Fórum - Zobrazit téma - Zánět lícního nervu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zánět lícního nervu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zánět lícního nervu
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 8:42 pm    Předmět: Zánět lícního nervu Citovat

Můj kamarád dostal zánět lícního nervu ( 1. stupeň), nejspíš z průvanu . Tak bych se tě Damao jako vždy chtěla zeptat na příčinu .Podstupuje akupunkturu. Nic příjemného to není. A co reikování? Máte někdo zkušenost ?

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 9:34 pm    Předmět: Citovat

Eviku,nemohlo by být řečeno koho?Je náš společnej kamarád.

Taky jsem si říkala copak to má za příčinu.....

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 10:08 pm    Předmět: Citovat

Ach jo, Džarmi. 1 : 0 vedeš.

Dobře, je to náš společnej kamarád Zbultran. A protože je to dobrej kamarád, věřím, že se na mě nebude zlobit. I když mi jméno nepřišlo podstatný, když jsem se ptala.

Rolling Eyes

Tak se brzy uzdrav, Zbultrane, ať můžeme vyrazit na nějakou podzimní túru. Taky nám všem chybí tvoje příspěvky. A za tenhle můj se nezlob, je to už prostě taková ,,deformace " Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 11:49 pm    Předmět: Citovat

Přiznám se, že o příčině zánětu lícního nervu jsem se ještě v praxi neměl možnost přesvědčit, takže budu jen teoretizovat. Určitě zde hraje dost podstatnou úlohu nevyváženost mužské a ženské polarity (vnitřní muž, vnitřní žena), přičemž zasažená strana naznačuje, která že z polarit je naplněna strachem nebo hněvem.
Dost ale teoretizování. Na tyto záněty pomáhá skvěle šťáva z bobulí černého bezu naložená v lihu. Třikrát denně lžičku. Bohužel, momentálně nemám, takže kdo by měl, nechť prosím poskytne.
Akupunktura určitě ano - pomůže překonat nerovnováhu energií. Možná bych doporučil poradit se s Magistrou Podhornou, který pupenový či bylinný lihový extrakt by mohl pomoci.
Určitě působit Reiki i na dálku - což sám taky učiním. Bolesti lze tlumit přiložením malachitu k bolestivým místům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 7:37 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Přiznám se, že o příčině zánětu lícního nervu jsem se ještě v praxi neměl možnost přesvědčit, takže budu jen teoretizovat.


Já ti Damao vůbec předkládám samé speciality Wink . Přemýšlela jsem, co zrovna u Zbultrana je tou příčinou. Jediné, na co jsem přišla, je to, že by to mohlo souviset trochu s nějakým požitkářstvím, ale nevím jak to formulovat. Že by měl jakoby přibrzdit....?????? Rolling Eyes .
Přivedly mě k tomu ty příznaky. Ztráta chuti, ztráta čichu ...

Sorry Zbultrane !!! O tobě - bez tebe, viď ?

Ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 10:16 am    Předmět: Citovat

Tak kdyz uz je to venku, tak je to na prave strane obliceje.

Cich jsem neztratil a chut uz skoro taky vsechnu mam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 10:55 am    Předmět: x Citovat

Jetli je to z průvanu, mohl by ti udělat dobře i homeo Aconit, 9 nebo 15, jako akutní pomoc.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 2:11 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Tak kdyz uz je to venku, tak je to na prave strane obliceje.

Takže to napětí prosím hledej v mužské linii rodu - na niž navazuješ. Může to být něco, co nedokážeš přijmout a pak transformovat. Skoro bych si tipnul, že to může souviset se stravováním, že by konflikt rodina versus vegetariánství?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sun
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.3. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 3:12 pm    Předmět: Citovat

Já mám dobrou zkušenost s použitím reiki při obrně lícního nervu. Používala jsem působení přímo i na dálku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 3:49 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Zbultran napsal:
Tak kdyz uz je to venku, tak je to na prave strane obliceje.

Takže to napětí prosím hledej v mužské linii rodu - na niž navazuješ. Může to být něco, co nedokážeš přijmout a pak transformovat. Skoro bych si tipnul, že to může souviset se stravováním, že by konflikt rodina versus vegetariánství?


Damao mohl bys mi prosím ujasnit polarity u muže a ženy?Slyšela jsem,že to máme obráceně.Žena má mužskou napravo a ženskou nalevo a muži obráceně. Wink Shocked
Jsem z toho pěkně zmatená....

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 4:05 pm    Předmět: Citovat

sun napsal:
Já mám dobrou zkušenost s použitím reiki při obrně lícního nervu. Používala jsem působení přímo i na dálku.


Sun, mohla bys to trochu prosím tě trochu upřesnit ? Zajímají mě pozice, reakce, doba reikování . Vím, že se to nedá škatulkovat, každý reaguje jinak, ale aspoň pro představu. To onemocnění mě zajímá . Nejen proto, že ho má Zbultran.

Děkuju Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 4:57 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

Damao mohl bys mi prosím ujasnit polarity u muže a ženy?Slyšela jsem,že to máme obráceně.Žena má mužskou napravo a ženskou nalevo a muži obráceně. Wink Shocked
Jsem z toho pěkně zmatená....
Džarmi

Víš, občas to někdo obrací, ale není to tak. Podrobněji to probereme, budeš-li dělat u mě Reiki 3. Tam si to projdeme včetně vnitřních orgánů atp.
K tomu obracení a tvrzení, že u žen je to tak a u mužů jinak - jsou to ovšem jen moje úvahy a někdy pravda i domněnky:
Poprvé jsem se s tvrzením, že se mění polarity setkal u Základní knihy o čakrách, Sharamon, Baginski ... Dělal jsem zrovna Kundaliní jógu, byl jsem jí nadšený a najednou mi poznatky a zážitky (včetně po kouskách předávané teorie) neseděly s tím, co se tvrdilo v knize. To je pro každého začátčníka taková past - je dobře, že se s tím každý musí vypořádat. Někdo zůstane u škatulek podle knížek, druhého to donutí sjednat si jasno praxí. Zjistil jsem, že jsou některé indické jogínské obrázky, kde se mužský a ženský kanál proplétají - ty jsou novější a později jsem zjistil, že podstatou toho, co se v nich vyjadřuje je něco jiného, než mapa průběhu mužského a ženského kanálu. Byly i ještě starší obrázky, které ukazovaly něco jiného. Vpravo bylo vždy na pravo a naopak - samozřejmě krom 6. čakry a zkřížení energií do mozkových polokoulí. Ovšem jinak - žádné proplétání!
Mari Hall, u které jsem studoval Reiki mi ukázala, že hodně záležtí na vnitřní filozofii vidění a na tom, čemu věříš - můžeš to mít jednoduché, nebo si to komplikovat. Byl jsem pro jednoduchost.
V hebrejské nauce o sefirách se mluví o nejdůležitějším překřížení v úrovni odpovídající 6. čakře jako o něčem, co vzniklo při vyhnání Adama a Evy z Ráje - tedy zmínka o tom, že něco mohlo být někdy jinak.
Mnohem později jsem se setkal u jisté estonské autorky s tvrzením, že mužská strana je levá strana těla a pravá strana že je ženská. Protože od mého bývalého estonského přítele vím, že v Eestonsku kulturně do jisté míry převládá matriarchální cítění, řekl jsem si, že to je možná příčinou. Akční složka v matriarchátu BYLA ŽENSKÁ, v patriarchální společnosti to je naopak. Došlo tedy k určitému vývoji. Slyšel jsem z dobrého zdroje, že i pěstní klíny a nástroje pravěkých lidí byly převážně pro levou ruku - také zajímavé!
Ověřil jsem si, že Základní kniha o čakrách Sharamnon - Baginski obsahuje mnoho omylů: Příklady: nákresy bočního pohledu vývodů čaker - úplně chybí vývody na zádech - přitom při zobrazení čaker do chodidel jsou zakresleny (ovšem zase umístění na noze je chybné).
Nepravdivé jsou i tabulky o vývoji čaker v letech - ty cykl,y (pokud kdy platily) už dneska jsou posunuty úplně jinak a navíc u lidí je to dost individuální. Tak by se dalo pokračovat, ale to není k tématu. Prosím - tu knihi od Sharamon a Baginského DOPORUČUJU k přečtení - je tam i mnoho inspirujících podnětů. Určitě si k tomu pak přiberte něco od Johariho nebo jiných indických autorů.
Takže shrnuji: pokud člověk má pocit, že má energii překříženou - mužskou polaritu vlevo a ženskou vpravo, pokud nežil dlouhá desetiletí někde, kde vládně matriarchální chápání světa, nebo neměl v rodu nějakou velmi dominantní ženu - Vědmu, tak by se tím asi měl vážně zabývat - je za tím většinou něco ve vztahu k rodičům, alespoň jednomu z nich.
To se pak promítá do partnerství: - jistě, nemusí být všechny partnerství taková, že dynamický je muž a zvažující a rozhodující žena, ale pokud je to jinak, je to velká komplikace pro vznikající rodinu i její pokračování. Tak to alespoň dnes vidím z hlediska vývoje rodinných vztahů.
Uff - tak to jsem asi s těma informacemi přehnal, ne? Tak gratuluji všem, kdo to dočetli až sem. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 10:37 pm    Předmět: Citovat

Skvělý Damao,odpověděl jsi mi současně na více mých otázek,kterými se v tuto chvíli zaobírám.
Netušila jsem,že ještě dnes někde převládá matriarchální cítění...hmmmm.V Hovorech s Bohem (myslím,že v druhém díle)je hezky popsáno,jak došlo k jeho svržení......
Poslední dobou mam šanci pozorovat několik manželských párů s dětmi,kde je žena ta dynamičtější složka se vším všudy.Jde vidět,jak to dědí i děti a mam pocit,že na úkor přehozených polarit ,,zlobí''.
To moje pozorování mě právě dohání k uvědomění,že já sama jsem žena v kalhotách a pranic za nic tuhle roli nechci.Nikdo není ve vztahu spokojen.
Vím,že učíš ve svém kurzu přehození polarit pomocí reiki,je to složitý a opakující se postup?Je potřeba i jiných cest,jak si polarity srovnat?Působí to na mě tak,že ano.
Může to mít i za příčinu to,že mě chtěli mít rodiče jako prvorozeného syna?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 12:13 am    Předmět: Citovat

Jarmilko, nejdůležitější krok k tomu, aby se vše vrátilo tam, kam patří, už jsi letos v červenci učinila. Porovnej si sebe samu na začátku semináře o vnitřním dítěti a za týden, po jeho skončení. Stáváš se "Královnou víl" - tak si jen představ, co to pro Tebe znamená a pak si dovol tím také být. Určitě Ti budu i nadále rád pomáhat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 9:41 am    Předmět: Citovat

Hm, Damao, dík za info, takhle na ten problém pomýšlet mne nenapadlo, moje zkušenost z práce na sobě a na lidech vycházela zatím vždy (asi jsem měla kliku Wink ) na klasiku - tedy mužská č.se objevuje vpravo, ženská vlevo na těle. Až donedávna jsem si myslela že to je norma a přes to vlak nejede. ALe našli se lidičky, kteří říkali, že mají opačné poznatky a tehdy jsem byla nucena konstatovat, že zdřejmě každý to vnímá jinak,podle sebe, stejně jako třeba auru a jiné energie a že se má řídit tím svým vnímáním a ne mým. Teorie ze které jsem vycházela já se opírala o materiály systému 3 v jednom- Jednotný mozek One Brain z koneziologie . O hodně později se mi dostaly do ruky knížky od té estonské autorky. Hodně mi daly, ale moje poznatky z mojí práce a mého vnímání byly opačné jak u ní a rozhodla jsem se řídit se i nadále těmi svými. NIcméně mám už zbystření a v případě nutnosti zařadím do svalového testu otázku s jakou podstatou to souvisí a bude jasno.
Tož to co jsi předložil jako možné vysvětlení je také i možná kus pravdy, proč jsou velké rozdíly mezi vnímáním energií vůbec a nelze dát jen na to co si člověk přečte. A zas jsme u Buddhy -věř jenom tomu co prožiješ sám. Wink a našeho Důvěřuj ale prověřuj. Smile Very Happy Very Happy Very Happy
Přeji hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund