Fórum - Zobrazit téma - pozice rukou - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - pozice rukou
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

pozice rukou
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
etu
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 31.5. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 8:05 pm    Předmět: pozice rukou Citovat

Všechny zdravím,
kdo mě může poradit? Jsou speciální pozice rukou na úpravu menstruace? aby přicházela pravidelně za 28 dní. a ne za 40 dní. A jsou pozice rukou na hormonální systém? Děkuji za odpovědi Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 8:38 pm    Předmět: Citovat

Určitě Ti odpoví některý ze zkušených terapeutů. Abys měla do té doby o čem přemýšlet, tak podle psychosomatiky jsou menstruační problémy odmítání vlastní ženskosti. Asi to není moc překvapivé, vím. Já jenom abys nezapomněla i na tu "omáčku" okolo Embarassed Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 8:55 pm    Předmět: Citovat

Tak trošku někdy zápasím s myšlenkou - proč všechny ty pozice rukou na různé choroby. Někdy mám pocit, že to je jen proto, aby se s těmi pozicemi mohly vydávat nesčetné knihy ukazující nesčetné pozice na nesčetné nemoci.
Navíc - podle mého i kdyby taková pozice té nemoci vždy odpovídala - léčí se jen část těla - celé ostatní tělo je ladem.
Podle mého je nejlepší prozářit tělo celé - nezapomenout na jediný kousíček.


Naposledy upravil Psychedelic dne st září 24, 2008 12:33 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:10 pm    Předmět: Citovat

Jé, to mi mluvíš z duše. Dneska odpoledne mě přepadlo bolení krku a tak nějak intuitivně se nesoustředím na krk a i samo reiki jde pěkně z gruntu po celém člověkovi. Jestli ono to nebude tím, že v krku je jen následek a příčina se toulá někde jinde Wink

takže pro Tebe, etu, mě napadá: běž do meditace a požádej o reiki a uvidíš, co se (kde) bude dít... možná se i o sobě něco dozvíš

pokud píšu nesmysly, tak mě prosím opravte, ale u mě to teď funguje takhle Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:26 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Tak trošku někdy zápasím s myšlenkou - proč všechny ty pozice rukou na různé choroby. Někdy mám pocit, že to je jen proto, aby se s těmi pozicemi mohly vydávat nesčetné knihy ukazující nesčetné pozice na nesčetné nemoci.
Navíc - podle mého i kdyby taková pozice té nemoci vždy odpovídala - léčí se jen část těla - celé ostatní tělo je ladem.
Podle mého je nejlepší prozářit tělo celé - nezapomenout na jediný kousíček. Pak jsou všechny ty pozice jen jakési chvilky pro lenochy a duchovní nezbedy Smile


myslím, že máš pravdu. Reiki přece nepotřebuje pozice rukou. Ano, možná je to lepší, že když řešíš nějaký problém a zrovna je to tam nejvíc potřeba, je to možná nejblíž... Smile ale jinak to bude asi jedno... Na co myslíš to roste a tam taky směřuje energie... takže pokud budu chtít něco někam poslat, stačí jen pomyslet a teče to tam kam chci, ne?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 8:45 am    Předmět: Citovat

Wink jo, můžeš všechno a omezení si dělám jen my sami...ale uvažuj..když tě bolí břicho, nebo se přejíš. co zvolíš intuitivně: 1. budeš pracovat mentálně nebo 2. položíš si tam ruce ? Wink Co ti bude příjemnější? Very Happy
Nebo když manžela někdy bolí záda, má je z práce prochladlá nebo chytnul housera, tak si taky lebedil, když jsem mu ty záda ošéfovala rukama a ne mentálkou. Šlo by to, neříkám že ne. Ale doteky jsou moc důležité. I to, že se dovedeme dotknout sami sebe nebo dotek darovat. Je to o blízkosti. O teple. Jistě, reiki proudí tam kam má, ale přesto přezevšechno to zharmonizování toho nějakého místa má svůj podstatný význam, jak na těle nebo u citlivých lidí v auře. Kdyby ne, tak by to celá tisíciletí nedělali a neučilo se to. Tím že zharmonizuješ alespoň ty nejdůležitější partie, které pláčou, věnuješ ji mpozornost, ladíš tomísto přímo nebo přes reflexní plošky a ta místa se energeticky uvolní, dovolí zadržovanou energii odvést a nebo přivést tam kam je třeba. A pak to lze zharmonizovat celé tělo třeba i mentálně. Pro člověka je to příjemnější a lepší varianta než všechno dělat mentálkou. když není zbytí, jde to, pokud tu techniku ovládáš, nejlíp, když máš schopnost vnitřního zraku že vidíš nebo cítíš, jak to s tím místem vypadá a co s tím místně dělat. Ale začátečníkovi bych doporučovla hezky makat na sobě a tlapkat a tlapkat pokud to jde. Procvičí si cit v ruce, harmonizuje, dokáže se naučit rozeznávat změny v auře, najít inkriminovaná místa na těle a zlepšuje se tak jeho jemnohmotné vnímání, citlivost.
Zavrhovat to, na co přišli daleko daleko moudřejší a šikovnější a zkušenější lidi v oboru než jsme my, to je podle mne docela velká troufalost. Kdyby to bylo totiž zbytečné a pro lenochy, no tak by lidi nevyhledávali terapeuty reiki nebo léčitele, kteří pracují nejen mentálně a na "dálku" ale taky pokládají ruce na tělo nebo pracují v auře.

A ještě si trošinku rejpnu -ale v dobrým Wink Co ti je příjemnější? Co budeš přijímat víc:Když tě tvoje přítelkyně bude hladit mentálně nebo fyzicky? Wink Účinek je úplně stejný...
Když k tobě vysílá myšlenky lásky, tak to na tebe taky velice dobře působí, zvyšuje to tvoje vibrace a tak nějak je ti fajn. No a když to samé máš ještě s dotekem? Wink Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 11:26 am    Předmět: Citovat

jj.. ono to asi něco do sebe mít bude...ale asi to je fakt o tom začít něco dělat a zkoušet a ono to prostě půjde... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 11:57 am    Předmět: Citovat

Hiihi,včera jsem reikovala sousedku,protože se nemohla ani hnout kvůli bolesti zad.Poprvé ráno jsem jí dávala reiki přímo na bolavé místo a jéjéjéjé,to jí bylo příjemně.....a když jsem večer přišla s kamínkama,tak už mi hlásila,že se těší na moje teplé ruce,že je to velepříjemné a chybělo by jí to,takže ať kromě kamínků nezapomenu na reiki tlapkavé.
Už běhá jako laňka po krásné trojkombinaci konopné mastičky,teplé reiki a zářivého křišťálu. Cool
(sousedka je astronomka a víte jak jsem ráda,že jí to pomohlo?Další vědec s větším porozuměním pro esoteriku a alternativní léčbu,jen chodí a usmívá se,hehe)

Sama cítím,že tlapkání je důležité a tělo mi samo říká tady a támhle a ano,tady taky ještě....
Je fajne si myslím si zmapovat celé tělo a procítit,jak se cítí,co kde je v pořádku a co třeba si žádá pozornost.

Etu,asi bych si harmonizovala čakry a zabývala se tématem čakry druhé,myslím,že je spojena s problémy s menstruací.Tím nic nepokazíš pro začátek,než přijde někdo s konkrétnější radou kam s ručkama a tak dále...

Papajda Džarmí


Papáček Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 2:29 pm    Předmět: Citovat

...našla jsem v Lubeckově knize
,že bloky v sexuální čakře se projevují třeba i poruchou rytmu,takže tedy jakéhokoliv rytmu,včetně menstruačního....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 6:31 pm    Předmět: x Citovat

Renata: myslím, že to není stejné - jestli tlapkat fyzicky nebo mentálně. Pochopitelně technicky ano, ale v osobním tlapkání vidím ten bonus, který se tam vkládá osobní pozorností, věnování se, atd. A ten je čím dál víc dražší a vzácnější...na nic není čas...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 11:13 pm    Předmět: Re: pozice rukou Citovat

etu napsal:
Všechny zdravím,
kdo mě může poradit? Jsou speciální pozice rukou na úpravu menstruace? aby přicházela pravidelně za 28 dní. a ne za 40 dní. A jsou pozice rukou na hormonální systém? Děkuji za odpovědi Laughing

Pokud máš takové problémy, jak popisuješ, je třeby se zabývcat otázkou, co Ti brání prožívat si své Ženství. Může to být něco, co si neseš po matce či po babičce.
Polohy rukou: 1) "Véčko" z dlaní na vaječnících - prsty směřují k 1. čakře.
2) pravá ruka na solaru, levá na hrudní kosti (brzlíku).
Domnívám se však, že rozhodující jsou ty změny v psychice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 5:01 pm    Předmět: Citovat

Šamanka: myslím účinkem. Ale když je možnost volby, samozřejmě je příjemné dát tlapky. Ad čas - při mentálce a práci na dálku taky potřebuješ čas a dáváš ho potřebnému...Když to jinak nejde, jak jinak to udělat? A ono to velice pomáhá. I bez tlapek. JIné to je v roidně a jiné, když tě o pomoc poprosí někdo kdo je třeba 100km daleko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hanika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 7:34 pm    Předmět: Citovat

ahojky,jsem si četla vaše příspěvky a teď mi naběhlo na mysl,že jsem jednou mluvila s jedním pánem,co má 2 stupně reiki a ptal se mě,zda se chráním před převzetím problémů dotyčného člověka,na ktrého sahám. Já si samozřejmě ochraňující formulku říkám,ale nemyslím si,že by bylo možné na sebe přetáhnout jeho neduhy,nebo ano?? Odpoví mi někdo,prosím?? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 7:49 pm    Předmět: Citovat

když do toho necpeš svoje chtění ale necháváš to na příjemci, tak nic nehrozí. Pokud "chceš" pomoci a stavíš se k terapii stylem "Já ti pomůžu", tak pak pocítíš symptomy nemoci. Zda nemoc samotnou, to nevím, já si to zkusila když jsem "chtěla" pomoct s nastydnutím, no tak jsem měla pěknou rýmu. A bolela mne hlava. To mi jako ukázková lekce chtění a nerespektování svobodné volby při praktikování reiki stačilo...
Jinak si žádnou ochranu nevytvářím.
Ale pokud ještě nemáš nějakou delší praxi a máš obavy třeba při reikování u někoho blízkého kdo má těžký zdravotní problém, tak doporučuju spíš ošetřit situaci, pak svoje obavy a poprosit někoho nezaujatého o pomoc. Je to taková jakási jistota hlavně pro tvůj pocit, když chceš pomoci ale mísí se ti do toho strach. Člověk taky hned neskáče po hlavě do vody, když skáče poprvé. Když si to "ochmátneš", tak sama zjistíš, že strach je zbytečný. Wink A nebo si udělat nějaký osobní rituálek, prosbu o ochranu....Každý jsme jiný a taky si pamatuju na chvilky zvláštního pocitu, když jsem se po žádosti rozhodla zprostředkovat Reiki člověku po prodělané rakovině mozku.....Na jedné straně zodpovědná volba , na straně druhé zvláštní pocit z kroku do neznáma...Pro mne jako pro takového poseru, který si neznámé situace musí trochu osondovat. měla jsem lepší pocit.
Pak už to bylo dobré. Člověk si může číst a nebo vyslechnout leccos ale ono se to lehce čte a poslouchá ale hůř sebejistě dělá...
Myslím si, že ochranu by si měli vytvářet léčitelé, kteří léčí svou energií. Reiki není klasické léčitelství( pokud nejde o nějakou cílenou práci, kdy terapeut využívá Reiki třeba při masáži, působení na nějaké body, nebo pomáhá zpracovávat psychické nebo psychosomatické problémy a i to nelze nazvat klasickým léčitelstvím),ale zprostředkování jakéhosi napojení na proud této energie, která příjemce harmonizuje , ladí tak, aby tělo znovuobnovilo svoje samouzdravovací schopnosti. Nelad dle možnosti ladí a tělo pak nemusí ztrácet energii na to vylaďování ale věnuje ji léčení a regeneraci. Jednoduše řečeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2008 9:11 pm    Předmět: Re: pozice rukou Citovat

etu napsal:
Všechny zdravím,
kdo mě může poradit? Jsou speciální pozice rukou na úpravu menstruace? aby přicházela pravidelně za 28 dní. a ne za 40 dní. A jsou pozice rukou na hormonální systém? Děkuji za odpovědi Laughing


Ahoj, pokial nemas zdravotne problemy, tak 40 dni, pokial je to pstale 38-40 dni, je to OK. Preco prave 28??? Lebo je to priemer? Kazda zena je ina, proste u teba to moze fungovat po 40 dnoch a je to v norme (podla lekarov)... Ja to mam podobne a vobe to nie je problem Smile

A suhlasim s Damaom, ruky do V-cka, to pomaha aj pri bolestiach. Harmonizuj si 1. a 6. cakru (vyrovnaj), 1. cakra je spojovana so sexualitou a materializmom. Otazka znie, je tak dolezite byt zabezpeceny, mat peniaze, vlastnit to a to.. Niekedy staci ubrat trochu zo svojho "chcenia" a neblokovat si tym 1. cakru..

papa. Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund