Fórum - Zobrazit téma - Dedicne nemoci - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dedicne nemoci
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dedicne nemoci

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 7:35 pm    Předmět: Dedicne nemoci Citovat

Ahoj vsici,
hlouba mi hlavou jak je mozne se vyporadat s dedicnymi nemoci.Moje babicka ma silnou cukrovku a uz mi doktor rekl,ze se neco takoveho ke me blizi,coz me vydesilo.Nebo ne zas tak,ze by me to vydesilo,ale cukrovku proste nechci.Jsou nejake zpusoby,jak takovym nemocem predchazet a nebo se toho uplne zbavit?Jak treba muze byt Reiki napomocna?
Dzarmi Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daniela
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.1. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

Já myslím, že hezkou a výstižnou definici "dědičných nemocí" tu v nějakém příspěvku /myslím to byla Epilepsie/ napsal Damao. Dědičná nemoc prostě neexistuje. Jen si vybíráme, že se narodíme do rodiny, kde jsou ty nejlepší okolnosti pro nás, které mohou nemoc způsobit.
A vlastně ten strach z dědičné nemoci v nás vyvolávají naše rodiče, prarodiče a doktoři. Právě třeba tím, že řeknou "dávejte si pozor, máte tu nemoc v rodině" a když ti řeknou, že se k tobě blíží, tak je vše opravdu na nejlepší cestě, protože je to síla vyřčené myšlenky. Naštěstí, toto je náš život a jen my si můžeme zvolit cestu. Podívej se dobře na život babičky - cukrovka je vlastně takové výstražné blikátko, že si babička odepřela sladkosti života /proto ten náhradní cukr/. Někde nasnímala, že nemůže, nesmí... mít radost ze života, z toho co dělá. Taky to je možná pocit, že nemám právo být milován. A do třetice - nespokojenost s vlastním životem. Dobře tento fakt odhalí třeba konstelace.
Ty se teď můžeš na to vše dívat a pozorovat, kde se co stalo. A ty to můžeš u sebe změnit.
Moje máma má taky cukrovku, ne silnou, že by si píchala inzulín, ale bere léky. Samozřejmě ví, co to znamená, ale je pro ni pohodlnější brát prášky, má takový ten syndrom "litujte mě, je to můj osud a já musím trpět".
Jinak cukrovka je spjata se 3. čakrou /slinivka/ a určitě bych přidala i 4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 6:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Danielo,
moc dekuju za odpoved.S tou babickou to tak opravdu je jak popisujes,ze by mohla vnimat svuj zivot.Hoooodne mi o svem zivote vypravela a neco takoveho z toho citim.Vztah k manzelovi,rodine,praci....hmmmm.
Vim jak to muze fungovat,kdyz ti nekdo rekne,ze je tu riziko te a te nemoci.Myslim,ze jsem k tomuto vzdy pristupovala nevztahovacne.Vzdycky jsem byla hrda na sve zdravi,zatim co ostani treba nejake problemy meli.Myslim,ze me to nikdy nestrasilo a prekvapovali me otazky doktoru jake jsou u nas nemoci v rodine.Hmmm,ale jednou to tam nejak je.Vlastne ted to doktorovo podotknuti nevzniklo,ze by se optal na dedicne choroby ,ale primo se me zeptal,jestli u nas v rodine nema nekdo cukrovku na zaklade nejakeho symptomu,ktereho si vsimnul.Myslim,ze vetsi cast meho zivota byla prozita v podobnem duchu,ale poslednich par let si vse uvedomuju a snazim zpracovat.Nedavno jsem videla fotky,ktere vznikly pred sedmi lety a ja citila,jak velky kus cesty jsem urazila.Jsem mnohem sebevedomejsi,veselejsi,spokojenejsi,stastnejsi,jsem spokojena s tim,kudy se muj zivot ubira a naucila jsem se mit rada,coz se jeste stale ucim.Myslim,ze je toho ve me jeste hodne ulozeno z meho detstvi a ceka to na zpracovani.Rodinne konstelace planuju,jen asi stale prichazi ten spravny cas.Hmmm ty cakry taky sedej,hodne me laka si reiki davat hlavne na treti cakru.V tomto miste mivam i zvlastni sviravy pocit,ktery nema na nicem,co bych si uvedomovala zalozeni.
Prectu si Damauv prispevek a vse to zdarne zpracuju.
Jeste jednou moc dekuju,moc krasna odpoved.
Dzarmi
Jo a nevite jestli je treba mozno tuto vec resit pomoci reiki??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 10:16 am    Předmět: Citovat

Jinými slovy (navazuji na to, co napsala Daniela) nedědí se nemoc, ale dědíme mentální vzorce (brýle, kterými vidíme svět) a zabarvení struktury emocí. Jednoduše slovy se to vystihnout úplně nedá - proto vznikla astrologie, numeralogie, eneagram a podobné systémy vytvářející symbolický jazyk pro vystižení podstaty naší jedinečnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 9:22 pm    Předmět: Citovat

Hmmm,jsem z toho zmatena.Prijdu si taak odlisna od me rodiny a pritom mame tolik spolecneho.Myslim,ze jsem tedy muj mentalni vzorec pretvorila na jiny pohled na zivot a veci okolo me nez ma moje rodina.Muze treba ,,dedicnou nemoc'' vyvolat treba nedaleka minulost?Myslim to,ze az poslednich par let jsem zacala svuj mentalni vzorec pretvaret dle meho gusta?Nejsem si jista,jestli tomu dobre rozumim...hmm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 9:37 pm    Předmět: Citovat

No, povídáme se i tom i na vláknu o epilepsii. Tam je to rozebráno podrobněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 11:48 pm    Předmět: Citovat

Tak tu to je Evíku.

Grasshopper mi poradil toto:

Ahoj, přečetl jsem si tvůj dotaz ohledně cukrovky. Odpovědi, které jsou v tom vláknu jsou založené na "duchovnu", reinkarnaci atd. Mám sice reiki 2. stupeň, ale nepodceňoval bych sílu "materiálna" - v případě cukrovky konkrétně stravy a životního stylu. Doporučuji přečíst knihu Vstupte do zóny, originál se jmenuje Enter the Zone od Barryho Searse. Tam tento americký biochemik popisuje svůj osud, také měli v rodině dědičné nemoci a on objevil typ stravy (nechci říkat přímo dietu, to kolikrát vyvolává pocity nějakého omezování), pomocí které to dokázal eliminovat.

Též se ráda ještě něco dozvím.

Jinak je známo,že se může zdravotní stav po reiki terapii zhoršit na nějaký čas.Vždy se něco hýbe a pohyb neznamená jen zlepšení.
Rozumím tomu jen ale u chřipek a podobně.Zrychlí se průběh nemoci.Zvýší se příznaky,ale uzdravíš se za mnohem kratší dobu.

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 12:32 pm    Předmět: Citovat

Já k tomu můžu dodat jen toto: pan Detzler, autor SRT píše, že se dá mnoho z toho vyčistit....
Makrobiotika se dívá na to tak, že ne jen Duch, ale i "hmota", tedy strava je důležitá. Více o tom v knize Cukr a sůl - dva bílé jedy. Doporučuje jíst - celá obilná zrna, zeleninu našeho pásma, ovoce našeho pásma, luštěniny. Vynechat - mléko (čínská medicína obecně neuznává, nevíc zahleňuje), bílou mouku a pokud možno mouku obecně - energeticky oslabuje slezinu, maso krom ryb, vejce (velmi stahuje organismus), samozřejmě cukr (jakáýkoliv - odmineralizovává a pochopitelně cukrovku neléčí a není vhodnou prevencí Smile ) a vše s jednoduchými cukry (krom našeho ovoce) - tedy pozor i na přemíru medu!!.
Tak asi takhle Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 2:43 pm    Předmět: Citovat

to Psychedelic:
nevim, jestli to neni na extra vlakno, ale mam trochu zmatek v tomhle: pri pohledu pana Detzlera bych nemohla pit svuj oblibeny Earl Grey natozpak kafe, protoze to nevyrostlo u nas na zahradce. nestimuje mi to s pohledem, ze clovek se nema zrikat "dobrot a kras sveta", protoze vse bylo stvoreno pro nase dobro a radost a jejich odmitanim vlastne odmitam Boha.
a neni to tak, ze clovek se postupne vyviji a stejne jako je vnimavejsi rekneme k energiim, tak se travici ustroji prizpusobuje i nove strave, kterou uz si dokazeme dovezt ze vzdalenych krajin? (vim, ze to je o mnozstvi a hrnek bile kavy a jeden pomeranc me nezabije)


a druha otazka, kterou se zabyvam je dle meho nazoru nezdravy vzhled lidi praktikujicich makrobiotiku... mozna jich znam malo, abych to mohla posoudit Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 3:10 pm    Předmět: Citovat

Hi hi hi hi na můj vkus jsou takový vážný,odtažití,možná moc hubení,ale zdraví.Mam v plánu si vytvořit svou permakulturní zahradu na obživu,takže se ze mě v budoucnu stane něco podobného jako makrobiotik,ale až do té míry,dokavaď se s tím budu cítit celkově dobře.
Na to se asi musíš cítit Smart,myslím,že to je něco co k tobě přijde a ty cítíš,,Ano,to jsem já''.
Je to opravdu zdravé......ale jsou i jiné cesty jak jíst zdravě.Jen najít tu svou vlastní.

Džarmi Cool


Naposledy upravil Dzarmi dne pá srpen 22, 2008 11:44 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 10:17 am    Předmět: Citovat

Smart:
Pan Detzler je autor knih o SRT to jest duchovní léčení, s makrem to nemá nic společného....
ad MB ... chtěl jsem ukázat to, jak se na to dívá tento směr.
Na druhou stranu, tvrzení, že vše je pro naše dobro, je podle mého tvrzení hedónistů, kteří si prostě jen chtějí užívat. Jde o ty hranice mno. Můj kamarád jí jen maso (je řezník), kouří, chlastá a bere pervitin. Konec konců, vše stvořil Bůh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 1:26 pm    Předmět: Citovat

Dědičné nemoci - když je v podvědomí každého z nás, že v každé rodině či nazvěme v každém rodě je buď známý nebo schovaný ´´blázen´´ - možná z toho pramení všeobecná panika už jen projít např. kolem bohnické léčebny, že? Tuto informaci neseme prakticky všichni, cukrovka či vysoký tlak či nevidění už je více specifické v rodinách. Tak nám všem doporučuji se podívat u sebe každý si, jak moc máme strach, obavu, paniku, úzkost z psychického onemocnění.

Krásný víkend, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 12:06 pm    Předmět: Citovat

smart:

"...nestimuje mi to s pohledem, ze clovek se nema zrikat "dobrot a kras sveta", protoze vse bylo stvoreno pro nase dobro a radost a jejich odmitanim vlastne odmitam Boha."

Zříkat se není totéž co odmítat.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 10:29 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím - odříkáním se radostí života se nikdy jičeho pozitivního nedosáhlo. Jinak to ale je, když v odříkání najdeš radost.
Prostě jsou to dvě podstatně odlišné situace.
V každém případě je třeba zvýraznit známou pravdu:
NEJSOU DĚDIČNÉ NEMOCI, ALE JEDNÁNÍ, JÍMŽ TAKOVÉ NEMOCI VZNIKAJÍ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund