Fórum - Zobrazit téma - Prosba o radu, pomoc... Pseudohyperfunkce štítný žlázy... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Prosba o radu, pomoc... Pseudohyperfunkce štítný žlázy...
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Prosba o radu, pomoc... Pseudohyperfunkce štítný žlázy...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 10:43 am    Předmět: Citovat

Renato, děkuji. Nemám k tomu co dodat...

Snad jen, že kdybych měla jasno, tak bych se neptala, ale musím si asi odpovědět opravdu sama, i když najít odpověď je těžké.
Já mám své rodiče ráda, dokáži jim za všechno poděkovat, i když se mi z těch díků na tom místě, kde právě v životě stojím, podlomí kolena.
Možná proto se pořád otáčím zpět a koukám, kde je tatínek, kde je maminka, aby mě podrželi, povzbudili, podali pomocnou ruku. Ale oni tu pro mě nejsou, mají své životy a já jsem mimo. Možná právě to smíření, uvědomění si, že ta pomocná síla je především v člověku samotném, to je ta dospělost.
V našem případě se pak nikdo nemůže divit, že se člověk rozhodne od nich odejít úplně. Nikdy jsem nepotkala nikoho, kdo by své potíže s rodinou řešil tím, že s nimi přestane být v kontaktu. Spíš naopak, potom se rozhlédneš a vidíš plno povrchních vztahů plných přetvářky, milých úsměvů a potlačené zloby z toho, že si nikdo nedokáže otevřeně říct, co si myslí a co cítí...


Naposledy upravil rendyy dne po srpen 04, 2008 11:32 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 10:51 am    Předmět: Citovat

Rendyy, pokud se Ti nepodaří s tím pohnout, tak v červenci příštího roku Ti nabízím pomoc na terapeutickém semináři Čes pro naše vnitřní dítě. Tohle téma je opravdu hodně těžké a bolavé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

Damao, děkuji. Moc ráda bych se toho semináře zúčastnila, i kdyby se mi s tím pohnout podařilo. Smile Je to téma mě hodně blízké a když se to podaří vyřešit mě, ráda bych pomáhala lidem podobným způsobem. Navíc pracuješ způsobem, který mám ráda. Jen doufám, že by mi ten pán, co to má na starosti, příště alespoň odpověděl na email, když bych potřebovala zase nějaké zvláštnosti. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 11:37 am    Předmět: Citovat

Smile jestli tě to potěší, tak jsem taky několikrát "práskla dveřmi" a hodně rychle jak jen to bylo možné jsem z rodičovského domu odešla. Jinak bych k nadhledu a docvaknutí nedošla. když sedíš uprostřed louže, soustředíš se na to, že jsi do ní spadla,co ti to všechno způsobilo a jak je to nepříjemné. Díky bolesti máš dojem, že kromě bláta a kalné vody kolem tebe nic jiného není. Když z té louže vylezeš, zjistíš, že ta louže není až tak veliká, že se dá klidně přeskočit nebo obejít, nebo do ní schválně dupnout, že vlastně louže je louže a záleží jen na tobě, jaký pohled a přístup vůči ní zvolíš...Ale když budeš sedět uprostřed, mokrá a špinavá, naštvaná tak k tomu poznání dojdeš těžko.....

Na něco přijdeš sama, někde ti pomůže odborník a jeho metody....člověk nemusí na všechno přijít sám, aby si sám sebe dovedl cenit. Wink Damao ti určitě hodně pomůže přijít na jádro pudla Wink Když ne on, tak vždycky ve správném čase přijdeš na někoho, toho správného člověka který může pomoci tobě a ještě tím získá i pro sebe nějaké poznání. Wink Vzpomínáš na pohádky? Liška Ryška, kouzelní dědečkové a babičky, ......V něčem poradili, pomohli, ale vždy to v důsledku bylo na hrdinovi, jak bude postupovat...Něco zvládnul díky odvaze sám a kde byla chuť a ochota, našla se i pomocná ruka. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 1:13 pm    Předmět: Citovat

Také jsem stála před problémem rodiče. Bití, psychické týrání, láska, péče atd.
Základní věc je ta, že mi sami si vybíráme do jaké rodiny jsme se narodili. My jsme si již kdysi, kdesi vybrali co zde prožijeme a vybrali jsme si rodiče a prostředí, které nám to umožní. To je naše zodpovědnost. Všechny ale opravdu všechny věci mají druhou stranu mince. Otec mě bil a já díky němu získala tak velikou sílu. Když jsem byla malá, sklonila jsem sice hlavu, ale říkala jsem si, že mě nikdy nikdo nezlomí. A kdykoliv jsem byla na dně, tak jsem se hned zvedla z bahna a šla. On mi naplnil mou potřebu, copak mu mohu něco vyčítat?

Víš, oni naši rodiče také žijí příběh své rodiny. Mého otce jeho matka neobjímala. Jeho matku její matka také neobjímala. Otec mě neobjímal a mě to chybělo.
Matka mi nedávala podporu, její matka jí také ne. Nevěděla co to je. Mohu se proto na ní zlobit?

Každý v daném okamžiku děláme to, co považujeme za nejlepší. To že se s odstupem času ukáže, že jsme to mohli udělat jinak-lépe je vedlejší.

Není podstatné měnit rodiče. Není podstatné jim něco vyčítat. Je podstatné měnit sebe a začít žít jinak, podle svých představ a přání.

Naši rodiče nám dali život. Jak říká Damao: "Je důkazem velké lásky naší matky, že nás porodila."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 1:40 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
Naši rodiče nám dali život. Jak říká Damao: "Je důkazem velké lásky naší matky, že nás porodila."


Ano, ano. A řekněme to hned všem těm dětem, jejichž matka otěhotní, aniž chce, porodí a své dítě někde odloží. Anebo to řekněme těm dětem z té kuřimské kauzy, co byla poslední dobou aktuální... Asi volím extrémní příklady, ale tyhle hluboké řeči nejsou nic pro mě. Moje pochopení do takových univerzálních hlubin nesahá. Smile

Rodiče nám nedali život, ta prvotní příčina je asi jinde. A velká láska naší matky, když už bych něco nazývala láskou, tak bych ten pravý zdroj hledala také někde úplně jinde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 2:08 pm    Předmět: Citovat

a kde bys ho hledala?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 2:20 pm    Předmět: Citovat

Ale ty děti se přece vůbec nemuseli narodit. Ty matky mohly jít na potrat.

Opravdu se ztotožňuji s tím, že jsem si vybrali do jaké rodiny se narodíme. Současně i ti chlapci.
Já osobně na všechny tyto děti myslím s láskou a vírou, že to zvládnou.
Když už zmiňuješ ty děti, tak jim radši budu posílat lásku než plivat na jejich matku.

I ty sis vybrala tyto rodiče a to co budeš zažívat. Oni ti naplnili tvé potřeby. Druhá věc je jak naložíš se svým životem ty. Také jsem tam stála a moc Ti držím palečky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 4:00 pm    Předmět: Citovat

No , Rendyy, když ti nedali rodiče život - myslím teď a tady, tak kdo to byl? Kdo to zprostředkoval, abys tady po tomhle světě mohla běhat? Wink

Ad nepříjemné kauzy - připomínám, že věci jsme schopni hodnotit jen podle momentální úrovně úrovně ale ne z celku. Zákon příčiny a následku platí pro všechny nevyjímaje. To co vypadá nyní hodně tvrdě a negativně je jen následkem činů z minulých období a nebo možná vybranou lekcí...Stejně tak jako v těchto kauzách i my jsme někde v minulých životech byli v rolích obětí a i násliníků...To, co jsme dnes, máme svou "zásluhu" jen my. Nejde o žádný trest ale o lekce poznání, které si duše vybírá a taky působení výše zmíněného vesmírného zákona.

Ad láska - jak ukazuješ druhým, že je miluješ? A jsi si jistá, že se trefuješ zrovna do jejich představy o tom, jak se prokazuje "mít rád"?
Každý ukazujeme druhým jak je máme rádi tím nejlepším možným způsobem jak to umíme...Nemůžeme dělat to co neumíme....I zloděj může ukázat svou "lásku" k bližnímu svému tím, že když mu vykrade byt, že mu ho nezdemoluje.....Vrah může ukázat svoje hranice v tom, že zvolí takovou smrt, aby to oběť měla rychle za sebou....Otec ožrala může ukázat svou lásku tím, že jednou nepůjde do hospody a bude "vychovávat"-třeba bitím nebo křikem, ale on to dělá s vědomím, že dělá to nejlepší možné pro druhého. matka v Kuřimské kauze - těžko říct - má hranice natolik posunuté, že je přesvědčená že to všechno co dělá dělá pro něčí dobro, záleží jak to má v hlavě nastavené.....Ale kdyby to uměla líp, tak by to líp udělala......Teď je konfrontována s výsledky svých činů a jednání, s tím byla konfrontávána už dřív, ale nebyla schopná tomu porozumět...Tak se to zhoršovalo a zhoršovalo.....Ať dělám co děláme, je třebavědět že za všechno neseme odpovědnost......A podle toho sebude situace a život vyvíjet dál...V tom spočívá naše svoboda....Nevtom dělat si co chceme ale svoboda v rozhodnutí JAK budeme postupovat. S tím, že následky si poneseme sami. A jestli nám to nikdo neřekl? Nebo jsme netušili fatální dopady? Jo, to Vesmír nezajímá.....neznalost zákonů neomlouvá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 5:18 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
No , Rendyy, když ti nedali rodiče život - myslím teď a tady, tak kdo to byl? Kdo to zprostředkoval, abys tady po tomhle světě mohla běhat? Wink


Myslím, Renato, že nebudeme vést složité debaty. Každý máme svoje vnímání a postoje nastavené jinak, slovíčkaření nemá smysl. To, co je pro mě v pozadí všeho, je Bůh. A to, co by mělo být hlavním smyslem lidského života, je vědomá cesta k Němu... Většinou každý má plno omáčky kolem, ale nikdo o Něm nemluví. Přitom by se jakákoliv nenaplněná potřeba, touha, nejistota, měla asi mířit právě tam...

Pro mě diskuze na tohle téma nějak nejsou, argumenty typu, že vrah ze své lásky vraždí lepším způsobem a opilec z lásky nechlastá, ale bije a nadává, to už je na mě nějak jaksi až moc. Asi je čas jít zase poněkud více do sebe, na tohle moje kapacita nestačí. To se pak nedivím Mrazíkovi, že píše romány na téma škodlivosti walschových knih... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 5:35 pm    Předmět: Citovat

Je to jednoduché Rendy,vždy děláme to nejlepší,čeho jsme schopni.Každý projevuje lásku,ale každý jiným jazykem.Opilého táty jazyk lásky je zůstat doma místo hospody a vychovávat děti.Ale nej jeho způsob je jim nabít,neumí to jinak.Myslí si,že sjednává pořádek,vychovává a dělá to pro dětí dobro.Občas se stane,že se rozhodneš zabít třeba poraněné ptáče,které by jinak umíralo dlouho a bolestně.Zabiješ ho rychle a hned a je to tvůj projev lásky,protože nechceš,aby trpělo.Nebo najdeš někoho,kdo to udělá.Nééébo si ho vezmeš domů a budeš mu dávat reiki a uzdravíš ho a nebo ho předáš někomu do odborných rukou.Všechno je to projev lásky.Vždy je to snaha či osobní přirozenost učinit to nejlepší.Takže i když se to jeví jako nevhodné ba třeba naprosto šílené,je třeba si uvědomit,aha,ten člověk dělal v tu chvíli jeho nejlepší a příště to už může být jiné.
Jestli ti Mrazík nepředal jeho názor,že Walshovi knihy jsou nebezpečné,zkus si přečíst jeho Hovory s Bohem,je tam toto krásně rozepsané a vysvětlené a nejen toto.Uleví se ti,teda pokud se ti nechce trpět.

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 5:42 pm    Předmět: Citovat

Hovory s Bohem číst nebudu, i když mi mrazík svůj názor nepředal. Já bych spíš než výraz "jazyk lásky" používala výraz "jazyk nevědomosti"... Jazyk lásky dle mého vypadá trochu jinak, tohle všechno jsou spekulace a esoterické žvatlání. Až někdo z nás zjistí doopravdy něco o tom, co ta láska je, tak můžeme pokračovat v předávání si vzájemného poznání. Pak si ale myslím, že nebudeme muset nic číst ani říkat a teprve tehdy se nám skutečně uleví.
Howk, odplouvám někam, kde mě tyhle řeči nedostihnou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 8:57 pm    Předmět: Citovat

Rendyy, nic ve zlém ale zřetelně jsi dala najevo, že se s některými názory neztotožňuješ, ale současně mi uniklo s čím se ztotožňuješ.

Co je to láska? Jak má ta láska např. rodičů nebo Jeho vypadat? Jak si ji ty konkrétně představuješ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Hovory s Bohem číst nebudu, i když mi mrazík svůj názor nepředal. Já bych spíš než výraz "jazyk lásky" používala výraz "jazyk nevědomosti"... Jazyk lásky dle mého vypadá trochu jinak, tohle všechno jsou spekulace a esoterické žvatlání. Až někdo z nás zjistí doopravdy něco o tom, co ta láska je, tak můžeme pokračovat v předávání si vzájemného poznání. Pak si ale myslím, že nebudeme muset nic číst ani říkat a teprve tehdy se nám skutečně uleví.
Howk, odplouvám někam, kde mě tyhle řeči nedostihnou...

Rendyy - myslím, že jsem si na vlastní kůžiu zažil, co je láska. Je více forem lásky, všechny ale láskou v širším slova smyslu jsou. Jazyky lásky také existují - jsou to způsoby, jimiž druhým lásku projevujeme. Mohou sahat od starání se a strachování se o druhého až ke společnému sdílení bytí a ani si netroufám říci, že znám konečný počet způsobů vyjadřování lásky. Tenhle termín není prázdný, stejně jako není prázdný pojem Láska.
Pokud se někdy rozhodneš změnit své rozhodnutí a přečíst si Hovory s Bohem, zjistíš hodně o lásce a rozhodně najdeš velmi mnogho inspirace pro to, jak můžeš Ty sama Lásku vyjadřovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 6:05 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Pokud se někdy rozhodneš změnit své rozhodnutí a přečíst si Hovory s Bohem, zjistíš hodně o lásce a rozhodně najdeš velmi mnogho inspirace pro to, jak můžeš Ty sama Lásku vyjadřovat.


Děkuji, Damao, ale dávám přednost praktické cestě a když už, tak jiné literatuře, než této. I Ty, jako křesťan, máš k dispozici přímo plnou studnici té nejlepší inspirace a ten nejlepší příklad Toho, jak se vyjadřuje Láska...

polgara1 napsal:
Rendyy, nic ve zlém ale zřetelně jsi dala najevo, že se s některými názory neztotožňuješ, ale současně mi uniklo s čím se ztotožňuješ.

Co je to láska? Jak má ta láska např. rodičů nebo Jeho vypadat? Jak si ji ty konkrétně představuješ?


Myslím, že ten, kdo chce opravdu poznat, co je to láska, si tu Cestu najde a také po ní půjde. A pro každého může být trošku jiná, já jdu po té své...
Jak Ti mám napsat, jak si lásku představuji a jak má Jeho láska vypadat? Jestli Tě to opravdu zajímá, prožij si to...

A jestli někdo tvrdí, že ví, nebo zažil, co je láska, tak možná právě tím omezil tu Lásku svým věděním, nebo zážitkem... Jako kdybych po Tobě chtěla, abys mi popsala Světlo, jemnost, extázi, odpuštění, úsměv, povzbuzení, pohlazení, pomocnou ruku podanou v pravý čas... A toto jsou možná pouhé aspekty z Nekonečného...

Jsem už z těch diskuzí vyčerpaná a to jsem vlastně chtěla jenom náhled na to, jestli je v pořádku, když se člověk rozhodne přerušit kontakt se svými rodiči... Nejsem člověk, který se schovává za náboženství, jsem člověk, který ho žije. A jsem svým rodičům vděčná za to, že mi projevovali lásku takovým způsobem, abych právě k tomuto ve svém životě došla. Kdyby tomu tak nebylo, neměla bych nic, i kdybych měla v životě všechno a dokonalé milující rodiče...

Tímto končím toto téma, ono anonymní diskutování je velice náročné, neuvědomila jsem si, kolik různých lidí je na druhé straně, je to něco úplně odlišného, než osobní rozhovor, kdy se lidé vidí tváří v tvář a vědí, s kým mluví. Všichni máme různé životy, různé názory, různá chápání a naše postoje jsou často úplně odlišné. Já si tu výměnu názorů pro příště raději odřeknu... Pak si člověk spíš, než pocit dobrého rozhovoru odnáší pocit pěkně vyprášeného kožichu... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund