Fórum - Zobrazit téma - reiki a vztah - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - reiki a vztah
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

reiki a vztah

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
beranice
Anonymní





PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2006 11:21 am    Předmět: reiki a vztah Citovat

Embarassed Dobrý den, prosím o názor a radu.
Mám kurz reiki, ale některé projevy v praxi mě uvádějí do rozpaků... mohl by mi prosím, někdo, kdo se s tím už setkal vysvětlit a poradit co s tím ? Proč když přítel usíná - vnímám to jako nárazovou vlnu energie, která jde přes mou první a druhou čakru? Všude se píše o pocitech a vnímání tak nějak neurčitě, málem vědecky... ze všeobecného hlediska -- potřebovala bych slyšet polopatické vysvětlení... Prostě já tu energii vnímám jako sexuální... a občas nevím co s tím, protože on o ničem neví. A druhá věc... pokud ho něco trápí tak se vedle něj taky moc dobře nedá spát. Vibruje takovým způsobem, že cítím podrážděnost, nervozitu. V obou případech nemohu usnout zatímco on spí. Pokud máme ve ztahu nějaký problém, bodá mě to do ledvin jako nože i když jsme na kilometry vzdáleni - pokud na mě myslí.
Praktikuje taky reiki a pracuje na sobě....jsou to všechno normální průvodní projevy - zvýšená citlivost - nebo děláme něco špatně? Je pro mě dost problematické odpojit se od člověka se kterým mám a chci mít blízký vztah. a neprožívat všechno s ním. Má teď relativně těžké období - ztráta zaměstnání....
Odpovědi na své otázky tak nějak tuším... jen bych potřebovala slyšet vysvětlení a názor jiných.
Návrat nahoru
dunanda
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 20.9. 2005
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2006 1:05 pm    Předmět: Přej si úplné uzdravení vašich vstahů a vašich životů Citovat

Sám mám někdy s tím cítěním, vidění a dalším vnímáním trochu starost, ale vím že mě to má naučit trpělivosti.
Trpělivosti k tomu abych přijal to, že kolem mě není vždy všechno z medu či peříček.

Hodně stresu z celého dne zůstává v nohou. Je skvělý nasypat sůl do vaničky či lavoru rozmíchat v příjemně teplé vodě a šoupnout do ní nožky. To celé pokud možno v někde klidu.
Je to fakt super dělat každý den - třeba večer...

Ty píšeš o tom, že cítíš bolesti. Hlavně to s těmi ledvinami moc dobře znám- pěkně nepříjemný. Říká se že potíže s ledvinami souvisí se vztahy.
Jak víš, vztahy nemáme jen s těmi ostatními, ale se vším okolo a to vše vychází ze vztahu které máme sami se sebou!
Toto není klišé, ale moc důležitá věc, která stojí aspoň za zvážení.

Vše je bržděno a omezováno tím, že někde uvniřt sebe cítíme, že by některé věci měli z našeho uvažování odejít--v tom vidím VZTAH K SOBĚ.
Nechť tedy z tvýho života odejde všechno toto napětí!

Víš co tvoří čisté vztahy? Čisté vztahy tvoří čistá přání, čisté vnitřní smlouvy!!! Toto vše je ukončeno vzniklou myšlenkou nebo přímo tím co se stane.
Přej si úplné uzdravení vašich vstahů a vašich životů--to přece můžešSmile).
Nechci psát o karmě či takových silných slovech kterým stejně nerozumím, jen chci poukázát na to, že všecko co se uvnitř nás zrodí a uvede v ,, reál,, to má pak odezvu.
Uvědomění si toho, že se něco z nějaké příčiny stane a má to nějaký důsledek, není nic jinýho než praktická věc do života:)!

I s myšlenkami můžeme být často vlmi spojeni v tak blízkém spojení, že si můžeme myslet že jimi skutečně jsme.
Často je možné myšlení vidět, proto to vlastně píšu. Je myslím moc důležitý uvědomit si že tu kromě mysli a těla je ještě něco dalšího---ten kdo to vše pozoruje....
Když jsme schopni myšlenky pozorovat, musí tu přece existovat jisté ,,oddělení,, jistá jidinečnost obojího:).
Pozoruj a ptej se po tom**kdo se dívá** kdo zažívá svět okolo**kdo myslí. Nevytvářej odpovědi n a své otázky, jen to dál celé pozoruj.
To je taky lék. Toto není nezávislost-lhostejnost, toto je pozorování a tichá cesta za tím, kdo je tím pozorovatelem.

Buď v klidu, všechno je jak má.
Prosím Tě ale jen o jednu věc, buď s tím vším trpělivá......Jestli opravdu miluješ není síly která by to překazila.

Mějte se oba dobře.

Jakub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
beranice
Anonymní





PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2006 1:47 pm    Předmět: reiki a vztah Citovat

Děkuju Jakube. Moc.
Návrat nahoru
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2006 8:40 am    Předmět: Citovat

Milá beranice,
je naprosto normální, že vnímáš energie svého partnera. Časem možná začneš stejně intenzivně vnímat i energie ostatních lidí. Ne vždy je to příjemné a musíš se s tím naučit zacházet. To samozřejmě nejde ze dne na den. Všechno chce čas a zkušenost.

To, že vnímáš partnerovu energii při usínání jako sexuální, taky není nic neobvyklého. Souvisí to s výše napsaným. Většina mužských na sex myslí mnohem častěji, než si možná myslíš Wink . K tomu by se mohli vyjádřit přítomní pánové....

Když budeš k tomu, co vnímáš a cítíš, přistupovat jako k naprosto normální a přirozené záležitosti, budeš zvládat vše snáz a rychleji. Energie kolem nás byly a jsou pořád, nesou různé informace, jen jsi je dosud necítila. Takže ti přeji hodně štěstí a radosti z objevování toho věčného a krásného kolem nás..... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Akrij
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.1. 2005
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2006 10:34 pm    Předmět: Citovat

mamka:
Citace:
. Většina mužských na sex myslí mnohem častěji, než si možná myslíš Wink . K tomu by se mohli vyjádřit přítomní pánové....


A nejenom pánové Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
radysek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.4. 2004
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: pá listopad 03, 2006 11:30 pm    Předmět: Citovat

To beranice:

toto je mnoho otazek smichanych dohromady... neco jsou pro zacatek pruvodni jevy a v prve rade bych zacal sam u sebe, je jednoduche rici a obecne svest to na druheho bezny jev spousta lidi...
aby vse bylo v pohode potrebujete jeden jak druhy byt sam se sebou spokojeni, klidni a v pohode, protoze jakekoliv podrazdeni a vnitrni neklid jsou potom neprijemne mozno rizi i negativni vibrace, ktere muzes vnimat ruzne. Kazdopadne chce to trplivost a citlivou komunikaci mezi Tebou a partnerem. Jinak obecne cim dele budes pracovat s reiki, budes vnimavejsi a citlivejsi na okolni svet lidi, ktere budes potkavat. Pokud mas zajem napis mi mail kde muzeme vse rozebrat.

r.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so listopad 04, 2006 1:38 pm    Předmět: Citovat

Jo, i ženksé myslejí na sex, to je fakt. Ale většinou je jich hodně těch, které vůči němu mají bloky. Všechny stresy, systémy přesvědčení, které jsme si v buněčné paměti vůči něčemu, tedy i sexu, převzali od svých předků nebo z minulých životů a k tomu ještě ty které jsme nasbírali v tom našem současném od svého početí do dnešního dne, ovlivňují náš postoj k dané problematice.
Hodně se dá rozkódovat tím, že si rozeberu a opravdu přiznám bez růžových brýlí a chlácholení sebe sama, co mi vadí (ne to že to je přece normální a že to vadí kdekomu), hledat odpověď u svých rodičů - v jejich vztahu (zas - odložit růžové brýle, protže pochopitelně máme snahu vidět vztah rodičů nějakým směrem zaujatěa jen ze svého hlediska, které jsem si utvořili v dětství). Určitě to není jediná věc, kterou je třeba udělat, ale když vědomá mysl pochopí, kde je zakopán pes, mnohdy uvolní i bez další práce s energií (třeba reiki apod)usazený stres z podvědomí. Je to těžké, nepříjemné, nadlouho a nechce se do toho. Až když hoří koudel u zadku a vadí to opravdu moc, pak to člověk zkusí. A zjistí, jak dlouho žil v nějaké "lži", kterou si vytvořil sám. Pokud existuje jakákoli potíž třeba s menstruačním cyklem, jakékoli gynekologické problémy, vztah k milování, schopnost dosáhnout orgasmu, s tím, jestli si opravdu dokážeme vzít ze sexu (tím nemyslím sex jen jako sport nebo akt samotný)užitek, který z něj máme jako lidi mít, pak tam je nějaký blok. To, že lidí kteří takévé bloky mají je hodně, není vysvětlení, to je jen konstatování. A mám volbu- něco s tím začít dělat a nebo, kvůli to mu že to je běžné, to nechat tak.

O energetickém propojení s partnerem se kterým žijeme - a nejen s ním ale s dalšími lidmi(rodina, přátelé, kolegové, spolužáci atd, každý koho potkáme nebo jsme s ním v kontaktu) není pochyb. Citlivější lid tyto energetické vazby vnímají podstatně znatelněji než ostatní. Přednedávnem jsem četal zajímavou knížku o vztazích a v souvislosti s tím mě napadlo toto: Někdy se stává, že když někoho milujeme, že máme -možná podvědomě-potřebu kontorly nad jeho životem. někdo z důvodů jakési jistoty, že se milované osobě ( ať partner, dítě, rodič) daří dobře, že je v pohodě, zdráva. Soustředí se na ni dost podstatně. Ti, kteří umějí pracovat s energiemi, to využívají k tomu, že posílají Reiki, "čistí", prosí o ochranu. Někdo tak činí s vědomí _"cítím, že tady bych mohjl pomoci, no, jestli chceš, vezmi si Reiki, využij ji jak umíš nejlíp - pokud chceš. Pokud ne, ať si vezme energii ten kdo potřebuje nebo Matka Zem, atp. Někdo další to žeší tak, že "páchá dobro"-ve stylu "cítím že to je potřeba tak ti do toho a toho pošlu Reiki,ať ti to doapdne tak a tak, něco tě bolí, tak ti to budu léčit". tady bude většina z nás hulákat - "no to je prosazování ega jako blázen". Ale když si naleju čitého vína, mnohdy jako matka jsem takové tendence měla. Občas jsem na tu možnost svobodné volby v zájmu dítěte nebarala ohled. Léčila jsem tělo, ale jaksi jsem zapomněla na duši a svobodnou volbu. A co se týče partnerského života- je mnoho takových, kteří, když se začnou zabývat duchovním vývojem, "procitnou", tak mají dojem, že se probudit musí celé jejich okolí a partner především. Mají potřebu kontrolovat jeho denní stav, nejraději i myšlenky, hlavně ženské tíhnou k tomu že mají potřebu aby jim jejich partner vysvětlil co jej trápí, s čím má problémy a čím víc takovou tendenci mají, byť to neřeknou přímo, tak to partner vycítí a o to víc se stáhne. Ale na tohle téma-rozdílné myšlení a chápání světa u mužů a žen vyšlo taky spousta dost dobré literatury. Pokud je jeden z partnerů opravdu citlivý, že vnímá na svém těle změny nálad, toku energie a v tomhle případě i myšlenky svého protějšku, možná by stálo za úvahu pokusit se o určitou sebeanalýzu, jestli potřebuju být tak moc napojena na svého partnera a nevytvořit si jakousi energetickou "izolaci", která by nerušila. Pro takového citlivého člověka je pak o to těžší naučit se přijmout, že jeho partner má zrovna blbou náladu a nehledat hned vinu v sobě nebo nechat mu čas, aby se s tím svobodně vypořádal sám ve svém čase. Pokud se jedná o důležitou věc, tak můžu řict, pokud budeš potřebovat, jsem tu pro tebe a pomůžu ti jak budu umět nejlíp. Ale mockrát se stává, že člověk má problémy v práci, dělá si starosti i s blbostí. My ženské se z tohoho máme tendenci vyžvanit (některé hned, některé opravdu když jim teče do bot - to ostatně o člověku napoví i tloušťak jeho horního rtu), už to nám velice pomáhá.Mužští to potřebují vyřešit sami. Oni vědí nejlíp proč. Pokud pak někdo z přecitlivosti na sebe nabaluje cizí starosti a má tendenci je řešit, tak pak mu můžou mj. hodně pomoct Bachovy esence nebo Aurasoma. O obojím se najdou dost podrobné info na netu nebo v liter.
Tenhle můj maxipříspěvek berte prosím jen jako jeden z dalších pohledů na věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
beranice
Anonymní





PříspěvekZaslal: po listopad 06, 2006 12:06 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za vaše zkušenosti a názory.
Zabrousila jsem i na téma "Co je to štěstí"....a tak nějak pochopila, že vlastně není co řešit. Prostě to tak vždycky budu cítit, pokud zůstanu ke svým blízkým (někdy i cizím Cool otevřená. A záleží jen na mě jak se s tím vyrovnám, jak rychle a jakým způsobem se zase zharmonizuju. Jestli odpojením od druhých, nebo pokusem srovnat situaci společně...No, a že některé věci zatím prožívám jako nepříjemné a bolestivé.... nechám to času. Co člověk to jiný přístup, jiná potřeba, jiné cítění a vnímání.... a proto jsem vám vděčná, že jste na mou otázku reagovali a já si tak mohla srovnat své hodnoty sama v sobě......Aspoň pro teď. Pro mě jsou základní principy reiki a duchovna všeobecně cestou - směrem, kterým chci jít. Cestou k větší harmonii - ať už ve mně nebo v mých vztazích k druhým. Cestou k pochopení sama sebe a tím i druhých. A když se tak dívám kolem sebe, čtu různé názory --- tak i pestrou, poučnou a současně nikdy nekončící...
Díky.
Návrat nahoru
tk4u
Anonymní





PříspěvekZaslal: po listopad 06, 2006 3:38 pm    Předmět: Citovat

myslím, že pro různí lidé myslí na sex různě často
( pochybuju, že to závisí na pohlaví, spíš na genech, výchově a aktuálním stavu ).
Pokud Tvůj přítel z nějakého důvodu nemá čas věnovat sexu tolik, kolik by chtěl (třeba je příliš zaměstnaný nebo teď nervozní ze shánění nové práce)a nějak to v sobě potlačuje, pak když usíná, ty potlačovací mechanismy mizí a ty to vnímáš - přijde mi to úplně normální.

To "potlačování" nemyslím pejorativně nebo že by to bylo špatně. Každý někdy potlačí nějaký instinkt, aby "zůstal člověkem" nebo prostě jen aby zvládal to, co na něj život nakládá. Pokud se to naučí nepotlačit, ale nějak transformovat, je to samozřejmě lepší - možná by to mohl být váš další krok...
Návrat nahoru
Katrin
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.9. 2005
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 6:48 pm    Předmět: Citovat

Kuk Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2006 8:23 pm    Předmět: vztahy, pocity..... Citovat

ahoj beranice
jsem s reiki teprve na úplném začátku. delší dobu se však věnuji duchovnu, hlavně meditacím, vizualizacím, sugesci..... z toho co píšeš nějak cítím, že mezi vámi dvěma je něco, co může být nějaký blok. možná bylo něco ve vašem vztahu, co cítíte negativně (možná jen podvědomě).... víš, nikdy nuškodí si projít procesem odpuštění. odpustit svému partnerovi, ale také sobě, oběma, požádat, aby on odpustil i tobě..... to vyčistí hodně energií, které vznikají mezi vámi i ve vás samotných. jestli i on pracuje s reiki, měl by u mět procesem odpuštění projít také. myslím, že vám to určitě hodně pomůže. možná to nevyřeší úplně všechno, ale uvidíš/ucítíš, že se mnohé zlepšilo, uvolnilo.....
věřím, že vše je na správné cestě a že budeš s reiki dále zažívat větší a větší blaho..... přeji ti mnoho štěstí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Michael
Nováček
Nováček


Registrace: 10.12. 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 9:28 pm    Předmět: pro beranici Citovat

Milá beranice, tím, že máš zasvěcení reiki a provozuješ ho, dochází k otevírání čaker a to začíná nejprve v kořenové čakře a pak postupuje dál až ke korunní, záleží na stupni reiki a na tom jak s touto energií pracuješ. Jogíni a též i Tibeťané této energii říkají Kundalini a zdůrazňují že jako první se otevírá sexuální čakra. A to že cítíš zdravotní i eventuelně psychické problémy svého partnera je také normální i já to tak mám a s reiki už několik let pracuji téměř denně.Dokázala jsem rozpoznat na dálku 100km, že má velmi dobrá přítelkyně prodělala infarkt.Ve stejném okamžiku, kdy u ní proběhl jsem měla uplně stejné bolesti jako kdybych ho prodělala sama, špatně se mi dýchalo a před očima jsem viděla ji.Časem se naučíš toto tzv.vypínat, ale určití lidé ti budou svítit již na dálku a u některých budeš cítit jejich zdravotní problémy.Také se ti budou stávat podivuhodné věci o kterých člověk nezasvěcený řekne, že se jedná jen o náhodu, ale věř, není to tak. Reiki zvyšuje naši vnímavost k věcem, jež nelze nijak dokázat ani vysvětlit.Prostě jsou.Pracuj na sobě a používej reiki, to je cesta k evoluci a k nalezení sama sebe. Přeji ti hodně štěstí. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 8:27 am    Předmět: Citovat

Milá beranice,
myslím, že opravdu konkrétní odpovědi na své dotazy najdeš v příspěvcích od tk4u a jc. Tím ale v žádném případě neshazuji to, co napsali jiní.
A já bych k tomu doplnil ještě to, že bys mohla zkusit "odstřižení" se od partnera, někdy to jinak prostě nejde a hodně lidí si to stále plete s odcizením. Je to bezvadná pomoc k tomu, aby člověk s chladnou hlavou zvládal nepříjemnosti, jež sužují naše velmi blízké.

Hodně štěstí

Wink

Kámo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund