Fórum - Zobrazit téma - Cukrovka - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Cukrovka
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Cukrovka
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 8:20 am    Předmět: Citovat

Jarmilko, mám podobné zkušenosti - dost často to u podobných případů téměř vypadá na citové vydírání. Jakmile člověk přijme tuto hru, už nemůže více pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so září 13, 2008 9:57 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny, kteří sledují toto vlákno. Po delší době ,, dávám hlášení " jak ta cukrovka pokračuje. Dělala jsem tedy 4x celkovou reiki po týdnu a nyní dělám denně pozici na loktech, nejméně 20 minut. Reakce první 3 terapie byly takovéto:

Silný otok rukou od zápěstí po prsty, zimnice a spánek celou noc. Otoky a zimnice už nejsou, ale velice často chodí po terapii na malou stranu. Což si myslím, že je dobře, že odchází toxiny z těla. Tuto dvacetiminutovku jsme už dělali 8x. Vím, že se musí dělat denně, ale také vím, že příští sobotu a neděli to prostě nebude v mých silách. A nevím, jak to udělat. Jestli mám před tím udělat nějakou ,,prodlouženou" ? Nebo celkovou ? Poradíte mi někdo? Děkuju .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2008 3:11 pm    Předmět: Citovat

Tak mě napadá. Proč se tvá kamarádka nestane sama kanálem reiki, aby se mohla léčit stále?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2008 4:42 pm    Předmět: Citovat

Myslím si, že variant je několik - ted´to napíšu asi dost neodborně a jako když to říkám dítěti: vytvořit balíčky Reiki pro tu osobu, poslat ji do "nebeské pošty"-takhle já říkám tomu čemu se říká depot a s dovětkem, pokud bude ta osoba chtít, a´t si to "vyzvedne". Když to ví, tak si to vědomě vyzvedne a probíhá tak léčení na dálku, klient nebo příjemce si to sám vědomě aktivuje. Jde to i bez symbolů, stačí ti použít záměr. Tuhle metodu už používám dost dlouho v rodině a známých - vím že nejsem sama , kdo s tím takhle pracuje- a vím že to funguje, lidi jsou spokojeni a cítí veliké zlepšení. Já osobně těch balíčků vytvořím vždycky víc a je na lidech, kolik si jich a kdy"přeberou".
Moje kamarádka když nemůže sama léčit, nebo předávat Reiki, tak využije kameny a poprosí anděly, aby v tuhle dobu to dělali za ni. Taky to funguje.
Jde využít energetický obrázek, ta paní může pracovat sama po dobu kdy ty nemůžeš -třeba s kameny nebo nějak, aby se taky ona aktivně zapojila do léčení. Protože , marná sláva, to není tvůj problém ale její a je v jejím zájmu, aby ona taky něco pro svoje tělo dělala, když už si ho špatným a nevhodným postojem a chápáním světa poškodila. Nejde o to, jak psal Psychedellic, aby se sama nechala naladit do reiki,třeba se na to necítí, ale těch způsobů, jak se sebou pracovat je nekonečně moc. Nebo když ne nekonečně, tak určitě hodně.
Tobě bych, Evi, na základě osobních zkušeností, radila, dělej jen to, co můžeš ty, nepřebírej problémy a zodpovědnsot za uzdravení té paní na sebe. Vždy to bude jen její zájem, co aktivuje léčení. Je určitě hezké pomáhat druhým, učí nás to vzájemné pomoci a jakési sounáležitosti ale velice často sklouzáváme k tomu, převzít zodpovdnost za jakékoli zlepšení někoho na sebe.A to už není to, co dělat máme. Na druhou stranu je v naší společnosti velký trend postupovat a chovat se k doktorům, léčitelům a mnohdy přátelům:" Mám problém, tak se starej ať není. Udělej s tím něco.Já nemůžu, já za to nemůžu, mě to nejde , je to dědičný, to je karma, osud, smůla, prokletí rodu a a a a a vůbec, co bych se staral" .
Asi to zní možná dost tvrdě - promiň- ale představ si, že ti bude špatně, stane s ti úraz a ty nebudeš moci kamarádce pomáhat delší dobu.....Je na tom orpavdu tak špatně, že by nevydržela dva dny vynechání terapie? A pokud ano, pak není nic jednoduššího než požádat o pomoc třeba tady na reikiwebu nebo kamarády, kteří jsou v tvém okolí, kterým věříš a poprosíš je o podopru reiki pro tu paní po dobu kdy ty nemůžeš. Wink To všechno jde, je to obvyklé, vždyť se podívej na tenhle web, že kdykoli někdo poprosil o pomoc pro někoho, vždy se našli lidi, kteří pomohli.

Evi, tohle vlákno sleduju, moc ti fandím a držím palce, ale zapoj do toho také svoji kamarádku. Nemusíš být nutně ten, kdo ji zachrání, uzdraví, pomůže, vytáhne s marastu. Možná je to od věci -ale co dělá pro svoje uzdravení tvoje kamarádka sama? Tedy kromě toho, že absolvuje terapie Reiki ? Jak se spolupodílí na zlepšení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2008 8:24 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku,
moc se mi líbí tvoje snaha a zodpovědnost s jakou přistupuješ k věci.Máš tam řád a postup.
Já to mam zase spíše naopak.Pokud někomu nabídnu reiki,pokusím se domluvit na nějakém pravidelném intervalu,ale spíše to nechám ,,náhodě'',jak to vyjde.Jdu zpočátku celkovou terapii,abych si projela celé tělo jak ho vnímám a často si s reikovaným povídám o tom,jak se cítí.......
Pak se soustředím na místa,kde mi přijde,že je reiki třeba nejvíce a chystám se také zapojit kamínky,zatím je zkouším na sobě a jsou moc příjemná část relaxace či terapie.
Pokud reikovaný nemohl a nebo nechtěl či já jsem nemohla,tak jsem to neřešila a myslím si,že k reikovanému přišlo přesně tolik energie,kolik potřeboval na nějaký postup v jeho životní pozici.Pak asi opravdu hodně záleží,jak se k nabízené situaci vytvořené pomocí reiki reikovaný postaví.
Myslím,že Renata moc hezky napsala ,,jen je nechme také něco dělat''.
Takže bych si nelámala hlavu jestli to či ono,protože o víkendu nemohu....ono je to možná prospěšné víš.Myslím,že v reiki je důležitá hravost ,spontánnost a bezstarostnost,však bděla pozornost.

Přeji ti setrvání v tvé píli

Krásné dny Džarmí

Renčo,jak vytváříš ty balíčky?Rozreikuješ se a dáš záměr na balíček pro toho a tu a na a tam až bude chtít?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2008 8:25 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Renčo a ostatní,
jsem ti vděčná, že to píšeš jako dítěti, polopatě. Protože jsem posílala kdysi pouze 1x a to Šamanovi a běžně to nedělám, nemám zkušenost, tak proto mě to ani nenapadlo. Tak to zkusím. Máme s tou kamarádkou pravidelnou hodinu, takže tím to snad bude lehčí. Ona si teda v tu dobu může říkat svojí afirmaci a k tomu jí půjčím meditaci na CD. Je to tedy myšleno tak ? Že i třeba tímto způsobem se do toho procesu zapojí, když tam nebudu? ( mmch. jedu na Modrou alfu a moc se těším )

Jinak návrh Psychedelika, aby se nechala zasvětit do ReiKi a sama sebe léčila, je bohužel bezpředmětný. A to z více důvodů. Ale dík, třeba se mi ten nápad bude hodit pro někoho jiného. Wink .

Víš, to je složitý. Já netrpím samospasitelským syndromem. Ona přišla, požádala mě( začalo to zatuhlým svalem na ruce) a já se do toho ráda pustila. Moje matka má problém s kolenem, vidí, jak krásně se vyléčila kamarádčina ruka, ale máma nepřijde a neřekne,, hele, Evi, nezkusila bys mi udělat něco s tím kolenem, když vidím, jak to zabralo Jitce? ". A já zase nepřijdu k ní a neřeknu ,,mami, můžu zkusit to tvoje bolavý koleno ?". Vím, že by souhlasila.

Ta kamarádka je skoro o 20 let starší než já. A já už taky nejsem žádný zajíc. Jednou jsem se zmínila, že se nedívám na televizi. Že co jsem se začala zabývat ReiKi, tak televizi nepotřebuju. V té paní to začalo hlodat a až před pár dny z ní vylezlo, že si myslela, že jsem v nějaké sektě. Což jsem jí asi nevyvrátila. Až před třemi dny, kdy přijela ona ke mě, já jí posadila před počítač, vyhledala jsem jí tam nějaké recepty, protože to je její vášeň a 20 minut jí působila na lokty. Pak teprve mi řekla, že už mě chápe, proč se nedívám na televizi.Ona, že kdyby měla internet, tak u něj sedí celý večer. Víš, tak teprve recepty na internetu mě vysvobodily od toho ,, cejchu" sekty. Jinak jestli věří nebo nevěří reiki to neřeším. Věří mě. I když právě tohle pro mě může být svazující a nebezpečné v tom, že pokud nebude spolupracovat a nemoc se tudíž nebude zlepšovat, bude mít ona pro sebe alibi a tu vinu ponesu jakoby já. Ale to je právě to riziko podnikání .

Ta afirmace jí pomáhá, v tom je poctivá. Nejí už večer. A když, tak ne chleba se sádlem, ale ovoce. Což by také neměla, ale musím na ní postupně.
Mým hlavním úkolem je, aby si uvědomila ona sama odpovědnost za své zdraví. Vše se děje v naší mysli. Musí si uvědomit, že mysl je náš nástroj. Že svojí mysl musíme ovlivňovat my, ne ona nás. Ale je to velice složité. Posledně říkala, že raději nikam nejde, že se stydí za svojí silnou postavu. Dnes, když jsem jí říkala, že se musí umět přijmout taková, jaká je, tak říkala, že s tím problém už nemá. Je to zase o sebelásce a sebedůvěře a sebevědomí. Ale já nějak dnes neměla sílu to rozebírat.

Dorazila mě, když přinesla láhev něčeho sladkého a řekla,, dáme si? ". Já jsem poděkovala, že nechci a řekla jsem jí, že ona by také neměla. Přiznám se , že mi z toho bylo smutno. Zítra jde na kontrolu k lékařce a odpoledne přijede na terapii ke mě.
Musím vymyslet jak na ní. To by v tom byl čert, abych na něco nepřišla. Cukrovka je hlavně o psychice, také to chce najít příčinu té nemoci, i když tu už asi mám. Rozvod před asi 15 ti lety, od té doby zůstala sama. To je asi to odepírání si sladkostí života, ne?

Ahoj, to je zase román, i když zas tak často sem romány nepíšu.

Rolling Eyes Wink Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Džarmí,

děkuju, ale myslím si, že moje zodpovědnost je spíš někdy na škodu. Znáš to, když někdy něco moc chceš, tak to většinou nevyjde. Je to spíš taková křeč. Až s takovouhle křečí k tomu nepřistupuju. Ale představuji si, že ona musí vidět mojí snahu. A mezi tou mojí a tou její snahou by mělo být rovnítko. A ne je větší, nebo je menší. Tím nikoho nepřečůrá. Jenom sama sebe. Proto mi přišlo líto, jak mi s takovou radostí nabízela to sladké pití a že si dáme obě. Přišlo mi, že nic nepochopila.
Ale nechám toho, dneska jsem asi nějaká přecitlivělá Wink . Zítra bude líp.
Také jsem zvědavá, co ti odpoví Renata na balíčky.
A jinak máš moc hezké stránky a bylo mi moc milé, když z nich na mě vykoukl Punkt Very Happy . Moc ho pozdravuj, také se chystám mu napsat pár řádek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 6:33 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
A já zase nepřijdu k ní a neřeknu ,,mami, můžu zkusit to tvoje bolavý koleno ?". Vím, že by souhlasila.


Tak zrovna u tý mámy být tebou-bych to Evi, zkusila, s tím, že bych ji oslovila jako první. V rodinách jsme stejně všichni se všemi "zapletený",víš, ona ta tvoje máma možná si o tu pomoc říct "neumí" nebo očekává, že jako její dcera bys jí to měla nabídnout ty, zvlášť když tušíš, že by to chtěla. Rodiče mají různá očekávání...a těžko se mění, těžko a neradi přiznávají "barvu" svým dětem...
Tak je to jen můj názor...zeptej se ve svém srdíčku mámy sama...Třeba jí je líto, že se věnuješ kamarádce a jí se nezeptáš, a radši si zašije pusu, než aby to přiznala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 6:50 pm    Předmět: Citovat

Džarmi a Evi- prostě a jednoduše vytvořím několik balíčků kde mým záměrem je něco jako "jedna akorátní dávka" toho co ten dotyčný potřebuje - ten balíček nazvu "at´tam jde tolik reiki a to co ten dotyčný potřebuje" a těch balíčků vytvořím podle času několik, občas to přiživím a je na dotyčném, kdy si "řekně" vědomě o tu svoji dávku reiki. Tuhle jsem to dokonce vyřešila tak - ale podotýkám, bylo to záměrem ale pro ty, kteří potřebují ověřovat nemohu sloužit - že jsem pomocí vizualizace , prosby a symbolů (ale domnívám se že stačí zase záměr) vytvořila jakousi fontánku reiki se jménem toho, kdo mě o reiki prosil a on si vědomě když cítil že potřebuje sosnout "nabral" kolik potřebuje. Občas jsem to přiživila , něco jako když si vytváříš silové místo (akorát to nebylo atdy na zemi ale holt někde v časoprostoru, kterému pro jednoduchost říkám nebeská pošta). Víte , jsem trochu profesionálně deformovaná z mého pracoviště(MŠ), proto mi takový přístup vyhovuje, s představou nemám problém. Jestli si dotyčný opravdu reiki vyzvedává, jak moc a jak často, to neřeším, asi bych mohla tu fontánku nějak časově omezit. To asi jo. Ale moje zkušenost je, že většinou si lidičkové po zlepšení stavu reiki už nevyzvedávají, sami poznají, kdy už nepotřebují. Do záměru vkládám "ať to působé tak jak má" .Neaspiruju na generálního ředitele Zeměkoule Smile . Inspiroval mne návod mé Reiki mistr Mari Hall, kde nás na"dvojce" učila posílat sobě nebo potřebnému reiki do jakéhokoli časového úseku, dávala příklad třeba když do určité části dne tak si představit ciferník hodin od kdy do kdy a poslat tam reiki. Někde na netu jsem četla , že to někdo řešil "velkým balíkem" na celý měsíc. No tak jsem to trochu přizpůsobila, myslím, že je jedno co nám fantazie povolí, hlavně že víme co chceme a že tomu necháváme volný průběh. Myslím, že díky tomu se taky i potřebný trochu snaží, má vždy volbu vyzvednout si reiki nebo ne, což chápu jako vědomé naladění se na reiki i bez zasvěcení. Je možné, že se to někomu bude zdát přitažené za vlasy, někomu zbytečné, no, každý máme ty svoje postupy a mě zatím tenhle vyhovuje. Jinak pokud mě někdo požádá o podporu nebo pomoc na delší dobu když je nějaký větší problém, tak reikuju pravidelně - zas distančně - každý den, většinou večer. Většinou tak, že si do dlaně udělám "tuk" a řeknu si "tohle je Franta Vomáčka" tak si ber co potřebuješ a užij to podle svého" a nechám to "běžet". Když těch lidiček je víc, tak si těch "tuků" do dlaně udělám víc. A zas - ať si kdo bere co potřebuje a kolik potřebuje a užije to jak uzná za vhodné. Když mám obavy, abych do posíláníčka nedala nějaké to chtění (to je když je potřebný někdo blízký), tak si do dlaně ťuknu i sebe, jako když si sama sobě posílám na dálku. Dá se taky napsat na papírek jméno příjemce, ale ten bych při svém bordelizmu v kabelce zastrčila kdovíkam. Embarassed Takhle můžu posílat když zrovínka se mi to hodí, třeba když jedu jako spolujezdec v autě, koukám na telku, jedu vlakem, nebo před usnutím, to je fuk....Reiki je úžasná, jde tam kam má , tolik kolik má a působí tak jak je nejlépe vůči Celku. Tam není co kontrolovat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 7:01 pm    Předmět: Citovat

ad Blankas -souhlasím. Pro mnohé rodiče je velcie těžké požádat svoje děti o pomoc. Moje mamka měla po tom, co jsem jí nabídla podporu reiki strach, aby mě to nevycucávalo, abych se nezabývala jí, když mám spoustu jiných starostí...Řekla jsem jí že si nemusí s tím dělat starosti, že nedávám ze svého jen zprostředkovávám a že z toho pracování na ní mám taky užitek...Pak souhlasila. Už ví, že Reiki pomáhá, někdy víc , někdy míň, ale stejně , kdy žjí je ouvej si sama nepožádá,je jí to blbé. Ale když pomoc nabídnu, ráda ji přijme. Nemám důvod se na ni zlobit, každý máme spoustu přesvdčení a hrdosti - mnohdy zbytečné a falešné - a je fakt, že i já budu možná jednou tíhnout k tomu obracet se na pomoc jinam než na svoje děti - ty zůstanou až když si nebudu umět poradit sama. Možná mi pomůže při odhazování toho ostychu i vědomí, jak já jsem ráda, že můžu své mamce vrátit alespoň trošínek té pozornosti a péče, kterou mi ona věnovala jako dítěti. Tvou maminku, Evi, opravdu chápu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 6:51 am    Předmět: Citovat

Odklon od tématu - vztah s matkou. Napsaly jste to holky dobře.

Vždy, když dostávám podobné otázky, zda jet či nejet za Matkou Lasanou, Meerou atp. odpovídám také otázkou:
"Jaký je Tvůj vztah k Tvé pokrevní matce?"
Možná, že v odpovědi na tuto otázku se Ti (a nejen Tobě) rozkryje něco moc důležitého.
"To důležité, na čem záleží, je očím neviditelné." řekla liška Malému princi.....

To je z jiné diskuze odpověď od Damaa, ale je to tento týden už třetí připomenutí vztahu já - matka. To třetí bylo to, že se mi po velice dlouhé době ,,ozvala" nepatrně levá kyčel. S maminkou se máme rády, ale něco tam je, nemůžu na to přijít. Teď se snažím dešifrovat pocity, které ve mě vyvolává.

xxx

Cukrovka : paní byla na kontrole, zatím považuju za úspěch, že váha zůstala stejná, že nepřibrala. Ranní glykemie vysoká, příčina je ta, že večer sice přestala jíst tučná jídla a rohlík, ale místo toho jedla ovoce. I když jsem jí říkala, že ovoce by měla jíst pouze dopoledne. No, ale doporučila jsem jí to a ona to vědomě porušovala.

Takže z kontroly byla rozčarovaná, říkala, že jí glykemie možná stoupla z toho, že na kontrolu jde ze strachem z té doktorky. Kdyby dodržovala to, co má, nemusela by se klepat strachy. Přiznám se, že jsem čekala něco víc, ale na druhou stranu jí to k něčemu donutilo. Teď jdeme na to jinak Wink . Nebála jsem se jí říct, že si představuju moje snaha = její snaha. Musí to být v rovnováze, jinak to, co děláme, nemá smysl. Vypadá to, že chytla druhý dech a já taky. Další kotrola je až v lednu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 2:21 pm    Předmět: Citovat

Evgi, ta glykemie může opravdu narůst i strachem z doktora. Moje známá - je jí 70 let, má cukrovku, bere prášky a je teda hodně velkej nervák. Jednou zjistila , že jí hodně pomáhají krozivé kapky z Bachových esencí a tak si lahvičku pořídila. Pak mi vypravovala, že když měla jít na kontrolu, tak si ráno změřila glykémii a prý byla hodně vysoká, já nevím, jestli říkala číslo 12 nebo 13, mě to fakt nic neříká. Pak si vzala skleničku s vodou, nakapala do ní 4 kapky s Rescue Remedy a pomalu vypila. Pak už nic neměřila a šla k doktorce. Ta jí změřila glykémii asi 8. (Jestli jsem si ty čísla dobře zapamatovala). Jinak paní je svědomitá a dost si hlídá co sní, ale nervák to je na entou. Vše si hodně bere, je to trémistka a dělá si starosti i s cizími lidmi....Jediný "přečin" který si dovoluje jsou 1 - 2 cigaretky denně. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 8:02 pm    Předmět: x Citovat

Eviku: prosím, hlavně si nedávej cíle jak má léčení postupovat a nebuď zklamaná z toho, že neposlouchá. Já vím, jak je těžké si udělat nadhled - léčení a dodržování toho, co ji doporučíš je její zodpovědnost, ne tvoje. Taky to hodně těžko trénuju, hlavně u rodiny a známých to je fuška.
Jenže naprosto nezbytná. Chápu, že to může pro někoho znít trochu chladně, ale jak se do toho ponoříš a budeš ji vést, přímo tlačit před sebou, tak nakonec celá akce bude víc o tobě než o ní. Ona se poveze a bude ti předkládat svoje (tvoje) neúspěchy a nenápadně podsouvat pocit viny. Vždyť ona je nemocná a potřebuje tolik tvoji pomoci a lásky (sladkosti) a tobě to nejde a nejde....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 9:15 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Eviku: prosím, hlavně si nedávej cíle jak má léčení postupovat a nebuď zklamaná z toho, že neposlouchá. Já vím, jak je těžké si udělat nadhled - léčení a dodržování toho, co ji doporučíš je její zodpovědnost, ne tvoje.
šamanka


No ano, to zklamání tam bylo. Ale už jsem se z toho oklepala a beru to tak, že i pro ní je to velká změna. A že si na to musí zvyknout.
Řekla jsem jí, že na ovoci si úplně nádherně může pochutnat dopoledne. Nebude o nic ošizená. Příští týden uděláme pokus s ranní glykémií. Pokud bude výrazně nižší, jsme doma!!! Včera večer, v den kontroly u lékaře, si prý říkala afirmaci ( jím vyváženě a správná jídla....atd) a měla prý takový vnitřní třes a trochu zimnici. Také si už najednou vzala k srdci i pravidelnost v jídle. A najednou nic není problém... Wink . Dokonce u mě dobrovolně vlezla na váhu Exclamation . Tak snad nakonec ze mě nebude mít trauma.

Renčo, možná, že glykemie může stoupnout strachem z doktora, ale proč má strach? Protože neměla čistý svědomí stran své léčby. Ta tvoje paní je svědomitá, moje není. Ale bude. Kdybych té mojí dala Bachovky, udělala by si z nich takovou pomyslnou berličku. Kdepak. Musí si pomalu vštípit správné návyky, až v nich bude kovaná. Když s tím vědomím půjde na kontrolu, nebude před doktorkou vyklepaná a nebude mít vysokou glykemii. Vypadá to, jako že jsem na ní přísná, ale jsem beránek



Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 11:22 pm    Předmět: Citovat

Cítím, že postupuješ správně, Evi. Gratuluji. Učíš se rychle. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund