Fórum - Zobrazit téma - zrcadlení alias snadná obrana - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zrcadlení alias snadná obrana
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zrcadlení alias snadná obrana
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 12:48 pm    Předmět: Citovat

Poučila jsem se o tuto myšlenku:

Žití partnerství se dá přirovnat k vysoké škole, kde se vyučují tři základní předměty.

tolerance
komunikace
bezpodmínečná láska

Nevýhoda této vysoké školy je, že je zde trvale zkouškové období a žádný diplom za ukončení studia. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 1:43 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:


Nevýhoda této vysoké školy je, že je zde trvale zkouškové období a žádný diplom za ukončení studia. Very Happy



Jak to,že ne?Nekonečný příběh to je,to ano.Ale sladké ovoce své snahy o harmonický vztah můžeme sklízet,pokud jsme úspěšní. Very Happy Což se určitě stává....

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 1:45 pm    Předmět: Citovat

S tou duší by mně to taky zajímalo jak to je. Zatím věřím, že hledáme svého duchovního partnera (asi jsem si to zromatizoval, viz níže Smile ). Líbí se mně jak je to popsané v Hovorech s Bohem III.

Cituji
Existuje něco takového jako „duchovní partneři“ ?

„Existují, ale ne tak, jak si myslíš.“

Tak jak tedy ?

„Vy jste si pojem „duchovní partner“ zromantizovali do té míry, že jej chápete jako „svou druhou polovinu“. Lidská duše - to jest individualizovaná část Boha - je však mnohem větší, než si myslíte.“

Jinými slovy to, čemu říkám duše, je větší, než si myslím.

„Mnohem větší. Není to vzduch v jedné místnosti. Je to vzduch v celém domě. A dům má mnoho místností. „Duše“ nemá jen jedinou totožnost. Duše není „vzduch“ v jídelně. Ani se „nerozděluje“ na dva jedince, kterým se říká „duchovní partneři“. Duše není „vzduch“ ve dvou spojených místnostech. Duše je „vzduch“ v celém domě.

Roso
PS. Dnes mně ještě druhý člověk upozornil na knihu Zasveceni od Elisabeth Haich, takže asi zamířím do knihkupectví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 1:51 pm    Předmět: Citovat

Connie napsal:
Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že ne vždy platí všechny zákony současně (nebo jsou na to, aby se porušovaly Smile )

Něco podobného mně také občas vrtá hlavou Smile Pokud se však nad tím zamyslím, tak mně to připadá, že duchovní zákony, které jsou zachyceny slovy: slova neumí vyjádřit jejich samozřejmou provázanost a zároveň jednoduchost. Vypadá to, že duchovních zákonů je hodně a že je složité se v tom vyznat a ještě složitější je vyznat se v tom, jak působí na nás osobně-když je každý individualita-nejsme vyráběni podle šablony Smile
Je to možná tím, že popisujeme slovy skutečnost, která je slovy nepopsatelná.
Ta moudrá slova nám umí mnoho pomoci a postrčit dál, ale ani ten nejmoudřejší na světě nám to nebude umět sepsat a vysvětlit tak jednoduše a provázaně, jak to doopravdy funguje.
Co se týká téma zrcadlení a projekce osobně, tak mně nejvíc oslovila jedna(tuším že Jungova) věta: Kdybych si mohl vybrat, být dobrý nebo celý, vyberu si být celý.
O tom to totiž je, z reakcí druhých, v jejich zrcadlení mám možnost zachytit střípky sama sebe, o kterých nevím, případně je důsledně odmítám, dosud jsem přesvědčena že "toto ani náhodou, no fuj". Když se mi podaří je najít a odkrýt a poznat a UZNAT že je to i můj střípek, tak se se mnou scelí ve vědomí a už mi neškodí. Neškodí, protože o něm vím a tak mám vždy na výběr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 2:29 pm    Předmět: Citovat

Roso, Zasvěcení ti taky můžu doporučit (tos mě překvapil, že ses k tomu nedostal už dřív. V Arše jsme tuto knížku propírali někdy před cca rokem a půl, když se začal šířit seriál "Okem boha Hora"). Ale ani tam bych všechny informace nebrala příliš dogmaticky. Jsou to individuální zážitky autorky, které nemusí korespondovat se zážitky jiných.
Blankas, zjistila jsem (alespoň u mě to tak funguje), že právě ta nejjednodušší pravda je nejhůř sdělitelná slovy. Teď mě napadlo, jestli to není tím, že nemám o životě mluvit, ale raděj ho žít. Tak, jak to nejlépe cítím. V souladu se svým svědomím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 4:41 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
S tou duší by mně to taky zajímalo jak to je. Zatím věřím, že hledáme svého duchovního partnera (asi jsem si to zromatizoval, viz níže Smile ). Líbí se mně jak je to popsané v Hovorech s Bohem III.

Cituji
Existuje něco takového jako „duchovní partneři“ ?

„Existují, ale ne tak, jak si myslíš.“

Tak jak tedy ?

„Vy jste si pojem „duchovní partner“ zromantizovali do té míry, že jej chápete jako „svou druhou polovinu“. Lidská duše - to jest individualizovaná část Boha - je však mnohem větší, než si myslíte.“

Jinými slovy to, čemu říkám duše, je větší, než si myslím.

„Mnohem větší. Není to vzduch v jedné místnosti. Je to vzduch v celém domě. A dům má mnoho místností. „Duše“ nemá jen jedinou totožnost. Duše není „vzduch“ v jídelně. Ani se „nerozděluje“ na dva jedince, kterým se říká „duchovní partneři“. Duše není „vzduch“ ve dvou spojených místnostech. Duše je „vzduch“ v celém domě.

Roso
PS. Dnes mně ještě druhý člověk upozornil na knihu Zasveceni od Elisabeth Haich, takže asi zamířím do knihkupectví


hmmm....myslím, že ty hovory s bohem budou moc pěkný počteníčko. Část už jsem četl a zní to zajimavě. Rozhodně jsou to lepší hovory s bohem než naše zfanatizovaná církev... Very Happy to kdyby se ten jejich bůh opravdu na ně přišel podívat, ty by se divili.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 4:44 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Evik napsal:


Nevýhoda této vysoké školy je, že je zde trvale zkouškové období a žádný diplom za ukončení studia. Very Happy



Jak to,že ne?Nekonečný příběh to je,to ano.Ale sladké ovoce své snahy o harmonický vztah můžeme sklízet,pokud jsme úspěšní. Very Happy Což se určitě stává....

Džarmí


máš určitě pravdu Džarmi ... Smile když je vztah idylický a žije v harmonyji, určitě je v tom vztahu oboum krásně. Ale pokud to vemu do důsledku, tak zde není ukončení studia. Protože v jednom případě a to rozchodem jsem vyhozen ze studia bez nároků na vše a nebo to končí na konci života, kde taky nemáš žádný diplom. Zbývá ti už jen pouze vzpomínky na krásné studijní roky. Smile Ale fakt je, že jsou to krásný studijní roky... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 4:48 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Poučila jsem se o tuto myšlenku:

Žití partnerství se dá přirovnat k vysoké škole, kde se vyučují tři základní předměty.

tolerance
komunikace
bezpodmínečná láska

Nevýhoda této vysoké školy je, že je zde trvale zkouškové období a žádný diplom za ukončení studia. Very Happy


Souhlasím s tebou Eviku... Smile Je to studium na celý život... Smile ale pokud se daří jsou za to krásný prémie... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 6:41 pm    Předmět: Citovat

Na téma "jak si mnohé pravdy a rčení protiřečí" mluvil v sobotu Dan Millman v Praze.
On začal sbírat moudra, citáty a rčení již za mlada, aby zjistil právě to, že většina z těchto pravd má i protipravdu (vrána k vráně vs. protiklady se přitahují ... vyjmenoval jich pěknou řádku.. )

Teď shrnul ty, které jsou nevyvratielné a nemají "protipravidlo" a vydal je jako duchovní zákony. Duchovní zákon definoval právě jako zákon, který je nevyvratitelný a platný VŽDY.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 8:21 pm    Předmět: Citovat

smart: to myslíš jiný zákony než od Kurta?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 8:34 pm    Předmět: Citovat

ano, ale předpokládám, že se překrývají Embarassed Wink
vím, že první zákon je zákon rovnováhy, ten Dan vysvětloval na přednášce

zatím jsem je nečetla ani neporovnávala úhel pohledu, knížku jsem sice koupila ale nechala v Praze kvůli podpisu (v pondělí má Dan Millman v Praze autogramiádu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 8:59 pm    Předmět: Citovat

asi to bude dost obdobné, že?! taky aby ne... vesmírné nebo duchovní zákony, jak kdo chce, by se neměly moc lišit, vlastně vůbec... jsou to universální zákony, dle kterých vše plyne... může se pak akorát lišit, to jak si to každý přeloží a použije.... ale jinak zákony musejí být jedny... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 7:53 am    Předmět: Citovat

Smart, tak to mě zaujalo - je ta knížka od Dana Millmana někde k sehání a v češtině? Jsem ráda, že je nás víc, co nebereme sdělené zákony a jiné informace jako dogmata, ale také o nich přemýšlíme Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

[quote="Connie"] je ta knížka od Dana Millmana někde k sehání a v češtině?

Jmenuje se Čísla života a je běžně k dostání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Connie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.12. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 9:36 am    Předmět: Citovat

Zip, nejsem si jistá, že jde o Čísla života. Ty jsou o numerologii, navíc je to už starší kniha (u nás vyšla v r. 2003). Smart píše o duchovních zákonech, které vydal teď. Smart, jak to teda je? A kdo tu knihu vydal?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund