Fórum - Zobrazit téma - strachy , strášky a strášečky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - strachy , strášky a strášečky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

strachy , strášky a strášečky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 10:28 am    Předmět: čti pořádně Citovat

Ahoj Kamo,

nevím, z čeho vyvozuješ, že jsi v tom sám.
Je tady víc odpovědí, které jsou v souladu s tou tvojí, z té mojí to vyplývá taky.

Jsem pro přirozenost, resp. přirozené postupy sebepoznánía z toho vyplývající vývoj.
Faktem ovšem je, že stálé zaobírání se problémy,tedy neproduktivní myšlenky jsou sice
proti přírodě, ale člověk tohle dělá běžně.
Proto je tak důležité pracovat s myslí, aby se tak stala naším nástrojem a ne šéfem.
V případě, že se nedaří být natolik bdělý a "neřešit" Smile
tak ten příklad, co píše Blankas může třeba někomu zafungovat.
Alespoň do té doby, než se naučí všímat-pozorovat, (co se mi
zrovna hlavou honí) a zároveň s tím také okamžitě pouštět
vše, co se netýká aktuálního okamžiku.
To se týká stejně, jak myšlenek na věci tzv. nepříjemné, tak příjemné.
To co Blankas popisuje pro mne sice není, ale pro někoho možná ano, kdo ví.
Metody, jak k něčemu dojít mohou být různé, důležitý je ale vždycky jejich výsledek.
Wink Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 10:45 am    Předmět: Re: čti pořádně Citovat

toora napsal:


Faktem ovšem je, že stálé zaobírání se problémy,tedy neproduktivní myšlenky jsou sice
proti přírodě, ale člověk tohle dělá běžně.
Proto je tak důležité pracovat s myslí, aby se tak stala naším nástrojem a ne šéfem.


Je to jako s ohněm. Dobrý sluha ale špatný pán. Nebo jako se ženou - dobrý sluha ale zlý pán Very Happy - neboli nikdy nedovol aby ovládala muže Very Happy Very Happy Very Happy (čekám na ostré reakce mamky, šamanky a naryi Very Happy ).

V poslední době jsem dost vnímal že když pracuju s energií tak ke mě chodí spolu s energiemi spousta zajímavých myšlenek, které mi osvětlovaly různé věci. Podle toho, že ty myšlenky teď už zas moc nechodí tak usuzuju, že to bylo asi tím, že jsem se těmi věcmi v té chvíli vědomě i nevědomě zabýval a vesmír mi pomohl ty věci objasnit. To beru jako velmi pozitivní součást práce s energiemi. Ty energie mají mnohdy formu pozitivních, kreativních myšlenek a je to úžasné, protože to člověku pomáhá.

Myšlenky k nám chodí z různých směrů a vždy je jen na nás které si vybereme a s kterými budeme pracovat.

Protože Toora dost reagovala na Blanky příspěvek, tak tím chci i Blanku pozdravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zetík
Anonymní





PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 10:50 am    Předmět: Citovat

Krabasy: než začneš obvinovat druhé, zamet si před vlastním prahem. Vybíráme si partnery kteří jsou úplně stejní jako my samotní......Smile
Návrat nahoru
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 10:54 am    Předmět: Citovat

Zeto Zeto ty jsi morous, ještě že jsi jiný druh člověka než já - tudíž si nemůžeme nikdy rozumět. Vždyť přece nikoho neobviňuju.

Radši mi řekni jak dopadla tvoje "zdravá" dieta? Tipuju že ses na ní už dávno vykašlal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 10:58 am    Předmět: Citovat

zetík napsal:
Vybíráme si partnery kteří jsou úplně stejní jako my samotní......Smile


S tím se nedá souhlasit, obviňuješ tím například spoustu žen z toho, že jsou alkoholičky jenom proto, že si vzaly za muže opilce. A takových příkladů můžu napsat stovky které vyvracejí tvé mylné tvrzení Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 1:17 pm    Předmět: Zdravím vás. Citovat

Kucí s vámi je sranda. Laughing
Very Happy Smile Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 1:28 pm    Předmět: KRABASKOVI Citovat

cit.:
"Myšlenky k nám chodí z různých směrů a vždy je jen na nás které si vybereme a s kterými budeme pracovat."
***
S tím se nedá než souhlasit. Wink Very Happy

Velmi často se mi stává, že se něco poskládá, co už se cestou
nějak postupně zformovalo, jen tam někde chyběl ten jeden
dílek do celé mozaiky, takové pazzle to jsou.

A když se to tahle pěkně v jednu chvíli spojí, je to krása
moci se podívat na celý obraz. Shocked Smile

P.S.
Krabasi, kdyby někdo náhodou bral tu tvoji poznámku o ovládání
ženou vážně, tak doplňuji, že ovládnutí čímkoliv se strachuje
pouze slaboch. U muže je to ještě o dost smutnější pohled.
Very Happy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 1:40 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:

to s tím plánováním starostí myslíš vážně? .... co když zrovna v neděli v 19.00 budu mít dobrou náladu, mám si ji dle diáře zkazit plánovaným "starostováním"?
Shocked
Kámo

To určitě neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Very Happy

Pozornému čtenáři jistě neuteče, že jsem napsala, že tento návod na plánování „schůzek se starostmi a obavami“ není z mé praxe.
Pro méně pozorné zopakuji Very Happy
O tento recept se snámi podělil na setkání člověk, který má už pěkných pár let hodně zkušeností s klienty. V jeho praxi se mu tento postup osvědčil pro určitý typ klientů-bývají to ženy, které dokážou mít ceých 24 hod denně svůj „operační systém“ zahlcen neustálými obavami a starostmi, takže pak stačí k obyčejným denním starostem ztráta zaměstnání nebo ten rozvod či jiných pár ne tak častých stresů navíc a dostanou se do kolotoče, kdy se jim neustále něco špatného děje, protože jsou nesoustředěni, když něco dělají, tak myslí na něco jiného, takže vše co dělají dopadne špatně.

IMHO kdo čte pravidelně tento web tak jistě umí "spravovat svůj operační systém" tak, že se nezahlcuje a tyto recepty nepotřebuje. Spíš jsem to myslela jako možnou inspiraci pro "klientskou praxi".

Ze své osobní praxe pouze doporučuji známou skutečnost, že pro mě je prospěšné vést si deník, kde si zapisuju své zážitky, vjemy a pocity, tedy radosti i starostí. Takže tak mám možnost přečíst ve svém deníku jak jsem např.„prožívala“ obavy a stres z nějaké nepříjemné situace před 2 roky, pak zalistuju o ½ roku dál a přečtu si, jak to dopadlo. A rovnou na své kůži cítím, jak ty obavy mě tehdy zbytečně nějakou dobu trápily, protože jsem si je většinou sama virtuálně vytvářela jako emoce, jak o tom moc hezky píše Toora.
Při příštím podobném období stresů si pak na tenhle a jiné případy vzpomenu a v tu chvíli si uvědomím:
Netrap se tím, ŘEŠ TO, pokud to řešit můžeš. A NEŘEŠ TO, CO OVLIVNIT NEMŮŽEŠ! Tímhle se mi to krásně zavrtává pod kůži a přestávám řešit, co neovlivním a čelem se stavím tomu, co přede mnou vyvstává.
A tak jsem právě v tom přítomném okamžiku mnohem častěji a déle než například před těmi 2 roky,rokem.

Pro Mirka:
Jo, v organizaci práce (schůzky s termíny v práci Twisted Evil ) tam mám taky rezervy. Jakmile si usmyslím, že všechno mám v hlavě a budu řešit jak to bude přicházet (bez plánování), tak se řítím do přesčasů protože nestíhám.
Pro Krabase:
Také zdravím, byť tvůj vtípek „žena = dobrý sluha nebo zlý pán“ Twisted Evil by zasloužil komentář ale polední pauza je krátká a prac.úkoly se mi dnes rodí hodně neplánovaně. Mějte se
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 1:44 pm    Předmět: Citovat

Kamo: jasně že v tom nejsi sám Smile Já to taky nedělám, ale abych byla zcela upřímná, návod od Blankas bych potřebovala jako sůl. Všechny úkoly se snažím nosit v hlavě, diáře zásadně zapomínám nebo ztrácím a vůbec mám dojem, že se vnitřně nějakému řádu bráním nebo co. Když mě tohle někdo poradí, ať udělám, mám hned plnou pusu výmluv, proč ne .. Jenomže negativní dopad toho je pak chaos v hlavě, úkoly "pátý přes devátý" a když je toho hodně, tak pocit flustrace a přichází depka, která zabije poslední šanci se z toho nějak dostat.
Jak psala Toora o těch myšlenkách, mám dojem, že jsou jako stádo splašených koní - dokud se je nenaučíš zvládat, nezkrotíš je, tak tě převálcují. No a k tomu ukočírování může pomoct např. postup od Blankas Smile Ovšem pšššt, to nemůžu nikde říkat, nebo po mě ostatní budou chtít ať si zavedu diář a na co se pak budu vymlouvat, že jo .. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 1:46 pm    Předmět: Re: KRABASKOVI Citovat

toora napsal:

ovládnutí čímkoliv se strachuje
pouze slaboch. U muže je to ještě o dost smutnější pohled.
Very Happy Smile


Něco si uvědomovat nebo něco říkat ještě neznamená že se toho ten dotyčný bojí. Dokonce by se dalo říct, že právě protože si to uvědomuje tak je silný. Ten kdo raději nad takovými věcmi nepřemýšlí může být označen za slabocha neboť nemá odvahu podívat se pravdě do očí, říct ji nahlas nebo si tu myšlenku jen tak pro sebe vůbec připustit - co kdyby náhodou. Ale o to ani tolik nejde.

Na celou věc se dá pohlédnout jinak. Symbolicky, esotericky. Žena v tomto případě představuje ženský princip jako takový. Říká se: "Běda mužům kterým vládne žena." Míněna není žena jako taková ale temná stránka ženského principu - negace - pasivita - podřízenost - rozklad - stárnutí - tma.
Tak jak jsem to myslel? No Zeto nepatří zrovna k těm bystrým. Občas si takhle hraju, promiň.

PS: krásný předmět - Krabáskovi. Děkuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 1:49 pm    Předmět: Citovat

blankas napsal:


Pro Krabase:
Také zdravím, byť tvůj vtípek „žena = dobrý sluha nebo zlý pán“ Twisted Evil by zasloužil komentář ale polední pauza je krátká a prac.úkoly se mi dnes rodí hodně neplánovaně. Mějte se


Blani tak až budeš mít čas, tak napiš tvůj komentář, budu se těšit.

Ty máš jinou práci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 1:55 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Zeto: Vybíráme si partnery kteří jsou úplně stejní jako my samotní......

- na tom něco bude Wink někdy mě až udivuje, jak si můžou být dva lidi povahově jiní, jiného znamení, z odlišných rodin hrozně podobní ...
Jo a má to i "vedlejší účinky" - ve chvíli, kdy jsem se konečně naučila mít ráda sama sebe takovou, jaká jsem, i svoje chyby a přestala jsem se za to tak trestat, zjistila jsem, jak je mi s mým mužem vlastně dobře Very Happy

Citace:
Krabas: S tím se nedá souhlasit, obviňuješ tím například spoustu žen z toho, že jsou alkoholičky jenom proto, že si vzaly za muže opilce.

- s tímhle nemám praktické zkušenosti, ale co jsem slyšela/četla, ženy alkoholiků vystupují jako oběti. Muži alkoholici se utápí v alkoholu většinou protože je něco trápí - něco je tak moc převálcovalo, že to řeší alkoholem = jsou obětí okolních vlivů. Tím pádem vzniká dvojice žena-oběť a muž-oběť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 1:58 pm    Předmět: Pěkné. Citovat

Krabas napsal:
Něco si uvědomovat nebo něco říkat ještě neznamená že se toho ten dotyčný bojí. Dokonce by se dalo říct, že právě protože si to uvědomuje tak je silný. Ten kdo raději nad takovými věcmi nepřemýšlí může být označen za slabocha neboť nemá odvahu podívat se pravdě do očí, říct ji nahlas nebo si tu myšlenku jen tak pro sebe vůbec připustit - co kdyby náhodou. Ale o to ani tolik nejde.


Naprosto souhlasím. Díky za pěknou připomínku, Krabasi.

Utíkat od něčeho tím, že toto nebezpečí ignoruju není řešení.
Když půjdu na ulici s tím, že auta neexistují, brzo mne nějaké přejede. Smile
Druhý extrém je udělat z té existence čehokoliv monstrum,
které už se skutečností nemá nic společného.
Z toho pak tady jsou například i ti "mírotvorci" a "pacifisté",
co někde nakonec nastražují bomby.
Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 2:07 pm    Předmět: Citovat

Alwen napsal:
Citace:
Zeto: Vybíráme si partnery kteří jsou úplně stejní jako my samotní......

- na tom něco bude Wink někdy mě až udivuje, jak si můžou být dva lidi povahově jiní, jiného znamení, z odlišných rodin hrozně podobní ...
Jo a má to i "vedlejší účinky" - ve chvíli, kdy jsem se konečně naučila mít ráda sama sebe takovou, jaká jsem, i svoje chyby a přestala jsem se za to tak trestat, zjistila jsem, jak je mi s mým mužem vlastně dobře Very Happy


Alwen, zrovna jsem se tě chtěl zeptat v jiném tvém dnešním příspěvku:
Já myslel že beran zas až tak moc emoční není - moje přítelkyně - dlouho nic a pak jí bouchnou saze. Někdy z ní něco dostat - emoce - názor je velký problém.
Ale tohle sedí: "přestala jsem se za to trestat". Já jí říkám že má samomasochystickou povahu - udělá chybu, neomluví se, nedá to najevo, ale jde se nějak potrestat - například začne uklízet nebo dělat něco do čeho se jí nechtělo.

Nevěřím tomu, že si vybíráme stejné partnery jako jsme my sami. Je to hloupost. Já věřím tomu, že kluci si vybírají partnerky podobné své mamce a holky zase podobné svým tátům.
Potvrzuje to dle mého i fakt, že lidé s vysokým krevním tlakem si nacházejí protějšky s opačným problémem - s nízkým tlakem. Někdy mi připadá že ti lidé jsou si natolik odlišní, že se divím, že se mohli dát vůbec dohormady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 2:57 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Krabas:
Alwen, zrovna jsem se tě chtěl zeptat v jiném tvém dnešním příspěvku:
Já myslel že beran zas až tak moc emoční není - moje přítelkyně - dlouho nic a pak jí bouchnou saze. Někdy z ní něco dostat - emoce - názor je velký problém.

- zvláštní .. Tyhle zkušenosti nemám jen se sebou, ale i s berankama, které znám. Řekla bych, že hodně záleží ještě na vlivu dalších věcí, nejen např. ascendentu, ale i rodinných vlivů a "výchovy" okolí. Já třeba v jistých situacích dokážu být až "ovčí typ", přesto k výbuchu nikdy nemám daleko. Spíš asi tady jsem myslela ten můj zmiňovaný emoční typ - berani většinou první reagují a pak přemýšlí teprv. Vytočí je maličkost, ale i nadchne maličkost. Rychle mění nálady. Tvoje přítelkyně může mít třeba vliv například kozoroha nebo vodnáře - to by se poznalo podle horoskopu (hodiny narození).
Nedá se říct, že všichni v tom znamení jsou stejní. Spíš mají společné některé vlastnosti.

Citace:
Ale tohle sedí: "přestala jsem se za to trestat". Já jí říkám že má samomasochystickou povahu - udělá chybu, neomluví se, nedá to najevo, ale jde se nějak potrestat - například začne uklízet nebo dělat něco do čeho se jí nechtělo.

- jo, taky dokážu být sebedestruktivní že se ostatní nestačí divit .. Známou vlastností Beranů je velká hrdost a pýcha. Přiznáním vlastní chyby mají zafixované, že hrdost a pocit vlastní neomylnosti těžce utrpí.
Berani rádi "trpí" představou, že umí všechno líp než ostatní. Já sama jsem se musela naučit - a že jsem u toho pokaždé těžce skřípala zubama - že chyby se nenapravují trestem. Vždycky jsem se setkala s tím, že i když jsem se potrestala, napravit jsem to musela tak jako tak, nedá se svítit. Když něco rozbiješ, nespraví se to tím, že si jednu lištíš, ale že střepy zameteš, případně slepíš nebo koupíš nový hrnek.
Berani přes svou pýchu někdy dokážou slušně zakopnout a nabít si papulu .. Tvoje přítelka na to taky přijde Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.50 sekund