Fórum - Zobrazit téma - Poradí mi prosím někdo čaje - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Poradí mi prosím někdo čaje
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Poradí mi prosím někdo čaje
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bronek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 4.5. 2002
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 10:50 pm    Předmět: Poradí mi prosím někdo čaje Citovat

Danina poslala do článků
Citace:
Prosím o radu, mám kamarádku která má již 3 týdny zvýšenou teplotu, je unavená, malátná, každý den ji bolí hlava, doktorka jí
pouze dala prášky moc ráda bych jí pomohla, čaje z bylinek
pomáhají, ale nevím jaké jí mám poradit,
předem moc děkuji za odpověď
s pozdravem Danina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 11:11 pm    Předmět: Citovat

Danino, jaká je diagnoza? To vypadá skoro na boreliozu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 11:18 pm    Předmět: Citovat

Jinak za chvíli nastává období bezinek, takže všem doporučuji sbírat a sušit nebo zavařovat. Jsou perfektní na srážení horečky a neocenitelné při chřipce či nachlazení.
Zavařuji je tak, že do skleničky nasypu bezinky, na ně přiměřeně cukru a krátce zvařím. Když jsou šťavnaté, tak není třeba vůbec přidávat vodu. Když je suchý rok, tak do skleničky cca 1-2cm vody. Užívá se tak dvě přesnídávkové skleničky za den, po dobu 3 dnů a jste jako rybičky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Danina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 9.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 1:48 pm    Předmět: poradí mi prosím někdo čaje Citovat

mamko moc děkuji za odpověď boreiloza byla vyloučená,
pravděpodobně zánět na mozku a to si jen doktorka myslí,
pošlu kamarádce recept na bezinky moc děkuji Danina Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 10:07 pm    Předmět: Citovat

hmm, o dovolené jsem se hodně setkávala s tématem mononukleóza léčená chybně jako chřipka a následně odrovnaný imunitní systém....To jen že jsem si na to vzpomněla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Danina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 9.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 10:41 pm    Předmět: Citovat

Renato děkuji ti podezření na mononuklezu bylo,ale
prý ho vyloučili moc tě prosím je ještě něco k bezinkám
na posílení imunitního systému,kamarádka by ráda
odzkoušela vše není jí dobře a doktoři se tváří jako
by si vymýšlela děkuji Danina. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 11:13 pm    Předmět: Citovat

já osobně mám moc dobrou zkušenost s echinaceou...Dokonce jsem si ji jeden čas nakládala sama do slivky nebo vodky....V lékárnách teDˇprodávají echinaceové kapky ještě s něčím, sakra vůbec sinevzpomenu ale zítra se zeptám dcery...A to je teda fakt, páč to postavilo na nohy velice rychle...A co je vůbec fajn, doplnit to rakytníkem. V prodejnách zdravé výživy prodávají rakytníkovou marmeládu nebo "náplň" -teda u nás na Hradecku ano, vyrábí ty výrobky totiž firma Rakyt z Libčan nebo Lhoty pod Libčany, to nevím,vísky nedaleko Hradce....A to se dá jíst samo:))))) Určitě to zastoupí i rakytníková šťáva, je ale hodně kyselá, nicméně 2 čajové lžičky denně jako prevence stačí. Rakytník je plný antioxidantů a má vitamínů vagón.
Další dobrou zkušenost mám s tekutým přípravekem Imuregen, je v dostání v lékárně....postaví velice dobře do latě imunitní systém člověka...A pak ještě Vironal od firmy Energy....Pokud cítím, že mi běhá mráz po těle nebo že to není zkrátka ono, mám doma homeopatikum Belladona 9CH a to si lupnu 5 kuliček, dám černé thé s půlou citrónu a lžící medu , vypařím nohy a zalezu se vyspat.
Když mi něco vlezlo na mandle, tak jsem srkala lžíci slunečnicovýho oleje mezi zuby tak dloho, až to bylo tekutý a bílý jako mlíko..Pak vyplivla, samozřejmě.K poblinkání, ale když člověk "nemůže" marodit, no tak zkouší všechno. Chce totochu cviku a jeden si zvykne a už blinkat nepotřebuje...Někde jsem četla, že to na sebe naváže strašně moc bakterií v puse. Pak to chce vyčistit i jazyk. Je fakt, že se hodně uleví a tuším že pan doktor Jonáš o tom psal i v Křížovce života......
Hodně se teD´posílal po netu mail s významem medu a skořice. Oboje můžu, je to dobrý...
V horách je dost známá a oblíbená bylina která snad léčí všechno-podporuje imunitu, léčí záněty všeho druhu,...je to tužebník jilmovy, neboli chlapice...Čaj z ní oslazený medem je nejen chutný ale taky postaví na nohy...Velmi dobrý podůrný přípravek je taky ženšen...
Když je člověk po němoci, ale stále cítí že to není ono, je dobré brát homeo Sulfur nebo Sulfur Iodatum, obje v ředění 9 CH ale je rozdíl v tom, že někdo může to první , někdo to 2. Mě zabírá to 2. Ale kdo umí s pendlem, stačí testnout Wink To pak brát tak týden asi 1 - 2x denně 5 kuliček. Je to dobré brát i po AB.

No, za ta léta kurýrování rodiny i sebe jsem narazila na hodně receptů,vypadám jak bába kořenářka...Ale je fakt, že hodně mě naučila kamarádka lékárnice, která vytudovala homeo a za koníčka má bylinky a gemmoterapii. A ta mi vždycinky poradí...Nojo, už nám, holka šikulka udělala tolik přednášk pro veřejnost, tak bych ještě spoustu dalších fint někde vyhrabala v zápiscích:) Budu hrabat a když to dám dokupy, tak založím spešl vlákno "Pelmel z Renatinýho šuplíku" Laughing Laughing Laughing


Naposledy upravil Renata dne so srpen 23, 2008 11:48 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 11:41 pm    Předmět: Citovat

Danino,
máme dobré zkušenosti s výtažky z pupenů od Mgr.Podhorné
www.nadeje-byliny.eu
když ji napíšeš nebo zavoláš, o jaký problém se jedná, sestaví kůru a obratem pošle. Její výrobky jsou fakt super.

Jinak rakytník je vážně výborný, sama dělám šťávu za studena. Když se smíchá s černým jeřábem, tak není lepší pití Very Happy .

Bezinky se mohou jíst i preventivně, ale nesmí se to přehánět. Moje dcera trpěla na angíny a každá změna počasí jí skolila. Dva roky je jedla jako kompot a od té doby už 10let má pokoj.

Vynikající jsou červené bezinky, které už ale nenatrháš.Zrají mnohem dřív než černé. Jenže s nimi ještě opatrněji. Tak 1 lžička denně. Jediný recept, jak je zpracovat popisuje pan Zentrich a to jako marmeládu. Jinak fakt nejsou k jídlu. Každoročně o ně bojuji s ptáky, ale skoro vždycky jsou rychlejší než já Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Danina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 9.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 1:43 pm    Předmět: Citovat

Moc děkuji Renatě i mamce,jsem moc ráda že mohu
kamarádce poslat vaše rady a já věřím že jí určitě
něco pomůže už je z toho dosti špatná děkuji Danina Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ocasnik
Nováček
Nováček


Registrace: 1.4. 2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 5:59 pm    Předmět: Citovat

Borelioza se vyloučit nedá. Testy na ní jsou velmi nespolehlivé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Danina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 9.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 6:56 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za informaci o borelioze to jsem
opravdu nevěděla kamarádku budu informovat
Danina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 7:02 pm    Předmět: Citovat

jsou také stránky věnované výhradně této nemoci:

http://www.borelioza.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Danina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 9.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 7:23 pm    Předmět: Citovat

Moc Vám všem děkuji Danina Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 8:23 am    Předmět: Citovat

Na borelii se mi nejvíce osvědčila pupenová kůra magistry Podhorné
http://www.nadeje-byliny.eu
podle mých zkušeností také paní Podhorná ráda každému ochotně poradí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
pepan48
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 11:44 am    Předmět: proba Citovat

Mila neznama četl jsem tady tvůj přispěvek a taky rady lidiček.Já jsem vibračné číslo 7 pokud o tom něco viš Tva kamrátka nema boriolozu atd jedna se opravdu opočateční migrenu a nachlazeni Dopuručuji aby kámaratka změnila par věci v žívotě a zaměřila se na posileni imunity jak by chtěla vědě+t vic at mně kontaktuje na Nomokanon@seznam.cz Přejí ti hezky den a kamratce ulevu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund