Fórum - Zobrazit téma - Vypadávání vlasů - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vypadávání vlasů
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vypadávání vlasů
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 5:20 pm    Předmět: Citovat

dá se řešit problém, nějakou potlačenou emoci kinezkou stejně jako Reiki? předpokládám, že se kinezkou dá odstranit nějaký problém. Co se ale stane? odstraní se celá emoce pryč? asi ne, že?! stále je zachována v paměti buněk? jakým způsobem se dá ta věc vytáhnout, dejme tomu znovu prožít a nadobro ji odstranit z těla?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 2:38 am    Předmět: Citovat

Pokud v nás je něco, co způsobuje emoční traumata, tak veškeré terapie nám mohou pomoci pochopit, co je špatně a připravit rozhodnutí, jak změnit životní styl. Bez pořevzetí odpovědnosti za svůj život, zdraví a harmonii nemá smysl něco z někoho tahat. Jen se tak karmicky do toho taky zapleteš. To znamená, že si převezmeš svůj díl odpovědnosti za druhého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 5:23 am    Předmět: První pomoc Citovat

Ahojky,tohle mě postihlo vloni v zimě.Vždyť někteří víte - trápení a strach o Peťulku a k tomu i pracovní starosti...Situace se uklidnily,Pétinka uzdravila (opět díky Very Happy ) a mě po tom jely vlasy dolů.Nepřestávalo to,počítala jsem je při každém česání,pokaždé jich bylo přes 100 i víc,k tomu neustále padaly jednotlivě,ani jsem je nestačila sbírat.Vypadalo to,že za měsíc tímhle tempem budu zralá na paruku.Náhodou jsem si našla stránky o EFT.Stáhla jsem si z nich jednoduchý manuál,spíš prolítla,na papírek si napsala tahák a ještě ten večer ve vaně ťukala.Napřed prostě jen na vlasy,ale k tomu mi postupně vyvstávaly další věci.Oťukávala jsem,co mě v těch souvislostech postupně napadalo,druhý den zopakovala lehce přes den a pořádně zas ve vaně - a výsledek se dostavil.Padání přestávalo,ani na kartáči jsem jich neměla moc a během týdne to bylo zas v normě.No a jestli nějak dorostly,nebo co - po téměř roce to vůbec není poznat.
Tím vůbec nechci zlehčovat to,co se tu napsalo výš,všechno je pravda,člověk by měl na sobě pracovat - no ale když to dojde takhle daleko,pro nás,holky,je ztráta vlasů docela katastrofa - chce to rychlej zásah.Třeba to bude účinkovat i tady.A na sebezpytování a zlepšování jsem taky nezapomněla - pak. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 9:12 am    Předmět: Citovat

dagmary:

můžeě mi, prosím, zaslat odkaz, který jsi měla? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 9:13 am    Předmět: Citovat

damao:

jakým způsobem si člověk může pomoct sám? jde to vůbec? aniž by musel procházet něčím dalším?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 9:49 am    Předmět: Citovat

fdh: teď jsem trochu brouzdala a našla tohle:
http://www.eft-ahc.cz
nebo přímo na http://www.eft-ahc.cz/eft/cz-skripta
a stáhenš si rovnou "návod"...

taky mě to totiž docela zaujalo Wink

dagmary: pokud máš ještě jiný odkaz, určitě ho sem taky napiš, prosím
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

fdh napsal:
damao:

jakým způsobem si člověk může pomoct sám? jde to vůbec? aniž by musel procházet něčím dalším?

Nakonec je to stejně vždycky na Tobě. Víš, ono záleží na hloubce zasažení. Když máš rýmu, postačí kapesník a nějaký olejíček. Když máš zánět slepého střeva, musíš vyhledat pomoc.
Každá nemoc, nehoda, mají svou psychocomatickou příčinu. Znám z osobní zkušenosti, že přiznat si to a najít to je někdy i pro znalého člověka problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 11:32 am    Předmět: Pro fdh a Jarku Citovat

To je ono!Dá se tam objednat i podrobnější manuál,pošlou ho na mail v .pdf.Taky se mi líbila knížka EFT - svoboda emocí,napsala Ramona B. Wagner.Ale to až později,když jsem se o tuhle metodu začla zajímat víc.Na ten první odblok mi stačil jen ten základní mauálek,který je na těch stránkách volně.Akorát - na odťukávání jednotlivých dílčích problémů,které vyvstávají zákonitě při oťukávání by asi mělo stačit jen "kolečko" se samotným ťukáním,dokud se nedojde k závažnější podstatě.Protože jsem to pročetla jsem jako novinku,letem,dělala jsem to pokaždé celé,včetně cviků s koulením očí,zpíváním atd.Ani tak to nezabralo moc času,dokonce mě to bavilo jako rytmika Very Happy Vzpomínám si,jak jsem i fyzicky cítila uvolňování.Tak ať to vyjde!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 11:40 am    Předmět: Citovat

díky za všechny cenné rady, postoupím dál a eventuelně dám i vědět, jak se to s vlasama bude vyvíjet dál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 1:25 pm    Předmět: Citovat

trochu jsem do toho nahlédl a zkusil si něco podle daného návodu a musím konstatovat, že to asi bude mít něco do sebe... Smile

už po prvním pokusu se cítím líp... uvidíme jaká bude praxe a jak to bude s problémem když se s ním znovu setkám, ale už jen to, že cítím nějakou změnu je pozitivní zpráva Smile

všem vřele doporučuji - věřím, že to pomůže všem, protože všichni máme nějaké potíže s našimi emocemi...

ale pozor, pokud máte problém hlubšího charakteru, domnívám se, že bude potřeba víckrát zopakovat a pracovat, ale věřím tomu, že pomocí EFT půjde odstranit. Smile

moc děkuju za odkaz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 5:47 pm    Předmět: Vypadávání vlasů Citovat

Ve většině případů padání vlasů,které jde nad stanovenou normu,t.j. 100 vlasů denně,dle mě ale velmi individuální,jde o autoimunitní poruchu proti vlasovým folikulám.Největším ,,spouštěčem" bývá stres,abych definovala přesněji trauma,tzv. ,,rána na solar".Obvykle následuje,ne ihned,cca nejdříve za 2 měsíce,padání vlasů,autoimunitní zánět štítné žlázy,většinou hypofunkce,organismus je naprosto vykolejen,podvědomě páchá sebedestrukci,vl. ,,sebevraždu".Většinou za tím stojí sebeobvinování,pocit neschopnosti zabránit událostem,osobní selhání,odmítání života,apod.K tomu přicházejí deprese chemického rázu,nedostatek serotoninu,endorfinu,obvykle se ,,rozhodí" celý endokrinní systém,včetně nadledvinek,zvýšený aldosteron,testosteron,kortizol...Pakliže nemá dotyčná v dosahu pomoc,duchovního rádce,může dojít až do formy Alopecie ,všech 3 druhů,až do ztráty veškerého ochlupení(Al.universalis).I já prošla podobným stavem po velkém, těžkém,traumatu,spojeném s následným orgánovým onemocněním.Lze léčit pouze metodami jogy,osobně provozuji rádžajogu,meditacemi,reiki...Je to vnitřní zápas o návrat do života,přijmutí toho,co se stalo ne jako trestu,ale pobídky k další cestě,posílené Poznáním.Mám znovu dlouhé vlasy,řasy ,vše...Díky Zázraku,který nazýváme každý jinak...Vesmírná Boží energie...Aya.
Návrat nahoru
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 8:51 pm    Předmět: Citovat

Jj, většinou je příčinou silné emoční trauma - u žen nejčastěji z nevydařeného partnerského vztahu. Z takového, při kterém žena postupně ztrácela svoji lidskou důstojnost, sebe sama.
Ošidné je, že někdy začnou vlasy vypadávat, až když už to nejhorší je překonáno, přeboleno, jakoby zapomenuto...
Snad právě proto, aby na to nebylo možné jen tak zapomenout, když chybí poučení se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 9:03 pm    Předmět: Vypadávávní vlasů Citovat

Damao,děkuji...Emoční trauma...Jak dlouho trvá člověku zapomenout na násilný odchod,jehož je svědkem...Nemohu říci.Ale i v tomto extrémním zážitku lze najít přetavením žalu,sebelítosti,marnosti,křivdy novou sílu...Zůstávám,protože ještě chci něco předat,leccos naučit sebe i druhé...,,Vstát z popela..."Aya.
Návrat nahoru
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 8:00 pm    Předmět: Citovat

Ano, ano, ano. Tak to je. Každá taková příležitost nás učí mít rád život, Boha i sám sebe. Hodně štěstí na Tvé cestě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 8:41 pm    Předmět: Citovat

Damao,děkuji Ti...Tak,jak jsi napsal,to cítím...Celou duší...Aya.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund