověku,kterého léčím.Dávat mu energiia na nic nemyslet.Jen si s ním povídat,a najednou mu řeknu jen tak mimochodem,ledviny si šetřete,játra si čistěte ostropestřcem, a zase si s ním povídám,Já nechtěl znát jeho zdravotní stav,ono to přišlo samo.Nepřemýšlím,jestli je to pravda a nebo jen to mněl slyšet,aby se šetřil a doopravdy je nemněl nemocné.To je intuice.Mirka se ptá kyvadla a tabulek na odpověď a já ji to odpovídám z patra.Prostě mne to někdy tak napadne,ale nikdy jsem si to neověřoval.Není důležité pro mé ego vědět,jestli jsem tak dobrý či né.JE TO SKUTEČNĚ NUTNÉ VĚDĚT.PACIENTOVI JE JEDNO JAK MU POMŮŽU,TAK KOHO TO ZAJÍMÁ.JSEM POKORNÝ A VĚŘÍM SI .ŠAMAN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so říjen 11, 2008 2:11 pm    Předmět: Citovat

Moc Vám děkuju Míro a Šamánku

Cítím,že je potřeba vlastní zkušenosti.

Přeji krásné dny v Čechách a na Moravě

Papáček Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 1:37 pm    Předmět: Citovat

Sdileni

Vite, moje maminka pracovala 15 let v blazinci jako sestricka. Tim je dano, ze znam toto prostredi trochu dukladneji. Nekdy jsme si povidaly o ruznych diagnozach. Podle maminky nejmensi uspech pri lecbe mela prave schizofrenie. Tolik klasicka medicina, i kdyz se domnivam, ze psychiatrie jako jedna z mala ,spolupracovala s alternativou uz velmi davno. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 4:47 pm    Předmět: x Citovat

sunnyi: ne ta otázka byla na tebe, ne tvoje pacienty z celého světa.
Asi jsem příliš nohama na zemi a nejsem žádný profesionální léčitel, takže mám ráda i odezvu na to, co dělám: tedy co se daří nebo nedaří lidem se kterýma spolupracuju, co jejich problémy se kterými přišli atd.
Raději bych byla praktik než filozof.

Nechtěla jsem žádné svědectví někoho cizího, ale velmi jednoduchou a srozumitelnou odpověď týkající se tvé praxe. Je pravda, že nevím, jestli máš tuto zpětnou vazbu a pokud ne, jestli ti nechybí? Připadá ti moje otázka tak nenormální?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 5:20 pm    Předmět: x Citovat

sunnyi: aby nedošlo k omylu - nechci ti brát žádné tvoje zásluhy, pravděpodobně jsi dobrý a jak píšeš - velmi úspěšný a známý léčitel, máš velikou praxi, velké znalosti z jógy a různých duchovních oborů, překládáš,...
Jen jsem se těšila, že na Damaovu jasnou otázku - vyléčil někdo z praktiků schizofrenii, dá někdo z profíků jasnou odpověď:
ano....atd.
ne...atd.
A aby se konkretizovalo, co by se dalo brát jako vyléčení, tak jsem tam dala definici, která je snad srozumitelná pro všechny a dává smysl pro lidi, kteří přijdou s nějakým problémem.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po říjen 13, 2008 11:01 pm    Předmět: Citovat

"Osobně jsme s přítelkyní léčili pacienta s tímto onemocněním (oficiálně diagnostikovaným) teprve minulou sobotu, takže ještě je brzy na nějaké závěry. I on je v invalidním důchodu. Bylo nám sděleno, že k úplnému vyléčení nedojde, jeho stav se ale zlepší. (Po lécích mívá ranní deprese a třes rukou).

S jiným oficiálním případem schizofrenie jsem se zatím nesetkal (dělám tuto práci necelé 2 roky)."


Já jsem na Tu otázku, šamanko, již přece odpověděl... Tak o co jde?

Navíc nechápu, proč mi podsouváš takové věci, jako že jsem známý a úspěšný léčitel. Pomáhám lidem ve svém volném čase a chodí často na doporučení. Prozatím nemám ani stránky. Jestliže si dáš tu "práci" a nalistuješ si můj poslední příspěvek, tak tam v závorce píši "nadsázka", když se Tě ptám, jestli mám obvolávat lidi z celého světa. To nemáš smysl pro humor? Pomohli jsme v průběhu necelých dvou let řádově desítkám lidí, z toho několika hodně vážným případům. Ale to jsem již také zmínil, že můj přístup se nám velice osvědčil. Ptáš se, jestli mi případně nechybí zpětná vazba. A to se podle Tebe dozvím tedy jak, že naše práce byla úspěšná, jestliže nemám zpětnou vazbu? I tady jsem již dříve odpověděl.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2008 12:03 pm    Předmět: Citovat

Šami, chci Ti napsat, že kritika je pro mě vždy přínosem, snad jen, začínáš přebírat pozici soudce? Je v tom láskyplnost a přijetí? Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund