Fórum - Zobrazit téma - co za tím hledat? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - co za tím hledat?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

co za tím hledat?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 5:40 pm    Předmět: co za tím hledat? Citovat

poraďte mi, prosím, co má člověk hledat za tím, když si někdy bere věci moc osobně a není schopný se nad tím povznést? Není schopný si udržet odstup, být pozorovatelem? Vždyť přece není na světe věc, která by člověka rozčílila. člověk se rozčiluje sám.

A co hledat za tím, když si člověk bere na svá bedra starosti druhých, když tím druhým nepomůže a jen sobě přitíží?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 7:00 pm    Předmět: Re: co za tím hledat? Citovat

fdh napsal:


A co hledat za tím, když si člověk bere na svá bedra starosti druhých, když tím druhým nepomůže a jen sobě přitíží?


Ty máš starostem druhých rozumět, ne je na sebe přebírat. Tím, že na sebe bereš jejich problém, řešíš problém svůj. U tebe cítím, že důvodem by mohlo být slabší sebevědomí a sebedůvěra.
Člověk, který je vnitřně silný zůstává stále vnitřně vyrovnaný. Chápe problémy druhých, ale nenechá se do nich vtáhnout. Ví, že tím pomoct neumí. Umí jen ukázat na cestu, která vede od problému pryč. Takže za sebe říkám - sebedůvěra, sebevědomí a určitě sebeláska. To bych za tím hledala já.

A k první části otázky:
Co člověk, to názor. Cokoli si o tobě druhý myslí, tebe se to netýká. Vždy to vypovídá jen a jen o něm.
Doporučuji přečíst Čtyři dohody od M. Ruize.

Měj se Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 9:17 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Když na sebe beru starosti jiných,bolest jiných,tím si VYKUPUJI SVOJE ŠPATNÉ SVĚDOMÍ.Nedůvěřuji si, mám strach z okolí,co tomu řekne.Je to komplex sebebičování,sebepoškozování,dokazovat jiným, jaký jsem dobrý.Stačí ti to co za tím je.
Eviku,jsi ten nejbáječnější člověk pod sluncem.Mněli by ti lidé omývat nohy stejně jako je omyl Ježíš Máří Magdaléně.Ta prostitutka byla pro něj stejně důležitá jako jeho následovníci.Tak rpoč si myslíš,že i ty nejsi hodna království božího.Pro mne si ho zasloužíš.Bůh tě miluje a te%d je řada na tobě jeho láskou nepohrdnout a začít se milovat stejně jak on miluje tebe.Bez podmínek a nějakých nároků Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 2:35 am    Předmět: Re: co za tím hledat? Citovat

fdh napsal:
poraďte mi, prosím, co má člověk hledat za tím, když si někdy bere věci moc osobně a není schopný se nad tím povznést? Není schopný si udržet odstup, být pozorovatelem? Vždyť přece není na světe věc, která by člověka rozčílila. člověk se rozčiluje sám.

A co hledat za tím, když si člověk bere na svá bedra starosti druhých, když tím druhým nepomůže a jen sobě přitíží?

Sebestředné ego a ustrašené a poraněné vnitřní dítě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 9:03 am    Předmět: Re: co za tím hledat? Citovat

fdh napsal:
co má člověk hledat za tím, když si někdy bere věci moc osobně


NEBERTE SI NIC OSOBNĚ- vzdejte se vlastní důležitosti

Ten , kdo lpí na důležitosti vlastní osoby nebo si vztahuje věci na sebe, projevuje určitý stupeň sobectví, protože vlastně počítá s tím, že se věci točí kolem něj.



zanechte sebeposuzování

Dokonce ani vaše vlastní názory o sobě samých nemusí být nutně pravdivé. Zdaleka ne vše, co zaslechnete ve vlastním nitru, je třeba brát osobně.

chopte se své svobody

Když si nebudete brát nic osobně, získáte obrovskou svobodu. Nebudou na vás platit ani ta nejmocnější zaklínadla. Budete-li žít beze strachu, budete-li milovat, život vás bude těšit.

Postupně doplním další . Bude jich celkem 12. Při čtení si pokládej otázky typu: co bych si měl uvědomit, s čím souvisí můj problém, na co nejčastěji zapomínám atd. ( Čtyři dohody )

Ahoj Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 9:14 am    Předmět: Re: co za tím hledat? Citovat

Damao napsal:
fdh napsal:
poraďte mi, prosím, co má člověk hledat za tím, když si někdy bere věci moc osobně a není schopný se nad tím povznést? Není schopný si udržet odstup, být pozorovatelem? Vždyť přece není na světe věc, která by člověka rozčílila. člověk se rozčiluje sám.

A co hledat za tím, když si člověk bere na svá bedra starosti druhých, když tím druhým nepomůže a jen sobě přitíží?

Sebestředné ego a ustrašené a poraněné vnitřní dítě.


a jak na sobě pracovat, abych tohle eliminoval?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 11:04 am    Předmět: Citovat

No, ono se dá zase odpovědět lakonicky: vyléčit poraněné vnitřní dítě.
Ve skutečnosti je cestou k uzdravení náročná psychoterapie. To není nic co by mohlo vyřešit sebeléčení.
Chceš-li, pořádám vždy začátkem července terapeutické skupinové semináře na toto téma. Můžeš si také začít s se svým vnitřním dítětem meditovat - knížek na toto téma už je dost a dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

Kód:
a jak na sobě pracovat, abych tohle eliminoval?


Já to mám takhle,:
první si uvědomím, že se mi něco nelíbí, něco mi vadí (např. rozčiluje mě kolega a dochází mezi námi neustále k nedorozumění)

potom se snažím dopátrat proč to tak je (uvažuje jinak, má jinou intonaci, která mě uráží/dotýká se mě, protože ji vnímám jako útok, i když to třeba útok není)

a hledám, co změnit, aby tenhle vzorec a situace dál nenastávaly (přijmu fakt, že on nemá povinnost chovat se/intonovat podle toho, jak chci já).

když se začne schylovat k další krizové komunikaci, snažím si na to vzpomenout, nedám do komunikace emoce (protože už vím, že on nemusí intonovat jak chci já a uvažovat tak, jako já) ale zůstávám u věcné diskuse. Tím pádem se spirála vzájemného nasrání nezačne roztáčet a věc se vydiskutuje bez pocitu vzájemného neporozumění si.

Nejde to napoprvý, ale postupně se to zlepšuje až to začne fungovat samo. Přitom neměním ani kolegu ani sebe ale svůj náhled na věc. (dlouho jsem si myslela, že musím měnit sebe, což není pravda)
Určitě to jde i jinak, takhle to funguje mě, ale já jsem analytik do morku kostí.... Embarassed Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 1:31 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:
[code]..Přitom neměním ani kolegu ani sebe ale svůj náhled na věc. (dlouho jsem si myslela, že musím měnit sebe, což není pravda)....

Tady si trošku protiřečíš. Píšeš, že neměníš ani sebe ani kolegu ale měníš náhled. To že měníš náhled, znamená že měníš sebe. Spíš mám ale z toho pocit, že neměníš ani ten náhled jako spíš to, že se situacím snažíš předcházet tak, aby nenastávaly ty pro tebe nepříjemné. Tím to vlastně problém neřešíš ale odkládáš.
Problém je v tom, že tímto přístupem se budeš dostávat pořád do stejných situaci, s tím rozdílem, že je budeš snažit ovládat tak, aby nebyly pro tebe nepříjemné.
Je potřeba se podívat dovnitř do sebe a zjistit co nás zraňuje. Odstranit to a tím pádem už ty situace nepřitahovat. O tom přitahování (rezonanci) se diskutuje ve vlákně "zrcadlení alias snadná obrana".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 1:34 pm    Předmět: Citovat

Roso:

souhlasím s tebou... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 9:11 pm    Předmět: Re: co za tím hledat? Citovat

fdh napsal:
A co hledat za tím, když si člověk bere na svá bedra starosti druhých, když tím druhým nepomůže a jen sobě přitíží?


Ahoj,

z mojich skusenosti ide o tvoj podobny nevyrieseny problem...Vacsinou si na seba beries starost taku, ktora ma suvis s tebou.. Takze zacni u seba, hladaj podobu so svojim problemom, vyries svoj problem a akoby zazrakom zacnes vnimat problem druheho s nadhladom..
U mna to aspon takto funguje, ak ma trapi nejaky "cudzi" problem (stale nad nim premyslam), posielam energiu na danu situaciu, len tak, ze viem, ze JA to nevyriesim, ale nech sa to vyriesi najlepsie ako ma... a vacsinou postupne prides na problem, ktory si TY nevyriesil - podobna situacia, vztah atd. A ak ho dodatocne vyriesis, zrazu ta problem ineho prestane zaujimat a nechas tomu volny priebeh a ver mi, vyriesi sa to tak, ako ma Smile

Nemam vela skusenosti, ale zatial to funguje a stale vyslo Smile

Ak uz najdes podobu s problemom niekoho ineho, ver, ze bude veeelmi tazke ten svoj problem vyriesit... Zatial som na inu "cestu" neprisla...

papa. Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 11:36 pm    Předmět: Citovat

A proč si bereš starosti jiných na svá bedra? Co ti to přináší? K čemu ti to slouží? Co dobrého ti to přineslo?
Na semináři vnitřního dítěte jsme se měli takto sebe ptát. A bylo opravdu zajímavé, že jsme přišli na to, že nám to něco dává .... dobrý pocit, ponaučení. Prostě vším něco získáváme.

Stejně tak i lidé okolo nás. Také se mají něco naučit nebo získat a má to být jejich prožitek a ponaučení. Proč jim ho brát? Je důležité dát jim naši podporu a lásku a důvěřovat jim, že to zvládnou. Tím jim dáme mnohem, mnohem více, než když jim - v dobré víře nebo z lásky - vezmem jejich řešení a tím jim dáme třeba nevědomky najevo, že nejsou schopni to zvládnout sami.

Posílám Ti lásku a věřím Ti, že toto téma zvládneš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 11:39 am    Předmět: Citovat

polgara1:

děkuju za podporu.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund