Fórum - Zobrazit téma - Kameny Boji - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kameny Boji
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kameny Boji

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 5:41 pm    Předmět: Kameny Boji Citovat

máte někdo zkušenosti s těmito kameny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 10:13 pm    Předmět: Citovat

Neznám a nikdy jsem o "Kamenech Boji" neslyšela.

Co to jako má být za šutry?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2008 10:17 am    Předmět: Citovat

Bohuzel, slysel jsem jen o kmenech Boju - nasich predcich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2008 10:23 am    Předmět: Citovat

Na zde zmiňovaných stránkách www.mineral-shop.cz jsem se dočetla o Mogui Marbles a tak jsem včera zašla do šutro-prodejny (vídeňské mineralogické centrum) se na ně podívat. Měli ale už jen jeden poslední (jsou ženské a mužské) a ke všemu moc velký (=drahý). Hned vedle měli podobné, "Boji stones" a tak jsem nakonec jeden pár pokoupila. Teda spíš páreček, jsou prý silnější než Mogui ale také dražší (1g=EUR 1,50). Na i-netu se o nich dá něco najít, ale zajímalo by mě, jestli s nima někdo nepracuje resp. srovnání právě s Mogui
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jafik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2008 9:37 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,
něco jsem našel na níže uvedených adresách, bohužel jen pro anglináře

http://www.bojistones.com/
http://www.reiki-4-all.com/index.php?showtopic=3022
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2008 10:51 pm    Předmět: Citovat

jj, o kamench boji jsem zatím našla jen anglické stránky, pro zájemce zde stručný výtah (omlouvám se za možné nepřesnosti a krkolomný překlad, snad to není úplně mimo ale berte to s rezervou):

Kameny Boji je copyright a registrovaná obchodní značka kamenů pocházejících z Colorada. Jsou obvykle kulatého tvaru někdy s destičkovitýma výběžkama. Kameny obsahují palladium a pyrity.

Kameny Boji se vyskytují v mužské, ženské a oboupohlavní variantě a to ve velikostech od deseticentu po stříbrný dolar. Kameny jsou nejúčinnější, pokud se používají v párech (s výjimkou oboupohlavních kamenů, které mají stejnou sílu jako pár).

Kameny Boji převádějí éterickou energii do fyzického těla. Čistí, znovunabíjejí a plní pozitivní energií všechnu prázdnotu a mezery v auře a zlatém poli.

Při tření dvou Boji kamenů v temnu jsou vidět jiskry, v ohni kameny explodují. Kameny ležící na zemi ztrácejí energii a rozpadají se.

Kameny Boji se mohou používat od korunní ke kořenové čakře využívajíce výřivého pohybu energetického pole po směru hodinových ručiček. Mužský nebo ženský kámen položíte nad korunní čakru tak, aby se ji nedotýkal a druhý kámen poblíž kořenové čakry, aby se ji nedotýkal. Na srovnání/vyladění všech čaker stačí 5 minut v této poloze. Energie uvnitř kamenů vytváří mezi korunní a kořenovou čakrou pohyb po směru hodinových ručiček .

Jiná poloha je držet mužský kámen v levé ruce a ženský v pravé po dobu 5ti minut a vyrovnat tak levou a pravou mozkovou hemisféru. Stejně tak to vyrovnává mužskou a ženskou energii v těle. Pomáhá při odstraňování energetických bloků v těle.

Další polohou je držet jeden kámen u levého spánku a druhý u druhého tak, aby se kameny spánků nedotýkaly opět po dobu 5ti minut. Pomáhá to při zvyšování využívaní mozkové kapacity. Člověk průměrně využívá mozek ze 3%, kameny toto procvento mohou zvýšit na 6%, géniové využívají 8%.

Dobu působení kamenů je třeba dodržovat po dobu max. 5ti minut 1x denně, potom se proces obrací.

Spirituální funkce kamenů
může podpořit pocit bytí v jednotě, spirituální pochopení jednoty.

Kompabilita/soulad
Clear Quartz Crystals, Palladium

Dobíjení
na ranním nebo večerním slunci

Moje 1-denní zkušenost: ačkoliv jsem s kamenama nikdy nepracovala a doposud je brala jako mrtvé horniny válející se všude kolem (i když jsem tu a tam nějaký sebrala a pořád nějaký s sebou nosím), tak mě překvapilo, že když tyhle kameny vezmu do ruky, tak opravdu po chvilce cítím stoupající teplo. Nemám s čím srovnávat, ale zaujalo mě to tak, že zvažuju jít je do obchodu vyměnit za větší pár a eventuelně ještě pořídit Mogui marbles.

O Mogui marbles (živé kameny) jsem na jednom německy psaném foru četla zkušenost jedné majitelky, která měla těžký úraz ruky (málem o ni přišla) a když se vrátila domů z nemocnice a šla se podívat na své kameny, jeden byl prasklý.

tak prostě nevím.... Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes Shocked Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2008 5:29 pm    Předmět: Citovat

Morguit Marbles, znám, vypadá jako "zaschlý bobek". Tenhle kámen mají v krámku, kam celkem pravidelně chodívám, přecházím ho bez povšivnutí - bohužel mě dosud vůbec neoslovil a ani nemám chuť s ním experimentovat, tak ti k němu nic neřeknu. Jenom můžu říct to, že na mě působí opravdu docela odpudivě.

Ani Josef Václav Kreperát se ve své knize Morguitu Marbles příliš nevěnuje, akorát krátce uvádí:

psychické a fyzické potíže, které lze pomocí kamene zmírňovat:
blokády, duševní a citová nevyrovnanost, oslabení a ztráta energie

kladné psychické a fyzické vlastnosti a orgány, jež lze působením kamene posilovat:
dušení rovnováha, harmonie, vyrovnání energie, posiluje imunitní systém, regenerace

V závorce uvádí jeho druhý název Eolický pískovec, zkus to zadat do vyhledávače a třeba o něm získáš ještě nějaké nové info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 1:22 am    Předmět: Citovat

Používám tyto kameny - jeden mužský a jeden ženský - jako "oltářní" - mají své významné místo v domě. Moc rád si s nimi i hraju - jejich energie je velmi silná a pro mne příjemná.
K terapiím (vkládání na tělo a k čakrám) je však nepoužívám, cítím je jako osobní kameny. Domnívám se, že pdoobně byly tyto kameny užívány i samotnými indiány.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund