Fórum - Zobrazit téma - Schizofrenie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Schizofrenie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Schizofrenie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 9:19 pm    Předmět: Citovat

Mé blízké kamarádce (není to tedy "jedna paní povídala") po alkoholové intoxikaci "rozjela schizofrenie" (schizofrenie byla v jejím případě několika psychiatry v několika městech diagnostikována). Byly jí okamžitě nasazena antipsychotika s tím, že je to neléčitelné a léky MUSÍ užívat stále (při vysazení okamžitý nástup "halucinací") po celý život. Následovala návštěva PhDr. Zlaty Hálové, která jí během jedné terapie (metodu, kterou použila odmítla prozradit s tím, že nechce prozrazovat svoji šamanskou kuchyni Rolling Eyes ) odvedla tři přivtělené duše. Došlo k okamžité a trvalé úzdravě.

Naposledy upravil Psychedelic dne čt říjen 09, 2008 10:14 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 10:37 pm    Předmět: Citovat

Hmmm - takže ještě jinak. Je tu prosím někdo z těch, kdo děláte terapie jakéhokoliv druhu, kdo by mohl prohlásit Ano, vyléčil jsem diagnostikovaného schizofrenika!? Můžete za mnou poslat lidi s takovou diagnózou a já je vyléčím?

Tedy ne, že jste někoho poslali za někým kdo zaručeně schizofrenii vyléčí. Vždyť i původní dotaz byl směřován na to, co udělat, jaké máme zkušenosti.
Pokud ty zkušenosti spočívají v tom, že jste někoho poslali za někým, kdo to umí, tak je to taky dobře. Třeba toho ta paní využije.
Má tedy někdo z terapeutů osobní zkušenost vyléčení?
Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 9:57 am    Předmět: Citovat

Karle, pracuji s paní, která má diagnostikovanou schizofrenii. Jsem ráda, že se to nějak ´´drží´´. Bezesporu jediné možné je připravit, nechat volbu rozhodnutí a následně jít na jedno téma. Již jsme měli tři sezení. Na druhou stranu, tato práce možná pomáhá před hospitalizací. zatím jsme neodstranily příčiny, jsme u závažných následků. Těch nánosů je tam opravdu opravdu opravdu hodně. papa, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 10:21 am    Předmět: Citovat

"kdo by mohl prohlásit Ano, vyléčil jsem diagnostikovaného schizofrenika!? Můžete za mnou poslat lidi s takovou diagnózou a já je vyléčím? "

Tak odvážné tvrzení snad nemůže prohlásit nikdo, i kdyby se to týkalo jen ekzému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

Míšo, rozumím tomu a mohu dát i určité svědectví. Měli jsme před lety klienta s diagnostikovanou schizofrenií. Léčení trvalo tři roky - využíval jsem Reiki i očistu Hadí silou. Pracovali jsme na tom chlapci tři - dva terapeuti Reiki (kdomě nás jedna mistryně Reiki z Rakouska) a psychoterapeutka. Po působení Reiki se vždy stav klienta výrazně zlepšil, pak se dostavil jakýsi jojo efekt.
Po třech letech se chlapec mohl vrátit do života.
Teď ale to nejdůležitější na tomto případě: chlapec z mého popudu (díky odvaze jeho matky) přestal brát psychofarmaka! Nevím, jestli bych dnes byl schopen jít do stejného rizika, protože počáteční reakce byly hodně silné. Přesto to chlapec i díky své matce nakonec ustál - jo tomu chlapci bylo 30. nemoc propukla v 29 (Saturn) a skončilo to ve 33 (Kristovy léta).
Halucinace neměly charakter "přivtělených duší" ani nešlo o nějakou "karmickou zátěž" - v té době jsme pracovali (ještě s Marci) i regresní metodou podle Dragomireckého - ostatně tento případ byl jeden z mnoha, které mě přiměly jeho metodu nepoužívat. Ale to je jiná historie.
Srdečně zdravím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 12:10 pm    Předmět: Citovat

Schizofrenie není "nemoc", kterou dostaneme asi tak jako chřipku, není to věc, kterou "máme", nebo něco "co si na nás sedne". Jak tu psal Damao, je to stav mysli, celkově lidské osobnosti jako celku.
Shodou okolností jsem se tímto tématem zabývala při zpracovávání práce na téma Gregoryho Batesona (biolog,antropolog a kybernetik, říkají o něm, že to byl další Einstein a že až ho pochopíme,budeme se sakra divit.) Jeho tým, se tématem zabýval asi před 40ti lety, ale moudré myšlenky na které přišli bohužel hodně zapadly:(

Lidská osobnost, já, ego je nesmírně složité cosi, co nám zajištuje pocit toho co jsme, kde končíme, začínáme, umožnuje nám to být ve vztahu s druhými, komunikovat na mnoha úrovních a fungovat nějakým způsobem spolu a přitom jako oddělené bytosti.

Schizofrenie je stav, soustředím se teď na úroveň psychiky (tělo a duši nechám stranou zatím), kdy člověk nedokáže rozlišit, zda signály, které přijímá jsou jeho, zda to co si myslí je jeho, zda to co vysílá je jeho. Je to stav totálního chaosu, kde neexistuje entita (já), která to roztřídí, rozliší co je co. Dochází k disociaci (rozdělení) tomu čemu říkáme osobnost. Přestává existovat síla, která by řekla tak dost, tohle je moje představa, tohle mi ten druhý říká, tohle mi neříká (signály těla a jiné), tohle si myslím já, tohle chci říct, tohle říct nechci.

Sami určitě aktivně využíváte vizualizace, představy při jakékoliv práci, ve vaší mysli pracuje hodně věcí, jenže narozdíl od člověka co má "schizofrenní projevy" v tom máte pořádek. Víte, že teď si vizualizujete to čemu říkáte andělské energie, teď si vizualizujete působení na dálku a pak přijde doba kdy to skončíte a vědomí přesunete na jiné činnosti.
Takový člověk je ale v tomhle ztracen, cítí, vidí, vnímá, ale neví co s tím, tak nějakému věmu přisoudí, že to na něj působí na dálku někdo zlý, který ho chce zabít a na jiné úrovni začne dělat všechno proto, aby se ochránil. V jeho světě to vše dává smysl, pro naše běžné fungování je to úplně mimo.

Příčiny? Vždy systémové (rodina, blízké okolí) a vždy dlouhodobý vývoj a vždy s nějakým rizikem už na začátku (dědictví v dna, i to sociální, možná i karma)

Jak z toho ven? Asi bych se ptala co u toho konkrétního člověka může utišit ten chaos. Doktoři vsázejí na chemii, ale jak říkala primářka v Bohunicích (Brno), má to hrozné vedlejší účinky, ale nic lepšího nemáme. Reiki určitě přinese uklidnění, uvolnění, SRT, odvádění čehokoliv, v rámci fungování může pomoci zeslabit zátěže vnitřní, nebo z prostředí. Dlouhodobé psychologické vedení posílí samotného člověka, je velká šance,že se naučí své vjemy zvládat, najde životní stabilitu. Práce s rodinným systémem má velkou váhu.

Psychospirituální krize (aneb když děláme něco co zrovna nemáme, co nás víc rozhodí než někam posune), může mít i velmi schizofrenní podobu, ale při dobrém vedení a stabilizaci to prostě přejde. Všichni jsme v podstatě schizofrenici:) Jde jen o stabilitu naší bytosti a zátěže z našeho vnitřního i vnějšího okolí.

Martina

Ps: ještě pozdějš něco napíšu k tomu rodinnému systému, Bateson a jeho kolegové (Jackson, Haley, Watzlavik,...) Zatím jen perlička, víte, že schizofrenie ve velkém počtu případů začíná v období adolescence (cca 15-20 let)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 4:28 pm    Předmět: Citovat

"Hmmm - takže ještě jinak. Je tu prosím někdo z těch, kdo děláte terapie jakéhokoliv druhu, kdo by mohl prohlásit Ano, vyléčil jsem diagnostikovaného schizofrenika!? Můžete za mnou poslat lidi s takovou diagnózou a já je vyléčím?"

Vyléčil jsem...? Něco takového může tvrdit vystudovaný psycholog nebo psychiatr. Ale člověk, který pracuje se Zdrojem a jeho Světlem? Jak by on mohl tvrdit, že někoho vyléčí? On se pouze může nabídnout jako nástroj léčení. A jak už jsem psal v předchozím příspěvku: "Ne má, ale Tvá vůle se staň." Věřím, že toto je přístup všech lidí, kteří pracují s reiki.

My se vždy ptáme, zda do toho smíme jít. A pokud ano, tak je nám řečeno, jaká je asi naděje na uzdravení. Ale vždy léčenému říkáme, že to nezáleží na nás. Pokud ale dostaneme svolení, tak se nám ještě nestalo, že by nedošlo k vyléčení nebo alespoň k výraznému zlepšení stavu.

A rozhodně nepracujeme stylem: "Odvedu Ti duše." Pokud tam nějaké působení opravdu je, tak jdeme důsledně po příčině, zjišťujeme, co vedlo k tomu, že tam to působení je, co je umožnilo. A naše práce směřuje vždy k pochopení té příčiny a přijetí.

Nemá smysl o tom psát více. Necháváme se vést a stane se to, co se má stát. Člověk, který je odkázán především jen svůj rozum a svých 5 smyslů, potřebuje hodně vědomostí a zkušeností z oboru. Člověk, který tu práci odevzdá Bohu, získá vše, co ke své práci potřebuje vědět, přímo od něj. A ta práce je vykonána jeho Světlem. On je při ní pouhým průvodcem a zprostředkovatelem informací.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 4:32 pm    Předmět: Citovat

Chtěl jsem říct: Ten člověk je pouhým průvodcem a zprostředkovatelem informací od Boha, ze Zdroje.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 5:58 pm    Předmět: Citovat

Míro,jak člověk pozná,že jím je?Myslím na takové úrovni,kterou popisuješ výše.Jak jsi se k tomu dobral a pravděpodobně i dopracoval.Je to něco,co se ti otevřelo pomocí reiki či jiných metod?Nebo jsou vyvolení?Nebo je to něco jako když čteš knihu a ponořuješ se hlouběji a hlouběji do příběhu?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 6:24 pm    Předmět: x Citovat

sunnyi: vidím, že se zlobíš na Damaa, jako se tu občas někdo zlobí na mě, protože klademe sice jednoduché, neduchovní, leč praktické otázky, na které skoro nikdo nechce odpovídat. Duchovní omáčka se najde všude, na všech léčitelských webech, ale nemocný člověk nepotřebuje být omotán ezoterickými řečmi (promiň sunnyi neber to osobně), duchovními teoriemi, přivtělenými dušemi a karmickými teoriemi, ale potřebuje pomoct s konkrétním problémem a je fajn si tu taky vyměnit normální praktické rady a moc si vážím Damaa, že se nebojí i přiznat a říct co se mu nepodařilo a otevřeně se ptá ostatních na jejich PRAKTICKÉ A KONKRÉTNÍ zkušenosti. Protože jen ty se dají vyměnovat. To ostatní know-how má každý jen svoje individuální a není ani přenositelné ani využitelné pro nikoho jiného.
Nikdo z nás snad není bytost tak dokonalá, aby se jí všechno na co šáhne dařilo nebo aby nedělala chyby. Tedy těm supervibrujícím superdokonalým se omlouvám, ještě jsem je bohužel nepotkala.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 10:26 pm    Předmět: Citovat

je velkým omylem domnívat se že metody SRT nebo podobné systémy spočívají na odvádění duší z aury a že na tom stojí, že jsou příčinou všech problémů. O roztočích taky víme že jsou, že obtěžují, reklamy se snaží nám vnutit nákup drahých čističek a kdovíčeho a přitom má z roztočů problémy jen někdo. Mnozí z nás s nimi žijeme v pohodě a bez problémů. Hodně to zlehčuju, ale tak to je. Facilitátor SRT a LSVJ a pod. pracuje stejně jako Reiki teraput pouze jako prostředník, nemůže a ani nesmí do toho vkládat svoji vůli, jinak si může sbalit fidlátka. Je to pouze jiný druh energetické práce a je smutné, že nejvíc zaujme tím, že mnozí považují za stěžejní činnost odvádění duší. Pokud se na to praktikant těchto metod zaměří asi ze strachu nebo kdovíčeho, no tak nebude nic jiného dělt než odvádět duše a dělat taxíka. Čemu věnujeme pozornost to roste. Běžná praxe je ta, že se hledají a pojmenovávají stejně jako u jiných metod negativní programy , dogmata, hledá se věk, osoby, atd, zkrátka vše co s daným problémem souvisí. Hodně se pracuje s energetickým systémem človeka, čakrami, meridiány, ale pracuje se jinými postupy než při reiki. I pomocí Reiki lze odvést přivtělené duchovní bytosti do Světla.To jako informace pro ty , kteří to berou jako nějaké nekalé praktiky nebo čáry máry. Většinou to praktikuje ale ten, kdo je schopen je vnímat, cítit, vidět....A uričtě znáte ve svém okolí někoho, kdo nemá problém bytosti vidět, vnímat , komunikovat s nimi. Ten, kdo sice s reiki rpacuje, by´t dlouhodobě, ale toto není schopen, tak se do toho sám nepouští, protže by pracoval naslepo. Facilitátor SRT a LSVJ Pracuje jako nástroj nebo prsotředník vyšších duchovních bytostí, tkeré mají nějaké kompetence a pokud pracuje touto metodou, není to on, kdo duše odvádí, jen je prostředníkem silám, které to udělají za něj, přirovnám to k reikování - jste jen prsotředníkem ale neřídíte to. Pak jsou lidé kteří jsou tak jemnovnímaví nebo jak to nazvat, kteří jsou schopni aniž by praktikovali reiki nebo tyto metody duše vnímat a hovořit s nimi, jejich odvádění pak trvá dlouho, ale ty pak odvádějí tito lidé a možná si berou na pomoc některé jemnohmotné síly, to už nevím, aletakového člvoěka znám a šarlatánto není. Duše se odvádějí pokud je to opravdu nezbytně nutné a člověku škodí. Ani tak ale nelze tyto duše odvést bez povolení jen kvůli tomu, že si teraput řekne Taky hybaj! I k tomuto musí dostat povolení k práci a pokud jej nedostane, nemůže to provést. Nemá právo a nesmí jednat proti zájmům Celku. Takže pokora je na prvním místě stejně jako repsektování tohoto pravidla. Myslím, že to se vám Mirek snaží vysvětlit.

Kromě toho bych odvádění duší přirovnala ještě jednou třeba k těm roztočům. Všichni víme že tu jsou, patří sem, někdo z nich má amok a tak se soustředí ve všem na ochranu proti nim a denně nebude dělat nic jiného než čistit a dezinfikovat. Těm druhým to nevadí a neubližuje. Asi tak to funguje. Normální, neoslabený jedinec nemá problémy. V ohrožení sjoupouze ti, kdo hazardují se svým zdravím a nebo ti, kteří ne svou vlastní vinou prožijí kolaps, velké trauma, moment, kdy jsou bez sebe, koma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 2:54 am    Předmět: Citovat

Chápu, Renato, jak to říkáš, ale mě vůbec nejde o metody, ale o výsledky. Když jdu k zubaři, tak vím, co můžu očekávat. Když jde někdo ke mě, tak dělám všechno pro to, aby také věděl, co může očekávat.
Jistě, metod je hodně a určitě jsou skvělé. Odpovídali jsme ale původně na dotaz, co se dá udělat ve prospěch schizofrenika.
Nepomůže mu, že někdo zná někoho kdo říká, že on už schizofrenii vyléčil. Stále neví, co může očekávat.
Jak napsala šamanka, asi budeme oba vždycky chtít vědět ne v čem je dokonalá ta či ona metoda, ale jaké má konkrétní výsledky. Možná nejsem dost duchovní, ale spíše přízemní člověk. Zatím to vždycky na konkrétním dotazu zadrhlo. Debata se obrací proti těm, kdo se takto ptají s poukazem, že neuznáváme, co dělají jiní. Ovšem - nejde o to, co dělají, určitě to dělají jak nejlíp umí a s čistým úmyslem i srdcem, jde ale o to, jaké mají výsledky, tak aby ten nemocný věděl, co může očekávat. On tam nejde na nějakou metodu terapie, alew by se vyléčil, nebo aby se alespoň jeho stav zlepšil.
Myslím, že jsme si to vzájemně vysvětlili. Tak prosím pokračujme ve věcné debatě o tom, co takto nemocný člověk může očekávat od alternativní terapie - bez ohledu na metodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 8:28 am    Předmět: Citovat

*nesměle zvedá ruku* Co takhle se nejdříve zamyslet detailně nad tím s čím takový člověk má problém, co je tou pointou, hlavním problémem. Já se výše pokusila něco sepsat, ale tak mám nějak pocit, že se to minulo účinkem. Asi píšu buď moc složitě, nebo moc k věci *provokativně se zubí*.

Správná "léčba" musí být postavena na správné "diagnostice". Ne diagnóze, nálepce o které všeobecně víme akorát to, že tam sou bludy a halucinace, neboli životní prostor člověka, který je hodně mimo tu "naši běžnou realitu".

Strejda Gregory (Bateson), přišel na to, že u takového člověka je často velmi silná zátěž v rodinném prostředí. Takový člen rodiny je chycen v tom, co nazval dvojné vazby. K dvojné vazbě je potřeba rodič (významná osoba) jakou autorita, nemožnost z těch vazeb utéct a jejich dlouhodobé působení. O co jde? Jak všichni víme komunikujeme na mnoha úrovních, tělem, hlasem, slovy, možná i dalšími úrovněmi mimo jazyk. Past dvojné vazby je v tom, že slovy něco říkáme, ale jiným kanálem říkáme nejlíp uplný opak. Sami určitě poznáte když vám někdo sděluje příjemné věci, ale cítíte zároveň, že je to přetvářka.

Stejná situace může být u matky, která je zmatená svým dítětem, nechtěla ho, nemá k němu dobrý vztah, ale např. rodinný systém jí nutí aby byla "dobrou matkou a dělala to a to". Sama je chycena ve zmatku a ten přináší na dítě. To je naprosto závislé a neustále je krmeno "láskou", za kterou je zároveň skryta ona nenávist. Ve spoustě dalších situací dostává protikladné informace, zákazy, příkazy, nerozvíjí se tam blízký vztah, ale chaos.
Na další úrovni to může pokračovat, ani jiné významné osoby nedávají dítěti jistotu, ale protikladné informace. Trváto roky, rodinná komunikace je prostě narušená. Dítěti je zabráněno, aby to komentovalo. My můžeme říct, hele přede mnou se nemusíš přetvařovat, já stejně vidim že to nemyslíš upřímně. Dítě se takhle nemůže, a není v tom podporováno a často to ani tak brzo neumí, ozvat, nemůže tu situaci popsat, ubránit se jí pojmenováním.
Takže pokud nastane krizové období, celý systém zmateného a slabého já se prostě rozpadne. Dobré období je třeba ta adolescence, náročné pro všechny, takže mladý člověk to neustojí, rodina ho v osamostatnění nepodpoří (bo by přišli o důležitou část svého pokřiveného rodinného systému) a vznik nemoci jim samozřejmě dá argumenty, proč by ho tedy neměli pustit a dovolit mu nezávislý vývoj. No a pak tu máme schizofreniky o které se přeci maminky musí starat, neboť oni sami si neporadí.

Je to jeden z úhlů pohledu. Ještě si k tomu přečtěte to předešlé, snad jsem byla srozumitelná. Každopádně se vždycky vyplatí spolupracovat s celým rodinným systémem, nebo alespoň individuálně tato témata řešit. V případě, že tam ten problém opravdu je, se rodinný systém sakra bude bránit změně. Samozřejmě že "postižený člen" není žádný chudák, on na tem systém má taky vliv, taky se bude bát změny, nového a náročného vývoje. Myslím si, že v některých případech je "budování vlastního já", práce opravdu na roky.

Ps: samozřejmě jiný případ je psychospirituální krize nebo "poruchy chování" vlivem úrazu mozku (fyzické poškození, ale i třeba chemické, nedostatek kyslíku).

Mějte se fajně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 9:12 am    Předmět: Citovat

V případě chlapce, o kterém jsem psal, byla zjevná silná citová vazba na otce. Přitom v rodině "vládla" dominantní matka, která sice syna milovala, ale její "jazyk lásky" byl pro členy rodiny - snad s výjimkou mladší dcerky - nepochopitelný.
Podstatných změn se podařilo dosáhnout, jakmile se poněkud zlepšily vztahy mezi matkou a otcem. Matka byla ze zdravotního stavu syna zoufalá a tak nakonec přestala podnikat "rázné kroky k uzdravení" - tvrdila, že rezignovala, ale právě v té době odevzdání se došlo k obratu a zdravotní stav chlapce se začal zlepšovat.
Takže - dávám Ti za pravdu, Naryo, bez spolupráce s celou rodinou a řešení širšího rodinného zázemí, by možná byla veškerá snaha o terapii málo účinná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2008 9:48 am    Předmět: Citovat

Naryo, ten případ o kterém píšeš, myslím tím o o tom, že je "původce "matka tak znám. A v tom celém ti dávám za pravdu. A souhlasím, vše, tedy nejen problémy s psychikou ale i prjevy na těle záleží na dobré diagnostice. Nebo nejlepší možné.

Taky si myslím, že jeden ze stěžejních bodů, nebo míst vzniku příčiny potíží bývá rodina, celý ten systém a a postavení člověka v něm. Pro tože i z mojí praxe se všechny točí kolem rodiny a i když se jedná o problém s učením, psychosomatické nemoci nebo třeba "jen" problémů ve vztazích s kolegou nebo kolegyní v práci, vždycky se to stočí na rodinu, na vzorce přijaté v ní. Pochopitelně, tam se učíme a přebíráme vzory chování, hraje tam úlohu genetika a td.

Damao, myslím že nikdo, ani lékař, ano ten kdo léčí a nebo něco upravuje alternativními metodami nemůže říci, že někoho vyléčil. Myslím tím doslova a úplně. Když chirurg dá dokupy nějakou ošklivou zlomeninu, klobouk dolů, dá dokupy to, co je předmětem jeho práce. Noha se díky jeho zákroku zahojí ale už se nepracuje na tom, proč k tomu úrazu došlo, a taky se nepracuje na tom, jaké menší nebo vatší (nebo případně žádné) truma to na tom člověku zanechá. Například se začne bát něco dělat, nebo se změní jeho některé vztahy, těžko říct. Vždycky je všechno tak jak má a každý dojde k zotavení nebo veléčení podle stavu jak to uzdravení chápe v rámci celku. Když zůstanu u té zlomeniny, tak někdo řekne :"Felčaři mi to dali dokupy, klici šikovný" a nehledá nic dalšího, prostě žije s tím, že až si zas něco udělá tak se někdo postará. Jiný začne přemýšlet třeba o tom, že příště nemá přemýšlet o nesmrtelnosti chrousta když dělá nějakou činnost a dá si na to pozor. Jiný pomocí toho úrazu zjistí, že mu je velice nepříjemné, stresující, když je odkázán na pomoc druhých a dostane se dodalšího stresu, se kterým pak souvisejí další vztahy. někdo si začne přemýšlet,kdoví co kde provedl, že to byl Boží trest a zas ho to nějak ovlivní. Jiné chování je že se ten člověk obalí bolestí, co všechno nemůže, jak ho to bolí a jaký je to chudinka....takže to není jen to že si zlomí nohu ale i další a další pavučinky s lidmi a situacemi, se sebou samým. něco zapříčiniloto že si ten člověk polámal nohu, někdo mu sice nohu dal dokupy ale není ( a ani nemůže být) zpracováno, vyléčeno všechno. Chirurg nebude třeba čistit a harmonizovat čakry, nebude léčit trauma souvisejícíc s úrazem atd....

Takže ani nikdo nemůže říct že vyléčil schizofrenii. To je kecka nebo naivka. Alternativní medicína a různé další vědecké či nevědecké přístupy, to je už fuk, to bude léčit podle svých znalostí a zkušeností. Jde o to, aby ten, kdo dostane člověka s takovou diagnózou nebo projevy do rukou, byl natolik zodpovědný, aby si řekl "stačím na to svými zkušenostmi a znalostmi" a nebo "nestačím". Zodpovědný člověk vyhodnotí situaci tak aby to bylo pro dobro toho nemocného. Horší je, když se jedná o někoho, kdo si chce dokazovat jak je dobrý. To pak potěš Pámbu. (jenže i tady, z našeho pohledu nám záleží na tom, aby se člověku dostalo v rámci možností odborné pomoci, ale neznáme celý jeho problém, vztahy, a to co ten člověk se má "naučit", řešit a když se takový nemocný dostane pod ruku nějakého Pata a Mata a podle toho to dopadne, je to zas jen tak jak to v ráci Celku má být. Asi tvrdá realita ale tak to je).
Stejně tak je na tom i přístup k někomu s jakýmkoli jiným problémem. laicky řečeno, vše patří do rukou odborníka.
Jenže je škoda, že naše lidské myšlení a přístup je takový, že upřednostňujeme jen to co děláme a nepřipouštíme i jiné postupy. Ideální by bylo propojení postupů v čemkoli tak, aby se jednalo o co nejkomplexnější přístup v zájmu potřebného. A taková spolupráce je sice hezká teorie, ale asi ještě bude dlouho utopií.

Osobně se dmnívám, že jediné co lze prohlásit je to, že pomáháme léčit.

A´t už se jedná o klasickou zlomeninu, kde ji lékaři djí dokupy a tělo se postará o to že sroste.
Psychiatr nabo psycholog něco dokáže léčit rozhovorem a vhodnými terapiemi , něco podpoří léky aby došlo ke zklidnění, utlumení ale nemůže říct "vyléčil jsem". Když se tu budmeme bavit o RK, tak taky Damao, třeba ty, který s tím pracuješ, víš, že můžeš člověku pomoci jen v určité míře, která odpovídá schopnosti člověka ten problém pochopit a podle toho se rozhodnout k vědomé změně, pomůžou mu k tomu velké energie, které se při těch terapiích uvolní a rozproudí. Hodně se toho porovná ale neporovná se úplně všechno, pořád ten progrm někde uložený bude. Možná se neprojeví tedˇ ale za nějakou dobu, i za hodně let nebo v tomto životě, ale až na něj člověk "nazraje", aby jej léčil dál, hloub. Proto nestačí na odstranění toho co se odstranit dá jedno sezení, jedna terapie...To by bylo opravdu velmi jednoduché.
Ani ten kdo pracuje s energiemi nemůže říct Vyléčil jsem někoho z toho či onoho, protože je schopen enegeticky pročistit jen to, co lze.

Takže ano, v tomto s tebou souhlasím, VYLÉČIT doslova a do písmene lze tak složitý problém jako schizofrenii prostředky které používáme a známe těžko, ani já neznám nikoho kdo by to dokázal a popravdě řečeno, ani tomu nevěřím. Stejně tak i VYLÉČIT jiné problémy, protože pak by nebylo nemocných. Ale léčit a postupně pomáhat člověku aby získal fyzickou a psychickou sílu, a tím i úměrně svoje zdraví ( tělo dokáže zázraky) , aby pak člověk dokázal kvalitně prožít svůj život,to jde. Pokud problém není natolik pokročilý, že se překročí hranice toho návratu. a regenerace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund