Fórum - Zobrazit téma - Reiki II - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki II
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki II

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Avena
Nováček
Nováček


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 7:18 pm    Předmět: Reiki II Citovat

Mám II. stupeň asi 6 týdnů, ale nic zvláštního nepociťuji. Asi to neumím správně používat. Reikuji pouze sebe. Jaké jsou pocity u předávání reiki sám sobě? Vidíte někdo nějaké světlo, barvy? Je to normální?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 7:20 pm    Předmět: Citovat

Zpočátku třeba "jen" zklidnění, relaxace.

"asi neumím reiki správně používat"
Podle mého je zbytečná jakákoliv křečovitost (která je ale u začátečníka pochopitelná), reiki je chytrá za Tebe, takže spíš než se snažit reiki správě používat, je podle mého lepší se snažit reiki co nejvíce oddat. Je inteligentní, ona ví co a jak. Chápu, že to je trošku neobvyklé, protože většinou každá disciplíná chce nějaký um. Reiki je ale spíš takové to říct si "já nevím nic, ty Reiki víš vše".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 7:32 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:


Podle mého je zbytečná jakákoliv křečovitost (která je ale u začátečníka pochopitelná), reiki je chytrá za Tebe, takže spíš než se snažit reiki správě používat, je podle mého lepší se snažit reiki co nejvíce oddat. Je inteligentní, ona ví co a jak.


Hezky řečeno Psychedelicu.

Také k tomuto zjištění postupně docházím. Chtěla bych se na své cestě zbavit strachu, nedůvěry, sebekontroly - je to strašně únavné až vyčerpávající a hlavně zbytečné.
Ale hezky se to řekne, hůře se to dělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 11:34 pm    Předmět: Re: Reiki II Citovat

Avena napsal:
Mám II. stupeň asi 6 týdnů, ale nic zvláštního nepociťuji. Asi to neumím správně používat. Reikuji pouze sebe. Jaké jsou pocity u předávání reiki sám sobě? Vidíte někdo nějaké světlo, barvy? Je to normální?

Dokonce je normální dojem, že toho člověk vnímá míň než po Reiki 1.
Je to samozřejmě jen rozpor mezi tím, co většinou od Reiki 2 očekáváme a co se pak ve skutečnosti děje.
Mohu Ti prozradit, že to, co se mění, jsou Tvé vzory, jimiž vidíš a hodnotíš svět. Jakobys sundala "brýle mámení" a začínáš vše vidět v nové pravdě, ve své pravdě. Reiki - technika se mění ve stav Reiki - bytí.
Jak s tím kdo naloží už je jiná věc. Občas, jak si tak uvědomuju, to lidé berou z gruntu a pak se může stát, že v jejich životě nezůstane na kameni kámen.
U mě to bylo takhle nějak podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 1:45 am    Předmět: Citovat

Damao hezky píše,že reiki je stav bytí.
Za chvíli ti ani nepřijde o reiki přemýšlet.Spíš budeš přemýšlet kde všude se dá nějakým způsobem uplatnit.
Za čas vše pocítíš a objevit se může cokoliv,vždy je to individuální,u každého se to projevuje trochu jinak.A budeš se měnit.....dle sebe,stáváš se tou,kterou doopravdy jsi.
Zavede tě na místa a k událostem,která jsou pro tebe dobré,které tě někam zavedou na cestě tvým životem,něco odkryjí,naučí,rozezní,oživí....
Časem začneš pociťovat reiki prostupující bytí a na fyzické úrovni sama nalezneš jak ho tvé tělo pociťuje.Vjemy jsou různé,nedá se říci tak a tak.Reiki není zcela specifická,ale přesto jedinečná.To vše se dá objevit až zkušeností,bytí s reiki.
Taky jsem si kladla podobné otázky a teď po dvou letech již spousty mají odpověď....je to proces...nech ho plynout.....pozoruj,prociťuj....
A normální?Normální je všechno.



Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Avena
Nováček
Nováček


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 8:35 am    Předmět: Barevné vjemy Citovat

Děkuji za odpovědi...a co pociťujete při předávání? Když dávám reiki sama sobě, při zavřených očích vidím tmavě fialovou a žlutou barvu, je to velká skvrna, která přechází z fialové do žluté, pak trochu černá, ale v tom se to jako rozpadá a znovu mlha, fialová, žlutá...máte někdo takové vjemy? Když jsem dávala reiki partnerovi, viděla jsem zase přerušované bílé světlo, takový válec nebo kužel v pravidelných intervalech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 9:19 am    Předmět: Citovat

Ty pocity jsou velmi individuální. Můžeš je pozorovat, jak se mění a vyvíjí, nehodnoť je a neposuzuj je, jestli jsou "dobré" nebo "špatné".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 10:38 am    Předmět: Re: Barevné vjemy Citovat

Avena napsal:
..máte někdo takové vjemy?

Máme.
Neonově zářivá sytě fialová barva se mi objeví při vstupu do medit.stavu. Jiné barvy mám také a určitě nejsme sami/y Very Happy
Avena napsal:
Vidíte někdo nějaké světlo, barvy? Je to normální?

Ano.
Barvy a světla vidí v relaxaci podle mých zkušeností hodně lidí, nejlépe se to daří dětem...A při předávání reiki jsi v relaxaci/medit.stavu. Také je možné že někdy časem uvidíš neznámé symboly, obrazy, útržky dějů - i to je normální...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 11:33 am    Předmět: Citovat

Stává se mi třeba i to,že když mam zavřené oči,tak vidím,jako by se v pokoji rozsvítilo slunéčko.Slunko to není a ani netuším co jiného,ale je to opravdu příjemné.Nestává se to pokaždé .....Občas vidím problesknout tváře,i různé obrázky,živočichy....někdy vedu rozhovor jakoby s někým u mě ve vnitř.....či sama se sebou?Nějakou složkou sebe samé?
Vše je normální hehe

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund