Fórum - Zobrazit téma - Na Vaše vyžádání - obor Slovní kineze - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Na Vaše vyžádání - obor Slovní kineze
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Na Vaše vyžádání - obor Slovní kineze
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 12:01 am    Předmět: x Citovat

Idea Nejsem si už jistá, jestli si tu z nás někdo nedělá srandu. A baví se, jak se snažíme reagovat a diskutovat s něčím, co nedává moc smysl, ale je potřeba nás provokovat osobním osočováním, protože "show must go on" a bez spoluhráčů nemá smysl, že?


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 1:19 am    Předmět: ale vůbec ne Citovat

ale vůbec ne šamanko,
vůbec ne.........................................

příklad: neuznávám sporty, kdy družstva hrají proti sobě, je to dost těžké, protože takových je spousta, baví mne hrát jedno družstvo tahem k jedné bráně.

Už mi rozumíš?
Za mými slovy, není nadsázka, to že bych se tí smála, ani to, že bych měla nějakou emoci,
je to způsob komunikace, kterým navazuji přátelství.
To už se asi vůbec budeš ťukat do čela.

Tak dobrou
pořád s láskou - Lomikámen, na to se můžeš spolehnout.

Možná se odplaví ty restimulanty časem a uvidíš to v jiném světle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 8:05 am    Předmět: Re: šamance Citovat

Heslo zní co dávám, ne co si druzí myslí, že dostávají.
Já vím, co dávám, to že mají druzí jiné filtry už není mé.

A láskou a úctou - Lomikámen[/quote]


Takže když má druhý žízeň a ty mu narveš do huby piškot tak je to v pořádku?
No evidentně mám jiné filtry než ty,děkuji pěkně.
S láskou -Zip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 8:19 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Idea Nejsem si už jistá, jestli si tu z nás někdo nedělá srandu. A baví se, jak se snažíme reagovat a diskutovat s něčím, co nedává moc smysl, ale je potřeba nás provokovat osobním osočováním, protože "show must go on" a bez spoluhráčů nemá smysl, že?


šamanka


Je to zvláštní, ale to, co se zde na fóru děje, zdá se býti opravdu řízené, jako dar, i když to tak někomu nemusí připadat... A je to darem nejen pro toho, kdo tu nejvíce víří klidné vody, ale i pro ostatní, kteří cítí, že i pro ně je toto určeno... Pomůže to obnažit se z toho, co by jinak zůstalo skryto, jen to vyžaduje tu odvahu otevřít se, důvěřovat, nechránit se... Zahodit pověst, ego, co si myslí ostatní, jak působím, jak nepůsobím... Potom ten proces jde "až na kost", jedné své takové kosti se právě dotýkám...
Ve vnějším životě mi s tím koresponduje to, že jsem se vždy chránila před ostatními a před světem vrstvou tuku. Už jsem někde psala o svém hubnutí a o tom, jak mě to ani v téhle oblasti nepustí dál, dokud si něco nevyřeším. To téma jsem načala a teď... když se dívám do zrcadla, jsem natolik štíhlá, že si své kosti mohu se zájmem prohlížet. Nikdy jsem je takto neviděla, nikdy jsem se o ně nezajímala a dlouho byly skryté, zahalené mojí tloušťkou.
Prosím, nesuďte. Asi každý má představy o tom, jak by se věci měly dít, jak by se lidé měli chovat, aby to vyhovovalo našim představám. Pokud se odevzdáme vyššímu dění, musíme počítat s tím, že někdy se věci budou odvíjet úplně jinak, třeba i tak, jak to nechápeme, nebo se nám to nelíbí... Ale tak už to prostě je... Ten hlavní proces neprobíhá na obrazovce, ve smyslu příspěvků, který by byl zjevný na první pohled, ale v energiích ukrytých za tím, uvnitř nás.
Myslím, že každý dobrý terapeut se někdy mohl setkat s léčivým procesem, který byl jako uragán a který nemohl nijak řídit. Prostě přiletěl, profičel, zavířil, rozmetal, rozdmýchal, odkryl... a pak odletěl. Když jsme uklidili, zjistili jsme, že žijeme v úplně jiném světě, mnohem krásnějším, upřímnějším a otevřenějším... Pro nás, i pro ostatní...

Já za ten dar děkuji, i když jsem se tu včera svíjela jak had, plakala a chtěla si za každou cenu udržet svoji domnělou image, o které jsem si myslela, že ji mám, ale ten vtip byl v tom, že jsem ji nikdy neměla a mít nemohu. Všechno, co dělám, nálepky, označení a role ve vnějším světě, jsou jako kabátky, které si člověk obléká, ale jinak ve své podstatě je vždy tím, kým doopravdy je - Božím dítětem. Je to proces a já jsem za něj vděčná, i když si připadám nejistá v kramflecích a vydaná napospas Existenci a léčivé síle, jak malé dítě, odevzdané a obnažené, čekající na to, co s ním udělá jeho milující Táta...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 9:37 am    Předmět: x Citovat

Milá rendyy, chápu tě a sleduju tvoje příspěvky. Ale my dvě jsme dva naprosto odlišní lidé.
Ten rozdíl je ve zkušenostech a postoji k životu. Dneska už mě neoslní každý, kdo se mi snaží vlichotit a jsem dost citlivá na manipulace, pokud je prokouknu, nenechám si je líbit. Tvoje obrovská vnitřní nejistota s tebou pořád lomcuje jak vítr se stvolem trávy. Nemáš ještě vytvořeny svoje názory a v mnoha věcech nemáš jasno (včetně otázky náboženství), dost se necháš ovlivňovat kýmkoliv, kdo zahraje na tvou momentální strunu. Nevyčítám ti to, ale je to tvoje hra, moje je jiná. Mám víc jasno co ano a co ne. Stojím víc pevně na zemi a mám jasno i v otázce Boha, zmizel strach a křečovité chytání se stébla spasení. Byla to dlouhá a těžká cesta, pořád na ní jsem, dělám chyby a nechám se oblafnout, ale už nejsem tak naivní a víc si věřím, snažím si vybírat jen dobré učitele.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 10:29 am    Předmět: Zipovi Citovat

Ahoj Zipe,

jádro pudla je v tom, že já jsem donesla sice piškoty, jak ty říkáš, ale položila jsem je na stůl.
To jestli si je někdo sám rve do úst a křičí, že se jimi dusí, je jeho záležitost. Chceš mi říct jak bych něco takového co říkáš mohla udělat?
Z hlediska slova je to co říkáš emočně nadhodnocená komprimace.

A z hlediska mého?
I v tvém příspěvku jsem si našla kus toho, na co v mém světě naráží
a co si zpracuji.

Děkuji s láskou - Lomikámen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 10:34 am    Předmět: Citovat

Citace:
Je to zvláštní, ale to, co se zde na fóru děje, zdá se býti opravdu řízené, jako dar, i když to tak někomu nemusí připadat... A je to darem nejen pro toho, kdo tu nejvíce víří klidné vody, ale i pro ostatní, kteří cítí, že i pro ně je toto určeno... Pomůže to obnažit se z toho, co by jinak zůstalo skryto, jen to vyžaduje tu odvahu otevřít se, důvěřovat, nechránit se... Zahodit pověst, ego, co si myslí ostatní, jak působím, jak nepůsobím... Potom ten proces jde "až na kost", jedné své takové kosti se právě dotýkám...


Vnímám a pracuju s tím zrovna tak. Napsala jsi to moc hezky.


Šamanko - každý máme právo vybírat si učitele...ALe jak poměříš jejich velikost? Jeden tě naučí dívat se na svět jinak, dá ti nástorje, jiný ti dá možnost jak ty nástroje používat....Učiteli jsou nejen ti, jejichž chování, názory, vyjadřování, vzhleda kdovíco ještě nám ladí....jsme s takovým čkověkem šťastnia máme pocit že jsem na jedné vlně.....Ale nejvíc kupředu tě posunou ti kteřív tobě vyvolají určitou nepříjemnou odezvu...je jedno jak velkou a kde.....Oni ji rozechvěli, protože ty ji někde nemáš zpracovanou tak jak odpovídá tvému momentálnímu stavu...To, že tě to nějak nepříjemně osloví je otevřenídalší příležitosti se na tu třeba dříve zpracovávanou záležitost podívat, jestli už nenazrála k dalšímu a ještě hlubšímu vhledu.......To že tě podnítí k práci na sobě neznamená, že mu dáváš za pravdu...jen ti ukáže, kde můžeš hledat u sebe. Teorii už znáš zepředu i pozpátku, ale je nekonečné možství možností, jak ji používat v praxi.....

Citace:
jádro pudla je v tom, že já jsem donesla sice piškoty, jak ty říkáš, ale položila jsem je na stůl.
To jestli si je někdo sám rve do úst a křičí, že se jimi dusí, je jeho záležitost.

Very Happy Very Happy Very Happy piškoty tu předkládáme na stůl všichni, každý ty nejlepší a dle svého uvážení ty nejchutnější kousky...Máme radost jako každý pekař, když jeho výtvor chutná...
Ale ten, kdo je cpe do úst jsou opravdu ne pekaři ale ti co je berou...každý má svobodnou volbu, zda ochutná, nebo to hrne naplno nebo odmítne...Jestli v tomhle máme jasno, pak může pekař dělat co chce a já jsem ten kdo volí jestli a kolik toho pojím. A jestli se přejíme? Však jsme nemuseli... Wink nadávat nemás mysl, jen sám sobě, proč jsem se zas nechal strhnout.


Naposledy upravil Renata dne ne srpen 17, 2008 11:05 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 10:45 am    Předmět: Samance Citovat

Ahoj Šamanko,
říkala jsem si, že to téma nechám ležet, ale dobře.

Zkusím co nejjemněji.
Když je člověk otočený na zpracování vnitřního já, vnější svět, který stejně nemůže rozuzlíkovat do něj nevchází a tudíž je v něm klid.
Věci a slova, jako je například manipulace, kterou se tady aktivně restimulujete víc a víc jdou mimo, uvnitřnění to nedovolí, ví, že každý řekne své a ví, co si má vzít.
Nějakou manipulaci už neřeší, ať existuje nebo ne, právě proto, protože vnější svět je o domněnkách o našich domněnkách o něm.
A pak vibrace přihrají něco, co z domněnky udělá paranoiu, silné téma, u kterého vibruje skoro každý.
Takže proto jsem se otočila na práci s vnitřním světem, vnější svět sám o sobě, ten je nádhera, ale vztahové cesty jsou zaneseny domněnkami.A vztahové cesty jsou imaginace. Jsou jen v našich myslích.
Když tam jdu, tak si je čistím vyříkáváním. Až se sladí.

Není to o tom, co napíšeš, ale o tom, co u toho cítíš a zda je to krásné.

S úctou - Lomikámen

A šamanko, nikdy bych nemohla být tvým učitelem. Za prvné zásadně lidi neučím. Protože učit se musí sami. Obsah knížky žáčkovi do hlavy nedáš, to dělá sám. Toto je jeden z prvků, u kterých bývá často mýlka, to že někdo někoho učí. ˇ

A jestli jdeš dobře, ti zase neřeknu já, ale ani ty, to ukáže čas, zda-li budeš čím dál tím tvrdší nebo čím dál tím šťastnější. A šťastnější myslím až do dna, až do nitra, ne jen jedna křečovitě držená výseč.
Z celého srdce Ti přeji to hluboké štěstí.
S láskou - Lomikámen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 1:07 pm    Předmět: Citovat

Šamanko: Nevím, jestli si vybíráme učitele... Učitelé jsou nám vybíráni, nebo nám vstupují do cesty, podle toho, co se zrovna potřebujeme naučit... A každý, byť sebelepší učitel - člověk, je pouhým nástrojem Učitele, který je Jediný, Jediné vědomí... Proto nejlepší učitelé vedou člověka spíše Tam, než k sobě a svým zkušenostem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 5:43 pm    Předmět: x Citovat

rendyy: Co to znamená TAM? Proč pryč od sebe sama? Pokud máš pocit, že není dobré se rýpat sám v sobě a stačí se upnout TAM, tak proč nejsi pořád spokojená a něco řešíš. Prostě si vyjasni svůj vztah s Bohem, vyříkejte si to a máš hotovo.
Promiň, jsem na tebe dneska dost tvrdá, ale nedokážu to formulovat jemněji.

Lomikámen: co to tu plácáš? Ano viděla jsem učitele, kteří měli podobné metody jako ty, ale nechápu proč ty se stavíš do jakési role mého učitele?
Taky jsem se tě neptala na posuzování mé cesty.

Máš svoje stránky?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 5:51 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
rendyy: Co to znamená TAM? Proč pryč od sebe sama? Pokud máš pocit, že není dobré se rýpat sám v sobě a stačí se upnout TAM, tak proč nejsi pořád spokojená a něco řešíš. Prostě si vyjasni svůj vztah s Bohem, vyříkejte si to a máš hotovo.
Promiň, jsem na tebe dneska dost tvrdá, ale nedokážu to formulovat jemněji.

šamanka


Teď zbytečně slovíčkaříš, šamanko... Nejsi tvrdá. Ne k sobě jsem myslela v tom smyslu, že někteří učitelé mají tendenci vést někoho spíš sami k sobě.

Je fakt, že toho řeším hodně... A taky jsem čím dál tím víc spokojenější a šťastnější...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 5:58 pm    Předmět: x Citovat

rendyy: tak v tom máš velkou pravdu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 6:48 pm    Předmět: Samance Citovat

Ahoj šamanko, přesun z jakýchkoliv stránek aby nebyly plné toho co do nich nepatří je v reiki poli - ostatní - vyříkání se mnou. Pak se to smaže.

Jinak šamanko, sotva znáš takového učitele jako já. Já, totiž učitel nejsem, to už jsem také psala, učit se může jen každý sám, a to tak, že porovnává svůj svět a jeho funkčnost a se světem druhého a jeho funkčností a tím, pokud si jsou ochotni opravdu říkat pravdu. hlubokou, jasnou, mnohoúrovňovou, atd..
Takže šamanko do role Tvého učitele se rozhodně nepasuji, vím, že to totiž nikde nelze.

Představa o učiteli je mylný vzorec ze školy.
A taky nevycházel, byli jen takoví učitelé, kteří nás zaujali a proto jsme to uměli, nebo takový u kterých nám to bylo jedno, a proto jsme to neuměli a pak byly předměty, které jsme milovali, zajímali nás a inklinovali jsme k nim a proto jsme je uměli.

Tak ať se máš proč rozčilovat, že tě poučuji, nepoučuji, říkám ti své, tak to mám já, ptám se jak to máš ty, a nečekám na odpověď, dokud ji nebudeš chtít dát sama.
Tady se normálně ptá každý každého, podle toho, co ho v příspěvku zaujme, proč ,chceš mi udělit vyjímku, že bych se nemohla ptát?

Stránky, myslíš webovky, ne, proč, neučím veřejnost. Jdu sama a pár přátel. Možná je mít jednou budu, ty ww - dám Ti vědět Laughing Laughing Laughing
Že by si se chtěla něco přiučit, nebo jaký máš motiv?

Píšeš taky jsem se tě neptala na posuzování mé cesty, neptala, odpovídám. Ukazuji možnosti, ber, neber, říkám své cesty, proč tě to tak čílí? víš to?

S láskou, šamanský - Lomikámen pro pevnost ramen.

Vím, prudím šamanko Wink Wink Wink Wink sorry,
viděla jsem, že máš často prudivou, tak vyzývám,jen tak, jestli ti už nezačala vadit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 4:40 pm    Předmět: Citovat

Hmmm, tak vidím, že tady se pohybuje a nebo pohybovala jedna
vzácná duše.

A moc lidí to nevidělo.

A to je, myslím si, moc škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 4:57 pm    Předmět: Tak jo. Citovat

Annaka napsal:
A moc lidí to nevidělo.


Tedy co tím chceš říci, Annako, že většina je těch nevidoucích, ale Ty vidíš, ano? Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund