Fórum - Zobrazit téma - Načasování - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Načasování
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Načasování

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 11:10 am    Předmět: Načasování Citovat

Došlo mi, že k tomu, aby se pohlo v životě člověka cokoliv někdy nestačí ani největší snaha, ani nejlepší afirmace, ba ani nejlepší objednávka "nahoru".

Protože nepřišla ta správná chvíle.
Však to znáte sami. Chcete změnit zaměstnání, rádi byste našli nového partnera, nový byt,... Snažíte se, hledáte, píšete inzeráty, mumláte afirmace kudy chodíte, posíláte reiki, prosby a já nevím co všechno.
A nic.
Jeden pohovor za druhým se zdvořilým "ozveme se" a už o nich nikdy neslyšíte, schůzky na inzerát bud nic pro vás, v horším případě samé katastrofické typy, byty - hrůzy za zlodějské ceny,...
Jenže čím víc se do toho opíráte, tím víc to dře a výsledek? Známá nepřímá úměra - čím více snahy, tím méně odměny.
Prostě bud je nahoře moc práce a vaše objednávka čeká na vyřízení nebo jednoduše ještě nepřišla ta správná chvíle a vy se musíte ve stávající situaci lecos naučit. Popř. vás neúspěch popožene k hlubšímu zamyšlení nad tím známým "proč?"

A najednou, když se vůbec nesnažíte a přišla správná chvíle, najednou
se nenápadně přiblíží tzv. "náhoda" a kamarádka se zmíní, že jedna firma hledá, omylem přijdete na přednášku a vedle vás sedí takový sympaták a kamarád odjíždí na doživotí do Austrálie a potřebuje se zbavit malého bytečku....

Ono je to k vzteku, když se nedaří, jak a kdy by se nám to hodilo nejvíc. Jsme smutní, zrazení, rozčílení, depresivní,zklamaní, že to nefunguje... ale někdy to chce jen trpělivost a počkat. Nikoliv s očekáváním výsledku, protože tam už je moc toho chtění. Spíš si najít něco jiného, co víc záleží na nás než vnějších okolnostech. Například si najít trochu víc radosti v té práci, kterou máme momentálně. Já mám například to, že si tu můžu na netu v polední pauze s váma poklábosit.
Nebo se začít víc věnovat sobě a tu péči místo o někoho věnovat tomu, kdo vás nikdy neopustí a s kým musíte prožít život at chcete nebo ne
- s vámi samotnými. Přece si to taky zasloužíte, ne?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 2:17 pm    Předmět: Citovat

no vidíš šamanko, mne se stává zase naopak spíš to, že v jednom měsící mám třeba tři různé nabídky na zaměstnání (a místo "my se ozveme" slýchávám "tak jak jste se rozhodl"). Je ale fakt, že jsem kvůli tomu musel něco obětovat - odstěhoval jsem se pracovně do Prahy kde je nejširší nabídka práce.

A starat se jen o sebe? To by byla nuda hraničící až se zatrpklostí. Ale jako krátkodobá záležitost po čerstvě rozpadlém vztahu je to úžasná věc a řekl bych ta nejideálnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 6:44 pm    Předmět: Re: Načasování Citovat

samanka napsal:


Ono je to k vzteku, když se nedaří, jak a kdy by se nám to hodilo nejvíc. Jsme smutní, zrazení, rozčílení, depresivní,zklamaní, že to nefunguje... ale někdy to chce jen trpělivost a počkat. Nikoliv s očekáváním výsledku, protože tam už je moc toho chtění. Spíš si najít něco jiného, co víc záleží na nás než vnějších okolnostech. Například si najít trochu víc radosti v té práci, kterou máme momentálně. Já mám například to, že si tu můžu na netu v polední pauze s váma poklábosit.
Nebo se začít víc věnovat sobě a tu péči místo o někoho věnovat tomu, kdo vás nikdy neopustí a s kým musíte prožít život at chcete nebo ne
- s vámi samotnými. Přece si to taky zasloužíte, ne?

šamanka


Nu asi bych se snažila zklidnit a popřemýšlela bych nad tím,proč se mi to takhle zrovna děje,protože se nic neděje jen tak pro srandu králíkům.
Myslím,že to,že je v každé zkušenosti ukryt nějaký poklad pro nás je velmi uklidňující a pěkně si to s pokorou prožít.

Džarmi Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 9:11 pm    Předmět: Citovat

tak s tímhle tématem mám velmi čerstvé zkušenosti:

Chtěla jsem změnu a nevěděla jakou, prostě jakoukoliv, protože to, co jsem měla jsem nechtěla, zraňovalo mě to a nudilo současně, pokládala jsem to za vyřízené téma a prázdné stagnování na místě a proto tedy HURRRÁÁÁÁ do nového dobrodružství, vlastně kamkoliv jinam, kde to bude o něčem, kde se bude opravdu něco dít, s někým zábavnějším, kde mě budou chápat, nebudou tak povrchní atd.

Až mě někdo (kdo jiný než náš mediálně profláknutý strýček Damao Embarassed Very Happy ) přivedl na myšlenku, že jsme přesně tam, kde máme být a až bude naše místo někde jinde, tak se ocitneme někde jinde a že bych se na to mohla už doprčic konečně spolehnout než ten život pořád někam urputně tlačit.

Veřejně přiznávám, že mi toto "spolehni se" hodně zlepšilo kvalitu života.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:
tak s tímhle tématem mám velmi čerstvé zkušenosti:

Chtěla jsem změnu a nevěděla jakou, prostě jakoukoliv, protože to, co jsem měla jsem nechtěla, zraňovalo mě to a nudilo současně, pokládala jsem to za vyřízené téma a prázdné stagnování na místě a proto tedy HURRRÁÁÁÁ do nového dobrodružství, vlastně kamkoliv jinam, kde to bude o něčem, kde se bude opravdu něco dít, s někým zábavnějším, kde mě budou chápat, nebudou tak povrchní atd.

Až mě někdo (kdo jiný než náš mediálně profláknutý strýček Damao Embarassed Very Happy ) přivedl na myšlenku, že jsme přesně tam, kde máme být a až bude naše místo někde jinde, tak se ocitneme někde jinde a že bych se na to mohla už doprčic konečně spolehnout než ten život pořád někam urputně tlačit.

Veřejně přiznávám, že mi toto "spolehni se" hodně zlepšilo kvalitu života.


no vida vida, ono na tom asi něco bude... Smile že.... už jsem se setkal s tím a nejsem sám, že když se něco tlačí a o něco se člověk moc snaží výsledek nic moc...ale když se o nic tak urputně nesnaží tak ejhle...ono to najednou beží jako po drátku.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

no, příliš bych to neidealizovala, nemůžu říct, že by mi najednou běžel život jako po drátku, řekla bych, že běží úplně stejně jako předtím, ale jenom ten fakt, že jsem přestala tlačit, mi šetří hodně sil Embarassed

přestala jsem tlačit a snažím se měnit svůj pohled/chápání života kolem
léčba to je chvílema náročná ale první dílčí úspěchy už cítím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 10:19 pm    Předmět: Citovat

já mám třeba zkušenost s tím, že když chci něco udělat, tak samo se to neudělá...to je jasný... musím pro to vždy něco udělat...ale když pak do toho jdu až moc, něco se pokazí...najednou to třeba přestane naprosto fungovat....nebo se z toho začnu tak radovat a říkat to všem, že to zakřiknu a je po všem než se to zase vrátí do původních kolejí.... takže pozor na to... Very Happy přespřílišná aktivita někdy může být na škodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2008 10:16 pm    Předmět: Citovat

Rád bych připomenul, že v nás jsou dvě základní složky našeho ega - použiju svůj pracovní název "vnitřní muž" a "vnitřní žena".
Omlouvám se všem, kdo to chtějí mít podrobně vysvětlené, ale úmyslně použiju zkratku. Má to svůj význam
Jádro činnost vnitřní ženy MÁ BÝT rozhodování: toto je třeba udělat, změnit, zajistit.... Vymezuje na to časový úsek.
Podstatou mužské složky je loajalita ženské složce. Loajalita je více než jen poslušnost či věrnost, určitě je to více o PODPORU... a koneckonců je tam také zajištění toho, že cíl bude dosažen. Určuje termín, způsob...!
Teď si představte, že v mnoha z nás jsou tyto dvě složky v trvalé rozepři - vzpomeňte si třeba na to, jak je to, nebo bylo, u vás doma mezi matkou a otcem, jak to máte v partnerství - a možná naleznete zajímavé podobnosti. Synchronicity.
V mnoha případech je vidět překroucené energie - muž rozhoduje, ale bez schopnosti zajistit potřebné blaho pro všechny - často účelově.
Žena se obává odpovědnosti za rozhodování a tak ji raději podsouvá mužské složce, přesto, že cítí, že to není dobře - s pocity flustrace.
Mnohdy jsou to hotové propletence vztahů odpovídajících více strategiím ovládacím - často se hraje nejoblíbenější hra: NA BLÁTO A TRAKTOR
Velmi vypečená strategie.
Není to jednoduché, uvést tyto dvě složky do souladu tak, aby každá tím, že plní svoji roli podporovala tu druhou. Obnovit harmonii není snadné.
Je to skutečný duchovní a osobní růst.
Možná, že tohle vám pomůže sjednat si v tom více jasno. Proč se někdy nedaří, nebo se někdy ocitáme tam, kde být vlastně nechceme.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 9:33 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Rád bych připomenul, že v nás jsou dvě základní složky našeho ega - použiju svůj pracovní název "vnitřní muž" a "vnitřní žena".
Omlouvám se všem, kdo to chtějí mít podrobně vysvětlené, ale úmyslně použiju zkratku. Má to svůj význam
Jádro činnost vnitřní ženy MÁ BÝT rozhodování: toto je třeba udělat, změnit, zajistit.... Vymezuje na to časový úsek.
Podstatou mužské složky je loajalita ženské složce. Loajalita je více než jen poslušnost či věrnost, určitě je to více o PODPORU... a koneckonců je tam také zajištění toho, že cíl bude dosažen. Určuje termín, způsob...!
Teď si představte, že v mnoha z nás jsou tyto dvě složky v trvalé rozepři - vzpomeňte si třeba na to, jak je to, nebo bylo, u vás doma mezi matkou a otcem, jak to máte v partnerství - a možná naleznete zajímavé podobnosti. Synchronicity.
V mnoha případech je vidět překroucené energie - muž rozhoduje, ale bez schopnosti zajistit potřebné blaho pro všechny - často účelově.
Žena se obává odpovědnosti za rozhodování a tak ji raději podsouvá mužské složce, přesto, že cítí, že to není dobře - s pocity flustrace.
Mnohdy jsou to hotové propletence vztahů odpovídajících více strategiím ovládacím - často se hraje nejoblíbenější hra: NA BLÁTO A TRAKTOR
Velmi vypečená strategie.
Není to jednoduché, uvést tyto dvě složky do souladu tak, aby každá tím, že plní svoji roli podporovala tu druhou. Obnovit harmonii není snadné.
Je to skutečný duchovní a osobní růst.
Možná, že tohle vám pomůže sjednat si v tom více jasno. Proč se někdy nedaří, nebo se někdy ocitáme tam, kde být vlastně nechceme.
Very Happy


tak toto je zajimavé téma. Kde se dozvím víc? nebo nám k tomu ještě něco napíšeš? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 11:55 pm    Předmět: Citovat

Myslím,že Damao plánuje udělat týdenní seminář na toto téma,takže doporučuju účast.Jestli to bude přínosné stejně jako ,,Vnitřní dítě'',tak už se nemůžu vynatěšit....

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 12:07 am    Předmět: Citovat

Ano ano i pro mne přišla ta pravá chvíle a šup, už bydlím v Brně a mám i internet Laughing

Vše další na mých stránkách Idea Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 9:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Když napíšu,že něco zakřiknu,tak je tu přítomnost strachu.Když napíšu,že když moc tlačím, tak je tu přítomnost strachu.Vzal bych to všeobecně.Mnoho lidí hledá štěstí po celém světě a nenaleznou ho.Mnoho lidí hledá domov po celém světě a není místa,kde by složily hlavu.Štěstí i domov je tam kde jsem.V tuto chvíli a v tento čas.Nosíme ho v sobě a nemůžeme o něj přijít, jen když se ho zbavíme mi sami,třeba strachem.Když Bůh s námi,kdo proti nám.Kdybyjste se naučili poslouchat svou intuici,přišli by jste na to,že i když vezmete všechno štěstí světa pro sebe, není to nic proti tomu,co by vám Bůh chtěl dát.Tak proč mít strach.Ale...vždy vše od něj dostanu,ale.. nic zadarmo.-Vždy mi dá šanci a záleží na mně,jak ji využiji.Jen naše ego,náš rozum nám podsouvá výčitky,ohleduplnost, koukáme na morálku a co tomu řeknou jiní a mi z důvodů těchto ohledů a falešné morálky nepřipustíme své štětstí.Skutečně šup do Brna,konečně změnit něco v životě.Proč se něčeho obávat,je to tak jednoduché.Když já si myslím že je to správné,tak to udělám.Když z toho mám dobrý pocit,tak proč váhat.
Není to o sobeckosti,ale sám se na svět rodíme a sami po něm jdeme.Až tohle pochopíme,tak už každý den budeme štatsný a budeme doma.Já už se cítím doma na horách i v lese,u moře i v hospodě,v hotelu i ve stanu.Je to jednoduchý.JSEM PROSTĚ Š´TASTNÝ.Každý den děkuji za milost,které se mi dostalo,že můžu žít tak těžký život.Třeba teď už přes mněsíc chodím sedm dni v týdnu do práce.Peníze jsou potřeba k životu.Ale já jsem si to vybral a děkuji zato.Může být něco krásnějšího.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund