Fórum - Zobrazit téma - Schizofrenie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Schizofrenie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Schizofrenie
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nency
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 14.7. 2004
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 11:07 am    Předmět: Schizofrenie Citovat

Prosím o vysvětlení pojmu,, Schizofrenie" z alternativního hlediska.Ze zdravotního mi to je celkem jasné.O co přesně jde,proč člověk najednou vidí bludy,pořád ho někdo pronásleduje,zavírá se do svého světa....Odchází z domu neznámo kam...Všichni ho hledají a on to bere naprosto normálně a ještě se tomu diví..... Existuje pro něj nějaká účinná alternativní pomoc??? Dá se z toho nějak dostat???? Rolling Eyes
Moc děkuji za odpovědi
Nency
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 5:06 pm    Předmět: Citovat

AHoj Jani,
asi by byla možnost - doufám že se to tady moc nenaježí - prokonzultovat to, jaké jsou možnosti s někým, kdo dělá opravdu dobře SRT nebo LSVJ, možná by docela dobrou práci udělala cílená práce dobrého a hlavně zkušeného reikiterapeuta (pak se pracuje hodně pomocí symbolů reiki)nebo někoho, kdo už má hooooodně dobrý jemnocit. Dokáže vnímat i jiné bytosti. Nemusí se nutně jednat o schizofrenii ale o dost silné přivtělené duše, které vibračně a svou povahou budou odpovídat povaze a vibracím svého hostitele ale jelikož ten má velice slabou ochranu, tak ony jej ovlivní a zblbnou tak jak se hodí jim. Tím pádem je člověk v ještě větším strachu, stresu, má méně a méně energie a vibrace se taky snižují...nehledě na to že je to chudák, protože slyší hlasy, vidí, ví že je mnohdy za blbce a nebo je dezorientovaný. Tyhle duchovní bytosti se přichytávají na někom, kdo je osalbený a omdlí, nebo je v komatu, delíriu, má okno po opici, fetuje,...na někom, kdo má auru hodně potrhanou, plnou strachů, oslabený ochranný obal. To by byl asi největší základ. pak samozřejmě se pracuje individuálně na dalších programech toho člověka. Nechci tu teĎ rozvádět debatu o tom, že každý si přitáhnem co nám patří, ale to, jak by se dalo takovému člověku eventuálně pomoci.
Alespoň bych to zkusila ještě než se začne používat klasická medikament.léčba, která mozek a člověka úplně utlumí.
Buď mu to pomůže a nebo se ukáže, že se jedná opravdu o "normální" schizofrenii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 6:16 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že jde o stav mysli - záleží na tom, jak dalece to zašlo. Nevěřím tomu, že by bylo možné nějakým čárymáry něco změnit zvenčí - ví se, že s tím může hodně udělat ten člověk sám, pokud si připustí, že část jeho "reality" je jeho osobním přeludem. To je těžké. Jen z doslechu vím, že se to občas někomu daří. V takovém případě může Reiki hodně pomoci. Podpořit úsilí toho člověka, dodat mu odvahy i sil.
Na velmi tenkém ledě je každé smysluplné léčení, protože je nutno docílit alespoň snížení dávek psychofarmak - to ale z medicínského hlediska je velmi riskantní.
Navíc tato nemoc má své kořeny v rodu (rodině) - odhalení souvislostí a synchronicity v jaké se objevují příčiny nemoci u předků nemocného je těžko dosáhnout podstatnější změny. Osobně bych právě tady ale začal: kde jsou kořeny onemocnění...?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 6:36 pm    Předmět: Citovat

Když jsem slyšela poprvé o rodinných konstelacích asi před sedmi léty,pamatuju si,že to bylo v souvislosti s touto nemocí a že prý může pomoci.Nepamatuji si podrobnosti,možná někdo,kdo má s konstelacemi zkušenost,by mohl říci,zda ano.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 8:15 pm    Předmět: x Citovat

Ano, souhlasím s Damaem, vůbec jsou "duševní" nemoci pohybem po velmi tenkém ledě. Pokud si někdo na něco takového troufá, měl by nejdřív dobře zvážit svoje možnosti a zkušenosti a spolupracovat s rozumným psychiatrem. Jen šílenec může prudce snížit nebo vůbec zakázat brát psychofarmaka, protože pak se můžou dít věci typu neřízená střela. Navíc se musí brát v úvahu, že ten člověk, který bere různé léky, jeho psychika je tím dost ovlivněna a změněna, takže i chování a myšlení tím může byt zkresleno.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 11:04 pm    Předmět: Citovat

Na kurzu hlubinné abreaktivní psychoterapie nám pan Dragomirecký uváděl příklady ze svojí mnohaleté praxe, kdy příčinou "schizofrenie", jak ji diagnostikovali psychiatři, byly právě přivtělené duše, jak píše Renata.

Nedávno jsme s přítelkyní pomáhali člověku, který má také diagnostikovánu tuto nemoc a jako její kořen nám byla ukázána situace v minulém životě, kdy byl z titulu svého postavení ve společnosti nucen dělat něco, co se mu bytostně příčilo.

Bhagat J. Zeilhofer nám při výcviku systemických konstelací uváděl další možnost: jestliže je dítě "kukaččí", tak podvědomě cítí, že jeho otcem je ve skutečnosti někdo jiný. Ale protože ho jeho okolí neustále přesvědčuje o opaku, ono může nabývat dojmu, že nemůže důvěřovat tomu, co cítí. A taková situace může vést až k schizofrenii. A to je docela časté. Vždyť naše i zahraniční zdroje odhadují počet takových dětí na cca 10%. Tedy každý 6., 7. otec?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 2:01 am    Předmět: Citovat

To jsi mi připomněl Mirku,že jsem o tom vlastně slyšela na cestě z Lažan,z Bhagatova centra.
V té době jsem ještě nic netušila o konstelacích,natož o reiki.Byla jsem tam jen hlídat kamarádce dcerku,aby se mohla zúčastnit semináře.Potkali jsme tam pár,od muže,který u Bhagata se učil konstelacím, jsem se dozvěděla o této terapii a že se jejich pomocí dá vyřešit schizofrenie.Také jsem se od nich dozvěděla,že se stanu v budoucnu médiem.Koukala jsem na ně jako puk a jen se usmívali a řekli,no uvidíš.
Tak mě tak napadá,jestli se jejich slova nenaplnila,zdali být reikistou,je být médiem. Very Happy

Páček Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nency
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 14.7. 2004
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 2:44 pm    Předmět: Citovat

Reni,
moc děkuji za odpověď,taky bych se přikláněla k něčemu podobnému....Ono to ještě není úplně diagnostikované jako schizofrenie,ale příznaky tomu nasvědčují...
Damao,to,že ten člověk musí chtít především sám něco změnit je nezvratný fakt.Ale myslím si,že když se v tom motá,tak potřebuje nějakou tu pomoc zvenčí,někdy stačí jen nějaké to malé ,,nakopnutí",ale samozřejmě ne u všeho a u všech....někdo se chytí,někdo ne....Kořeny v rodině,v tom máš asi pravdu,ale i dlouhodobé setrvávání s parnerem,který se chová despoticky má na to určitě vliv..Rodinné konstelace,pokud se nemýlím jsi taky dělal,dá se s tím traumatem nějak pracovat???
Dzarmi,
taky moc děkuji za odpověď,v souvislosti s touto metodou jsem o této nemoci neslyšela,ale dávalo by to smysl..Nikdy jsem tuto metodu neabsolvovala,takže nemohu posuzovat,ale myslím,že by si alespoň ten člověk něco uvědomil....
Šamanko,
dík i za Tvůj názor,ale opravdu si myslíš,že psychofarmaka něco vyřeší???Zvláště,když to je jediný způsob léčby,který se nasadí okamžitě a vůbec se nehledá příčina tohoto stavu...nejde se do hloubky...Vysadit psychofarmaka je potom opravdu o hooodně těžší,než je nasadit,je to neskutečně dlouhý proces,který se ale ne vždy podaří....Takže třeba je člověk na psychofarmacích celý život a má docela velké problémy a do psych.léčebny se opakovaně vrací....A koho potom zajímá,že to byl před nemocí úspěšný vysokoškolák,když si už po léčbě na PL ani ,, neškrtne".Pořád má ,,nálepku"byl jsem na PL a to mu už nikdo nesmaže.Bohužel to tak je....

Mirku,
moc děkuji,tak,jak to píšeš mi to úplně ,,docvaklo".Ten dotyčný taky byl nucen dělat něco,co se mu bytostně příčilo,ale v tomhle životě,ne v minulém....To kukaččí mládě si myslím,že není,ale s tím nucením do něčeho,co se mu příčí jsi ,,uhodil hřebíček na hlavičku" dík Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 3:22 pm    Předmět: x Citovat

Nency: ne nemyslím, že něco řeší, ale někdy při akutním stavu můžou svoji práci udělat. Psala jsem spíš o lidech, kteří už na těch farmakách jsou a třeba i dlouhodobě. Pak okamžité vysazení nebo různé experimenty můžou mít katastrofické následky. ´´Uplně chápu, když si pořadatelé různých akcí, kde se s psychikou pracuje, dávají do propozic různé verze prohlášení, jestli se dotyčný léčí nebo že by měl pobyt na akci konzultovat se svým ošetřujícím psychiatrem.
Měla jsem na mysli, že s takovými lidmi by měli pracovat lidé zkušení
a s praxí a s ohledem na to o jaké psychické onemocnění se jedná.
Taky postupné snižování dávek by mělo postupovat rozumně, jak nám nedávno přednášela jedna praktička oboru psychiatrie+alternativa,
s citlivým přístupem k pocitům nemocného, někteří se jich nevzdají nikdy, protože mají strach - je to jejich jistota a berlička.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 12:50 am    Předmět: Citovat

Nency, určitě ti chce hidně pokory a respektu. Nemyslím si, že by pomohlo nějaké vyhánění zlých duchů - a najít původ v minulých životech - to podle mne také na aktuálním stavu nemocného nic neřeší. Ale mohu se samozřejmě mýlit - a docela bych se v takovém případě mýlil rád - v zájmu nemocného člověka.
V poslední době jsem měl možnost vidět, jak do rodiny, rodu, vstoupila událost, která později vedla k projevu jako duševní porucha. Například matka, které zemřelo dítě a ona se s tím nesmířila a pořád si s ním celý život povídala. Úplně stejný situace jakmile nebyla zpracována situace po násilném přerušení partnerského či manželského vztahu za války. Tak silná emoce se pak geneticky přenáší do dalších pokolení a může se nakonec projevit jako schizofrenie. Tady - pokud dotyčný nebere velké dávky psychofarnak.- bych cítil možnost pomoci buď rodinnými konstelacemi, nebo prostě terapií v níž se "břímě" způsobující problémy odevzdá b rodové linii tomu, kdo byl jeho původním nositelem.
Ti, co se zůčastnili terapeutického semináře pro vnitřní dítě poznali, jak účinná taková teraoie může být. Ale ani v tom nelze spatřovat nějaké zaručené řešení. Jde o vážné onemocnění, se kterým si občas nevědí rady ani studovaní odborníci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 10:55 am    Předmět: Citovat

"Nency, určitě ti chce hidně pokory a respektu. Nemyslím si, že by pomohlo nějaké vyhánění zlých duchů - a najít původ v minulých životech - to podle mne také na aktuálním stavu nemocného nic neřeší."

Damao, to, že Ty něčemu nevěříš, ještě neznamená, že to nefunguje. Já osobně mám s tímto přístupem ty nejlepší zkušenosti. Pomohli jsme mnoha lidem s problémy, s nimiž by nepohnul žádný psycholog nebo psychiatr. A znám celou řadu dalších lidí, kteří pracují podobným způsobem a mají vynikající výsledky.

"vyhánění zlých duchů" - to svědčí o naprostém nepochopení podstaty této práce...

Už jsme se tu o tom bavili několikrát. Neustále hovoříš o pokoře a respektu. Je ale bagatelizování schopností a zkušeností druhých, kteří dlouhodobě vykazují hmatatelné výsledky, jen proto, že se to příčí Tvému světonázoru, projevem respektu a pokory? To si můžeš zodpovědět sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 11:50 am    Předmět: Citovat

Pravda, jsem skeptický, možná proto, že fakt neznám žádný případ, kdy by schizofrenie byla vyléčena regresní terapií či zbavením nemocného od přivtělených duší či diskarnátů (symozřejmě dost často šlyším, že někdo tvrdí, že slyšel od nějakého léčitele, že schizofrenii tímto způsobem vyléčil). Prostě někdo říkal, že ten a ten říkal.... Žádná fakta.
Pokud Ty máš takové výsledky, tak to upřímně blahopřeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 12:12 pm    Předmět: Citovat

Děkuji.



Cool

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 12:54 pm    Předmět: Citovat

Sunnyi, to mě zajímá, máš pacienta, který přišel s oficielní diagnozou schizofrenie a dnes je bez léků? Díky za odpo, Míša.

Já jsem totiž vždy přišla k tomu, že klient se ve skutečnosti vyléčit nechce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 2:52 pm    Předmět: Citovat

Míšo,

"Já osobně mám s tímto přístupem ty nejlepší zkušenosti. Pomohli jsme mnoha lidem s problémy, s nimiž by nepohnul žádný psycholog nebo psychiatr. A znám celou řadu dalších lidí, kteří pracují podobným způsobem a mají vynikající výsledky."

Nepsal jsem, že jsem někoho vyléčil konkrétně z oficiálně diagnostikované schizofrenie. Psal jsem o přístupu jako takovém, díky němuž se nám podařilo vyléčit spoustu jiných problémů.

Pacientku s oficiální diagnózou schizofrenie jsem asi před 3 lety poslal k Pavle Maškové (Kalyáni), která pracuje podobným způsobem. Byla v invalidním důchodu. Já jsem ten případ nesledoval až do konce. Pavle jsem důvěřoval a věděl jsem, že udělá, co bude možné. Jen si vzpomínám, že tatínek té pacientky - byla to mladá žena, asi 27 let - ji chtěl hned po prvním sezení poslat někam do práce. Natolik se její stav zlepšil. Pomoc zřejmě přijala, protože za Pavlou dojížděla do Brna z Vysočiny.

Osobně jsme s přítelkyní léčili pacienta s tímto onemocněním (oficiálně diagnostikovaným) teprve minulou sobotu, takže ještě je brzy na nějaké závěry. I on je v invalidním důchodu. Bylo nám sděleno, že k úplnému vyléčení nedojde, jeho stav se ale zlepší. (Po lécích mívá ranní deprese a třes rukou).

S jiným oficiálním případem schizofrenie jsem se zatím nesetkal (dělám tuto práci necelé 2 roky).

Jsem přesvědčen o tom, že stav toho člověka se opravdu zlepší. Pracujeme s modlitbou, se Světlem, v duchu modlitby: Ne má, ale Tvá vůle se staň." Moje přítelkyně, s níž nyní pracuji již několik měsíců, má velmi čisté napojení, přijímá informace přímo ze Zdroje, v případě potřeby se naladí i na jiné úrovně. Vidí vnitřním zrakem; když je to potřebné, tak i celé příběhy.

V neděli poprvé v životě zasvěcovala do Seichim reiki. Měla sice mistrovské zasvěcení, nebyl jí ale prozatím předán způsob zasvěcování. Je to zároveň i první směr reiki, do něhož má mistrovské zasvěcení. Požádala tedy hned ráno o pomoc egyptskou bohyni Isis, s níž je od svého prvního zasvěcení často v kontaktu. A do odpoledne, kdy probíhalo zasvěcování, měla celý proces. Pozoroval jsem ji při práci; působila naprosto sebejistě, jako kdyby to dělala odjakživa. Isis stála před zasvěcovaným, přítelkyně se postavila za něj a každého z nich bohyni nejprve představila.

To píši jen pro lepší pochopení, odkud se v nás bere ta důvěra. Stejně tak vnímá třeba Ježíše, panenku Marii, mistry, kteří již nejsou v těle. Paramahansa Jógananda za ní přišel, když se rozhodovala, zda má přijmout moji nabídku zasvěcení do krija jógy. A když jsem požádal o pomoc při zasvěcování, viděla ho, jak přišel a posadil se do lotosvé pozice mezi nás. Vidí anděly, archanděly i jiné bytosti. Vidí duše lidí, zemřelých i živých, když s nimi pracujeme v terapiích.

A hlavně, jsou tady výsledky. Fóbie, vnitřní hlasy, temné entity, vztahové problémy a další věci. Konkrétní záležitost, kvůli níž člověk přijde, se často rozřeší během jediného sezení.

Nalezením a rozpuštěním příčiny problému v tomto či minulém životě, rozpuštěním karmických vazeb, vyčištěním temných energií, jež se na člověku přiživují a působí na něj v důsledku jeho nevědomosti, ... často dochází k prakticky okamžitému uzdravení.

Nevidím na tom nic zvláštního. I s reiki se někdy dějí doslova zázraky. A pro mě i reiki je práce se Světlem. Díky paranormálním schopnostem mohou ale někteří lidé pomáhat často daleko účinněji a rychleji, za předpokladu, že si přitom zachovají pokoru.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund