Fórum - Zobrazit téma - reiki pro učitele :-) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - reiki pro učitele :-)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

reiki pro učitele :-)
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bara
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 3:07 pm    Předmět: reiki pro učitele :-) Citovat

Milí přátelé,
už jsem se dříve ptala na reiki ve škole. Touto cestou vám děkuji za zkušenosti.
Mohu se zeptat podruhé, konkrétněji? Tedy: deváťáci, pětadvacet lidí, pod vedením svého třídního "kápa" připraveni na to vyprovokovat každého, kdo vstoupí a pokusí se učit. Tím spíš vytočit toho, kdo nezvládne první drzosti a začne se rozčilovat...
Úkol: vyučovat u nich denně, dva nejdůležitější předměty, připravit je k přijímačkám, ZAUJMOUT. Teď nemluvím samozřejmě o učitelových kvalitách, ale o možnostech, jak harmonizovat situaci, společenství, záměr pomocí REIKI.
Prosím vás opět o názor, jak nyní konkrétně mohu použít reiki? Srdečné díky.
Speciální dotaz, pomůže atmosféře kolektivu, pokud si do hodiny budu pravidelně brávat šálek čaje, kávy? Very Happy
Díky a pa! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 10:25 pm    Předmět: Citovat

To je skvělý dotaz. Jak konkrétně použít v takové situaci Reiki:
Tak především zklidnit sebe a naladit se na to, co jsi napsala, že je Tvým hlavním profesním záměrem.
Za druhé - naučit se přijímat ty děti - neděti takové jaké jsou- samozřejmě s láskou nebo alespoň laskavě.
Za třetí - v jednotlivých případech může používat techniku působení očima.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kiki
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.9. 2002
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 10:28 pm    Předmět: Citovat

Milá Báro, v tomto případě bych nejspíš před vstupem do třídy použila tuto mantru: "Já Jsem ta dobývající Přítomnost, která nařizuje v této třídě mír, lásku a harmonii." (atmosféru spolupráce, zájmu, atd...) Případně bych ještě před touto mantrou použila větu důvěry: "Já vím, že vše působí plnou silou!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 11:46 pm    Předmět: Citovat

Já bych, milá Báro, zkusila metodu přijmout jejich hru....V aikidu je pravidlo že když do tebe talčí, využij tu energii a táhni. Když tě táhnou, tak postrč ještě víc kupředu...
Jim jde o to vytočit tě. Ty to víš. Oni vědí, že učitelku dostanou tím, že ji budou rozčilovat, neposlouchat, dělat naschvály....Přijmi jejich hru..Nejdřív jim dej šanci, ať se předvedou, jakmile ucítíš provokaci, chytni je za slovíčko. Jo vy chcete dělat tohle? Já myslela že se učit tenhle předmět. Ale proč ne? No tak jedem..Vlezla bych si do lavice a provokvala bych...Něco jako :to nemáte lepší nápad? To je slabý...Výborně, za tohle bych dala jedna, kdyby se takovej předmět učil, bohužel, máš smůlu...Fakt bych si z nich dělala srandu.... A mezi tím nastraž oči, uši, co a kdo se jak projevuje, koho můžeš získat...Možná stihneš okouknout toho frajera, co je kápo a zjistit, v čem je dobrý...Když ho schodíš před celou třídou, tak to máš prohraný...ale když ho nějak podpoříš v něčem, to musíš vědět sama, tak ho získáš na svou stranu. Možná...
a nebo mě napadá ještě lepší řešení....nechat je chvilku řádit,třeba tu hodinu, a nakonci jim zahrát melodrama -ale hodně přehnaně nervově zhroucené učitelky (neco jako udělal ve filmu Škola zákald života L.Pešek předtabulí) a když budou chvilku zírat na to divadlo, které asi čekat nebudou, tak pak se zklidnit a zeptat se rovnou...o co se vsadili, že jim ta sázka stojí za nepříjemnosti, kterým si znepříjemní a zkomplikují život jen sami sobě, aniž by něco víc jak nasrání učitelky dosáhly....Jestli jim stačí tvoje dobrozdání že se jim to určitě daří a že je ztráta času pro všechny v tom pokračovat, že bereš a uznáváš svou prohru a vyzveš třídu, aby hlavnímu kápu dala odměnu, že si ji po právu zaslouží a že mu k tomu klidně přidáš i šlehačkovej dort, jestli mu to udělá radost, že je vše ok. a že byse mohli tu další hodinu už pokračovat normálně....

Pokud se necháš vytočit, ztrácíš body. Pokud přijmeš hru a uděláš si legraci ze všeho , i sama ze sebe, jen získáš...S tím se totiž u učitelky nepočítá...A taky si uvědom, že ten, kdo je hlavní kápo ve třídě, si potřebuje na úkor nějaké autority dokázat, že za něco stojí. Protože doma si ho většinou nešimnou, nemají ho za nic, nemaj na něj čas. Možná je dost často bit, shazován, zesměšňován nebo nemá žádné hranice, možná jen zkouší zaujmout , být za každou cenu středem pozornosti....I tohle ti může napovědět jak ho získat na svou stranu..Uznáním-ale opravdovým, pochvalou, můžeš mu dát i nějaké kompetence, když už je to kápo třídy...Uznat ho nejen naoko ale opravdu....

Asi jako svalnatý, vysoký , urostlý chlap, ze tkerého jde respekt už jen z pohledu bys to měla daleko jednodušší. Tak pak ti může pomoct jen humor, empatie a ta finta z aikida
Wink Wink Jiného mne nenapadá. Nahoře si o pomoc můžeš poprosit, ta bude, reiki ti bude taky pomáhat, ale nic neudělají za tebe, to, co máš zvládnout, před tím neutečeš. Neříkám, určitě si kup B komplex a hořčík,to budeš určitě potřebovat...Ale v takové partě jakákoli protisíla vyvolá zas odpor...Davová psychóza vyvolá taky hodně, takže se ty mladý nechaj strhnout do průseru...ale od nich nemůžeš čekat, že si budou brát poučení jako ty ze svých ran. Jsou na začátku svého duchovního vývoje a tak budou ukazovat prstem...Za všechno můžou dopělí, tedy učitelé a rodiče. Když jsou pak v klidu, v momentu kdy nejsou strženi davem, tak najednou, když si to dovolíš zjistit, z nich vypadávají i velice hluboké myšlenky, mají ideály, něco chtějí dokázat...pak zjistíš, kolik kladného v nich je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 9:17 am    Předmět: Citovat

Báro,

taky jsem téměř 2 roky učil, tak vím, o čem mluvíš. Bylo zajímavé si všimnout toho, že každá třída vyzařuje jinou energii, jinou atmosféru. S jednou osmičkou jsem vycházel v pohodě, bylo v tom jakési vzájemné souznění. A i s žáky, na něž si jiní učitelé velice stěžovali, jsem měl hezký vztah.

Druhá osmička byla ale o něčem úplně jiném. Byl to pro mě takový cizí útvar, energie, s níž jsem vůbec nesplynul. Zatímco v té první třídě nebyly žádní vyložení podrazáci, v této dominovala 2 děvčata, která se snažila všechno obejít podváděním, pomlouváním, neschopností přiznat si chybu, shazováním všechno na druhé, a když nic nepomáhalo, stěžováním si na učitele.

Poznal jsem, bohužel, až když už se mi situace vymkla z rukou, že mojí hlavní chybou byla nedůslednost. Řekl jsem například, že kdo bude při písemce opisovat, tak mu ji seberu a dostane pětku. Přistihl jsem právě jedno z těch problémových děvčat, pětku dostala, jenomže já jsem jí ji potom odpustil. A takových chyb jsem učinil víc. Moje pravidla, která jsem jim nastavil, potom ztratila svoji vážnost. Myslím, že i přes to mě měli většinou rádi, dokonce se mě snažili dát dohromady s jejich o hodně starší kamarádkou, ale jako učitel jsem prohrál.

Z vlastní zkušenosti bych tedy doporučoval naprostou důslednost. Nepouštět si je příliš k tělu, držet si odstup. Hned na začátku nastavit pevná pravidla a důsledně vyžadovat jejich dodržování.

Souhlasím sice i s Renatou, ale na takovou hru musí mít člověk povahu. Třeba mě by něco takového určitě nefungovalo. Rozhodně ale pomůže vyzdvihnout pozitivní stránky žáků. Nepřehánět to, aby nenastala chválicí inflace, to už by se pak míjelo účinkem. V té problémové třídě bylo i jedno děvče, s nímž také byly velké problémy, ale na rozdíl od těch zmíněných dvou nebyla vyčůraná. Ve srovnání se svými spolužačkami nebyla příliš atraktivní a snad si tak kompenzovala nějaký svůj pocit nedostatečnosti. Jednou jsem ji upřímně pochválil, že je šikovná a ona úplně zjihla. "Já jsem šikovná?, zeptala se nevěřícně.

Důležité také je, jakkoli to může být obtížné, aby cítili, že je máš přese všechno ráda. K tomu musíš mít ráda především sama sebe. Tady je velice účinné vyzařovat lásku, jak sobě samé tak i té třídě a třeba i tomu "kápovi". V buddhismu se tomu říká mettá.

Nedovol, aby Tě pohltily disharmonické emoce a myšlenky. Tady Ti může silně pomoci buddhistická technika označování emočních stavů, myšlenek... Obvykle se doporučuje označovat 2x rychle za sebou (Například: "smutek smutek, úzkost úzkost, nervozita nervozita... vzpomínání vzpomínání, plánování plánování, představování si představování si...) To Ti pomůže neztotožňovat se s myslí a s jejím obsahem, s myšlenkami, pocity, ale uvědomovat si, že to jsou jen myšlenky, názory, pocity. A že jsou pomíjivé. Jinými slovy, pomůže Ti to navracet se k přítomnému okamžiku, kdykoli z něj "ulítneš". To Ti ušetří spoustu trápení a pomůže vnímat věci takové, jaké skutečně jsou.

Můžeš pracovat i se záměrem, programovat svoji mysl, jak by sis představovala, aby vypadal každý Tvůj den (např. Dr Joseph Murphy).

Hodně síly a štěstí přeji

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 10:39 am    Předmět: Citovat

Baru, je to o tom, co psal Mirek...Jakmile nebudeš ze sebe vyzařovat fluidum "Já jsem ten, kdo tady o hodině velí a má to pod kontrolou" tak budeš chodit moc unavená, nespokojená a naštvaná domů.
Ono by to bylo fajn pracovat jen se samými hodnými a milými , poslušnými dětmi, potažmo lidmi...Ale těch je moc málo. Kupodivu je zvláštní, že když ty největší průseráři tak nějak dozrají a dojde k nim i trocha té moudrosti, tak se stávají velice dobrými pracovníky ve svém oboru, dovedou improvizovat, jsou tvořiví a pro firmu jsou přínosem. také líp zvládají život a těžší životní situace. Mnohdy líp, jak ti poslušní a hodní, kteří pak jako doslěí mnohdy právě řeší problém "Byl jsem hodný a poslušný, to jsem byl ale blbec." Není to o tom že jeden bybyl lepší než druhý ale najití té zdravé rovnováhy. Pokud jsem byla jako holka ta hodná a poslušná ještě v 15 a výš, žádná vzpoura, rodiče by chodlili z rodičáku spokojení, protože o té naší holce se ani neví, učí se , úkoly má vždycky, nezlobí - no tak to dostanu v dospělosti pěkně na podnosu. Situace, kdy se budu muset umět postavit za svoje hranice, za to co opravdu chci já a ne co chce druhý....A to je pak hodně těžký boj...
Protože když si neumím vytyčit jasně osobní hranice v běžném životě, tak o to těžší to budu mít s vytyčováním hranic a kompetencemi ve třídě puberťáků.

Na základce patřila naše třída opravdu k těm, které byly postrachem učitelů.Ale ne všech. Naši třídní jsem milovali a ani nemusela nic říkat, jen se podívala a už měla všechny na háku...ne že se podívala jako sup. Byla to máma kluka rošťáka, věděla co je prioritní a co je banalita, uměla poradit, pohladit ale taky pokárat. Nikdy nekřičela, jen se zeptala stranou jestli to ten někdo má zapotřebí, si takhle komplikovat život... nebyla sama, koho jsem jako třída raubířů respektovali a měli rádi. Nebyli to ani ti hodňoučcí - u těch jsem věděli všechny finty jak je očůrat, ani ti, kteří byli jako diktátoři. Ti, pravda, měli aspoň při hodinách klid....

Tak Baru, držím palce, máš na to ještě týden Wink abys vymyslela strategii a uvědomila si co chceš, co očekáváš a čeho se vlastně bojíš...Možná třeba mít problémy vůbec nebudeš, jestli se jednalo jen o zprávu z kruhu učitelů...Ten někdo druhý s nimi mohl problémy mít, proto vyslal tohle varování, ty je mít nemusíš....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 10:53 am    Předmět: x Citovat

Myslím, že to hodně o osobnosti učitele je. Asi nikdo ti nedá recept, jak někoho spacifikovat zvenčí, protože to není problém jejich, ale problém obou stran. Měla jsem v životě možnost sledovat spousty učitelů svých i svých dětí a kupodivu ve stejné třídě jeden stačil udržet na uzdě bandu kluků na střední škole a druhého dohnali k alkoholismu. Proč?
Chce to taky předem zapracovat na sobě, svém klidu a psychologické přípravě, strategii i možnostech jak je zaujmout. Protože ti roštáci okamžitě zavětří slabost a strach a je to mnohem horší.
Myslím, že rady praktiků (jako sunnyi) jsou nad zlato.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 4:39 pm    Předmět: Citovat

Tak tak. Jde o to vymezit hned svoje hranice, dát pravidla a přes ty vlak nejede. Platí pro obě strany. Nedůslednost se nevyplácí, pak jsou pravidla na nic.
Když to jde ve školce, mělo by to fungovat i ve škole. A když porušíš pravidla, počítej s tím a tím. Máš sám na vybranou jak se budeš chovat.
Děti mají vždycky nějakou činnost, kterou mají rády a třeba represe může být zákaz té činnosti, prostě přijdou o nějakou výhodu. Udělají to jednou,dvakrát a pak je to přestane bavit. Ale pravidlo pro učitele je zůstat v klidu.

Znám kantory, kteří si vymysleli různá pravidla ve škole. Jeden dal třeba 3 životy na zkoušení na celý rok . Když někoho vyvolala a ten nebyl připravený, měl právo odmítnout. Ale jen 3x za rok.

JIný zas na písemku dovolil taháky, ale jen vlastnoručně napsané. věděl totiž, že než se to opíše, tak něco v té hlavě zůstane, ten dotyčný se na to aspoň trochu podívá a většinou pak zvládne písemku bez taháků.

Někdo to řeší známkami - jedničkami -za aktivitu které pak nasčítá a udělá velkou. To je na učiteli. A taky jak je dovede zaujmout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 11:17 am    Předmět: x Citovat

Mám takové pomůcky, když jdu do situace, jako je např. zkouška.
Kromě klasického posílání do situace nebo čištění prostoru, si promyslím, co bych do té které situace potřebovala: např. posílení paměti, kreativita, rozpouštění strachu ze zkoušky atd. A ještě si posílím tyto možnosti.
Jsem pak klidnější a kromě přípravy klasické, mám dobrý pocit, že jsem pro to udělala co jsem mohla.

Dá se s tím vyhrát, ale nikdy se nesnažím ovlivnovat druhé, třeba zkoušející, však mě znáte...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bara
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

Milí přátelé,
děkuju za Vaše pohledy na situaci. Studuju si je a mám radost z moudrosti a energie, kterou jste do nich vložili, díky.
K té třídě zaplaťpánbů přistoupím jako k čistému listu papíru, nastupuji do práce po mateřské a reaguju pouze na reference o třídě.
Ozvu se vám, jak to bude v průběhu září probíhat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 9:39 am    Předmět: Citovat

Báro,
předně ti přeji hodně úspěchů a radosti z práce po návratu z mateřské.
Ráda bych ti řekla, v souladu s tím, co tu bylo už řečeno, že žádná třída není špatná. Uvedu ti jeden příklad z vlastní zkušenosti.
Když jsem chodila na gympl, tak naše třída byla od prváku vyhlášená a všichni se děsili, když k nám měli jít na hodinu. Všichni jsme měli třídní, ředitelské důtky, podmínečné propuštění...průměr třídy byl katastrofální.
Ve třeťáku jsme dostali nového třídního, který byl z politických důvodů vyhozen z průmyslovky ve vzdáleném městě a nás dostal jako trest.
Byl to PAN učitel, který z nás udělal během dvou let třídu s nejlepšími výsledky a aktivitami, jakou kdy škola měla. Byl přísný, spravedlivý a hlavně velice moudrý člověk, který miloval své žáky a učení pro něj nebyla práce, nýbrž poslání. Myslím, že ty první měsíce s námi bral jako zábavnou hru, i když asi pěkně těžkou. Dodnes si vybavím jeho pobavený úsměv, když se někdo rozhodl "zatopit mu". Samozřejmě jsme na něj neměli Very Happy . Postupně nám dokázal ukázat, jak hloupé je naše snažení a jak vyrosteme, když opravdu něco dokážeme.
Dost často si na něj ještě dnes vzpomenu a v duchu před ním smekám.
Díky němu věřím tomu, že třída je obrazem svého učitele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 9:55 am    Předmět: Citovat

Bara napsal:
K té třídě zaplaťpánbů přistoupím jako k čistému listu papíru, nastupuji do práce po mateřské a reaguju pouze na reference o třídě.

Ahoj Báro
Je potřeba si dát pozor na to, abys k nim skutečně přistoupila jako k čistému listu papíru a nebrala v potas ty reference, protože právě ty reference by tě mohly ovlivnit tak, že se budou chovat přesně podle těchto referencí. V okamžiku kdy vstupuješ do třídy s nějakou představou o této třídě se může stát, že třída ty představy naplní. Ti žáci taky reagují na učitele na jeho energie, brnkají na jeho struny, záleží na tobě na co ti budou brnkat.

Připomíná mně to paralelu s odpovědí Damaa na Dědičné nemoci.
"Nedědí se nemoc, ale dědíme mentální vzorce (brýle, kterými vidíme svět) a zabarvení struktury emocí, dědíme jednání, jimž takové nemoci vznikají."

Tak si dej pozor abys nepřevzala pohled jiných učitelů na tuto třídu a nezařadila ji do škatulky ještě dřív než je poznáš. Respektive aby tvoje chování nebylo takové, že vyvolá právě přesně tyto reakce třídy, před kterýma tě varovali.

Držím palce

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:

Je potřeba si dát pozor na to, abys k nim skutečně přistoupila jako k čistému listu papíru

Roso

Ahoj Roso, děkuji Ti za ten příspěvek.Převedla jsem si ho do svého života.
Tímto způsobem jsem zkusila přistoupit ke svému letitému kolegovi, kterého jsem měla ,,zaškatulkovaného" a ne moc lichotivě. Zkusila jsem udělat tlustou čáru za těmi léty a vidět ho jako ,,čistý list papíru" , nebo jako sebe. Nevěřil bys, že pod tvrdou slupkou jsem objevila velmi citlivou bytost. Z toho plyne -nesuď, abys nebyl souzen ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2008 11:21 pm    Předmět: Citovat

V každém z nás je uloženo dobré a špatné.Záleží opravdu jen na nás,co v kom otevřeme.Je to krásné,viď Eviku.


Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 8:24 pm    Předmět: Citovat

Ahojik všeci, opravdu zajívamé téma,
i můj bratr je učitel

Může se zdát, že to s věcí vůbec nesouvisí, ale vytanula mi na mysl jistě dosti podivuhodná kniha se SCI-FI žánrem, detailně popisující psychologii lidí. Je psána Davidem Gerroldem, na internetu je o něm informací hodně, prostě chytrý chlapík.

A teď konečně. Co To má proboha společné se školstvím ?!? Nu hned to bude.
V příběhu samotném, se prolínají vzpomínky hl. hrdiny na svého učitele, nesmlouvavého, tvrdého, ale nakonec se ukáže .... to by jste chtěli vědět, že ?
Takže pokud Vám tento žánr není "odpudivý", vřele doporučuji, příspěvek teď jdu dát i do sekce "Knihy ...", kde o něm napíšu víc, abych neodbíhal od tohoto tématu
Páček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund