Fórum - Zobrazit téma - jak změnit své negativní chování - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - jak změnit své negativní chování
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

jak změnit své negativní chování
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 12:13 pm    Předmět: jak změnit své negativní chování Citovat

Prosím poraďte mi. Mám problémy se svým chováním a nevím jak to změnit. Připadám si jako při druhé pubertě. Nerozumím si s lidmi. Nedokážu jim odporovat, hájit pořádně svý názory - nedokážu se jim vzepřít. Nechávám se jen mlátit jejich názory, jejich požadavky. Mám z toho motání hlavy, ale takový zvláštní - ne přímo, že je vám zle... je to takový zvláštní a právě vím, že je to od toho. Někdy mám nechuť v ústech, taky si myslím, že je to nechutenství k tomuto stavu nebo k něčemu co mám dělat a další pocity. Chci to změnit, jsou to někdy mě dost blízké osoby a já prostě nedokážu s nimi komunikovat a chovat se k nim tak jak bych chtěl. Nevím co to je, někdy mi zrcadlí mé chování a je to dost hrozný jaký musím být, ale co s tím? Vždycky když se o něco pokusím a je to potom fajn, tak najednou přijde něco co mě vrátí zpět. Někdy se nedokážu vyrovnat s nějakou stresovou situací a hází mě to zase do různých negativních pocitů. Děkuji všem za jakoukoliv radu. PS: pomohlo by mi např.zasvěcení Reiki I?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 4:39 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,

mám pocit, že tento příspěvek jsem psala já před rokem Wink . Neteskni, chceš to změnit ? Chceš. A to je to nejdůležitější. že s tím chceš něco dělat.

Ptáš se, jestli ti pomůže zasvěcení do R1.

Jelikož Reiki připoutává pozornost k životu a k lásce v srdci, rozhodně ti pomůže. Ale největší kus práce bude na Tobě. Jde to pomalu, ale jde to. Držím ti palce. Dokážeš to, protože chceš.

,, ŽIJEME TAK, JAK MYSLÍME "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 4:42 pm    Předmět: Citovat

Reiki za tebe tu zmenu neudela...ale muze ti velmi pomoct, zklidni te, vyrovna....a s reiki II se ti otevrou dalsi vratka kde muzes pomoci mentalniho pusobeni na sobe zapracovat jeste mnohem vic....

a vidim ze Evik me predbehl Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 7:04 pm    Předmět: Re: jak změnit své negativní chování Citovat

fdh napsal:
Mám problémy se svým chováním a nevím jak to změnit. ... ... ...


Už to, že si své problémy uvědomuješ a chceš je řešit (namísto toho, abys je sváděl na okolí), je významným pokrokem v duchovním vývoji.

Pokud ti reiki vstoupilo do cesty a vzbudilo přitom tvou pozornost, znamená, že jsi připraven přijmout, učit se objevovat a používat tento dar "kouzla doteku, pod kterým tají ledy".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 7:17 pm    Předmět: Citovat

Vy jste tak milí a poetičtí,tak kdybych byl/a Efdéhá,tak hned běžím o víkendu na seminář Reiki I. Very Happy Very Happy Very Happy

Pod slova výše napsaná se s radostí podepisuju,jste skvělý,jste úžasný.....

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 11:07 am    Předmět: x Citovat

fdh: ono to není tak jednoduché. Zasvěcení ti sice může pomoct jako lék, který můžeš při své změně výborně používat, ale těžko ti tvůj problém vyřeší. Protože to co tu píšeš je jen "vrcholek ledovce", nevíme co se skrývá pod vodou, jaké mají tvoje problémy příčiny, kam se zaměřit, o co vlastně běží. Každý problém je individuální záležitost a stejná záležitost může mít u každého absolutně jinou příčinu. Uvedu ted příklad z oblasti fyzična, abych to lépe vysvětlila: bolest hlavy - je to jeden problém, ale u jednoho je důvodem stres, únava, rozčílení, u jiného krční páteř, u dalšího problém s očima, dalšího bolí když... to je zjednodušeně řečeno. Změna vlastního chování nebo stereotypů z oblasti jednání, osobnosti, atd. je záležitost docela náročná a dlouhodobá. Je potřeba nejdřív si ujasnit svoje dobré i "špatné" stránky ("tzv. špatné" - relativně, není to nic negativního co je fuj, jsou to tzv. temné stránky naší osobnosti, které jsou prostě naší součástí a i s těmi je potřeba se srovnat a popracovat podle možností, přijmout je. Nikdo není jen tzv. pozitivní a i o velmi duchovně vyspělých jedincích kolují historky, o jejich nedokonalosti, prostě zatím jsou to také jen lidé). Také je dobré se třeba s někým s dobrých přátel poradit a popovídat o tom, co z jeho nezávislého pohledu děláme špatně, co nás dostává do situací, které chceme změnit. Pozor - může to být dost bolavá a překvapující záležitost, je potřeba dávkovat skutečně po kapkách a opatrně, je to velmi silný lék.
Je to proto, že my se vidíme určitým způsobem, často velmi naivním nebo překrouceným a dáváme vinu za situace druhé straně a nevidíme správně skutečnost, o čem ta která situace byla ve skutečnosti. Dokážeme si situace pochopitelně vykládat nám přijatelným a nejméně bolavým způsobem, zvlášt pokud by skutečnost byla pro nás příliš krutá.

Není špatné kontaktovat nějakého terapeuta a odrazit se od informací, které dostaneme. Myslím tím dobrého terapeuta podle toho, jakému systému nebo oboru dáváš přednost. Toto je často velmi hluboký problém, který nejde vyřešit jedním mávnutím ruky.
Pokud chceš opravdu na sobě a svém chování zapracovat, připrav si
hodně trpělivosti, nebude to vůbec nic jednoduchého.
Sama to vím nejlíp.

Hodně úspěchů

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

Aha Smile

jj, nemyslel jsem si, že by to bylo nějak jednoduché, ale chci to změnit! Dostal jsem už pár kopanců při své snaze pokročit dál. Mrzí mě, že když se na něco snažím soustředit někde se pohnout z místa, příjde najednou kopanec od někud jinud. Confused

Nad Reiki přemýšlím už dlouho a zatím jsem se plně nerozhodl, ale myslím, že když budu rozhodnut, že to bude volba správným směrem. Je pravda, že když Reiki nebudu používat, že to pro mě bude znamenat úplně stejný život jako předtím nebo už budu např.víc citlivější atd...? Budu automaticky léčen Reiki aniž bych ji používal?

Jaký kdo máte zkušenosti po zasvěcení Reiki? Jaký byly pocity, jaké byly změny, atd...? Zajímají mě vaše zkušenosti, pocity...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 12:57 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Ahojky,

mám pocit, že tento příspěvek jsem psala já před rokem Wink . Neteskni, chceš to změnit ? Chceš. A to je to nejdůležitější. že s tím chceš něco dělat.

Ptáš se, jestli ti pomůže zasvěcení do R1.

Jelikož Reiki připoutává pozornost k životu a k lásce v srdci, rozhodně ti pomůže. Ale největší kus práce bude na Tobě. Jde to pomalu, ale jde to. Držím ti palce. Dokážeš to, protože chceš.

,, ŽIJEME TAK, JAK MYSLÍME "



Děkuji. A jak jsi na tom teď po roce? Jak jsi postupovala? Co ti pomohlo? Jak to bylo pro tebe těžký...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 4:01 pm    Předmět: Re: jak změnit své negativní chování Citovat

fdh napsal:
Připadám si jako při druhé pubertě.

Z toho je jasné, že tu první máš už za sebou Very Happy.
Tak to co potom píšeš, vypadá tak trošku jako prožívání nějaké životní rekapitulace, krize (může být-nemusí, jen hádám a vycházím přitom, jak jinak Smile ze svých zkušeností).

To, co vnímáš jako své nedostatky, slabé stránky, negace, které jsi pak dále popsal, tak to ve mně vzbuzuje pocit, že se začínáš (konečně) hledat, hledát sám sebe. Možná jsi do téhle chvíle moc o sobě nevěděl, protože jsi o sobě nepřemýšlel a žil celý "venku".
Když se člověk začne dostávat k sobě dovnitř=to je ta práce na sobě, tak je to nadlouho-nadosmrti.
Moc hezký příspěvek napsala šamanka, jo jo, problém je vždycky jen špička ledovce, pod to se můžu podepsat!

Podle mých zkušeností-samotné reiki tě opravdu nespasí, jako tě nespasí cokoliv jiného, pokud budeš na to "spoléhat", že to za tebe jaksi "vyřídí, zharmonizuje, vyrovná atd". Bez tvé osobní a aktivní a cílevědomé účasti se prostě nic samo od sebe nezmění. Jinak by všichni reikisti už byli dávno v pohodě a neřešili by žádný problém, tak to prostě nefunguje.

A nefunguje to tak možná kvůli tomu, že když je člověk fakt v pohodě a má se fakt dobře, tak je lidský, že zvolní a vlastně ani není žádná inspirace, co zlepšovat, když je mi už tak dobře. Člověk se posunuje dopředu nejvíce v období svých krizí, problémů a překážek, protože k tomu má sakra důvody a tak makají i lenoši(jako jsem např.já). Když je všecko v klídku a pohodě, tak dost často se přešlapuje na místě. Tohle je má zkušenost.
Reiki tě může hodně podpořit, podle mého pouze za předpokladu, že ho budeš užívat-to je má zkušenost, a řekla bych, že druzí to mají podobně. Je fajn, když si alespoň na začátek cesty vybereš dobré učitele, kteří ti mají co předat a ukázat. To mě osobně hodně pomohlo.
Tak hodně štěstí Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 6:45 pm    Předmět: Citovat

Změny se mi dějí obrovské a cítím se dobře.Zrovna dnes jsem si říkala jaké jsem to byla vystrašené ptáče před dvěma léty....dnes vlítnu kamkoliv a nebojím se toho.Lidé ani situace mě už neděsí.

Toť velice stručně.Každý máme svou cestu a většinou nebývá moc identická s cestou ostatních.Myslím,že práce s reiki a práce na sobě je podklad úspěchu.Pozoruji pár lidí,kteří šli na první stupeň a nevěnují se reiki a nepřijde mi,že by se u nich něco výrazného dělo.
Je to jako s praktikováním čehokoliv.Můžeš mít v ruce nástrojů a talentů,ale pokud nezvedneš ruku k dílu.......odpověď znáš sám.

Cítění se je během bytí s reiki různé,stejně jako za bytí bez reiki.Přicházejí do cesty různé situace.Veselé,bolestné............Někdy se hrne na povrch spousty nevyřešeného,ukrytého a může to překvapit,ale je to vždy dobré k zlepšení bytí ať to vypadá šíleně a děsivě,vyplatí se zapracovat,zabrat.....a jedéém...

Když zhodnotím jak se mi daří po dvou letech s reiki?Skvěle a každý den lépe a lépe.Ale jsem jezdec.....

Život s reiki a bez reiki bych přirovnala k práci s lopatou či lžičkou a kopeš stejnou díru.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 7:22 pm    Předmět: Citovat

fdh: Wink naladěním na Reiki získáš -zas, jako u všeho - minci o dvou stranách.
Panna - úžasný nástroj s nekonečně mnoho možnostmi práce na sobě, ať už léčení fyzického těla, svých myšlenek, které se ti rodi v hlavě a které na sebe strhávají tvou pozornost a nutí tě věřit jim, emocí, které jsi v různých situacích neprožil podle své přirozenosti ale podle diktátu svých myšlenek a přesvědčení a tak zůstaly někde v těle uvězněny, různě hluboko v různé intenzitě a čekají, až je jednou, až díky tomu že změníš myšlenky (nejen vědomě ale cele) je dokážeš vysvobodit, správne je prožiješ, úplně a bezezbytku, pojmenuješ je správným jménem a ne tak jak by se to hodilo pro okolí. Pak už nebudou blokovat nic v těle, vyjdou ven. Všechny ty obtíže na těle jsou tebou pořené emoce. Je jedno, z jakého důvodu jsi je popřel a neprožil naplno. Ty tam jsou. Pokud se rozhodneš na sobě vědomě pracovat, což jak ti potvrdili tady všichni kdo ti odpověděli, máš to na celý život. Takže Reiki - zní to lákavě ale opravdu to chceš? Vzít tu zodpovědnost za svůj život na sebe a přestat se vymlouvat na to či ono, na toho či onoho? Pokud ano a nechceš o tom jen mluvit, tak pak máš jasnou volbu a bereš s ní i tu druhou stranu -"orla". To znamená vzít v úvahu, že Reiki ti všechno zrychlí, zvětší, několikrát rychleji než člověk, který se energiemi nezabývá. Takže neřešené a přehlížené problémy a záležitosti co řešíš nesprávně a nekompatibilně se sebou jako částí jednoho Celku a tím způsobuješ jakousi disharmonii, nelad, se ti zvětší jak pod lupou nebo mikroskopem - ne aby tě trestaly, ale aby ti ukázaly, kde můžeš začít pracovat, odkrývat něco co máš ve sklepě a k čemu se moc hlásit nechceš nebo neumíš. Což určitě není moc příjemné. Je to možná to co řešíš teď. Reiki znáš z léčení a ta léčí na všech úrovních. Možná i proto se ti něco zvětšilo, něco, co ti má dojít, co přehlížíš a těmi nepříjemnými pocity na těle tě to mlátí abys začal hledat tam. Někde začni, je jedno kde, ale začni. Nejlepší odpověď dostaneš ty sám u sebe. Pokud máš tak silný systém sebekontroly a vnitřního policajta, velké systémy přesvědčení, zkrátka Logika vítězí nad intuicí, tak ti nezbyde opravdu nic jiného než vyhledat různé terapeuty, kteří by ti mohli pomoci tyhle kontroly pochopit a tím pádem se jich zbavit a nastolit rovnováhu. Jenže žádný kontrolor se nechce zbavit své funkce jen tak lehce, brání se zuby nehty. Takže i tady to není na jedno sezení a hotovo....Jakou terapii zkusit? k čemu tě vítr zavane, tak si to očíhni. EFT, kinezka,rodinné konstelace, RUŠ, abreaktivní terapie,....je toho hodně a ono k tobě něco dorazí. Wink Co budeš schopen zvládnout sám, s tím ti Reiki dokáže velice efektivně pomoci. S čím ne, tak ti vypomohou tyto nebo podobné metody, o kterých najdeš hodně infošek na netu. Jdi tou, která ti je nejsympatičtější, protože tam se taky dokážeš líp "otevřít".
Ale pokud budeš do sebe nechávat "jen" valit Reiki, je jedno jestli od někoho nebo do toho půjdeš sám, a nebudeš s tím nic dělat, tak chvilku to bude fajn, uleví se, ale pak to začne navenek jakoby "zlobit". Citová nevyrovnanost, rozladěnost, divné myšlenky, vnitřní zmatek, problémy se nejen vrátí, ale třeba i naoko zvětší.....Zkrátka to bude volat "už s tím proboha konečně něco dělej". To je to. Nikdo a nic kromě tebe samotného za tebe ty tvoje záležitosti nemůže odžít, prožít, zpracovat, přijmout....To musíš opravdu jen ty sám. CHápu, že se do toho teda vůbec nechce, prošli jsem si tím všichni. Někomu ale stačilo, že se podíval jak padá na hubu druhý a řekl si, že takhle daleko to u něj zajít nemusí a začnul na sobě makat, i když to znamenalo otevřít zapouzdřené bolesti a podívat se na sebe trochu jinak než doposud, a nebo to odkládá a čeká a čeká , zkouší všechno možné a až nakonec padá na ústa čím dál častěji a bolestivěji. Než mu koooonečně dojde, že jediný kdo si může dovolit zlepšení stavu je on sám. Ani Bůh to za něj nemůže vyřídit. Tak to prostě je. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 8:15 pm    Předmět: x Citovat

Co se stane, když se člověk nechá zasvětit a reiki nepoužívá?
Nic, jen ho má jakoby schovaný v tom depotu, kdyby ho potřeboval.
Nakonec je stejně všechno, co se děje po zasvěcení tak individuální záležitost, že není možné dát nějaký mustr co se má a nemá dít.

Dzarmi: ono to pracovat na sobě najdeš všude možně. Ale když to vezmeš od nuly? Co to vlastně je? Fráze pěkná, jenže kde začít? Od čeho? Jak se to dělá, to pracovat na sobě, měnit se?
Nejlíp je opravdu se od něčeho odpíchnout - zkusit terapii u někoho o kom mám dobré reference od spolehlivého zdroje, nebo si půjčit, zakoupit knížku (bohužel mě zase zrovna napadla velmi jednoduchá, srozumitelná paní Hayová - Miluj svůj život), ale je mnoho dalších. Pak už člověk má víc jasno, co mu sedí - myslím tím jaký systém mu sedí
(jak psala Renata - od rodinnných konstelací až po cokoliv, čemu dotyčný důvěřuje). Bohužel po tom prvním kroku musí následovat čas klidu na zpracování a aplikaci toho, co se kdo naučil nebo rozdýchání toho, co mu "cvrnklo do nosu". A když je zase připravený na další krok, už ho "cosi" vede dál. Však to znáte všichni, padne nám do oka nějaká další knížka, osud nám nabídne zajímavou přednášku, kurz,...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 10:59 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že je nejdůležitější jedna věc - bude ti lépe a lépe. Budeš se o sobě dozvídat hezké věci, ale i ty méně hezké. Někdy to bude bolestivé, ale tím jak na sobě budeš pracovat, tak ti bude čím dál tím lépe. A pak jednou zjistíš, jak se okolo tebe spoustu lidí trápí a ty už nemusíš. Že jsi se změnil natolik, že se nepotřebuješ zbytečně trápit. A to je velká odměna. A díky své práci takových zázraků zažiješ více. Začneš se třeba více usmívat na lidi a oni se budou více usmívat i na tebe. Prostě se budeš pročišťovat. S Reiki je ta cesta lepší, protože máš v ruce další nástroj, pomocníka. Ale jak píší ostaní - ta práce je na nás samotných.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2008 1:32 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Dzarmi: ono to pracovat na sobě najdeš všude možně. Ale když to vezmeš od nuly? Co to vlastně je? Fráze pěkná, jenže kde začít? Od čeho? Jak se to dělá, to pracovat na sobě, měnit se?
Nejlíp je opravdu se od něčeho odpíchnout - zkusit terapii u někoho o kom mám dobré reference od spolehlivého zdroje, nebo si půjčit, zakoupit knížku (bohužel mě zase zrovna napadla velmi jednoduchá, srozumitelná paní Hayová - Miluj svůj život), ale je mnoho dalších. Pak už člověk má víc jasno, co mu sedí - myslím tím jaký systém mu sedí
(jak psala Renata - od rodinnných konstelací až po cokoliv, čemu dotyčný důvěřuje). Bohužel po tom prvním kroku musí následovat čas klidu na zpracování a aplikaci toho, co se kdo naučil nebo rozdýchání toho, co mu "cvrnklo do nosu". A když je zase připravený na další krok, už ho "cosi" vede dál. Však to znáte všichni, padne nám do oka nějaká další knížka, osud nám nabídne zajímavou přednášku, kurz,...

šamanka



Zrovna jsem nedávno přemýšlela jak to se mnou všechno začalo....
Měla jsem svou životní krizi.Rozchod s přítelem,stěhování,bez práce,bez peněz,bez idejí,odloučení od zvířat...........chodila jsem jak tělo bez duše.
Přemýšlela jsem,co by mě z toho mohlo vyvézt.Napadlo mě,že jsem kdysi měla zkušenost s Tarotem a že je to takový nahlížeč do situací,emocí.....
Šla jsem za kamarádem a půjčila jsem si Tarot a to byl ten první krok.Výklad byl úžasnej.Najednou jsem viděla co se děje a k čemu mi to slouží.Hlavně jsem získala obrovskou naději a víru,že se vše v dobré obrátí.Byla to opravdu oživovací injekce.
Pokračovala jsem časopisem Astro,knihama.....až jsem se dostala i k reiki o pár let později.

Pracovat na sobě pro mne znamená nesedět a nečekat,že se něco stane,že někdo něco za mě vyřeší,že to samo přejde.Mohu dostat pouze inspiraci,rady,mohu být nasměrována a pak záleží na mě,jestli přestanu setrvávat v nepohodlné životní situaci a nebo jestli půjdu a uskutečním něco z té inspirace či rad.
Myslím,že stačí uvědomění a potřeba pohybu,upřímné chtění,odvaha...myslím,že to chce hodně odvahy.Sebrat síly a hurá,jdu na seminář,jdu si koupit knihu a to co mě to naučí,začnu praktikovat.
Takže když mi Luisa Hay řekne v její knize ,že je velice důležité myslet pozitivně,tak se zamyslím nad svým způsobem smýšlení a koncentruju se jak myslím a uskutečním změnu.
Je to o kladení otázek a hledání odpovědí.Odpovědi jsou všude kolem nás.
Myslím,že pokud upřímně chceme vytvářet dennodenně tu nejkrásnější představu o nás samých a našem životě,jsou nám nabídnuty šance a příležitosti jak to žít.

Vždy k nám přichází to správné ve správnou chvíli.Důvěřujme životu,mějme vždy naději,že po každé bouřce vychází slunéčko a hlavně nezaspěme,ať nám ten východ neunikne.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2008 9:19 pm    Předmět: Re: jak změnit své negativní chování Citovat

blankas napsal:


Tak to co potom píšeš, vypadá tak trošku jako prožívání nějaké životní rekapitulace, krize (může být-nemusí, jen hádám a vycházím přitom, jak jinak Smile ze svých zkušeností).



jj něco na tom asi bude.... možná je to krize, možná se jen snažím konečně dělat něco s tím co se mi nelíbí a s tím jaký jsem a tím pádem přichází i zo co jsem napsal... možná se to dá nazvat krizí či rekapitulací... Jaký ty s tím máš zkušenosti?

blankas napsal:


To, co vnímáš jako své nedostatky, slabé stránky, negace, které jsi pak dále popsal, tak to ve mně vzbuzuje pocit, že se začínáš (konečně) hledat, hledát sám sebe. Možná jsi do téhle chvíle moc o sobě nevěděl, protože jsi o sobě nepřemýšlel a žil celý "venku".
Když se člověk začne dostávat k sobě dovnitř=to je ta práce na sobě, tak je to nadlouho-nadosmrti.



tak za tohle děkuju. asi máš pravdu, možná už konečně začínám ďoubat do vlasního hnízda a jak píše moje kamarádka, začínám se hrabat ve vlastních sr****ch... zní ro možná blbě, ale je to tak... je to dost odporný, ale jsou moje a čekají až se o ně budu zajímat.... začínám si tu skládačku pomalu dávat do kupy...ale pravda je, že je to běh na dlouhou trať a nebude to jednoduchý běh...

blankas napsal:


A nefunguje to tak možná kvůli tomu, že když je člověk fakt v pohodě a má se fakt dobře, tak je lidský, že zvolní a vlastně ani není žádná inspirace, co zlepšovat, když je mi už tak dobře. Člověk se posunuje dopředu nejvíce v období svých krizí, problémů a překážek, protože k tomu má sakra důvody a tak makají i lenoši(jako jsem např.já). Když je všecko v klídku a pohodě, tak dost často se přešlapuje na místě. Tohle je má zkušenost.



tak tohle můžu jenom potvrdit...právě když jsem si myslel, že už jsem něco udělal, někam jsem dospěl...že jsem prostě už v pohodě a stačí jen bla bla bla....tak frk a dostanu zase kopanec jaktože stjím a nic nedělám... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.26 sekund