Fórum - Zobrazit téma - EFT - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - EFT
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

EFT
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 9:10 pm    Předmět: EFT Citovat

máte někdo větší zkušenosti s EFT? třeba kurz? je to hodně zajímavá metoda a docela by mě zajímali vaše zkušenosti... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 10:49 pm    Předmět: Citovat

Hm, tak jsem se na to podívala a připomíná mi to trošičku systém Brandon Bays.Nevím jestli si četl její knížku. Jmenuje se Cesta. A je to založené vlastně na podobné logice. Něco na tom bude.

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 2:56 pm    Předmět: Citovat

Ano,Cesta mi to taky připomněla.Ale praktikovat by se odle návodu měla nejlépe s někým druhým,EFT s v pohodě můžu jet sama.Z Cesty jsem měla trochu obavu,jestli bych jí bez průvodce zvládla sama a správně (neprolítnout bez zastávky tam,kde se mi moc zdržovat nechce - mám k tomu sklony - a nepobývat tam,kde bych měla něco jen procítit,čili nelibovat si v tom nebo se nešťourat).EFT je naproti tomu rychlejší - zvlášť,když není čas ani podmínky se něčím zabývat např.20 minut.Pokud nejsou momentální podmínky k tomu,aby se člověk něčím zabýval do hloubky,funguje jako ta "rychlá první."Samozřejmě,pokud je potřeba hlubší práce,hodí se na to taky. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 5:26 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem už pomalu u konce knížky, takže zkušenosti s praktikováním nemám a taky se trochu bojím. Pokud bych do toho někdy šla, tak bych si to nejdřív dobře promyslela. I když v té knížce to nepůsobí že by to mělo člověku nějak ublížit.O EFT toho až tolik nevím, jenom jsem se včera podívala zběžně na internet. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 8:15 pm    Předmět: Citovat

domnívám se, že EFT pro minimálně jednoduché věci bude fajn.. Smile ale to se uvidí, začínám s tím pracovat, tak nemůžu zatím jistě říct jak to bude dál působit... Smile ale musím podotknout, že se mi to líbí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 8:42 pm    Předmět: Citovat

fdh napsal:
domnívám se, že EFT pro minimálně jednoduché věci bude fajn.. Smile

To ani ne,domnívám se,že by bylo lepší "minimálně pro jednoduché věci",ve smyslu pro začátek,jako první pomoc,nebo pro ty,co se nechtějí,nebo nemůžou momentálně nějak danou věcí zabývat hloub. Jsem přesvědčená,že je zrovna tak dobrá pro ty věci složité,ať už samostatně,nebo v kombinaci s jinou metodou.Ale je fakt,že je dobré se si rychle oťuknout nějakou "maličkost",než se vyvine v něco většího.Na druhou stranu:Ty maličkosti jsou právě někdy jako znamení,že už je něco většího rozběhnuté.Jako když třeba vyroste kousíček nad zemí jedovatá rostlinka,drobná a na krátkým stonku,ale v zemi má pořádně tlustej a rozvětvenej kořen.Vytrhneš jí,jenže za chvíli má další výhonek.Právě tímhle oťukáváním maličkostí se dostaneš k tomu kořenu a dá se postupně oslabovat,včetně těch vedlejších kořínků.
Napsala jsem asi v pátek Mirkovi,který se EFT zabývá,snad se sem brzy ozve!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 11:59 am    Předmět: Citovat

Dagmary napsal:
fdh napsal:
domnívám se, že EFT pro minimálně jednoduché věci bude fajn.. Smile

To ani ne,domnívám se,že by bylo lepší "minimálně pro jednoduché věci",ve smyslu pro začátek,jako první pomoc,nebo pro ty,co se nechtějí,nebo nemůžou momentálně nějak danou věcí zabývat hloub. Jsem přesvědčená,že je zrovna tak dobrá pro ty věci složité,ať už samostatně,nebo v kombinaci s jinou metodou.Ale je fakt,že je dobré se si rychle oťuknout nějakou "maličkost",než se vyvine v něco většího.Na druhou stranu:Ty maličkosti jsou právě někdy jako znamení,že už je něco většího rozběhnuté.Jako když třeba vyroste kousíček nad zemí jedovatá rostlinka,drobná a na krátkým stonku,ale v zemi má pořádně tlustej a rozvětvenej kořen.Vytrhneš jí,jenže za chvíli má další výhonek.Právě tímhle oťukáváním maličkostí se dostaneš k tomu kořenu a dá se postupně oslabovat,včetně těch vedlejších kořínků.
Napsala jsem asi v pátek Mirkovi,který se EFT zabývá,snad se sem brzy ozve!


jj, děkuju Dagmary... Smile to bude fajn...

jj, myslel jsem, že se dá ty jednoduché problémy řešit hned v pohodě i laicky... ty horší určo taky, ale budeš ťukat a ťukat a ťukat... ale věřím tomu, že to taky půjde... jen je potřeba měnit ty problémy a jít pomalu dál a dál a snižovat stupnici daného problému k minimu a ono se na něco přijde a nebo to najednou třeba vyleze tak, že se s tím bude už muset něco dělat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 12:50 pm    Předmět: Citovat

Navíc - pro mě má EFT ještě jeden přínos:Je to taková metoda "aktivní" Wink Když mívám potíže s koncentrací,nebo jsem na rušném místě.Když už se dokážu odpoutat od myšlenek,věčně mi hučí v hlavě alespoň nějaká melodie.U EFT se provádí pohyb,lehce fyzické cvičeníčko,zpívání,všechno má svůj rytmus.Takže mi nevadí televize odvedle a nemusím se nijak dopředu koncentrovat,věty si můžu taky vyzpívat alespoň v hlavě,soustředění na problém přijde během ťukání samo a ještě si u toho užiju Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 12:58 pm    Předmět: Citovat

to o čem mluvíš najdu někde na webu o EFT? Ty máš kurz EFT? nebo jsi na to narazila náhodou a řídíš se jejich instrukcemi? Máš ještě k dispozici další materiály, které na webu nejsou?

mimochodem, EFT pracuje na problému tak, že ho odstraní? jakým způsobem? třeba i nějaká prožitá trauma nebo neprožité emoce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 1:37 pm    Předmět: Citovat

Kurs nemám a byla náhoda,že jsem ten web našla,zrovna,když jsem to měla zapotřebí Wink Četla jsem manuály,co jsou tam ke stažení,dá se zdarma objednat i podrobnější a dobrá je knížka Svoboda emocí.Pravidelně mi taky chodí novinky z webu.Jinak si prostě občas ťukám a to je všechno.Dají se s tím odstranit bloky na fyzické a emoční úrovni,vyzkoušej,uvidíš Smile Nejlepší asi je přečíst si web a případové studie,včetně těch,které jsou čerstvé na hlavní stránce.
Třeba: http://www.eft.cz/ischias.pdf ,je to docela výstižné.
Osobně mi tahle metoda dost vyhovuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 6:31 pm    Předmět: Citovat

jj, už jsem něco málo takhle zkoušel a některý obavy či bloky mizejí hned po doťukání nebo spíš během něho... to je paráda a uvidím jak se to bude vyvíjet dál a jaká s tím bude další práce... ale zdá se, že by t mohla být dobrá pomůcka při práci na sobě... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 6:49 pm    Předmět: Citovat

taky jsem si ten manuál stáhla, je to hodně podobné s kinezkou 6.stupně, přijde mi to hodně srozumitelné, jednoduché a ne tak složité a zdlouhavé jako korekce kinezky....Alespoň pro první pomoc určitě. No, udělám výzkum ještě podrobnější, ale určitě doporučuju vyzkoušet Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 7:15 pm    Předmět: Citovat

jj, je to zajímavé a myslím, že to funguje a hlavně si myslím, že to funguje hned... a hlavně jsem četl ještě další příspěvky, kde se uvádí, že se dá pracovat hlouběji a pracovat na daném problému více a tím ho i úplně zrušit... ale je to na trochu dýl...

renata: tak až to hlouběji prozkoumáš... tak šup sem s tvými pocity a objevy... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 9:08 pm    Předmět: Citovat

dagmary:

když ťukáš, provádíš to i vícekrát za sebou? nevadí třeba 3x nebo 5x - podstatný je dostat problém na nulu? kolikrát denně?

četl jsem v odkazu, že se dá zredukovat spoustu věcí, že se třeba dělají sezení jednou za týden... takže by bylo vhodné třeba zaměřit se na všechno co tě napadně, věnovat tomu třeba hodinu či dvě a ťukat a ťukat všechno a až do nuly? a potýdnu se na to znovu zaměřit a vidět změny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 10:58 am    Předmět: x Citovat

Není lepší jít na kurz a naučit se to dobře, než si vyrábět nějaké amatérské šablony typu 5 x denně 3 x tuknu a je to ono?
Renata je trochu něco jiného, praktik v mnoha oborech kovaný.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund