Fórum - Zobrazit téma - 5 Tibeťanů - cvičení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - 5 Tibeťanů - cvičení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

5 Tibeťanů - cvičení
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 12:16 pm    Předmět: 5 Tibeťanů - cvičení Citovat

Máte někdo zkušenost s tímto cvičením? Jak jsem se dočetl, tak by toto cvičení mělo harmonizovat čakry. Je možné, že díky harmonizování a zrychlování otáčení čaker se dostávají napovrch problémy v čakrách nebo se mýlím? Jakou s tím máte kdo osobní zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 1:06 pm    Předmět: Citovat

Před nějakou dobou jsem to cvičil denně. Teď to trošku flákám. Vzhledem k tomu, že jsem dělal i harmonizaci čaker pomocí reiki a teď LSVJ, tak se dá těžko určit nějaký podíl 5 Tibeťanů. Já to spíš beru jako takové každodenní cvičení, při kterém si protáhnu tělo.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 1:15 pm    Předmět: Citovat

jasně, tak to pak těžko říct... Smile

ale taky asi dost záleží jak cvičíš, jak to prožíváš, zda to vůbec prožíváš...

mimochodem LSVJ - koukal jsem co to je... dřív jsem se s tím ještě nesetkal...teď už to vím... a chci se zeptat, k tomu musí být asi nějaký kurz, že ?! nebo stačí skrz kyvadlo zkoušet sám? člověk by se pak mohl pustit někam, kam nechce, ne?! jak jsi na tom ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 1:34 pm    Předmět: Citovat

Je na to potřeba zasvěcení. Dělala mně to na dálku, takže bůh ví co se mnou prováděla. Smile No a pak manuály, kde máš postup jak se napojit na vyšší já a co vlastně máš dělat.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 1:43 pm    Předmět: Citovat

aha, tak jsem netušil, že je na to potřeba zasvěcení... tak s tím by mi mohla poradit jedna osoba....Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 2:32 pm    Předmět: Citovat

Pět tibeťanů bylo mé první "spirituální cvičení" (ještě před reiki, meditacemi atd.) které jsem začal provádět - jelikož jsem nic jiného neprováděl, vím, že změny, které nastávaly po cvičení byly přímým důsledkem cvičení. Zpětnou vazbu jsme dostával i od rodičů a okolí, které mi říkalo, že vidí ve mně mnohem více života a bystrosti.
Pamatuji si jak se mi zlepšila komunikace, smysl pro humor, výrazně jsem měl více energie, chuti do života, větší intuitivní chápání života vůbec. Přímo jsem cítil energetické změny v těle - naučil jsem se tělo chápat, začal jsem si uvědomovat "jeho život " - toto poznání bylo při prvních pokusech s reiki 1 pro mě velkou pomocí.
Ohromná duševní-duchovní změna která po cvičení následovala právě zavdala příčinu mému dalšímu pátrání a hlavně přišlo pochopení, že duchovní výsledky jsou okamžité a není to jen vidina "čehosi v dáli za mnoho let meditace a odříkání". Pět tibeťanů jsem tehdy doporučil kamarádovi a ten je dodnes - je tomu více jak pět let - v plném počtu cvičí. I bez řečí jde vidět, že mu cvičení pomáhá - má totiž neuvěřitelně krásné tělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 5:28 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Pět tibeťanů bylo mé první "spirituální cvičení" (ještě před reiki, meditacemi atd.) které jsem začal provádět - jelikož jsem nic jiného neprováděl, vím, že změny, které nastávaly po cvičení byly přímým důsledkem cvičení. Zpětnou vazbu jsme dostával i od rodičů a okolí, které mi říkalo, že vidí ve mně mnohem více života a bystrosti.
Pamatuji si jak se mi zlepšila komunikace, smysl pro humor, výrazně jsem měl více energie, chuti do života, větší intuitivní chápání života vůbec. Přímo jsem cítil energetické změny v těle - naučil jsem se tělo chápat, začal jsem si uvědomovat "jeho život " - toto poznání bylo při prvních pokusech s reiki 1 pro mě velkou pomocí.
Ohromná duševní-duchovní změna která po cvičení následovala právě zavdala příčinu mému dalšímu pátrání a hlavně přišlo pochopení, že duchovní výsledky jsou okamžité a není to jen vidina "čehosi v dáli za mnoho let meditace a odříkání". Pět tibeťanů jsem tehdy doporučil kamarádovi a ten je dodnes - je tomu více jak pět let - v plném počtu cvičí. I bez řečí jde vidět, že mu cvičení pomáhá - má totiž neuvěřitelně krásné tělo.


tak to je paráda! Smile už jsem začal cvičit, tak uvidíme jak to půjde dál... Smile měl jsi taky negativní zpětnou vazbu na těle, když se ti vlastně harmonizovaly čakry? Po jakém čase jsi zaznamenal změny? Už to necvičíš vůbec?

Máš nějakou radu jak to cvičít, na co by si člověk při tom měl dát pozor nebo to není tak podstatný a funguje to v každém případě? A co dýchání - už jsem se setkal s tím, že někdo říká teď nádech a někdo teď výdech - což mi teda přijde dost divný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 6:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, podobné účinky sa pripisujú aj cvičeniu KHATU PRANÁM / podobá sa POZDRAVU SLNKU / nájdeš ho v systéme Joga v dennom živote - u vás má centrum v Střílkach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 6:35 pm    Předmět: Citovat

Spíš než negativní věci jsem zpozoroval příliv pro mě pozitivních pocitů a stavů. Nicméně bdělost nad myslí a nezaujaté pozorování pocitů a myšlenek je nejlepší cestou jak se vypořádat s případnými přechodnými "léčebnými zhoršeními".
Změnu jsem zaznamenal ihned. Ale postupná harmonizace osobnosti samozřejmě probíhala dlouhodobě - je to prostě stálý proces pročišťování, projasňování, zklidňování a harmonizování...
Cvičil jsem podle knihy, kde je vysvětleno jak dýchání, tak celé cvičení. Dýchání by se mělo dodržovat, nevidím důvod proč ne.
Pět tibeťanů již necvičím. Opustil jsem je ve prospěch Rišikéšské sestavy, která je uvedena v knize Královská jóga od Jiřího Vacka. Je více statická, ne tak dynamická jako tibeťani. Také jsem cítil výrazný pozitivní vliv u Pozdravu slunci (také je dynamický jako pět tibeťanů), který jsem se naučil na kurzu jógy Mirka Kokindy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 6:39 pm    Předmět: Citovat

Cvičila jsem dost dlouho Pět Tiběťanů, cítlila jsem se moc fajn. Opravdu hodně podobný účinek má pravidelné cvičení Pozdav slunci z jógy, jak psala Hexa. Bylo mi doporučeno jiným praktikem, že když někdo cvičí ráno, tj. vytuhlý z postele, tak nejdřív protáhnout a pak je lepší ráno cvičit Pozdrav slunci začít třeba 10x, střídat nohy, dýchat tak jak se má, pak si přidávat postupně....Snad údajně jich odcvičit tolik, kolik nám je let.... Rolling Eyes Laughing Laughing ak daleko jsem se nedostala. Embarassed Během dne, když už jsme tak nějak rozhýbaní, tak si dát Tibeťany. Je fakt, že se to mému tělo zamlouvalo víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 6:55 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Cvičila jsem dost dlouho Pět Tiběťanů, cítlila jsem se moc fajn. Opravdu hodně podobný účinek má pravidelné cvičení Pozdav slunci z jógy, jak psala Hexa. Bylo mi doporučeno jiným praktikem, že když někdo cvičí ráno, tj. vytuhlý z postele, tak nejdřív protáhnout a pak je lepší ráno cvičit Pozdrav slunci začít třeba 10x, střídat nohy, dýchat tak jak se má, pak si přidávat postupně....Snad údajně jich odcvičit tolik, kolik nám je let.... Rolling Eyes Laughing Laughing ak daleko jsem se nedostala. Embarassed Během dne, když už jsme tak nějak rozhýbaní, tak si dát Tibeťany. Je fakt, že se to mému tělo zamlouvalo víc.


odkaz na pozdrav slunci najdu určo někde na netu, viď?! Smile

je teda pravdou, že tyto cvičení přímo působí na čakry?! Dají se tedy takovým cvičením harmonizovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 6:56 pm    Předmět: Citovat

je vhodné cvičit tibeťany vícekrát přes den nebo jednou stačí? může se třeba první tibeťan cvičít vícekrát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 7:24 pm    Předmět: Citovat

já bych se držela návodu...začít s málem a až si to osvojíš, tka pak přidávat.
A jak se ti cvičí to cvičení podle Tichanovského? Na páteř, jak nás to učila Laďka tak je super, na nohy a ruce už to cvičím asi měsíc a kotníky a kolena mi na tůře na Polední kameny v Jizerkách poděkovaly. Byly na těch šutrovitých cestách pružnější.
Masáž aktivních bodů na obličeji, uších taky nemá chybu. Wink
Jestli začneš pravidelně, tak se budeš cítit fakt dost dobře naladěný a tohle civčení po ránu není vůbec špatný, naopak.
Co se týče čaker, existuje moc cviků které ovlivňují čakry. Třeba v knize Ruce světla od Ann Brennan jich je popsaných dost.
Ale hlavní je - neteoretizovat ale cvičit. Hýbat se. Jedno jak ale hýbat se. S fyzickým pohybem jde i ruku v ruce lepší nálada a tím pádem i pohyb v psychice. Pohyb je život. Někomu vyhovuje rychlejší pohyb, někomu pomalejší. Ale důležité je, že jde o pohyb. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 9:10 pm    Předmět: Citovat

Ptáš se, zda to působí přímo na čakry.
Na čakry přece působí všechno - tvoje myšlenky, cviky, jídlo (drogy), kameny, meditace....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 9:30 pm    Předmět: Citovat

Je to tak. Cvičení 5 Tibeťanů navíc stimuluje proudění energie ve třech hlavních energetických žilách - Sušumně, Idě a Pingale.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund