Fórum - Zobrazit téma - Dan Millman - duchovní poselství - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dan Millman - duchovní poselství
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dan Millman - duchovní poselství
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 1:45 am    Předmět: Dan Millman - duchovní poselství Citovat

Když jsem kdysi před pár lety dostal do rukou poprvé Cestu pokojného bojovníka od Dana Millmana, byl to pro mne velký zážitek. Ta kniha mě hluboce oslovila a můžu popravdě konstatovat, že mě podobně hluboce oslovily i další knihy tohoto autora. Snad jen od filmu Cesta pokojného bojovníka jsem čekal trochu více - zapomněl jsem, že byl natočen pro širší diváckou obec a po americku (každá nosná myšlenka se zopakuje několikrát, aby divákovi náhodou neunikla a vše je podáváno více polopaticky a názorně).
Vrátím se ale k osobě Dana Millmana - vždycky jsem si říkal, že návštěvu takového člověka u nás bych si určitě nenechal ujít. Tak tedy - JE TO TADY:
DAN MILLMAN bude v prace o víkendu 27. - 28.9.2008 - přednáška, seminář. Skvělé, až na tu cenu za vstupenky, třebaže jistě kvalitě nabízeného zážitku je adekvátní.
Chtěl bych ale otevřít diskuzi k Danu Millmanovi a jeho duchovnímu poselství. Co vám osobně dalo, co vás nejvíce oslovilo. U mě, krom Pokojného bojovníka (včetně jeho "návratu"), duchovní zákony, které se pokusil zformulovat - znáte je asi z jeho knížky o numeralogii. Právě ty duchovní zákony, o nichž bude Dan Millman v Praze přednášet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 7:32 am    Předmět: Citovat

Damao, děkuju za informaci. Cena přednášky není malá, ale v ceně přednášky je i DVD s filmem (který jsem neviděla), takže zvažuji, že přijedu.
Zato cena praktického semináře opravdu překonala moje (nejčernější) očekávání.... Zajímalo by mě, pro kolik lidí ten seminář bude......

Mě osobně oslovila Cesta, Návrat už méně, ale to bylo tím, že jsem knížky zhltla moc rychle. Rozhodně se chci k těm knížkám brzo vrátit, je to už dlouho, co jsem je četla....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 7:59 am    Předmět: Citovat

Mě hodně oslovily Millmanovy Čísla života.Není to jen suchá numerologie,krásně popisuje duchovní zákony,opravdu doporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 6:13 pm    Předmět: Citovat

Ano, ano, ano, právě ty duchovní zákony, o těch bude ta přednáška.
Také jsem si nevšiml, že součástí ceny vstupenky je cena DVD. Pokud se jedná o film Cesta pokojného bojovníka, tu už nějaký pátek mám, taky jsem o ní psal v úvodu.
Cena semináře je myslím zcela úměrná cenám jiných podobných seminářů v zahraničí. U nás převládá mínění, že duchovno by mělo být zadarmo a pokud možno ještě s dárečkem pro účastníky. Jsem rád, že právě takoví lidé, jako je Dan Millman a nebo Miten s Devou Premal nám nastavují zrcadlo a bezpochyby jsou to lidé duchovní.
Ani duchovno se nedá dělat z podstaty. Někdy se nováčkům tvrdí že u té či jiné duchovní skupiny je vše zadarmo a pak po nějakém čase přijdou s pokladničkou a vybírají na ašrám v Kanadě nebo v Itálii - základní částka 5 tisíc. Mě se zdá být poctivější říci: tohle je duchovní přednáška. Ti, kdo se jen chtějí nechat na ní vidět za ni zaplatí, nikdo sem nepůjde "jen na zkoušku", a těm, co vědí, proč si koupí lístek i za tuto cenu, těm se to nepochybně vrátí (zvlášť když na tom nebudou lpět).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 6:37 pm    Předmět: Citovat

Damao, jsem zastáncem placení za služby, které mi kdokoliv poskytuje, ať už to je čištění kožichu anebo "čištění kožichu". A je na rozhodnutí každého, kolik si za své sužby účtuje a na mě, jestli do toho půjdu.
Při téhle částce se jenom bojím, jaký typ lidí na ten seminář půjde. Pokud, ten který popisuješ = ti, kteří vědí, že dostanou to, za co platí, potom je všechno v pořádku a budu zvažovat svoji účast.
Účastníci semináře dle mého názoru výzamně ovlivňují náladu seminářů a proto se bojím, aby -pokud bych se přihlásila - se tam nesešla ta druhá sorta lidí a nesklouzlo to někam, co by mě neoslovilo. Potom by mi těch 5ti tis. bylo vážně líto.
Proto by pro mě bylo zajímavé, pro kolik lidí je seminář určen - 20 nebo 100?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 7:41 pm    Předmět: Citovat

Damao, Cesta pokojného bojovníka mi dala ohromně moc...Ale ještě víc mě oslovilo pokračování Návrat pokojného bojovníka...Dočetla jsem poslední řádky teprve dnes, nevím, jestli bych ocenila obsah třeba před pár lety,ale témata která tam jsou zpracovávána ve formě příběhu jsou tam podaná moc hezky. Nedostal se mi zatím do ruky žádný tak jasně zpacovaný materiál ohledně důležitosti zpracování svých spodních čaker -pater, aby to, co je vystavěno na nich mohlo vyniknout. Protože témata těch spodních čaker bývají mnohdy opomíjena.....jenže bez nich se vršek věže zbortí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 7:53 pm    Předmět: Citovat

ad výše vstupného...Těžko říct...Zřejmě je výše ceny taková, aby 1. se zaplatila režie, 2.zisk a 3. aby na seminář přišli ti, kteří vědí o co jde a tedy je na čem stavět.
Co se týče mne- 5 tisíc mi přijde v tomto případě moc. Neodsuzuju to, jsou lidé a je jich hodně, pro které to je normální a osobnost na kterou jdou jim za to stojí. V pořádku, jen to není můj případ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 8:31 pm    Předmět: Citovat

ale zpátky k tématu: Dan Millman
k Danu Millmanovi jsem se dostala od Valerije Sinelnikova. Ani nevím jak se to stalo, ale někdo mi před více než rokem doporučil Sinelnikovu Sílu záměru, která mě oslovila a když jsem to s někým rozebírala, dal mi do ruky Millmanova Bojovníka. A to mě nečekaně strhlo, že jsem si hned pořídila pokračování. Asi jsem něco z těhle dvou knížek proměnila ve skutečnost (anebo mě tyhle měly knížky připravili na budoucnost Wink ) a na nějakou dobu mě pohltil praktický život a velké životní změny, které mě potkaly a já jim řekla ano. Duchovno na chvíli ustoupilo do pozadí. Jakmile se praktické životní záležitosti uklidnily, vrátila se mi potřeba duchovna nečekanou měrou zpátky a mj. připlachtilo reiki. Teď, více než po roce se těším, že se k Millmanovým knížkám vrátím (jako téměř jediné neskončily zahrabané ve sklepě v krabicích ale mám je na nočním stolku). Myslím, že budou úplně jiné, než když jsem je hltala poprvé Embarassed. Jednoznačně mě ovlivnily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 9:11 pm    Předmět: Citovat

Vidíš, já mám dojem že duchovno není jen Reiki ale umění žít život Tedˇa tady s plným vědomím a zodpovědnsotí a s dodržováním vesmírných zákonů.....ne meditace, modlitby, vnímání jemnohmotných bytostí a různých energií, práce s nimi.....Je to sice hezké a příjemné, povznášející. Ale pokud to děláme jen jako útěk od reality, od všedního dne, tak je to jen útěk. Sice možná ne tak na první pohled škodlivý jao kouření, alkohol, drogy,....ale pokud nedokážeme vnést do tmy světlo, je nám to tak nějak na houby. To je pak podle mne duchovně na tom daleko líp někdo, kdo se třeba dennodenně stará o stádo ovcí, možná kouří jako komín a ještě si dá hlt/y pálenky. Ví co dělá, proč to dělá a neuvažuje o blbostech. Svůj úděl, práci, způsob života přijímá tak jak je. Stojí nohama na zemi.
Takže můj názor, pokud neumím propojit ty poznatky z "duchovní teorie" do každodenního života, mám smůlu...O hodně přicházím...Duchovno nežiju. Nebo přesněji. Duchovno nejde od každodenního všedního dne oddělit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 10:24 pm    Předmět: Citovat

Renato, moc děkuju za Tvoje řádky a samozřejmě naprostý souhlas.

Na druhou stranu, když se Ti objeví nový kontinent, tak Tě často v první chvíli naprosto pohltí a ty pustíš všechno z ruky a objevuješ nové barvy, tvary, zvířata. Až když uhasíš první žízeň, tak se shýbneš a zvedneš to, co Ti předtím vypadlo z ruky. A na příště si dáš pozor, abys pila včas. Aspoň tak to máme my, střelci Embarassed Very Happy Wink

Ono citlivě protkat běžný život předivem duchovna je docela mistrovská práce.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 1:51 pm    Předmět: Citovat

Damao, děkuju za tohle téma. "Cesta pokojného bojovníka" je naprostá špička, kniha která mne dokázala rozbrečet Very Happy .

Vše co je tam napsáno jako by v určitých věcech rezonovalo s mým životem, proto jsem si tu knihu moc zamiloval a dělalo mi moc dobře si ji číst.

Nadšení z té knihy mne vedlo k tomu, že jsem nakoupil všechny dostupné knihy od Milmana, i tu co zmiňuje Renata (Návrat...) ale zatím se mi do toho přimotalo spousta jiných knih, takže jsem si Milmana odložil na pozdější dobu.

Máte někdo webový odkaz na ten jeho kurz? Pokud to bude trochu možné, rád bych pana Milmana poznal osobně.

ahoj
pepa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 3:58 pm    Předmět: Citovat

Smart: Very Happy jo, myslím že je celkem fajn objevovat nové kontinenty, jako vodnář o tom můžu psát romány Laughing Laughing Laughing ale je moc fajn poznat, že doma můžeme být všude Wink Když si to dovolíme. A zároveň když se vrátíš na ten původní kontinent, víš proč , víš že chceš a podnítí tě to objevovat ještě tebou neobjevené Smile)))), další jemné nuance, pozorovat změny a hledat společné znaky těch rozdílných zemí...Možná díky těm zkušenostem z jiných kontinentů si budem umět považovat všech darů toho původního...Možná se díky tomu naučíme nelpět na domově, protože doma můžeme být všude...Možná ještě spoustu dalších věcí...Ale důležitý podle mne je prožít každý den naplno Smile Wink Ono je to hodně obehraná fráze, ale neznám nic horšího, než si říct "to byl promarněnej čas".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 4:06 pm    Předmět: Citovat

http://www.danmillman.cz/dm/uvodni-stranka-dm

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 4:09 pm    Předmět: Citovat

Renato, dneska perlis, fakt, dekuju Embarassed Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 6:24 pm    Předmět: Citovat

Wink , já též Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund