Fórum - Zobrazit téma - práce s kameny - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - práce s kameny
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

práce s kameny
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 10:18 pm    Předmět: práce s kameny Citovat

ahoj všem,
prosím jak dobíjíte kameny, s kterými pracujete, harmonizujete? A jak často tak činíte? Srdečné díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 6:31 am    Předmět: Citovat

Mozno dobijet na slunci primem ci neprimem nebo i v mesicnim svetle. U nekterych kamenu (slunecni kamen, mesicni kamen) je to jasne z nazvu u jineho je lepsi si koupit knizku.

A stejne dulezita je i ocista, nejlepe v tekouci vode (potok) nebo v misce s vodou, ale taky lze najit v knizce. Jako autor - treba Kleperat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 7:28 am    Předmět: Citovat

Moka
Citace:
ahoj všem,
prosím jak dobíjíte kameny, s kterými pracujete, harmonizujete? A jak často tak činíte? Srdečné díky.


Kameny můžeš čistit jak pod tekoucí vodou pár minut nebo přes noc v misce s vodou (spolu s křišťálem třeba), ráno kámen usušíš a dáš na denní světlo (na přímé slunce je nedávám, protože ne všechny ho milují - mohly by vyblednout, možná i prasknout).
Nebo je můžeš na pár dnů uložit do soli - doporučuje se mořská čistá sůl ale já je dávám i do kuchyňské soli a stačí to.
Nebo je zakopeš zabalené v látce do země na několik dnů.

Kameny čistím tehdy, když už nejsou příjemné do ruky (po chvíli hřejou nebo skoro "pálej"), už příjemně nechladěj, to je tak jednou za tři týdny. Já kameny přímo k harmonizaci nepoužívám, nepřiklládám na tělo, ani je na těle moc často a delší dobu nenosím, jenom si je beru často do ruky a každý večer si vybírám kámen na spaní.

Někde jsem se tady zmiňovala o schopnosti kamenů vyvolávat výrazné nebo příjemné sny.
Když chci mít sny a pamatovat si je, tak beru ametyst, křištál (nejlépe oba kameny společně, jakýkoliv kámen + křištál = zvýšení účinku kamene), jadeit, nebo třeba lapis lazuli.
Na nespavost je dobrý hematit, když si ho vezmu, spím po každé jako špalek.

Dosud nejlepší knížku o kamenech napsal Josef Václav Kreperát "Moc drahých kamenů" název nevím přesně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 8:59 am    Předmět: Citovat

Krásné odpovědi, moc vám děkuju, Zbultrane, Wendys Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 3:42 am    Předmět: Citovat

Nevadí kamínkům,že je skladuju společně v jedné krabičce?Nemohou se nějak vybíjet,nebo rušit navzájem?Třeba vím o Hematitu,že poslouží na vybíjení Křišťálu,tak ho mam mimo.Jsou nějaké další důležité poznatky jak skladovat - uchovávat kamínky?


Džarmi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 11:44 am    Předmět: Citovat

Při přikládání křišťálu na bolavé místa křišťál do sebe energii natahuje nebo jen uvolňuje?Je třeba ho očistit?
Měli by se kamínky vždy očistit,pokud je má v rukou někdo jiný nebo jsou užívány na léčbu někoho jiného?Mam pocit,že někdy lidé zbytečně znásilňují dotek lidí věcí jako kamínky,karty,amulety....

Džarmi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 1:55 pm    Předmět: Citovat

Jarmilko, až teď jsem zaregistroval Tvé dotazy na kameny. Tak se budu snažit odpovědět podle svých zkušeností:
1) kameny milují světlo - je to jako dýchání. Když je oreikuješ, budeš si přát, aby vydržely dlouho čisté - je to skoro jako bys je naprogramovala na samočištění.
K tomu světlu - ne všechny kameny milují přímé slunce! Některé mohou na sluníčku vyblednout (růženín, fluorit, malachyt a někdy i ametyst). Čištění doporučuji vodou (krom samozřejmě soli kamenné). Stačí propláchnout je po tekoucí vodou - "unavené" kameny jsou lepkavé.
2) Křišťál většinou na sebe žádnou energii nenabaluje.
Zda kameny čistit po léčebném použití nebo ne, to záleží na jejich konkrétním stavu. Neplatí žádné šablony.
Samozřejmě jsem se už setkal i s názorem, že na kameny by neměl nikdo jiný krom majitele sahat, ale připadne mi to jako extrém - možná si takový postoj na sebe přitahuje pozornost "nezasvěcených" - nebo má ochranný účinek /aby kamenů neubývalo... hihihi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 2:38 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Kájo,
je hezké tě tu mít zase zpět. Very Happy Very Happy Very Happy
Moc děkuju za odpověď,čekala jsem na tvůj návrat a tak jsem téma vytáhla opět na světlo.
Jsem ráda,že není nutné sluníčko,protože ho tu v Irsku moc nemáme. Rolling Eyes Smile
Když je tedy budu nechávat pospolu na parapetu,tak jim bude fajne aj teda v té skupince.Reiki jim dávám pravidelně,léčíme se navzájem.Jsem ráda,že jsem si k nim našla cestu,jsou úžasný......


Very Happy Very Happy Very Happy

Díky a papája Džarmí Cool Laughing Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 7:39 pm    Předmět: Citovat

Já jsem teď zkusila dát svuj křišťál do moře a nechat ho omývat vlnama (byli jsme v zátoce,t akže nebyly velké).
Přišlo mi, že se rozzářil. Ale musela jsem si ho hlídat, aby mi náhodný bloumající nevzal Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 9:30 pm    Předmět: Citovat

To přesně plánuju Very Happy Very Happy Very Happy

Vždy když vím,že možná potkám nějaký čistý pramen,tak je beru sebou na výlet na koupačku. Laughing


hehe Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 9:16 am    Předmět: Citovat

S čištěním kamenů, mám tyhle zkušenosti. Černé kameny do sebe neg. energii vstřebávají, takže čistím po každém použití, křišťál, růženín, ametyst, záhněda...atd ne, takže stačí čistit, až jsou matné. Opály jsou krásné, ale trošku záludné, neg. energii do sebe vstřebávají a když je nosíme na těle a pravidelně a pořádně nečistíme, tak nám tu energii vracejí jako bumerang... takže nám můžou i škodit. (pokud vím, tak to je jediný kámen, co tohle umí, ale čistý je skvělý). To platí pro použití na mé osobě, po léčení jiných lidí čistím vždy po použití pod proudem vody.

A k přechovávání kamenů spolu v misce, klidně, ale pozor na smaragd a labradorit, to jsou samotáři a energie ostatních kamenů je může vysilovat, až prasknou.
A zkoušeli jste pít vodu z kamenů louhovanou?
Nejradši mám růženínovou, je velmi chutná a ještě podporuje vylučování toxinů z těla.

A křišťálové kyvadlo je skvělý pomocník při odstraňování bloků...
Prostě kameny jsou úúúžasnééé......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 11:00 am    Předmět: x Citovat

Damao: potkala jsem jednu osobu, která stále chodí ověšena několika druhy kamenů, doma má kameny (všech velikostí a druhů) všude kam se podíváš, kromě dalších zářičů a čističů. Hodně jsem přemýšlela, co může taková přemíra energie udělat s prostředím i lidmi, kteří tam pobudou?
Mě osobně to dobře nedělalo, jiní onemocněli, ale zajímal by mě tvůj názor.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 11:11 am    Předmět: Citovat

No, kdo ví. Jsou i tací, co musí mít na sobě alespoň jeden amulet, nejlépe viditelně zavěšený, někdy i více raději, všude samý zářič nebo obrázek od nějakého šamana či šamanky.... kdo ví. Zažil jsem, že pes odmítl k takové osobě se byť jen přiblížit a zůstal raději venku před vchodem do bytu.
Ale zpět ke kamenům: jakmile člověk s kameny pracuje, tak už vlastně je ani u sebe nepotřebuje nosit. Stačí mi, když si vybavím energii určitého kamene - a jako bych ho držel v ruce. Někdy - zvlášť když se necítím dobře, cítím úzkost nebo nepohodu, vezmu si (často jen tak namátkou) nějaký do kapsy - stejně je to jak se později ukáže přesně ten, co potřebuju. Very Happy
S kameny je to jako s barvami na paletě. Když patláš jednu barvu přes druhou - tak nakonec je z toho nepříjemně působící šeď. Navíc - když je v tom nějaký nepěkný úmysl, třeba ohromit lidi, tak se ten záměr tak zesílí, že z toho může mít citlivější člověk i hodně nepříjemný pocit.
Když klade malíř barvy na plátno s citem a záměrem potěšit, tak výsledkem bývá krásný obraz.

Stejně tak to varování od Ziki o smaragdu a labradoritu - to platí, když ostatní kamy jsou znečištěné! Ale pak je lepší je očistit a je po problému.
A kamínek - ani křišťál - žádné bloky neodstraňuje, to by vladtně na Zemi, kde je leckde kříšťálu dost a dost žíádné bloky už dávno nebyly!

Tudíž - je to v záměru, ne v těch kamenech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 12:19 pm    Předmět: Citovat

Citace:
jakmile člověk s kameny pracuje, tak už vlastně je ani u sebe nepotřebuje nosit. Stačí mi, když si vybavím energii určitého kamene - a jako bych ho držel v ruce.


Damao, mohl bys mi nějak vysvětlit tuhle větu? Nepochybuji o ní, ale vlastně chci potvrdit to, co si už nějakou dobu myslím ( však víš, jak jsem si pořídila několik dordží Very Happy Very Happy ).
Všechny tyhle ezoterické a magické potřeby vč. kamenů jsou jen prostředkem k "nácviku" přístupu k různým odstínům energie. Časem opravdu člověk zjistí, že nic z těchto pomocných koleček nepotřebuje a vybírá si správný odstín přímo?
Je to tak třeba i v léčení vodou? Myslím tím způsob, kdy si představíš chladivou křišťálově čistou vodu, která smývá např. zánět?
Co potom skutečně léčí ????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 12:53 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

A kamínek - ani křišťál - žádné bloky neodstraňuje, to by vladtně na Zemi, kde je leckde kříšťálu dost a dost žíádné bloky už dávno nebyly!

Tudíž - je to v záměru, ne v těch kamenech.


Shocked Tomu moc nerozumím.Pokud mam kamínky a neuvědomuji si jejich léčivou energii,tak na mě nebudou nikterak působit??? Shocked Vybírám si je pouze jak je cítím,jestli ke mě chce či ne.U mnoha z nich nemam sebemenší představu na co jsou dobré a jak se jmenují.Je vlastně pravda,že ty mě nějak energeticky nepřitahují.........

Tak tedy,musím vždy vědět na co kamínek chci?I když je to velice obecné?Jsem z toho trošičku jantar.He he he

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund