Fórum - Zobrazit téma - tipy na výlety - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - tipy na výlety
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

tipy na výlety

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 9:55 pm    Předmět: tipy na výlety Citovat

Very Happy ahoj, netvrdím že tohle je zrovna nějaké duchovní téma ale pro harmonii těla i duše není nezanedbatelné.
Jsou dovolené, já se taky dovolenkuju a jelikož jsem v roli jakéhosi hlavního koordinátora Kam zamířit, rozhodla jsem se podělit s tipy na výlety, kam jsem se letos zatím dostala, kde se mě i mému manželovi moc líbilo a kde jsme dobily baterky naplno.
Doufám, že tím taky načerpám další tipy od dalších:))))Fotky nevkládám, ty se dají sehnat na netu a já zrovna mezi umělecké fotografy nepatřím Embarassed . Upozorňuji, že naše výlety jsou do míst, kde se může vyšplahat někam výš, do skal a kde neproudí tlupy turistů a rádobyturistů.
Mumlavské vodopády u Harrachova - nádhera,akorát musíte mít kliku a nedostat se tam současně s nějakým zájezdním autobusem, to je pak hrůza....
Broumovské stěny - nádhera, trochu náročnější terén -hodně členitý, stoupání, je potřeba mít pevné boty,vyhlídky bez zábradlí, výstupy po žebříku, parkovat se dá v obci Slavný a odtud je kus do této nádherné přírodní rezervace.
Trochu slabší soudek - Novopacké vodopády u Štikova (je tam hodně zničený les polomem, vodopádky jsou dva - jedne 4m a druhý 8m ale pozor, jsou to pidivodopádky, jen pár čůrků Wink , zřícenina hradu Kumburk - nádherné výhledy všemi směry (Krkonoše, Jizerské hory, je vidět i Ještěd, Lužické hory,....), zbořenina je udržovaná a dá se vlézt i do hradního sklepení. Nachází se na cestě z Nové Paky směrem na Zápřišnici a zadem na Lomnici n/P. a vrch Tábor s otevřenou rozhlednou u Lomnice n/P. Odtud jsme si vyšlápli mrknout se na jakousi Allainovu věž, ze tkeré se vyklubala zřícenina věžičky vhodná spíš pro natáčení hororu. Doma jsem zjsitila na netu, že se jedná o jakýsi posed postavený za knížete Rohana, v té době velmi luxusní . V té doběSmile
Zítra míříme do Toulovcových maštalí mezi Skutčí a Litomyšlí. Byla jsem tam kdysi jako malá holka a už se těším. Jsou to zas trasy mezi skalami.
Nu a pak se uvidí. Každopádně v sobotu budu na Klíči u Nového Boru tak vám mávnu Wink
A Jaké tipy vytáhnu z vás? Díky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 7:46 am    Předmět: Citovat

Polička a tam světnička Bohuslava Martinů

Loket - hodně mi to připomínalo Cesky krumlov ale bez turistů

Peruc a Kamil Lhoták (žil tam a má tam stálou excpozici s úžasnýma průvodkyněma)

a když už budete tam, tak seběhněte k Oldřichovu dubu/Boženině studánce (ta je ted trochu zanesená špínou

... na Lounsku je několik menhirů, letos jsem si byla sáhnout na ten u Slavětína... (pozor, menhiry se obecně špatně hledají: i když víte, u které vesnice se nacházejí, musíte najít místního člověka, který vás nasměruje, cedulky k nim nevedou Wink )

no a potom samozřejmě Kadaň a tam klášter u 14 pomocníků - tam to chce zajet co nejdřív, restaurují se tam fresky evropského formátu a až to bude hotové, stane se z toho atrakce a bude tam jezdit půlka světa. teď to je částečně v dezolátním stavu, ale má to flair
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 12:25 pm    Předmět: Citovat

Kdo se budete pohybovat v kraji kolem Nového Boru, Sloupu v Čechách, zkuste zaparkovat ve Svojkově. Po značené stezce se dostanete do skalní kaple, Modlivého dolu, je to mariánské poutní místo postavené podle jeskyně v Lourdách. Cesta vede sklaními průrvami i dál, třeba na Tisový vrch. Je tam klid, nádherný výhled na letiště České Lípy,takže větroně, paragáni,...i kromě přírody je na co koukat. Ale ty energie, které tam proudí, to je teda síla! http://www.sweb.cz/svojkov/

Pokud rádi lezete na výhledy, taky doporučuji vyšplhat si na Klíč u Nového Boru http://www.luzicke-hory.cz/mista/index.php?pg=zmklicc , při troše štěstí kolem vás budou kroužit sokoli stěhovaví a budete se moci kochat pohledem na všechny strany, výhled je nádherný Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 1:16 pm    Předmět: Citovat

Ac z Moravy, mam k cele teto oblasti velmi vrely vztah.
Jeste muzu doporucit vystup na Ralsko.
A kdyz jsem z tej Moravy tak Pustevny-Radhost,nejvyznamnejsi poutni misto Moravy Hostyn, pulcinske a certovy skaly...
Blizsi info ci foto pro inspiraci na sz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund