Fórum - Zobrazit téma - 5 Tibeťanů - cvičení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - 5 Tibeťanů - cvičení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

5 Tibeťanů - cvičení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 7:18 pm    Předmět: Re: Zdravím tě Damao! :D Citovat

toora napsal:
Damao napsal:
...proudění energie ...


...jestli my jsme se tady spolu už Damao kdysi o nějakém tom "proudění" spolu nebavili...nebo že bych se pletla? Wink Very Happy

Smile

Nj, no, Tooro, tak jsou často slova ošidná. Přitom bych na svém stanovisku ani dnes nezměnil písmenko. Jedna věc jsou pocity, jedna věc je to, co se za těmi pocity skutečně odehrává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 8:19 pm    Předmět: prudění, energie a tak... Citovat

Zdravím Tě, Damao. Smile

Nevím, jestli a co bychom dnes měnili na minulém stanovisku...
A možná bychom "jen" společně přicházeli na další způsoby vyjádření...kdo ví?
Fakt je, že když jsem tuhle diskusi pročítala a došla jsem k Tvému príspěvku, tj.:
Damao napsal:
Je to tak. Cvičení 5 Tibeťanů navíc stimuluje proudění energie ve třech hlavních energetických žilách - Sušumně, Idě a Pingale.


vzpomněla jsem si při tom na jednu naši diskusi z loňského května.

V ní jsme si napsali:

toora napsal:
Energie v meridiánech... I staří Číňané použili termínu "dráha" a "proudění".


Damao napsal:
Vnímám to zatím tak, že mluví-li se o energii, měli bychom mít na paměti fyzikální definici energie - to je dobře převzít od fyziků ne od laických léčitelů.
Jiná věc je potom využití energie. Možná, že to nedorozumění je v tomto bodě.
Apropós: jsou to překlady. Navíc, čínština je hodně intuitivní jazyk. Užívá intuitivních pojmů, t.j. podobenství. Za taková považuji i slova "dráha" a "proudit"..


Ať už je to s těma žílama a prouděním jakkoli, přeju ti Damao pěkný pohodový večer, a to vlastně úplně všem. Laughing

Katka.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 4:33 pm    Předmět: Citovat

moc děkuju všem za Vaše odpovědi, za Vaše názory! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 7:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj 5T jako každé jiné cvičení prospívá zdraví.Ale.. 5T je taky o rozproudění kundalíny energie.K tomu slouží právě ten 6 tibe´tan.Důležité u 5T je přitlačování brady ke krku a ovlivňování štítné žlázy.Zárověň vědomé dýchání a soutředění je blahodárné.Protahování páteře je taky dobré.To vše bez toho šestého tibeťana vede ke stavům blaženosti,euforie,která časem pomine a dostaví se pocit sebedůvěry a pozitivní nálady což není málo.Taky je dobré střídat točení do prava a do leva.Pokaždé to má trochu jiný účinek.
Ale je to stejný jako cvičení tai chci( tajči nebo jak se to píše).Bez hlubších znalostí je to výborné na udržení pohyblivosti těla a upevnění zdraví, ale se znalostí je to o proudění energie,probuzení léčivé schopnosti a probuzení utajených schopnstí těla(intuice,předvívavost,věštění vidění věcí příštích..)jinak je to jen pro zdraví.A to platí i o 5 T.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 10:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, chci se zeptat, jak moc je cvičení 5 T náročné. Zvládla by ho dejme tomu taková postarší osoba ? Nechce se mi věřit, že je pro všechny věkové kategorie. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 6:23 am    Předmět: Citovat

Evi, řekla bych, že pro osobu s kondicí náročné moc není, pro někoho bez kondice potom ano. Když jsem to třeba já zkoušela cvičit před lety, zvládla jsem jen pár cviků a všechno mě bolelo. Zrovna před pár dny jsem tohle začala znovu cvičit a vůbec jsem to nepocítila. I postarší osoba to určitě zvládne, ale je třeba na to jíti pomalu a trénovat, třeba jen několik opakování za sebou a zjistit si, které cviky jsou zvládnutelné lépe, které hůř, nebo na které z nějakých důvodů ten dotyčný bude vědět, že má nějaké omezení... a při trpělivosti a tréninku se vše časem v dobré obrátí tak, aby si byl človíček bez problémů schopný zacvičit celou sestavu, nebo alespoň to, co mu momentální stav dovolí.

Nedávno tu někdo dával makrobiotické video s paní Průchovou, všimni si, kolik je jí let a je ohebná jak proutek... Tak proč by potom nebylo tohle, nebo jiné cvičení pro všechny věkové kategorie. Asi je také velmi důležité to, co člověk dělal celá ta léta před tím a už tolik nezáleží na tom, jestli je mu třeba třicet, nebo šedesát... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 9:11 am    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Asi je také velmi důležité to, co člověk dělal celá ta léta před tím a už tolik nezáleží na tom, jestli je mu třeba třicet, nebo šedesát... Wink

Rendyy, ten člověk na všechno celá léta kašlal a teď si myslí, že to všechno dohoní Very Happy . Ale já mu věřím, že to zvládne.

Byla jsem na takovém malém kurzíku tao cviků a lektor ( Angel Buna ), téměř 70 ti letý pán nám předvedl i stoj na hlavě a říkal, že se nemůže dočkat, až mu už bude 80, aby lidé opravdu na něm viděli, jak pozitivní vliv mají tato cvičení na lidské zdraví a prodlužování věku. ( ale samozřejmě ne jenom cviky, ale vše co k tomu patří ). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 9:19 am    Předmět: Citovat

Tak jako u všeho, pomalu, zvolna,radši méně ale o to častěji, kdyžtak se poradit s někým kdo cviky dobře zná, nebo má trošku hlubší povědomí o fyzioterapii (nerozhýbaný člověk, nebo člověk co už si tím kašláním na sebe zadělal na deformace páteře je rozdíl)

Nedostatek kondice nahratit úsilím, odhodláním a pravidelností.
Držím palce:)

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 8:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Když to chci dělat rekreačně,tak to zvládne každý člévěk.Vždy platí nepřepínat se a znát svoje schopnosti.Když to zvladnou ,alé děti i 70 letý,je to stejné jako s jógou.Můžu ji cvičit na protažení těla doma a nebo se o to začnu zajímat více a navštěvuji kurz.Vždy je lepší dělat něco než nic.Tak že držím palce a vzhůru na 5 T.Pozorně přečíst návod jak na to a není se čeho bát.Jéžka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Nedostatek kondice nahratit úsilím, odhodláním a pravidelností.
Držím palce:)

M.


Ahoj všem, tak to je v pohodě Smile.

Ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc. Nevím, jestli se týká 5T , ale setkala jsem se s tím pojmem u jiného cvičení.
Můžete mi někdo jasně, stručně a srozumitelně říct, co si mám představit pod pojmem detoxikace mozku ? Je to okysličování buněk ?

Díky za info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 1:39 pm    Předmět: Citovat

No ja ti nevim, mě to přijde jako dost umělý pojem, slátanina dvou. Okysličení mozku je prostě okysličení mozku, přítomnost dostatku kyslíku v krevním řečišti a tudíš dobrá výživa buněk.

Když už tak pod detoxikací mozku bych viděla nepřítomnost další jiné substance, napadla mě přítomnost chemie z drog, nebo nadbytek různých neurotransmiterů, či blokace jiných díky psychiatrickým lékům. Nejsem si vědomá toho, že by byly buňky mozku nějakými sběrateli jiných škodlivých substancí. I když ještě mě napadly různé barvy a čistího chemie (toluen, benzín....). Nevim ale nakolik ty bunky to v sobě drží. Tolik o neurovědách zas nevim.

Každopádně pro mozek je klíčový kyslík a mnohem rizikovější je jeho nedostatek, než nějaká toxická zátěž - ta pak hraje roli v delším čase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

Martino, mám totiž prezentovat sérii několika tao cviků pro posílení vnitřních orgánů.
A protože u jednoho cviku je uvedeno, že krom jiného působí i na detoxikaci mozku a buněk v organismu, potřebuju zjistit co to je a co tu detoxikaci vlastně způsobuje.

A protože při těchto cvicích je nejdůležitější práce s dechem, napadlo mě okysličování... Embarassed . Nic jiného.
Kdyby se mě na to někdo zeptal, potřebuju na tu otázku být připravená. Nemůžu totiž říkat něco, o čem nevím, jak to funguje Embarassed .

Tak moje poslední záchrana je tady na RW.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 2:40 pm    Předmět: Citovat

Tak jak to říkáš mi to dává smysl. Lepší tok krve, lepší tok lymfy, lepší odstraňování škodlivin z tkání. Začni s cvičením zlehka a uvidíš.

Předpokládám, že jsou-li cviky taoistické bude se tam vyskytovat dýcháni při kterém se dech tlačí dolů do břicha, takže to prostě zlehka, nedělat to příliš rychle nebo prudce, to by naopak došlo k překysličení a to taky není cílem.

Citace:
Kdyby se mě na to někdo zeptal, potřebuju na tu otázku být připravená. Nemůžu totiž říkat něco, o čem nevím, jak to funguje.

To je pravda, ale bohužel ne každý to dělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Tak jak to říkáš mi to dává smysl. Lepší tok krve, lepší tok lymfy, lepší odstraňování škodlivin z tkání. Začni s cvičením zlehka a uvidíš.

Předpokládám, že jsou-li cviky taoistické bude se tam vyskytovat dýcháni při kterém se dech tlačí dolů do břicha, takže to prostě zlehka, nedělat to příliš rychle nebo prudce, to by naopak došlo k překysličení a to taky není cílem


Jedná se o hluboký nádech až do plic ( tzv. tibetský ) a dlooouhý výdech, který by měl trvat alespoň 15 sekund. Takže ono to ani moc rychle dělat nejde.Ty cviky nejsou těžké, jde tam hlavně o tu techniku. Jsou to cviky inspirované pohyby různých zvířat, které ovlivňují naše orgány.

Tak mi držte palce. Předvádění tao cviků bude v sobotu moje premiéra. A já to cítím jako velkou příležitost si to vyzkoušet, případně nějak dál s tím pracovat. A hlavně překonat sebe, svůj strach , který vlastně už žádný nemámWink . Moc se na ten reikivíkend těším.
Chci, aby to cvičení vycházelo ze mě, protože jedině tak může dát něco mě, ale i ostatním.

A díky za pomoc .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2009 1:14 am    Předmět: Citovat

Eviku, asi jsi chtěla o nádechu napsat "až do břicha", nebo?
Určitě to zvládneš, jen to bude trochu adrenalinové, je-li to poprvé.
Držím pěsti!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund