Fórum - Zobrazit téma - Kdy na reiki III. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kdy na reiki III.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kdy na reiki III.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 10:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Džarmi máš pravdu,když něco nemá být,tak třeby si zlomíme nohu.Když nic ale nepřijde a já si jdu pro další zasvěcení a to mne třeba odrovná,začnu obviňovat třeba mistra,že to nepoznal a td. Jenže co mněl poznat.To zasvěcení jsem mněl dostat,abych si natloukl čumák.To jsem se mněl naučit,to bylo to pravé a mistr mi to pravé dal.Důvěřujme svému podvědomí a svému vyššímu já.Když něco nemám dostat,tak si třeba zlomím nohu.Dobrou noc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 2:13 pm    Předmět: Citovat

Edy, myslím, že v každé knize o reiki, která o ní pojednává jako o celku nikoliv o pouze pár jejích aspektech je určitě zmínka o tradicích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 3:00 pm    Předmět: III. stupeň Citovat

Dík Filio. Jsi bezva. Určitě na to kouknu.
Učit Reiki ani zdaleka zatím nehodlám. Jdu "jen" na 3a. Zatím jsem sbírala své poznatky k tomu, co mi bylo dáno k Reiki. Nyní cítím, že je čas pokročit a lépe poznat z jiné strany, než znám. To, aby mi to vše do sebe zapadalo a já mohla vše sestavit jako skládačku. Tím netvrdím, že s tím, jak jsem se od Reiki učila, přestanu. Stále se učím, pořád je co. Žargon: vím, že nic nevím.
Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
S láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Makynka
Nováček
Nováček


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 9:11 pm    Předmět: dekuju :) Citovat

zdravim vas vsechny..Smile
nevim zda zpravicku pisu spravne....jsem tu prihlasena jen chvilu malou...a nejak moc nevim jak to tu funguje...

chtela bych podekovat...procitam si diskuzi co se 3. stupne Reiki tyce...
samozrejme nic neni nahoda...a neni nahoda, ze sem dostala od jedne skvele kamaradky..doporuceni na tyto stranky...
procitam si o tom kdyz jit na zasveceni 3. st....jelikoz jsem byla v listopadu na dvojce a mistrem me byla nabidnuta trojka na duben....domluveni jsme na terminek...duben se blizi...ale ja citim, ze je brzicko...citim, ze je cas...hodne casu...neni asi dobre to uspechat....a hlavne bych mela poslouchat svoji intuici...ja vim..Smile

prispevky a nazory, kterymi se tady prokousavam jsou uzasne a moc za ne dekuju....Smile

preju vsem dobrou noc a mejte se hezky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 5:17 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Je fajn dát na svoji intuici.

Morava napsal:
Nic neuspěchej a poslouchej svoje srdíčko,pocity...

clovek napsal:
Důvěřujme svému podvědomí a svému vyššímu já.

Ano, pod tohle se také podepisuji.
Makynko. Když jsem pocítila potřebu jít dál a projít seminářem Reiki III, zabrousila jsem na téma Reiki3.stupeň. Pročetla jsem si tu ta jednotlivá vlákna. Zůstala jsem vykulená, zaskočená a vystrašená. To nic, zeptej se sama sebe, jak to cítíš ty, zda je ten pravý čas. Ona ta "trojka" nikam neuteče. Když to budeš chtít zkusit, tak nezapomeň, Reiki neubližuje. Dej svou Mistryni stranou a zeptej se sama sebe, zda to tak nyní chceš. Zda je ten správný čas, ... Ptej se s láskou, ne s obavami, ne se strachem a ne z vlivu nebo závazku svého Mistra. Ty nejlépe víš. Jen ty.
S láskou Edy. Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 6:52 pm    Předmět: Citovat

A co navíc k těm všem zásadám, následování intuice, neurčitého neznámého ještě přidat otázky na téma:

Ovládám bezpečně vše, co mě učili na druhém a prvním stupni? Je něco co bych si potřebovala ještě víc zažít zopakovat, nechat si ukázat učitelem. Mám pocit, že trojku potřebuju k tomu aby mi Reiki fungovalo lépe, nebo mám i jinou motivaci?

Jinak k tradicím, třetí stupeň v Hajašiho škole nebyl dáván automaticky, adept musel prakticky ukázat, že základy 2. a 1. bezpečně ovládá.
Zdroje? Lecos je ve všech knihách Franka Arjavy Pettera, hodně popisuje Tadao Yamaguchi v knize Jikkiden Reiki. O těch nejdávnějších tradicích mluví David King, ale kniha je jen v angličtině a velkým a hodně bohatým a ucelým zdrojem jsou stránky R. Rivarda www.threshold.ca
Pomalu ale jistě sepisuju to co vím do formy skript, jednu kapitolku chci věnovat i tradicím, ale než to bude, bude to trvat. Podle svého slibu na to mám rok, teď už necelýSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Makynka
Nováček
Nováček


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 8:31 pm    Předmět: kdy ? Citovat

Moc dekuji...jsem rada za kazdy nazor, ale samozrejme se budu drzet me intuice...ta me vzdy dobre radila velice...jen ja obcas neposloucham...ja...opice.... Very Happy

Mam takovy pocit..ze chci jit na opetovne zasveceni dvojky....
nevim co me to najednou prepadlo....
jaky na to prosim mate nazor...?

posilam moc pozdravu vsem...skoda, ze nemam ted moc casu...vice se tu zdrzet....mejte se krasne...

s Laskou.....
M. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 9:29 pm    Předmět: III. Citovat

My?
Naslouchej. Ale klidně ji zopákni, když to tak cítíš.
Mě rozhodnutí trvalo 9 let. Ze mne si ponaučení neber, doba se neustále mění a vše se zrychluje. Chtěla jsem, jak píše Narya, sbírat zkušenosti. Stále se učím a učit se budu (ráda).
Teď opravdu cítím veeelikánskou potřebu osobního růstu (ne ega). Moc se těším, ale nevkládám si do toho těšení program, co očekávám.
Jen vím, že na seminář Reiki 3 jdu proto, že chci i Reiki zasvětit svůj život. Chci tak žít, už tak žiji.
Milá Makynko, věř opravdu svým pocitům. Přeji ti mnoho krásných zážitků s Reiki. S láskou Edy. Wink


Naposledy upravil Edy dne po březen 23, 2009 11:01 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Makynka
Nováček
Nováček


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

dekuju Edy za nazor a zpravicku....moc....

taky se snazim pracovat na svem osobnim rustu...i kdyz je to nekdy tezke...i presto verim...ze to zvladnu....cesta je trnita..cim vic jdu duchovni cestou..tim vice me prijde, ze me zivot stavi do cesty spousty prekazek....i tak verim..ze jsou to ty lekce....na kterych se ucim.....

u me se ohledne zasveceni vse sebehlo celkem rychle...loni v tuto dobu jsem zacala se zasvecenim jednicky...v listopadu dvojka.....a ted prave citim....ze pockam s tou trojkou....

Reiki me provazi uz od 13 let.....kdy me reiki mistr vylecil nadorek....
Ted je me 25....nekdy asi moc na sebe a poznani specham...i kdyz prave si uvedomuju, ze me vedla jen intuice a pokud jsem sla jinam nebo spechala...vzdy se neco stalo...co me mé "plány" neco zhrotilo...

proste nic neni nahoda...Smile

ani nevim proc sem se tak rozepsala...ani nevidim pointu pribehu...Smile))

proste dam na sve pocity....Smile a vim, ze vice musim duverovat sobe...

No musim do postele, ranko do prace na sestou ..zadna slast...Smile vsem pozdravy a objeti..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 7:09 am    Předmět: Citovat

[quote="Narya"]A co navíc k těm všem zásadám, následování intuice, neurčitého neznámého ještě přidat otázky na téma:

Ovládám bezpečně vše, co mě učili na druhém a prvním stupni? Je něco co bych si potřebovala ještě víc zažít zopakovat, nechat si ukázat učitelem. Mám pocit, že trojku potřebuju k tomu aby mi Reiki fungovalo lépe, nebo mám i jinou motivaci?

Tohle napsala Narya moc pěkně... Smile

Já už jsem mnohokrát přemýšlela o tom, že bych šla na reiki III. Vždycky se sama sebe ptám, proč to chci... Většinou tam najdu to, že si moc nevěřím, že někde v hloubce je pocit, že když tam půjdu, přijde větší sebedůvěra, že s dalším stupněm bude energie, nebo cokoliv jiného v mém životě fungovat lépe, atd. atd. atd.
Pro mě důvody nesprávné, reiki není o počtu zasvěcení, ale o praxi a čistotě srdce. Reiki III je pro mě už vykročení do stupně mistrovského, do života s reiki opravdu, kdy mám dostatek zkušeností na to, abych je mohla předávat i ostatním a přijmout toto jako součást svého poslání; kdy můj život funguje po všech stránkách natolik, abych si dokázala říct: ano, stala jsem se "mistrem svého života"... a teď se můžu s ostatními podělit o to, co jsem se naučila... Tedy za sebe - do trojky se určitě nechám zasvětit, ale až budu mít dostatek praxe a patřičnou hloubku zkušeností a důvěru ve svojí práci podloženou konkrétními výsledky... Smile

Nástrojů mi bylo dáno požehnaně, teď se pouze zastavit a zjistit, jak vlastně doopravdy fungují, spíš než koukat po tom, kde se co nového nachází...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 8:17 am    Předmět: Re: kdy ? Citovat

Makynka napsal:
Mam takovy pocit..ze chci jit na opetovne zasveceni dvojky....
nevim co me to najednou prepadlo....
jaky na to prosim mate nazor...?

Opakování je matka moudrosti:) V některých školách je naprosto běžné, že se lidé scházejí s učitelem i nadále pro praktikování a na každém setkání opět projdou zasvěcováním. To co používám já využívá jeden postup, který je vyloženě dělaný na pravidelné opakování, stupňě jsou pak jen spíše technické a zaměřené na určité vlastnosti (symboly).
Já sama jsem si hlavně první a druhý stupeň zopakovala mockrát, pořád jsem hledala nějakého učitele, u kterého bych se mohla a chtěla učit dál. Teď bych spíš doporučovala opakovat u jednoho učitele, než neustále někam přebíhat.

Takže vřele doporučuju, je to dle mého názoru lepší nápad, než se hned navalit do trojky, aniž by člověk si pořádně osahal to předešlé. Já sama se k třetímu stupni dostala až po 2 letech, i když jsem si předtím samozřejmě myslela, že bez trojky prostě Reiki neumim:) Ale dikybohu nebyly peníze, ani učitelé, ke kterým bych šla, takže to počkalo.

Rendyy, neber třetí stupeň až tak vážně, ale pravdou je, že plnou pozornost a zájem si zaslouží, je to vnitřní učení systému a to by nemělo být k dispozici jen tak volně na ulici. Takže jednoduše znáš-li Reiki delší dobu, na sobě či jinde ho přiměřeně používáš, máš vyvinutou citlivost jak na vnímání problematických oblastí, umíš vstoupit do stavu hlubokého klidu (meditativní techniky pro práci s Reiki), nepotřebuješ mít k fungování Reiki tucty dalších symbolů a jiné systémy, pak je třetí stupeň logickým krokem. 4. symbol přináší další nové věci, které celý systém vhodně uzavírají. No a teprve dalším krokem je studium na učitele. V Hajašiho škole měli i pozici asistenta učitele, který pomáhal a tím pokračoval v dalším řekněme studiu.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 9:14 am    Předmět: Citovat

Naryo, já to měla tak nějak spojené, že ty stupně jsou jenom tři... Teď jsem si doplnila informaci, že jsou vlastně čtyři, nebo třetí rozdělený. Tak to potom jo, popřemýšlím o tom, že se do té trojky nechám také zasvětit.... Děkuji Ti... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 9:39 am    Předmět: Citovat

Různí učitelé učí různě. Damao má třetí stupeň pojatý komplexně, zeširoka, výrazně rozvojově a dá to 9 víkendů práce. Někdo si zase drží stupňě v tajnosti a trojku jen tak nedá (styl Reiki alliance). Jiní třetí stupeň dělí (Reiki 3a 3b).
Ještě bych tu mohla vytáhnout dřívější dělení a to by v tom byl ještě větší zmatek. Přehledně je to tady, stačí se podívat na tabulku, uplně v pravo je moderní dělení http://www.threshold.ca/reiki/Usui-Do.html a směrem doleva jsou starší způsoby výuky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 10:43 pm    Předmět: III. Citovat

Lidičky, chci se vás zeptat. Jak jsem tu už psala, v květnu jdu na 3a. Je to jednodenní seminář. Ne, že bych to chtěla omýlat dokola, ale mám dotaz.
Je možné, že tím, že si tu trojku přeji a žádám o ni, probíhá to vlastně samo?
Cítím, že nejprve začalo "pročišťování" organismu a hned na to nebo souběžně s tím se začalo cosi (jak to nazvat), odstraňování bloků a intenzivnější cítění Reiki i komunikace s ní.
To s těmi bloky mi připomíná vzdáleně Damaovu metodu podle toho co tu kde o Damaovi píšete. Čakra po čakře, mám to od shora dolů. Docela je to fičák. Promiňte mi ten výraz, ale vymáchala jsem si tlamu v blátíčku na 3.čakře. Už je mi lépe, nebo spíš dobře. Začala jsem si dnes psát denník. Občas si připadám divná. Ale postupně cítím úlevu a lehkost.
Nechávám se vést. Funguje to. Je to ale síla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 12:47 am    Předmět: Citovat

Je vidět, že načasování je správné. Cool

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund