Fórum - Zobrazit téma - jednoduchá, zdravá ňamka :-) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - jednoduchá, zdravá ňamka :-)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

jednoduchá, zdravá ňamka :-)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 4:38 pm    Předmět: Citovat

Blanka a Houbik: Uz toho nechte! Kdo ma tem chutem odolat......jste me tak naladili ze zitra udelam nakup a jdu kvasit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 9:04 pm    Předmět: Citovat

Velice dobré, skvělé recepty na takové podobné mňamky jsem si našel před časem na http://www.varimezdrave.cz/
Pak jsem zjistil, že ty recepty vytváří, na uvedené stránky píše a připravené jídlo fotografuje moje kamarádka z Brna. Dozvěděl jsem se od ní, že recepty jí "přichází" nejčastěji před spaním. Že si je zapíše a pak sama na sobě a svých synech ověřuje, až je jídlo nejen zdravé, ale i velmi chutné.
Na těch stránkách najdete také mnoho užitečných informací a návodů - třeba jak oloupat bez námahy cizrnu, aby nenadýmala....
No, má z toho radost, že šikovné, moudré ženy, co umí vařit, nejsou výjimečné. (Moje žena k nim také patří.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 3:53 pm    Předmět: Citovat

Nazdárek Petře, to jsem rád, že s asistencí Blančí, jsme tě takto poškádlili

Díky Damao, za zajímavý odkaz, určitě nějakou tu mňamku zkusím.
Neznáme se osobně, avšak když už mi tě osud do této diskuze nahrál ...
Bylo to už v mé myšlence, chci to říci i "osobně".
Přeji Ti šťastnou rodinnou pohodičku

-------------------------------------------------

Na těch stránečkách s jídlem .... spustili se mi sliny, opravdu.
Pojď ke mě, jídlíčko, neboj se Martínka, neboj se, jen se na tebe podívám

Už se nemůžu dočkat, až sprovozním sklokeramickou desku,
ta moje stará přenosná dvouplotýnka, to byla hrůza.
Kolikrát ani nestačila žhavit, už se těším na pročítání receptů

Zdárek všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 7:51 pm    Předmět: Citovat

Laughing Teda dostala jsem z vás tad ytakovej hlad, že si jdu udělat aspoň zeleninový salát s balkánem a vinným octem, možná si namažu celozrnný chlebík přírodním máslem a ajvarem bez česneku(dělala moje mamina a mňam je to z opešených paprik, lilků, kdovíčeho dobrého ale je to mňam), v nakládání kvašené zeleniny moc velké zkušenosti nemám, jen jsem dělala asi jednou nebo dvakrát, s výsledkem "jakž takž".

Nevím jestli tyhle pochoutky jsou ze sekce zdravá výživa, ale mám je ráda, jsou z bulharské kuchyně:
pomalounku opeám papriky - nejraděj kápie -na oleji aby se nepřipálily (prská to teda příšerně) pod pokličkou, až splasknou, pak trochu posolím, připravím si hrst nasekané zelené petrželky, na ty papriky dám rozkvedlané vajíčko nebo dvě a nassypu na to ten vagón petržele, nechám zhoustnout, případně dochutím ještě nějakým kořením, ale jen zlehýnka a jemně, spíš ne a papám se salátkem a chlebíkem.......doma tomu říkáme "čušky". NEbo co je taky dobré, opéct papriky nasucho, sloupnout tu opálenou slupku a ty pariky pak použít třeba do salátu ala "šopák", paprika není tak těžká, má zvláštní chuť a nezlobí v žaludku (to pro ty povahy kdo cítí syrovou pariku dost dlouho). Ale dá se taky jíst i tak, že si těch paprik naskládáte na talířek víc, zakápnete dobrým olejem, vinným octem ( s citem - píšu zakápnout) a posolit, lze na to nakrájeti cibuli nebo proložit rajčaty a zas, a papat s chlebem, k tomu balkán, ale nemusí se.....
Taky co můžu a je to celkem rychlé- cuketku na kolečka nebo kousky, posypat nějakým moooc dobrm koením, nelíp tím odvažovaným, koupeným někde v kořenářském krámě, zlehka osmahnout- spíš podusit....varianta - přimíchat další zeleninu jako cibuli, pórek, rajčata, papriky ale i kořenovou zeleninu jako mrkev,...co najdete a když je cuketka měkká- což trvá chvilku,posypat zelenou petrželí, dát na to plátky sýra a nechat to roztát......Hmmmmmm Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2008 12:40 pm    Předmět: Pečené papriky Citovat

Jsou naprosto skvělé! Nejlepší jsou na to červené kapie! Můj oblíbený recept:
Kapie na sucho opečeme v troubě na plechu dohněda-dělám 2 plné plechy, hotové v lednici vám to v poho vydrží-když to někdo nesní. Opečené ze všech stran(cca ½ hoďky) dáme do zakryté nádoby na pařák a spaříme-asi 20min. Pak sloupneme vrchní spálenou slupku-zůstane měkké paprikové „masíčko“. Takto sloupnuté kapie dáme do misky, pokapeme olivovým olejem, ume octem(nebo balsamico červeným octem, já kombinuji obé) a dle chuti ještě dosolíme. Pak prolisujeme česnek a napatláme ho navrch tolik, kdo snese! Necháme dobře proležet! Podáváme s nějakým dobrým chlebem a zdobíme zelenou drobně posekanou petrželkou. Nám to chutná také místo mase k rýži basmati.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2008 7:33 pm    Předmět: Citovat

Tak muzu potvrdit z vlastni zkusenosti ze mlecne kvasena zelenina je prvotridni mnamka a jde na odbyt.
Jiz ted vim ze nezustane jen u tohohle pokusu ale tesim se na dalsi chutove experimenty a kombinace.
Taky se mi sbihaji sliny kdyz ctu dalsi recepty....zejmena ty papriky vypadaji zajimave Smile
Timto vyjadruji podekovani Blance za vycerpavajici konzultace.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

Těší mě, že se povedlo Smile nám se povedlo také. Dneska jsem naložila várku naší oblíbené bílé cibule, protože v Tescu je teď i o něco levnější než normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 6:27 pm    Předmět: Citovat

Zkusila jsem brambory ve slupce vařené v páře...bez soli, jen jsem je posypala kmínem...a to je vám dobrůtka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund