Fórum - Zobrazit téma - Váš názor na tento uvedený názor na reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Váš názor na tento uvedený názor na reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Váš názor na tento uvedený názor na reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
punkt
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 5:59 pm    Předmět: Citovat

Vážení přátelé,

někdy místo o ReiKi pochybuju o tom, jaký smysl mají internetová diskuzní fóra krom toho, že jsem díky srazu poznal nové přátele a rád bych poznal další. Sotva jsem opustil jedno fórum zaměřené profesně, tak jsem se zabydlel tady. Řekl bych to slovy jednoho člověka, kterého jsem měl potkat - "Přestat kouřit a začít běhat, to je jako vyměnit jednu drogu za druhou." A tak jsem (alspoň pokud jde o tohle) zůstal na půli cesty a jsem spokojen.

Každá víra logicky vyvolává pochybnost, ale ReiKi věřit nemusíme a přesto funguje.

Komunikaci mezi lidmi vnímám jako vzájemnou inspiraci, ale osobní setkání nic nenahradí. Když potřebujeme nějakou konkrétní informaci, tak víme kde hledat a učíme se, jak najít odpovědi v sobě.

ReiKi jsem objevil, když jsem ho potřeboval a netušil jsem díky Dajen, u které jsem absolvoval tři stupně, že se stává něco jako "špatné zasvěcení", že je horší nebo lepší ReiKi a další věci, které jsem se dočetl později. ReiKi dělá co má, podobně jako se snažíme my, dělat všechno co nejlépe. Není pravda, alspoň podle mé zkušenosti, že by ReiKi praktik nebyl schopen odhalit nemoc nebo její příčinu. Pokud však tímto způsobem nestojí mezi ReiKi a klientem, tak jistě ví proč. Když se někdy něco (jako že všechno a vždycky) jeví jinak, respektive jak by jsme si přáli, tak to je na zamyšlení, ale obviňovat se z toho, že jsme se dobrovolně vydali na duchovní cestu, by bylo legrační. Často je problém v tom, že nevíme, co opravdu chceme a zjistíme to, až když to získáme nebo ztratíme.

Pokud jde o vztahy, řekl bych, že je zase všechno tak jak má, přitahujeme stejné vibrace i protiklady a vztahy s lidmi je naše zrcadlo, jako když se nám o někom zdál sen.

Pro mě osobně je ReiKi inspirující a žádný vztah se mi kvůli němu nerozpadl. Naopak se všechno tak zrychlilo, že se někdy směju dřív než se rozčílím a co mě trvalo rok, to teď stihnu za měsíc. Ale sami víte, že takové ty věci, které jsou nejvíc vidět a cítit, bývají většinou nepříjemnosti, které si potřebujeme vyřešit. Ale mít tu možnost, to může být radost sama o sobě.

Potřebujeme víc věřit sami sobě i navzájem. Strašit se škodlivými účinky ReiKi apod. mi přijde pošetilé. Pochybovat by se dalo zrovna tak o tom, komu odevzdáváme energii a moc při zpěvu manter atd. Buď důvěřujeme vyšší moci, která je v nás, nebo ne, i když pochybovat je lidské.

Změna je život a ReiKi je změna jemná ale výrazná.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 6:11 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Bylo mi právě zděleno, že je plný černé magie a zla. je v něm totiž zakotvená temná magie ve formě posthypnotické sugesce a byly zde použity i techniky woodoo.
Jaký je váš názor? Bude lepší ho tedy odstanit. Tedy pokud to jde.


a Ty ji tam vidíš? Twisted Evil

Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 6:16 pm    Předmět: Citovat

já než na reiki bych to viděl v rozdílnosti frekvencí obou lidí. A práce s energiemi u jednoho z dvojice může ten rozdíl ještě prohloubit.

mamko k tvému příspěvku - reiki je energetický systém, reconnection ne. Je tam zásadní rozdíl. Jinak to co tu popisujeme u reiki se může stát u jakéhokoliv jiného systému, samozřejmě. Viz má první věta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 6:21 pm    Předmět: Citovat

Uhlik napsal:

Bylo mi právě zděleno, že je plný černé magie a zla. je v něm totiž zakotvená temná magie ve formě posthypnotické sugesce a byly zde použity i techniky woodoo.
Jaký je váš názor? Bude lepší ho tedy odstanit. Tedy pokud to jde.


kdo ti to řekl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 6:28 pm    Předmět: Citovat

"bude lepší ho odstranit"

Smile
Já bych ho již dál neřešil a spíš se věnoval svým stínům mysli Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 6:36 pm    Předmět: Citovat

Když se někdy něco (jako že všechno a vždycky) jeví jinak, respektive jak by jsme si přáli, tak to je na zamyšlení, ale obviňovat se z toho, že jsme se dobrovolně vydali na duchovní cestu, by bylo legrační. Často je problém v tom, že nevíme, co opravdu chceme a zjistíme to, až když to získáme nebo ztratíme.

Punkte,

tato slova a vůbec celý tvůj příspěvek je jako balzám pro mojí duši. Poslední dobou z mnoha příspěvků cítím ,,pálení mostů", pochybnosti a nedělá mi to dobře. Několikrát už jsem se ,,nadechovala" , protože jsem se chtěla vyjádřit, ale upustila jsem od toho s tím, že to není moje, že to negativní, co bych vyslala, by se ke mě zase vrátilo a to nechci.

Za těch 3/4 roku, co jsem přičichla k ReiKI pořád něco řeším. Něco je k dobrému, něco je k horšímu. Ale pořád věřím a vím, že řešení vždy najdu.Buď sama a nebo s pomocí mých dobrých přátel z RW nebo ze srazu. Ale nikdy by mě nenapadlo, že za mé ,,neúspěchy" nebo problémy může ReiKi. Naopak. Nastartovalo jejich řešení.

Tak ještě jednou dík Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Uhlik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 23.6. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

Já tam nic špatného neviděla ani necítila, to bych si nedovolila to šířit dál.
Ale poslala jsem ten článek formou emailu svému mistrovi a chtěla znát její názor, a to co jsem citovala byl jen nepatrný kousek předlouhé odpovědi. O tom, co všechno zlé z něho vyzařuje a jak moc škodím, když ho dám někomu číst a pod. No za rámeček bych si tu odpověď rozhodně nedala. Proto se ptám, když mi tady nikdo nevynadal, zda něco vyzařuje či né. Škodit nikomu rozhodně nechci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 6:42 pm    Předmět: Citovat

Citace:
mamko k tvému příspěvku - reiki je energetický systém, reconnection ne. Je tam zásadní rozdíl. Jinak to co tu popisujeme u reiki se může stát u jakéhokoliv jiného systému, samozřejmě. Viz má první věta
.

Krabásku, vím, že se to říká a píše v knížce. Nechci vypadat jako věčnej rejpal, ale chci si věci ujasňovat Wink . Já vnímám reiki i reconnection stejně. Tedy jako proud energie vycházející z mých rukou. Žádné "přijímám", ale vycházení z rukou (když na někom pracuji). Je to daleko intenzivnější a ostřejší než u reiki. Nevím, jak to popsat. Asi jako jemný pilník a proti tomu rašple. Rec. je mnohem ostřejší a mnohem rychleji aktivní. Reiki je jemná a teplá...

Jo, a příspěvek? Ten bych tu sklidem nechala...jako upozornění na to, že existují i takové názory. I když tohle už snad ani názor není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 7:29 pm    Předmět: Citovat

Uhlíku nelam si s tím hlavu.Pavel Němec je odpůrce Reiki už dávno.Pokud vím tak se intenzivně zabývá magií a Reiki se mu zřejmě nehodí do krámu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 9:51 pm    Předmět: Citovat

Wink teď vynechám pana Němce,to je vůbec no coment ale copak práce s Reiki není forma magie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 11:07 pm    Předmět: Citovat

Přikláním se k tomu názoru, že jde o jistou formu bílé magie.

Ale to je asi fuk magie černá nebo bílá, údajně v posledku to vyjde na stejno.

Dle jednoho zdroje:
Reiki má být jednou z run, tvořících runový kruh, která má v sobě zabudovanou ochranu proti negativnímu použití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 11:44 pm    Předmět: Citovat

Laughing Hihihi, ad bílá magie...četla jsem zajímavý názor, ke kterému se přikláním. Černá magie využívá veškerých možných prostředků, aby někdo získla užitek pro sebe na úkor někoho. Bílá magie je zas mnohdy pravý opak - míněno tím, "páchání dobra" za každou cenu, sebeobětování se ve jménu dobra, ale tam kde to nikdo nežádal... Zlatá magie je to, že je respektována svobodná volba člověka a vesmírné zákony....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2008 3:20 am    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Wink teď vynechám pana Němce,to je vůbec no coment ale copak práce s Reiki není forma magie?

Může být a nemusí. Magie je prosazování (vnucování) vlastní vůle, ať už pro dobro, nebo se zlým úmyslem.
Na úrovni srdce ten, kdo dává, současně dostává. A také platí, že co děláš pro druhé, děláš pro sebe a naopak. V Reiki pak předáváš svůj pocit vnitřní harmonie cestou sympatické rezonance.
Je to stejné, jako když se usmíváš a lidé, kteří jsou kolem Tebe se začnou usmívat také. Jakápak je to magie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2008 12:12 pm    Předmět: Citovat

Damao, v případě že jen "jsi " Reiki, bez záměru, tak souhlasím. Jakmile používáš Reiki jako prostředek k získání nebo znovunaladění se na zdraví, harmonii, zklidnění, apod. tak je to využití této energie za nějakým cílem. Což se děje většinou....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2008 1:47 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Magie je prosazování (vnucování) vlastní vůle, ať už pro dobro, nebo se zlým úmyslem.
...........................

Je to stejné, jako když se usmíváš a lidé, kteří jsou kolem Tebe se začnou usmívat také. Jakápak je to magie?


Damao tomuhle moc nerozumím. Podle mne je magie ovlivňování okolí, situací, lidí atd.(vnucování je vyloženě manipulace).

A usmívání je magie či není? Já to spíš beru jako vesmírný zákon, že vibrace jednoho člověka ovlivňují vibrace druhého člověka. Neboli stejné ke stejnému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund