Fórum - Zobrazit téma - Reiki vs. Reiki - rozšířený systém - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki vs. Reiki - rozšířený systém
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki vs. Reiki - rozšířený systém
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 12:40 pm    Předmět: Reiki vs. Reiki - rozšířený systém Citovat

Ahoj všichni
Dozvěděl jsem se, že prý klasické reiki v dnešní době nedokáže pomoci už u více než poloviny lidí, protože její frekvenční spektrum je příliš nízké. Symboly Usuiho reiki působí jen v rámci 3D, zatímco planeta Země se už po roce 2000 přesunula do 4D - a v rámci vzestupu má převibrovat do 5D.
Proto prý mnoho mistrů vyučuje už "Rozšířený systém reiki", který obsahuje základ z klasického Usuiho přírodního systému, jenž je zkombinovaný s novými a silnějšími technikami z Karuna-ki a Tera Mai reiki.
Více zde:
http://www.spiritual.mysteria.cz/index.php?wid=3&what=reiki

Díval jsem se na webu a mistrů, kteří by učili ten rozšířený sestém moc není. Dosud jsem o tom nějak moc nepřemýšlel ale teď sjem si uvědomil, že poměrně často léčím svojí 9 letou dceru a podle mého vkusu to vždy nejde tak rychle jak bych si myslel, že by mohlo. Moje kamarádka, má právě to rozšířené reiki a její 4 syn je po reikovaní zdravý poměrně brzo. Samozřejmě vlivů může být více, např. psychika. Jsem rozvedený a dcera žije s exmanželkou a ten stres tam je.

To jsem jen uvedl jako příklad. Zajímají mně názory a zkušenosti ohledně klasické reiki a té rozšířené.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 1:40 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že jiné linie než Usui nejsou lepší ani horší, snad mi nepřijdou ani silnější či slabší. Každá energie má svoji "silnou stránku". Jsou prostě JINÉ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 2:13 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Filipem.

Usuiho reiki působí na každého člověka. Jde spíš o to, že v různých situacích potřebují lidé různé přístupy. Ideální je, když terapeut, který pracuje s reiki, dokáže v každé konkrétní situaci správně vybrat tu nejvhodnější energii.

Je to podobné, jako s léky. Nepoužíváme jeden lék na všechno. Proto existuje tolik různých druhů energií, abychom měli možnost vybrat si takovou, která je pro daný problém ta nejvhodnější.

Na rozdíl od léků, léčením s reiki nemůže terapeut ublížit, i když použije méně vhodnou energii. Výsledek prostě jen nemusí být takový, jaký by očekával.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 4:41 pm    Předmět: x Citovat

Roso: jak pravil sám velký REKLAM.

Viš co, lidi jsou čím dál víc zasekaní kde čím a čekají, že mávnutím ruky budou zdraví, štaství a možná i bohatí. Jenže holt to takhle nefunguje.

Přiznám se, že ačkoliv na všech duchovně zaměřených webících stále několik jedinců pořád dokola omílá vzestupy, supervibrace, přechody sem a tam, marně několik let čekám, kdeže je ten výsledek???!!!
Pořád kolem sebe vidím to samé: obyčejný svět s obyčejnými lidmi.
Dokonce ani slibované ukázání se našich zachránců nepřišlo, kvůli jakémusi naprosto banálnímu důvodu, jakoby z lidského světa vypadlému.
Tak kde vlastně soudruzi ze Síria udělali chybu?

Odborníci, kdy konečně přijde ten zázrak?

šamanka
PS: tohle není myšleno jako vtípek, ale upřimně míněná otázka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
paja7
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.7. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 5:40 pm    Předmět: Citovat

ŠAMANKO,ASI MUSÍŠ ZMĚNIT TY NÁHLED NA SVĚT.zMĚNA VĚDOMÍ A POTOP TŘEBA UVIDÍŠ VĚCI JINAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 6:48 pm    Předmět: Citovat

Ahojtě

Bohužel nemam s rozšířeným systémem reiki zkušenost,mohu jen říci,že s prostou klasickou reiki mam dobré zkušenosti,příjemné výsledky a před pár dny jsem si říkala jestli toho na mě není nějak moc v rámci zpracování témat,která mi jsou nadhazovány,věřím,že díky reiki pěkně okatě.

Jinak konkrétní praktický příklad jsem tu už v jiném tématu uvedla.Kamarádka se nemohla skoro ani hnout kvůli bolesti zad.Při reikování cítila,jak jí odchází bolest z těla a druhý den se mnou běžela na jógu.Reiki proběhlo dvakrát po deseti minutách.Je pravda,že ještě pomohla konopná mast a křišťál.

Na každém,koho jsem reikovala jsem zahlédla nějakou změnu,buď následnou,nebo ještě během terapie.Docela jsem zvědavá,jaký úspěch by tedy slavily jiné druhy reiki,které jsou v souladu s novými vibracemi země,nu,také mi to nějak nepřijde,ale nevím,je mi to jedno a moje pozornost se na tuto změnu neupíná.

Těžko se srovnávají dva druhy reiki aplikované na dva rody,rodiny,děti,nemoci,bytosti,karmu....vysílané dvěma reikisty.I každý reikista má jinou schopnost s reiki zacházet a to je určitě podstatný vliv na konečný výsledek.Jsou tam odlišné okolnosti a myslím,že to nevypovídá o účinnosti reiki a rozšířených systémů reiki.Asi by to byl výzkum na delší dobu,prozkoumán z mnoha hledisek.Nevím a neznám všechny druhy příjmu informací,vím,že jsou tací,kteří mohou získat věsměs jakoukoliv informaci.Ale ta informace by měla mít nějaké opodstatnění a nějaký projev.Kdo a jak vůbec zjistil tuto informaci?Kdo ji dokázal než ji začal pouštět mezi nás,čtenáře výše uvedených webových stránek?

Páček Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 7:15 pm    Předmět: Citovat

Ano, Jarmilka napsala moc důležitou věc: pokud jsou zjevné rozdíly v jejich působení Reiki, není to v systému, ale v těch lidech. Ono to tak obvykle bývá.
Tvrzení, že něco, co fungovalo brzy fungovat nebude, nebo dokonce už nefunguje a je třeba si připlatit za upgrade patří k oblíbeným obchodním trikům ezoterického byznysu.
Samozřejmě - jakmile začne působit sugesce, je mnoha jiným lidem nabíledni, že zatímco oni už prohlédli, jsou tu konzervativci, kteří nejsou schopni se na věc či na svět podívat "správným" způsobem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 8:07 pm    Předmět: Citovat

Údajně má za tím stát Mezinárodní asociaci Reiki se sídlem v Liberci, ale když jsem hledal nějaké informace na netu tak jsem toho moc nenašel. Víte o tom někdo něco?

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 8:31 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že Rozšířený Usuiho systém "vytvořila" Taisha Tauma.
http://www.mujweb.cz/zdravi/barareiki/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 9:05 pm    Předmět: Citovat

Citace:
# Nezasvěcuji na "první stupeň"..."druhý..." atd. Zasvěcuji těmi nejsilnějšími technikami NA NEJVYŠŠÍ VHODNÝ A ZDRAVÝ STUPEŇ a ROZVOJ OSOBNÍCH SCHOPNOSTÍ. Tak se mnohdy stává, že jedničkář odchází s mistrovským zasvěcením - TAK JAK UNIVERZUM SAMO URČÍ. viz."Buď vůle Tvá......"
# Pokud vidím, že jsou lidé připraveni na vyšší informace (z dalších stupňů) automaticky vyučuji pokročilé techniky bez ohledu na stupeň, který si platí !


Vyňato ze stránek - odkaz Psychedelic


Tak tohle je také zajímavé,co vy na to?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 9:16 pm    Předmět: Citovat

bohužel, jsem se přihlásil někdy v únoru k zaškolení do Reiki u zmíněné paní viz citace Dzarmiho, ale stále nic, asi si nezasloužím žádné zasvěcení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 1:45 pm    Předmět: Re: x Citovat

[Přiznám se, že ačkoliv na všech duchovně zaměřených webících stále několik jedinců pořád dokola omílá vzestupy, supervibrace, přechody sem a tam, marně několik let čekám, kdeže je ten výsledek???!!!

Šamanko, ono to poznat je. Před pár lety, když se o mě někdo dozvěděl, že dělám Reiki, tak si ťukali na čelo a říkali, že jsem čarodějnice a blázen apod... Dneska si ti samí lidé chodí pro energii (třeba moji rodiče, tam je ten pokrok vidět nejvíc), chtějí zasvěcovat a už vůbec si nemyslí, že jsem blázen. Dokonce můj pubertální synek přišel nedávno ze školy, že jim p. učitelka při hodině vyprávěla o Reiki a jestli neznají někoho, kdo to dělá, že by chtěla zasvětit...
Ten posun v myšlení lidí je víc než patrný, mám z toho radost.
To, že se o energiích hodně mluví, že jich teď je fakt hodně "na trhu" (myslím to fakt v uvozovkách) je taky dobře. On základ všech je stejně v Reiki a vždycky je k tomu něco přidáno. A tím, že jich je tolik si aspoň každý může vybrat, co mu nejlépe sedí.
Doporučuji vždy začít s Reiki I. a až tak po 1 roce se rozhlížet po jiných energiích. Samozřejmě, pokud to člověka nějak osloví.
Já jsem měla 4 roky Reiki (1,2,3), než si mě našla Shamballa a další rok, než mě oslovila Ra Sheeba.
Výhoda více energií je ta, že je nemusím rozlišovat. Řeknu si o energii, která je pro toho, koho léčím nejlepší a dostane, co mu nejlépe pomůže.
A to je krása ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 9:05 am    Předmět: Citovat

Rozvinu tady určitou teorii, čistě obecnou, která mně napadla:

Každá energie funguje v určitém frekvenčním pásmu (a reiki je jenom jedna z mnoha energii). Jestliže pracujeme na sobě a zvyšujeme svoje vibrace, tak se časem stane to, že tato energie se pro nás v určitém okamžiku stane nedostatečnou. Je pak potřeba se poohlédnout po energii, která je na vyšší frekvenci. Věřím tomu, že nové děti, co se rodí, tak mají už mnohem větší schopnosti než my dříve narození. Co to ale znamená, že mají větší schopnosti? Podle mě to, že mají už vyšší vibrace. Mají li vyšší vibrace, pak potřebují silnější energie. No a s tím souvisí i nemoci. Pokud onemocní někdo, kdo na sobě pracuje a má vyšší vibrace (nebo nové dětičky) , tak mu samozřejmě lépe pomůže energie s vyššimi vibracemi.
z toho mně pak logicky vyplývá, že je potřeba směřovat k energiim s vyššími vibracemi a ne tvrdošijně si trvat jenom na té jedné.

Co si myslíte o tomhle?

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 9:59 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
R
z toho mně pak logicky vyplývá, že je potřeba směřovat k energiim s vyššími vibracemi a ne tvrdošijně si trvat jenom na té jedné.

Roso


S tím můžu jen tiše souhlasit, až na "tvrdošíjné trvání si..." .
Někdo prostě dál jít nechce a možná v tomhle životě ani dál jít nemá...
Tak ať prostě nejde.. A myslím si, že pokud má jít dál, vesmír ho postrčí a on dostane ten pocit, že tohle je to pravé....Aspoň já to tak mám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 10:18 am    Předmět: Citovat

Možná tvrdošijně není to správné slovo, ale ti co nepotřebují teď jít dál, pak vytváření zdání, že není potřeba jít dál.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund