Fórum - Zobrazit téma - krize nebo konec této společnosti žijící na dluh? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - krize nebo konec této společnosti žijící na dluh?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

krize nebo konec této společnosti žijící na dluh?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 9:23 pm    Předmět: krize nebo konec této společnosti žijící na dluh? Citovat

Zdravím,
jak vidíte situaci ohledně hypoteční krize, nezačal konec společnosti žijící na dluh hypotekou, dluhami a ničením přírody pro další pokolení, ba i ničení sama sebe svým životním stylem, myslím a přeji si aby krizi v USA pomohla změnit pohled západní (postkřestanskou) společnosti na sobeckost domýšlivost pana tvorstva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 7:45 pm    Předmět: Citovat

Nevím nevím, krize a recese jsou součástí ekonomického cyklu a řekla bych že úplně každého cyklu Wink .

Když se dobře daří, tak člověk přestane být obezřetný ve prospěch lehkovážosti a pak to může vyhnít do krize. Ale každá krize se dříve či později překoná a jede se dál, jsouca bohatší o další zkušenost.

Vzpomínám si, jak jsem před léty uklízela po povodních a nechápala jsem, kde se tam vzala krásná nová tráva, radost pohledět. Když jsem se ptala paní správcové, tak mi vysvětlila, že to je ta samá jako před povodní, ale důkladně pohnojená Very Happy . Rychlost a síla regenerace někdy oparvdudokáže překvapit.

Ale tím nechci snižovat vážnost krize, hodně lidí má teď hodně zamotanou hlavu a to nejen v Americe.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 11:09 pm    Předmět: Citovat

Jojo, Hani, taky si vzpomínám - a v tom nádherném novém trávníku bylo hodně jitrocele..... asi aby se vše zahojilo.
?yslím, že není nezbytné zabývat se tím, co dělají ostatní, jak reagují a co kdo o krizi řekl. Důležité jistě je, jak žijeme my, jeden každý z nás. Jak lehkomyslně, nebo opatrně. To je téma pro každého - určitě stojí za zvážení, když nám "náhoda" přinesla takovou příležitost - abychom se uvedenými tématy zabývali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 2:23 pm    Předmět: Citovat

Kdyby se místo papírových peněz platilo zlatejma jako dřív, asi by takováhle krize nebyla .... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 8:06 pm    Předmět: Citovat

Čau lidičky.Jaká krize,ekonomická.To jako myslíte tu krizi v Americe.
Pro mne je důležitě,co budu dělat zítra s Mirkou.Víte,můj kamarád na semináři řekl,všichni koukají na správy na Novu.Je to stejný,jako když přijde soused od vedle,stoupne si doprostřed obyváku a vysype vám tam kýblík smetí a hnoje doprostřed obyváku-Nova to dělá každý večer.
Dělal jsem na burze,moc dobře vím jaký dopady to ještě bude mít a co nás čeká,VÁS,PRO MNE SE NIKDY NIC NEZMNĚNÍ.STÁLE SE NESTRACHUJI A ŽIJU V LÁSCE BOŽÍ.MNE ZAJÍMÁ MOJE ŠTĚSTÍ A VŽDY BUDU MUSET NĚJAK ŽIVIT RODINU.Štěstí moje a mých blízkých je mi bližšší než krize ekonomická.Za peníze jsem si vždy koupil jen žívobytí,ale nikdy nic mně blízkého.Těžko mne pochopit,ale když Bůh s námi,tak proč se bát zítřka.Já žiju dnes a zítra budu zase řešit dnešek.Protože až se zítra vzbudím,už bude zase dnes.Je to stejný,jako většina lidí se od pondělí těší na pátek,a v sobotu večer už nadávají že bude pondělí a budou muset do práce.Žijí v budoucnosti a vlastně stále čekají až potom,až to přijde a celý život zapomenou žít.Žili jen v sobotu a to ještě se už připravovali na pondělí.To platí i o krizi.Já se bojím až potom,nikdy né do předu.Jestli ale máte zájem,můžeme rozvést debatu kam nás to může dostat,prominte,vás to může dostat.Jsem hnusný,ale já o ní vůbec nepřemýšlím a nebýt vás,tak mne to zase zdárně míjí.Šaman.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 8:27 pm    Předmět: Citovat

dobrá otázka, Zbultrane.

Banky obchodují s důvěrou a položit banku je relativně jednoduchá záležitost: jakmile rozšíříš pomluvu a lidi ji uvěří, tak dojde k "ranu na banku", kdy se hodně lidí rozhodne, že chce vybrat své vklady a banka zkrachuje. Přitom ta pomluva mohla být vymyšlená a banka naprosto zdravá. Jakmile jí ale lidi nevěří, nemá šanci.

Pokud tomu dobře rozumím, tak problém, který dneska dělá vrásky hodně evropským bankéřům je prudký propad trhu s cennými papíry, kdy se ze dne na den vypařilo hodně miliard, které teď bankám chybí, proto mají problémy s likviditou a když zjistíte, že vaše banka přestala poskytovat úvěry, tak se vyděsíte a ty peníze si raději půjdete vybrat a dáte pod polštář.

Jsem ale přesvědčená, že takové věci se děly i za doby, kdy se platilo zlaťáky, ale tehdy mělo hodně lidí peníze pod matrací a vůbec šlo žít úplně bez bank. Dneska jsme opravdu hodně závislí a tedy i zranitelní Shocked .

Jenom když si představím, že by třeba týden, dva nefungovaly bankomaty a bezhotovostní převody (pohne se satelit či co), tak kolik lidí má dneska hotovost, aby z ní dokázalo delší dobu žít? A jak dlouho by trvalo, než by někdo dostal hlad a šel si vzít chleba do sámošky pro svý děti?
Možná se mnou tady bude hodně lidí nesouhlasit, ale jsem přesvědčená, že při současném stádiu vývoje/uvědomění člověka je demokracie možná jen v bohaté společnosti, která nemá hlad. Jakmile ji jednujistotu vezmete, inteligence je svržena a začnou vládnout svaly. Ale to už jsem se dostala někam úplně jinam Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 9:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Smart.Trefila jsi to na hřebík.Začnou vládnout svaly.A je to tak správný.Silnější v přírodě musí vyhrát,aby jen silní jedinci mněli pokračování rodu a druhu.Jinak by každý druh brzo zdegeneroval.Jo vítéj mezi námi v přírodě.Proč se něčeho bát co funguje co svět světem stojí.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 10:33 am    Předmět: Citovat

Já Ti nevím, Šamane, jestli je vláda svalů ta nejlepší? Mě osobně tahle představa děsí, to bychom byli zpátky ve společnosti, která popravovala za pokrokové myšlenky....

Když nám dal Pánbu mozek, tak bychom ho taky mohli využívat, abychom se tolik nenadřeli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 7:18 pm    Předmět: Citovat

Jó Šamane,také jsem vedle.Noviny nečtu a zprávy nesleduju z toho samého důvodu jako ty.Když bylo založeno toto téma,tak jsem si nebyla jistá,co tím je přesně myšleno.Bylo mi to řečeno až následující den.
Nesleduji světové dění,protože vím,že do něj nehodlám aktivně zasahovat zvenčí a jdu na to cestou od sebe.Snažím se do světového dění posílat to nejlepší od sebe.

S čím jsem se dlouho nemohla smířit,bylo,že jsem byla nucena si založit účet,abych vůbec mohla obdržet peníze za prodané obrázky na výstavě.Nebylo cesty,jak by mi mohli dát šek nebo keš. Shocked
Musela jsem prokázat své bydliště a musela jsem si zařídit pevnou linku,aby mi přišel formální dopis na MÉ jméno!Bohužel nejsem vlastníkem domu a účty platí zaměstnavatel.Bydlení mi totiž nepronajímá,ale je součástí mé práce.Stálo to mraky peněz a lítání a byla jsem vtažena někam,kam jsem vůbec nechtěla. Složenky,vklady,podmínky,účty,penalty,připomínky,výběry,šeky,
letáky,maily a spousta dalších serepetiček a srágovinek,na který nejsem vůbec zvědavá,nebaví mě a nechci být jejich součástí. Rolling Eyes

Papáček Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

Jarmilko, když chceme být svobodní, je rozumné uspořádat si život tak, abychom vnějšími vlivy byli co nejméně obtěžováni. Co naplat, že se nám nelíbí řada formalit, když je nakonec stejně musíme splnit - k tomu nás totiž Vesmír (nebo Bůh) koneckonců taky vede.
Když chceme být (Ki) v dokonalé harmonii (Rei) - stane se dodržování Vesmírných zákonů i zákonů lidí, v jejichž společenství žijeme, samozřejmostí - neuvažujeme o tom, tudíž nemáme s tím spojené emoce a neztrácíme tak zbytečně energii. Pak nám zbývá čas i síla ztvárnit každý den kus našeho vlastního života a mít z toho radost.
Tak jako nemá cenu bojovat s autoritami (nejen rodičů, ale třeba i zaměstnavatelů, šéfů atp.), nemá cenu se vůbec zabývat tím, proč se to či ono musí, když se to fakt musí.
Ne nadarmo byla svoboda již před mnoha lety filozofy prohlášena za akceptování poznané nutnosti. Samozřejmě i zde platí:
Pane, dej ať dokážu změnit co změnit mohu,
dej mi sílu přijmout to, co změnit nemohu
a dej, ať rozeznám to první od toho druhého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 3:35 am    Předmět: Citovat

Díky Damao,jsem s tím smířená a snažím se z toho těžit.Uvědomuju si obě strany věci,a výše jsem se rozhořčila vlastně tak trochu sama nad sebou.Hihih.Jóoo opravdu nemam ráda,když něco musím a nelze si prosadit svou.Často mívám tendenci se příčit autoritám.....
A to je to,neumím rozeznat kdy mohu měnit a kdy bych měla přijímat.Teď,jak jsi mi to pojmenoval,si myslím je pro mne mnohem snažší to uchopit a lépe s tím zacházet. Smile

Svůj život si vytvářím,abych byla co nejméně v objetí dnešní konzumní a materialistické společnosti.Zjistila jsem ale,že když chci něco ze sebe vydat jejím směrem,tak musím počítat s tím,že se střetneme a hold si budeme muset vyjít vstříc.Někdy ustoupí o kousek ona a někdy já a dojdeme k spokojenému výsledku.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 10:03 am    Předmět: Citovat

saman napsal:
Ahoj Smart.Trefila jsi to na hřebík.Začnou vládnout svaly.A je to tak správný.Silnější v přírodě musí vyhrát,aby jen silní jedinci mněli pokračování rodu a druhu.Jinak by každý druh brzo zdegeneroval.Jo vítéj mezi námi v přírodě.Proč se něčeho bát co funguje co svět světem stojí.Šaman


No ja to Samane slysel jinak:

Citace:
God made man and God made woman, but Samuel Colt made them equal.


A nebo česká verse:
Citace:
Bůh stvořil lidi slabé, a silné. Já jsem jim dal rovnost. - Samuel Colt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund