Fórum - Zobrazit téma - REIKIDUM - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - REIKIDUM
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

REIKIDUM
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 4:14 pm    Předmět: REIKIDUM Citovat

Narazila jsem na stránky www.reikidum.net

Lidé, kteří reiki dosud nepoznali mohou ochutnat. Mohou se přihlásit na reiki okamžitě nebo reiki lidem, kdy je jim reiki posíláno po dobu dvou měsícu vždy ve stejný čas v noci.

Hovoří se tam o reiki fontáně, kterou napájej a kdokoliv může z této fontány čerpat buď okamžitě nebo denně po dobu dvou měsíců.

Autoři stránek měli dobrý nápad.

Co myslíte, nešlo by to zrealizovat i tady?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 11:27 pm    Předmět: Citovat

Víš, Lindo, nejsem si tak úplně jistý tím, že je to dobrý nápad. Reiki je vždy cesta od srdce k srdci - od konkrétního srdce ke konkrétnímu srdci.
Kdyby to fungovalo, jak se to tváří, stačilo by přece "instalovat" Reiki sprchu, nebo fontánu tak, aby Reiki zaplavovala celou zeměkouli a každého člověka. Jenže - ono to není to pravé ořechové.
U Reiki - jak jsem přesvědčen - nejde o instalaci něčeho na způsob automatické dobíječky baterek, jde o životní styl a duchovní cestu.
Instatní Reiki je - alespoň pro mne, neakceptovatelným úletem, který nelze omluvit ani "zkoušením si" Reiki.
Duchovní cestu si nelze zkoušet nezávazně dva měsíce. Buď na ní vstoupíš, nebo ne. Když ano, bereš na sebe závazek.
Závazek sebepoznání, rozhodování o sobě a s tím související převzetí odpovědnosti za svůj život. Instalování Reiki-domu tomu nenapomůžeš, spíš naopak. Nabízíš něco, co nefunguje - ne že by nepůsobila Reiki, ale nejde o léčení ani o sebepoznání.
Když jsme začínali v roice 1992 s Reiki, míval jsem také podobné nápady. Napáchal jsem tím dobro až se v duchu rdím, když si na to vzpomenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 2:13 pm    Předmět: Citovat

Já jsem jejich služby po zajímavost vyzkoušela, příhlásila jsem se k posílání po dobu dvou měsíců, přimčemž reiki přicházelo v noci pravidelně ve stejnou dobu. Můžu říct, že to fungovalo přesně jako hodinky a přicházelo toho tolik, že jsem se vždy v tuto dobu probudila a až do rána jsem nespala. Proto nikdy více, raději vlastními silami a ve večerních hodinách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 8:19 am    Předmět: Reikidům Citovat

Ahoj Lindo,
z mého úhlu pohledu a pro mne, mají pravdu oba, i Reikidům, i Damao.
Tyto dvě jejich pravdy se vůbec, ale vůbec v nadhledu nevylučují.
Reikidům je ochutnávka
a je zakódována na dva měsíce, což ji ochutnávkou činí a pak už člověk musí na vlastní kůži.
Hlavní je zde ale spíš to, že proč instalovat nově něco,co jinde už funguje?!
Prostě jeden reiki dům už je, a smysl další instalace takového projektu by byl, kdyby ten první třeba nestačil kapacitně,což podle slov Wendys vpoho stačí.
Reiki fontána je klasický alfický prvek, který si Alfisti, kteří jsou i Reikisty do svého Alfického relaxačního koutku klasicky instalují.
Další věcí ale je, že schopnost dávat sám sobě dlaněmi reiki je něco tak úžasného, a bloky rozpouštějícího, že mi to fontána v Alfě nenahrazuje.
Každé dělá něco jiného. Každé je na něco jiného a každé má své místo na světe.
Fontána a chceš-li reikidům tě učí přijímání z vnějšku, hlubinné koncentraci a relaxaci.
Reiki, miláček dávaný dlaněmi sobě sebe sám si, učí -
Přijímání sám sebe,
sobědávání,
Seberealizaci v duchovním slova smyslu,
Sebeakceptaci těla,
Prioritní hodnoty, a ........
to by toho bylo ještě hodně.

Takže volím to, co zrovna v tu chvíli potřebuji.
Někdy fontánu ve svém alfickém světe, někdy svoje tlapky, někdy mého anděla, někdy mého přítele a někdy poprosím maminku, jen tak pro užití a vzájemnou lásku.
Sem tam v noci nebo k večeru vnímám jak letí prameny reiki od mých milovaných osob, je to tak krásné jako modlitba, a každý z těch pramenů je poznatelný od koho je. A někdy jsou tam lidé, které ani neznám tak důvěrně osobně, prostě se v reiki proměnily jejich díky, prosby a láska, kterou ke mně vyslali.
To je pak Fontána - pohádkově reálná. Děkuji za ni všem.
S láskou - Lomikámen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

Ta reiki-fontána z Reikidomu své opodstatnění určitě má. Je tam na ni plno pozitivních ohlasů - jak je vidět, hodně lidem to pomáhá. Jak už jsem psala, je to síla.
Ale musím dát za pravdu Damaovi.
Citace:
Reiki je vždy cesta od srdce k srdci - od konkrétního srdce ke konkrétnímu srdci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 2:52 pm    Předmět: COPAK TO JDE I JINAK? Citovat

AHOJ,
VŠICHNI JSME KONKRÉTNÍ SRDCE.
DĚLÁVÁME MEDITACE A HLADÍME REIKI BYTOSTI RŮZNÝMI SMĚRY TAK, JAK NÁS VEDE CESTA. VNÍMÁM, ŽE TO DĚLÁTE TAKÉ TAK.
JEDNOU ZEMI, JEDNOU NĚKOMU V TÍSNI, JINDY UDÁLOSTI, ATD.....
VŠUDE JSOU KONKRÉTNÍ SRDCE.
REIKI VÍ KAM PLYNOUT, JE SAMONAVÁDĚCÍ, SEBEŘÍDÍCÍ, SEBEUCHOPENÁ,VÍ CO, JAK, KAM,KOLIK.
Všude jsou konkrétní srdce, copak to jde jinak?
Musím srdce znát jménem, aby bylo pro mne konkrétním srdcem?
Co to je konkrétní srdce?
Zastává reiki tímto funkci tmeliče srdcí co se znají?
To jistě!
A nemůže snad zastávat funkci tmeliče i srdcí co se neznají?
A neznají se ta srdce? Vážně se neznají?

S něhou a radostí srdcí co se znají i když se neznají -
Lomikámen

Zamyšlení pro terapeuty: pokud musíme volit, uvědomme si, že často volit nemusíme.
Když budeme stále jen a jen terapeuty, bude stále existovat černá a bílá a budeme mít málo času na to být Božími dětmi.
A právě to potřebují lidičky ukázat nejvíce, nebude tisíců terapeutů, bude tisíců Dětí Božích.
Nebo je snad Království Boží zem plná terapeutů. Laughing
je, já už zase napsala smajlíka. mám radost!

Kdo se cítí, ten se vtípí, ten se chytí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 3:31 pm    Předmět: Citovat

Klidně se hned hlásím, že se - jak říkáš - chytím.
Duchovní cesta je o konkrétních lidech a jejich konkrétních srdcích.
Takové ezoterické bláznění je krásný úlet, ale život tady je takový jaký je, to znamená krásný. Ti lidé jsou také krásní - právě tím, jací konkrétní jsou, nepotřebuji si je nahrazovat eufémismy.
Vnímám, že jsi na dlouhé Cestě a možná Ti připadá, že Bůh je dosažitelný tím, že ze sebe sejmeme vše, co zavání člověčinou.
Uvědom si ale, že pak by nás Bůh nemusel stvořit a poslat sem na Zemi, abychom dobývali živobytí v potu a krvi.
Osobně jsem přesvědčen, že Boha poznávám právě skrze konkrétní lidi a konkrétní srdce a že to je záměr Stvoření, aby to tak bylo.
Někdy holt jsou mozoly v dlani a vrásky ve tvářích spolu se světlem v očích, byť ustaraných, Bohu nejblíže.
To, o čem píšeš, se hodí na anděly.
Jsme lidé z masa a kostí, se zmatenými myšlenkami, plni rozporů a emocí, ale také vnitřního světla své duše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 9:45 pm    Předmět: Ahoj Citovat

Ahoj,
jsem ráda, že jsi tady. Žádná odezva, taky odezva.
Konkrétní odezva,konkrétní odpovědi.
Udělám rozbor toho, co jsi mi napsal.
Mám to tak udělat.
Píšeš - Duchovní cesta je o konkrétních lidech -
Já - no jasně že je, souhlas nejen o konkrétních lidech, ale i konkrétních postupech a konkrétních základech.
Jdu cestu s konkrétními lidmi, úžasně konkrétními. I ty jsi nyní jeden z konkrétních.

A teď - narážky, tak prosím vysvětluj - co to znamená a co tím myslíš ezoterické bláznění - každý máme pod tímto neurčitým větným spojením něco jiného, co tím myslíš ty?
Copak Ti říká Damao - skrytá agrese?
MYSLÍŠ SNAD, ŽE TĚ NĚJAK OHROŽUJI, NE, JE TO JEN TVOJE ZRCADLO.

Proletěla bych těmito stránkami jako něžný vánek a zanechala v srdcích skoro všech radostný a hřejivý pocit.
Jsou to úžasní lidi.Proč máš potřebu mne zastavovat?

Píšeš - Ale život je takový, jaký je - to znamená krásný, -
Já - a někdo snad řekl něco jiného?
Píšeš - Nepotřebuji si lidi nahrazovat eufémismy -
já - to je dobře a kdo si lidi nahrazuje eufémismy?
Hi na to se Ti Damaánku nenachytám.
MOJE EUFÉMISMY JSOU ŘÍZENÉ A JSOU TADY JEN A JEN PRO RADOST LIDÍ.


A další jen slovo, které nevím co pro Tebe znamená, co je to pro Tebe člověčina?
A harmonický člověk, je pro Tebe už anděl?
A lidi mají zůstat v potu a krvi jak píšeš dobývat živobytí zde,
nebo mají vyjít z potu a krve a vejít do radosti a přijímání hojnosti od Táty-stvořitele - Boha, všehomíra, je jedno jak to nazveme.
A ty snad víš,proč nás Bůh stvořil? A víš že to bylo pro tu krev a pot?

Mé přesvědčení, že Bůh je v lidech sdílíme spolu stejně.

Pokud by to bylo o mně, neznáš mne a netušíš kolik lidí je silně konkrétních kolem mne.
Z toho je jasné, že to, co píšeš je o Tobě.
Vyzdvihuješ-li konkrétnost, nešel bys do většiny vět, které jsi napsal.Jsou víc než eufémismem, jsou všeobecností.

To o čem píšu se hodí na anděly? A co konkrétně? Toho TO, jsem tady napsala hodně. Tak buď prosím konkrétní, narozdíl ode mne umíš přepisovat citace, můžeš být konkrétní natošup.

Myslíš, že neberu mozoly v dlaních a vrásky v obličeji?
Hezká věta, a co jí myslíš?
Nebudu ti přitakávat jako druzí, ublížilo by Ti to, a moc.
Ty máš andělé jako něco éterického? Já ne.

Lidé z masa a kostí, copak to jde jinak?
Starý trik opřít se o něco s čím lidé musí souhlasit a postavit na tom svoje základy.
Nebo že by také celý mejlík eufémismů od Tebe, byť ve snaze aby zněly jednoznačně zemsky a pozemsky?

Ano jsme plni rozporů, ale pokud je nečistíme, zůstaneme v nevědomosti.
Tam jdeš? Nemyslím.
A vnitřní světlo duše má podle tebe zůstat uvnitř, nebo vyjít na povrch?

Takže Damao, pořádně si srovnej, co mi odepíšeš,
lidi tu máš neskutečně šikovný a schopný vnímat každý záchvěv citové hladiny.
I ty nejmladší z nich. Neber jim naději.
Když jsem na webík přišla, nevěděla jsem, zda jsi nějaký kluk nebo ten nejvyšší tady, už jsem Tě sice uviděla na fotce a slyšela Tvůj hlas v rozhlase, ale ještě pořád nevím kdo jsi.

Asi tak tuším, že se nyní hlasy rozdělí na ty, kteří budou cítit potřebu tě bránit. Ale myslíte, že Váš známý, protože nevím jaké vztahy k sobě máte - potřebuje obranu?
Dovede se mnou mluvit sám, a já jej nenapadám. Já mu ukazuji, že co stačilo pro základ s tím dál nedojde.
Ti lidé jsou nádherní a uvidí z tvých odpovědí, co tam bude.

Budeš-li se vymlouvat, okecáš-li to bokem, přilípneš všeobecnost, hodíš tvrdý kámen obalený v celofánu nebo hedvábným papírku, ukáži na to,
a oni to uvidí.

Jdu napřímo, vidíte?
Já jdu napřímo.
Možná cítíte strach, nevoli, to vše patří k divokým proudům energií co momentálně zvedají prach aby se odkrylo to člověčenství pod ním.
Zkuste jít svojí cestou a odpovídat si na mé otázky jakoby šlo o Vás samotné, uvidíte odpovědi nejsou nijak bolavé, tak proč se jim vyhýbat?
Kdo půjde tudy a bude se ptát, tomu budu odpovídat.
Kdo by šel za záchranáře, předem uvádím, že na jeho jméno, vypíšu jen Není koho zachraňovat.

Na přímé otázky přímé odpovědi. Jestli se jim Damao vyhne, je to Ego.
To nebude Damao, a on to ví, nebo ani to ne?
Proto říkám Ti Damao, nejsem tu proti Tobě, jsem tu pro Tebe, a možná mnohem víc než pro ostatní.
Kolik otáček uděláš než odpovíš?
Budeme Ti to počítat. Jak úhybné manévry, které tím, když je uděláš alespoň budu vysvětlovat, tak konkrétní odpovědi.
Tyto odbloky jsou velmi drahými a dlouhodobými záležitostmi, máš jej zadarmo a přímo od nebes. Nebo od člověka, chceš-li to takto.

A to, že umím psát verše, rozhodně neznamená, že nejsem kovaná
v logice a někde si lítám, uvidíš sám jak pevně přistaneme.

Tak nádech a výdech. Rozjíždím ten běh, věř, že dýchat musíme oba.
Nyní já kladu otázky, nebudeme si přehazovat horkou bramboru, tak z Tvé strany odpovědi. Otázkování je technika. Takže odpovědi Damao, odpovědi všem.

Nu a když ne, tak ne, mně tady nemusíš, ale sobě, sobě musíš -jednou musíš.
Nevím kdo Tě má v nebi tak moc rád, že jsem postavena nyní před tuto úlohu, která není zrovna mojí oblíbenou. Odpověz si sám.
Ale s úctou k cestě, Tvojí i mojí, ji přijímám. Je to úloha oponentury, bezemoční, faktické, jen svými odpověďmi se dostaneš pod kámen.
Já odpovědi dávala. Nyní je to o Tvých.

Co je hlavní příčinou proč jsem tady?:
Hájíš si tak pozici terapeuta, svým způsobem za každou cenu,
aniž by ses díval zda na text odpovídá blok nebo vědomí.

Evidentně jsi mistr těchto lidí, říkala jsem Ti na začátku, přijmi moji výzvu veřejně či skrytě, vybral jsis veřejně, což je opravdu mistrovské, bude to tak i pokračovat?
Pokud ano, budou Tito lidé při přerodu. Pokud ne, budou u masky člověčenství.
I když to nepřijmeš, i když to odhodíš, i když to zesměšníš,
oni budou tady a navnímají to.

Pravidla děje:
znovu opakuji nejsem tady, abych Ti konkurovala, to ani nejde Damao.
Někde Tě to s lidmi stmelí, někde hodí do vibrací, poskládáte si to po svém. Jen místo vánku proletí vítr. Řízený vítr.
Nevemu Ti k sobě žádného z Tvých žáků. Neboj se.

Přeji Tobě, ale hlavně jim, aby jsi prošel čistě, tak,
jak za Tebou budou potom moci jít oni.
Kvůli nim Ti to přeji, kvůli Tobě Ti to přeji.

Čím rychleji to nalezneš, tím rychleji zmizím z těchto stránek, možná ke smutku některých lidiček, ale tak je dáno, předám dar a musím jít.
Pak se rozloučím s těmi, které moje duše nejvíce propojuje a odletím.

A pokus blokovat můj počítač už nedělej.
Taakže pokud bych se neozývala, víte že ta cenzura na Vašem webíku opravdu existuje.

Damao, Tvé duši chci říci, z toho, k čemu se chystáme oba nyní, k slovnímu usazování, tak z něj vyšlo spoustu mých opravdových a hlubokých přátelství, lidé na ně vzpomínají s nadšením. Tak se to pokus vychutnat i ty. Nebo až dozní vibrace.

U každé své věty při odpovědi měj a řekni ostatním, s jakým záměrem tu větu říkáš a co jí chceš říci, pokud je to opis.

S láskou, tentokrát více, než kdy jindy - Lomikámen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 11:42 pm    Předmět: Re: Ahoj Citovat

Nemyslím si, že to je na příspěvky v diskusním fóru, ale budiž. Když říkám konkrétní, tak konkrétní....
Lomikamen napsal:
Ahoj,
jsem ráda, že jsi tady. Žádná odezva, taky odezva.
Konkrétní odezva,konkrétní odpovědi.
Udělám rozbor toho, co jsi mi napsal.
Mám to tak udělat.
Píšeš - Duchovní cesta je o konkrétních lidech -
Já - no jasně že je, souhlas nejen o konkrétních lidech, ale i konkrétních postupech a konkrétních základech.
Jdu cestu s konkrétními lidmi, úžasně konkrétními. I ty jsi nyní jeden z konkrétních.

To jsem rád, že jsme zajedno. Důležité je, že každý z nás se nachází v jiné etapě - někdo v prožívání hmoty, jiný v prožívání emocí, ještě jiný v prožívání moci a tak bych samozřejmě mohl pokračovat. Chci-li být s někým, snažím se na něj naladit, abychom si mohli porozumět. Není žádná obecně platná platforma, která by v danou konkrétní chvíli byla společná všem. Jsou jen jednotlivá konkrétní bytí. Reiki je stav podstaty hmoty a energie. Jenže i tato podstata může být hmotně prožívána, prociťována, promýšlena atd...
Ezoterickým ulítáváním mám na mysli stavy, v nichž se toto přiblížení se konkrétním lidem nahrazuje navozenou platformou, která je vystavována jako obecně platná. Jak už jsem napsal, žádnou takovou obecně platnou jsem doposud nepoznal - jen mi byla nabízena, většinou s podtónem manipulace. Abychom se vyhnuli obratu k manipulaci, zabývejme se raději konkrétně konkrétními lidmi a hovořme konkrétních situacích.
Lomikamen napsal:
A teď - narážky, tak prosím vysvětluj - co to znamená a co tím myslíš ezoterické bláznění - každý máme pod tímto neurčitým větným spojením něco jiného, co tím myslíš ty?
Copak Ti říká Damao - skrytá agrese?
MYSLÍŠ SNAD, ŽE TĚ NĚJAK OHROŽUJI, NE, JE TO JEN TVOJE ZRCADLO.
Proletěla bych těmito stránkami jako něžný vánek a zanechala v srdcích skoro všech radostný a hřejivý pocit.
Jsou to úžasní lidi.Proč máš potřebu mne zastavovat?
Píšeš - Ale život je takový, jaký je - to znamená krásný, -
Já - a někdo snad řekl něco jiného?
Píšeš - Nepotřebuji si lidi nahrazovat eufémismy -
já - to je dobře a kdo si lidi nahrazuje eufémismy?
Hi na to se Ti Damaánku nenachytám.
MOJE EUFÉMISMY JSOU ŘÍZENÉ A JSOU TADY JEN A JEN PRO RADOST LIDÍ.

Opravdu? O tom jsi mě tedy nepřesvědčila, dobře.... nevím, co k tomu dodat.
Lomikamen napsal:
A další jen slovo, které nevím co pro Tebe znamená, co je to pro Tebe člověčina?
A harmonický člověk, je pro Tebe už anděl?
A lidi mají zůstat v potu a krvi jak píšeš dobývat živobytí zde,
nebo mají vyjít z potu a krve a vejít do radosti a přijímání hojnosti od Táty-stvořitele - Boha, všehomíra, je jedno jak to nazveme.
A ty snad víš,proč nás Bůh stvořil? A víš že to bylo pro tu krev a pot?

No, teď jde o jádru pudla. Harmonický člověk podle mne si užívá radosti ze života. Rozhodl se být šťastný a nese si za to svoji odpovědnost. Jednou je nahoře, jednou dole - žije pro radost ty hory-doly zvládat.
Když člověk udělá poctivou práci, může být unavený, vysílený - je ale v radosti a je šťastný. Určitě je i harmonický. Nemyslí na to, kolik úsilí ho to stálo, ale co si při tom krásného prožil.

Lomikamen napsal:
Mé přesvědčení, že Bůh je v lidech sdílíme spolu stejně.

To mě těší - proč píšeš: "mé přesvědčení"? Ty jsi měřítkem hodnot?

Lomikamen napsal:
Pokud by to bylo o mně, neznáš mne a netušíš kolik lidí je silně konkrétních kolem mne.
Z toho je jasné, že to, co píšeš je o Tobě.
Vyzdvihuješ-li konkrétnost, nešel bys do většiny vět, které jsi napsal.Jsou víc než eufémismem, jsou všeobecností.

Odpusť, ale teď zase nerozumím já. Nemusím všechno chápat.

Lomikamen napsal:
To o čem píšu se hodí na anděly? A co konkrétně? Toho TO, jsem tady napsala hodně. Tak buď prosím konkrétní, narozdíl ode mne umíš přepisovat citace, můžeš být konkrétní natošup.

Nesdílím Tvé přesvědčení, že " hladíme Reiki bytosti různými směry tak, jak nás vede cesta. Reiki ostatně ani není samonaváděcí, jak jsi napsala. Setkáváme se s lidmi, reagujeme na ně. Reagujeme konkrétně na konkrétní bytosti a vytváříme vztahy. Žití vztahů je podstatou života. Není tu nic z toho, co jsem citoval z předchozího Tvého příspěvku.

Lomikamen napsal:
Myslíš, že neberu mozoly v dlaních a vrásky v obličeji?
Hezká věta, a co jí myslíš?
Nebudu ti přitakávat jako druzí, ublížilo by Ti to, a moc.

Nedovolil bych si Tě posuzovat. Píšu o svých pocitech a duchovních prožitcích. Mám za to, že osobně žádným andělem nejsem (nebo jsem na to zatím nepřišel - a le nevadí mi to).

Lomikamen napsal:
Ty máš andělé jako něco éterického? Já ne.

Opravdu to cítíme každý jinak. V tom to asi bude.

Lomikamen napsal:
Lidé z masa a kostí, copak to jde jinak?
Starý trik opřít se o něco s čím lidé musí souhlasit a postavit na tom svoje základy. Nebo že by také celý mejlík eufémismů od Tebe, byť ve snaze aby zněly jednoznačně zemsky a pozemsky?

No, nemyslím si, že potřebuju nějaké triky. Neužívám je už hezkou řádku let. Nemáš tendenci mi něco podsunout?

Lomikamen napsal:
Ano jsme plni rozporů, ale pokud je nečistíme, zůstaneme v nevědomosti.
Tam jdeš? Nemyslím.
A vnitřní světlo duše má podle tebe zůstat uvnitř, nebo vyjít na povrch?

Rozpory v nás jsou hnací silou vývoje života. Jinak by neměly význam. A vnitřní jas duše nemusí nikam vycházet, stačí, kdož ho vidíme tam, kde je.

Lomikamen napsal:
Takže Damao, pořádně si srovnej, co mi odepíšeš,
lidi tu máš neskutečně šikovný a schopný vnímat každý záchvěv citové hladiny.
I ty nejmladší z nich. Neber jim naději.
Když jsem na webík přišla, nevěděla jsem, zda jsi nějaký kluk nebo ten nejvyšší tady, už jsem Tě sice uviděla na fotce a slyšela Tvůj hlas v rozhlase, ale ještě pořád nevím kdo jsi.

Asi tak tuším, že se nyní hlasy rozdělí na ty, kteří budou cítit potřebu tě bránit. Ale myslíte, že Váš známý, protože nevím jaké vztahy k sobě máte - potřebuje obranu?
Dovede se mnou mluvit sám, a já jej nenapadám. Já mu ukazuji, že co stačilo pro základ s tím dál nedojde.
Ti lidé jsou nádherní a uvidí z tvých odpovědí, co tam bude.

Budeš-li se vymlouvat, okecáš-li to bokem, přilípneš všeobecnost, hodíš tvrdý kámen obalený v celofánu nebo hedvábným papírku, ukáži na to,
a oni to uvidí.

Jdu napřímo, vidíte?
Já jdu napřímo.
Možná cítíte strach, nevoli, to vše patří k divokým proudům energií co momentálně zvedají prach aby se odkrylo to člověčenství pod ním.
Zkuste jít svojí cestou a odpovídat si na mé otázky jakoby šlo o Vás samotné, uvidíte odpovědi nejsou nijak bolavé, tak proč se jim vyhýbat?
Kdo půjde tudy a bude se ptát, tomu budu odpovídat.
Kdo by šel za záchranáře, předem uvádím, že na jeho jméno, vypíšu jen Není koho zachraňovat.

Na přímé otázky přímé odpovědi. Jestli se jim Damao vyhne, je to Ego.
To nebude Damao, a on to ví, nebo ani to ne?
Proto říkám Ti Damao, nejsem tu proti Tobě, jsem tu pro Tebe, a možná mnohem víc než pro ostatní.
Kolik otáček uděláš než odpovíš?
Budeme Ti to počítat. Jak úhybné manévry, které tím, když je uděláš alespoň budu vysvětlovat, tak konkrétní odpovědi.
Tyto odbloky jsou velmi drahými a dlouhodobými záležitostmi, máš jej zadarmo a přímo od nebes. Nebo od člověka, chceš-li to takto.

A to, že umím psát verše, rozhodně neznamená, že nejsem kovaná
v logice a někde si lítám, uvidíš sám jak pevně přistaneme.

Tak nádech a výdech. Rozjíždím ten běh, věř, že dýchat musíme oba.
Nyní já kladu otázky, nebudeme si přehazovat horkou bramboru, tak z Tvé strany odpovědi. Otázkování je technika. Takže odpovědi Damao, odpovědi všem.

Nu a když ne, tak ne, mně tady nemusíš, ale sobě, sobě musíš -jednou musíš.
Nevím kdo Tě má v nebi tak moc rád, že jsem postavena nyní před tuto úlohu, která není zrovna mojí oblíbenou. Odpověz si sám.
Ale s úctou k cestě, Tvojí i mojí, ji přijímám. Je to úloha oponentury, bezemoční, faktické, jen svými odpověďmi se dostaneš pod kámen.
Já odpovědi dávala. Nyní je to o Tvých.

Co je hlavní příčinou proč jsem tady?:
Hájíš si tak pozici terapeuta, svým způsobem za každou cenu,
aniž by ses díval zda na text odpovídá blok nebo vědomí.

Evidentně jsi mistr těchto lidí, říkala jsem Ti na začátku, přijmi moji výzvu veřejně či skrytě, vybral jsis veřejně, což je opravdu mistrovské, bude to tak i pokračovat?
Pokud ano, budou Tito lidé při přerodu. Pokud ne, budou u masky člověčenství.
I když to nepřijmeš, i když to odhodíš, i když to zesměšníš,
oni budou tady a navnímají to.

Pravidla děje:
znovu opakuji nejsem tady, abych Ti konkurovala, to ani nejde Damao.
Někde Tě to s lidmi stmelí, někde hodí do vibrací, poskládáte si to po svém. Jen místo vánku proletí vítr. Řízený vítr.
Nevemu Ti k sobě žádného z Tvých žáků. Neboj se.

Přeji Tobě, ale hlavně jim, aby jsi prošel čistě, tak,
jak za Tebou budou potom moci jít oni.
Kvůli nim Ti to přeji, kvůli Tobě Ti to přeji.

Čím rychleji to nalezneš, tím rychleji zmizím z těchto stránek, možná ke smutku některých lidiček, ale tak je dáno, předám dar a musím jít.
Pak se rozloučím s těmi, které moje duše nejvíce propojuje a odletím.

A pokus blokovat můj počítač už nedělej.
Taakže pokud bych se neozývala, víte že ta cenzura na Vašem webíku opravdu existuje.

Damao, Tvé duši chci říci, z toho, k čemu se chystáme oba nyní, k slovnímu usazování, tak z něj vyšlo spoustu mých opravdových a hlubokých přátelství, lidé na ně vzpomínají s nadšením. Tak se to pokus vychutnat i ty. Nebo až dozní vibrace.

U každé své věty při odpovědi měj a řekni ostatním, s jakým záměrem tu větu říkáš a co jí chceš říci, pokud je to opis.

S láskou, tentokrát více, než kdy jindy - Lomikámen.

Vnímám, že to ostatní už jsou jen Tvé úvahy a posudky o mě. Když mě chceš poznat, je to jednoduché. Stačí se dohodnout. Nevyhýbám se setkání s lidmi. Udělal jsem, co jsi žádala. Teď budu delší dobu mimo, takže pokud Ti nebudu ihned odpovídat, tak to není mým egem, ale tím, že prostě na internet nebudu mít přístup. Takže: na viděnou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 12:05 am    Předmět: Mám radost Citovat

Jo, to beru. U něčeho ještě ne, ale v celku ano.
Když si budem povídat my dva tak v konkrétnu, je legrace vidět, jak moji větu opíšeš svými slovy, které znamenají to stejné, ale dáš to jako nesouhlas.- viz hladíme reiki bytosti a tvé setkáváme se s lidmi a reagujeme na ně.
V čem je to jiné?

Reiki se mi představilo jako samonaváděcí systém, potřebuje ode mne znát kam , tzn. ke komu a dál kudy, jak ,co, kolik - si řídí samo.

Mé přesvědčení je mé přesvědčení mého světa, nemá nic společného s nějakými měřítky hodnot a už vůbec ne všeobecnými. To pro mne ani neexistuje. To mi tam něco podsouváš ty.Také mluvíš o svém přesvědčení, tak je porovnávám, kde jsme v souladu.
Hezkou dovolenou, taky jedu.
S láskou - Lomikámen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 1:06 am    Předmět: Citovat

Nedá mi to, abych přece jen neodpověděl. No, dospím ve vlaku.
Reiki není žádný sebenaváděcí systém. Reiki je dokonale harmonický stav hmoty a energie, existuje vždy a všude stejně, jako v člověku září jas duše, i když je to navenek jinak lump. Reiki není třeba nikam posílat. Kdyby to bylo třeba, znamenalo by to, že Reiki někde je a někde není. Posíláním energie jakobychom se pasovali do role arbitra Bohu (kdyby nebylo nás, Bůh by nechal Vesmír nedokonalý či neharmonický?).
P"sobit Reiki tedy znamená uvést se do souladu a harmonie se zákony Vesmíru i autoritami tohoto světa. Být uvnitř prázdný a naplněný mírem. Tento mír se pak z naší mysli přirozeně a zákonitě (princip sympatické rezonance) šíří všude kolem nás.
Nemyslím si, že vyjadřujeme jinými slovy stejné. Hladit reiki bytosti, jak píšeš, není podle mne jinými slovy totéž, jako jsem napsal pokud jde o vytváření harmonických vztahů.
Navíc - jak jsi přišla na to, že zrovna Tvoji větu opisuji jinými slovy? Cítím z toho pokus o manipulaci a podsouvání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 3:15 am    Předmět: Ty si nedáš pokoj Citovat

Damao, je ještě starším trikem odstavovat někoho tím, že začneš mluvit o manipulaci, ještě starší trik je černá magie, ale to jsem tady na stránkách už také viděla.
Manipulace podle mého u lidí, kteří mají právo volby prostě neexistuje, hrají si na ni ti, kteří ještě stále zůstávají v systému chudinka, ten svět je ale zlej, nebo ti, kteří potřebují v někom nebo o někom vyvolat nepříjemný pocit u ostatních. Jak myslíš, ostatní si už názor udělali, a pokud ne, jejich věc.
Nepřijal jsi šanci, i když jsem Ti říkala, promluvíme si mimo webík, asi ji nepotřebuješ, nebo si to myslíš. To je celé.
Manipulace neexistuje, já chodím přímo, až natvrdo přímo, to se možná nelíbí.
Kdyby to bylo s reiki jak říkáš, chytáš se navrch, nemuselo by být žádné zasvěcení, ale souhlasím na jedné straně nemusí existovat zasvěcení, cokoli tady řeknu mi vpohodě tady budeš vyvracovat, už jenom proto, protože už od počátku jsi apriori proti. Proč? Na tohle si odpověz sám.
Takto můžeme donekonečna diskutovat, a k čemu?

Vidím co vidím, jsi vidící? Vidíš energie?Nevyvyšuji se, ale velmi těžko můžeme mít jeden názor, když máme jiné schopnosti. Vložíš do hovoru všeobecnost a pak....... nic. co z toho je.....? Všeobecnost mne nebaví, není s ní možno pracovat.
Jen nějaké praní se o energetických rovinách kdo výš, o to zájem nemám,
reiki je pro mne úžasný a čistý nástroj, přichází mi tak jak přichází a mluví samo, já říkám jak jej znám já a ty tu volíš jako nějaké právě dané platformy co reiki je. No tento přístup je přinejmenším diskutabilní.
Asi musíš vystupovat tak sebejistě, spíš světojistě než sebe.
Konec, toto nemá smysl, nepoužil jsi tu nabídku pro sebe, použil jsi ji pro Sebe, a tam nabízena nebyla.
Zákony vesmíru to chápu, ale co myslíš těmi autoritami tohoto světa?
Hodně divný. Jelikož, znovu opakuji větu ,ke které jsi řekl, že jí nerozumíš - jelikož mne vůbec neznáš, jsou Tvá slova pro mne pouze odrazem jen a jen Tebe samotného a je dost divné co mi odkrýváš víc a víc.
Reiki neposíláme, a k čemu je zasílací symbol. Ale nečekám odpověď.
To je řečnická otázka, víš.
Bůh nechal světu možnost volby a tudíž také možnost být neharmonický, i v neharmonii je však jeho harmonie, to je jeho já ve všem.
Ale zase jen všeobecnost, pod kterou mám já své zkušenosti a ty ty své. Co nás spojuje, jedině chuť být spojeni.A existuje opravdu?

Bod nula - být uvnitř prázndný a naplněný mírem - zažils to někdy?
A viděl jsi ten chyták kdy ta prázdnota je vlastně plná?
To na čem padají představy, když to není žito opravdově?
Někdo tady mi bude rozumnět, to je celé.
Hezkou dovolenou a dobrou noc.
S láskou - Lomikámen

Jelikož nevím zda naše rozhovory pro sebe používáš, protože na nich to vidět není a nevím jak a pro koho v sobě je používáš, prostě Ti říkám, že já ti za ně děkuji, svými technikami je používám pro sebe.
Hledám co mi říkáš, kdybys měl být tím, kdo mne vede, hledám jak jsem si naprogramovala a k čemu jsem volila Tvoji oponenturu, hledám a nacházím sebe v Tobě a Tebe v sobě. Pracuji s tím. Takto mohu poděkovat úplně každému, a to je hodně velký krok, kterým mám uskládaný svůj svět.
Je na čase abych si zpracovala téma otec, ten lidský, byl pořád v opozici, řekla bych až protivný.
Hezky mi ho vydáváš ven, možná kdybychom se znali osobně, tak by ti to tak kvalitně nešlo, ale takto tě to asi vede.
Ukazuješ mi také, jak velké štěstí mám, že mám kolem sebe ty,které mám kolem sebe.
Víš, řešíme spolu hned komu co vadí, řešíme hned pocity jednoho vůči druhému, řešíme to na sobě samých, každý své, nehájíme si své písečky, ty jsu prostě dané, čistíme je pro toho druhého, aby se mu na nich dobře hrálo. V lásce, hravosti, bezkonkurenčnosti.
Asi to umí jen někdo.
Zkus regresku na téma manipulace, možná to tam máš zasekané. Hodně jsme na tom dělali, tak to už moc nebrnká.Díky za prozkoušení systémů.
Vždy a vše vyšlo jako osobnostní volba. Hezkou dovču a pozdravuj moře, pokud jedeš tam. Lomikámen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 8:50 pm    Předmět: x Citovat

Lomikámen: stále víc mě svým žonglováním se slovíčky překvapuješ, momentálně těmi výpady proti Damaovi. Nehodlám ho obhajovat, je velký kluk a nepotřebuje to. Vyprovokovalo mě to k přemýšlení, kdo vlastně ve skutečnosti jsi?

šamanka
PS: ještě k tomu mám malou poznámku za Punktovým příspěvekem (viz Hudbye)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 9:25 pm    Předmět: Citovat

Mějme rádi Damaa takového, jaký je. Mě na něm taky vadí spousta věcí, ale nemyslím si, že když se to nedozví zrovna mými ústy, nedozví se to vůbec. Je to člověk se srdcem na dlani, spoustou zkušeností a mohla bych být jeho dcera... Má právo na svoje chyby i omyly, jako každý. Tak proč mu je brát a chtít ho předělat k obrazu svému?
Taky bych mohla říct, že mi u něho cosi nesedí, že mě zajímá, jaký je Damao, když sundá masku člověka, co už toho přece tolik zná a svlékne svůj terapeutický kabátek... Mno, tak jsem to nakonec řekla.
Ale stejně ho mám ráda, je to dobrý člověk. A když už jsme u těch slov, když někomu něco říkáme a třeba i chceme něco vytknout, mohli bychom se aspoň snažit to podat trošku jasněji, srozumitelněji a aby převažovalo to dobré... Tedy aspoň si myslím, že by to tak mělo být a já se o to snažím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: so srpen 16, 2008 12:32 am    Předmět: Citovat

Lomikamene,
nebudu nijak obhajovat Damaa, protože on to nepotřebuje. Moje názory zná (i na něj) a to je pro mne mnohem důležitější, než abys je znala ty. Tebe neznám vůbec a když, tak jen malinko z toho, jak ses tu předvedla.
Ta scéna, kterou jsi tu předvedla, se opravdu týká jen vás dvou. Jenže jsi ji předvedla na Reikiwebíku, který je nás všech, kdo sem chodíme, takže se určitým způsobem dotýká i mne.
Jsem zvyklá říkat, co si myslím, bez nějakých zástěrek a vytáček, takže to, co píši je to, jak tě vnímám z tvých příspěvků.
Když jsi začala psát, nevěřila jsem ti, že tvá slova jsou upřímná. Prostě to z nich přímo čišelo, i když jsi se mooc snažila. Přestala jsem je číst a vlastně proto mne to sem pár dní nijak netáhlo. Jen jsem čekala, kdy se odhalíš. A netrvalo to dlouho....jen co jsi získala pár obdivovatelů, už ses cítila dost silná v kramflecích. Jenže jsi to uspěchala....

Na mne celá tahle storry působí dojmem, že ti Damao šlápnul někdy dřív na "kuří oko" a ty ses rozhodla mu to celkem hnusně vrátit. Jako správná zhrzená ženská ... reiki nereiki . Je jedno, jestli to je zrovna Damao. V budoucnu to může být kdokoli jiný. Teď třeba i já Very Happy .

Říkám jen a pouze, jak jsi na mne zapůsobila a jak jsi mne znechutila. A samozřejmě mne vytočilo, že jsi možná vyštvala daleko víc lidí, než jen Punkta Evil or Very Mad
Možná mi taky řekneš, že jsi mi nastavila zrcadlo Very Happy , ale tahle věta mi už připadá jako trapná fráze, kterou se ohání každý, kdo se potřebuje nějak elegantně obhájit a vykroutit z nastalé situace. Staré dobré ... nejlepší obrana je útok Very Happy . Takže se měj fajn a rozhodně nemám v úmyslu zavést s tebou diskuzi. Ty sis tu řekla své a já taky.

mamka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund