Fórum - Zobrazit téma - síla reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - síla reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

síla reiki?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bara
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 6:53 pm    Předmět: síla reiki? Citovat

hezký den,
chtěla bych vás poprosit o názor... Téměř hned po zasvěcení do dvojky jsem přes dva týdny posílala pravidelně večer reiki na dálku blízkému člověku, který byl doslova na dně, psychicky i tělesně, vynervovaný, oslabený, využívající berliček jako pití, kouření... Sama se cítím strašně dobře, jsem vyrovnaná a mám pocit, že své blízké a přátele miluju stále víc, vážím si sebe, a vážím si síly reiki, neustále se za něj cítím vděčná. Proto jsem si na okamžitou pomoc druhému troufla hned po zasvěcení, samozřejmě s žádostí k bohu o dobro pro všechny. Jednou, na začátku těch 3 týdnů jsem svého blízkého přítele reikovala přímo, byl studený jako kámen, zablokovaný. Před pár dny mě při návštěvě a druhém přímém reikování šokoval tím, jak byl v pohodě... Energii přímo nasával, ruce mi úplně hořely. O posílání reiki jsem mu už předtím pověděla, souhlasil, ale o principu léčení neví vpodstatě nic. A on sám mi při oné poslední návštěvě tvrdil, celý takový spokojený a rozzářený, že má pocit, jako by se mu vrátila síla a jakoby ho opustil zlý duch... Jsem šokovaná, myslíte, že reiki po intenzivním léčení na dálku mohlo toto nastartovat? Nebo je to jen náhoda....
Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 7:10 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že léčení na dálku je určitě také účinné, tak proč by tvé posílání reiki nemohlo být účinné? Jen myslím, že pokud on sám se nebude dále prozařovat, že postupně se zase zanese.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 11:52 pm    Předmět: Citovat

Působení na dálku má někdy větší účinky, neboť cestu k harmonii nastupuje ten, na koho působíte, sám, jde svým způsobem. Při kontaktním působení se mnohdy člověku do působení Reiki pletou vlastní představy o výsledku, přání...
Pro působení na dálku i v kontaktu by mělo platit, že jsme vůči tomu, na koho budeme působit relativně v harmonické pohodě. Žádné nedokončené komunikace, pokud možno se na toho člověka neupínejme. Često se říká, že největší láska k bližnímu se může nezasvěcenému zdát být netečností. Je to míněno tak, že dokážeme být zcela otevření k člověku, který si sám volí svoje uzdravení.
Uvědomme si, že není žádná energie, ani Reiki, která by sama o sobě léčila. To se týká koneckonců i dalších prostředků léčení, včetně bylin a třeba kamenů. Vždycky jsou to posuny ve vědomí člověka, který je ne-mocný a rozhodne se znovu svoji moc uchopit a použít - včetně převzetí odpovědnosti za sebe sama a za svá rozhodnutí.
Pro působení na dálku doporučuji používat PŘED PůSOBENÍM techniku růže (popsanou v knížce Diany Steinové o Reiki), pro ty, kdo byli u mě na kurzu Reiki 2 připomínám, že ji najdou v manuálu. Mězi tím, kdo terapii provádí a tím, kdo ji podstupuje by měl být zcela jasný a čistý vztah a totéž se dá říci i o vztahu terapeuta k příčině potíží klienta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 9:17 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Při kontaktním působení se mnohdy člověku do působení Reiki pletou vlastní představy o výsledku, přání...
Pro působení na dálku i v kontaktu by mělo platit, že jsme vůči tomu, na koho budeme působit relativně v harmonické pohodě. Žádné nedokončené komunikace, pokud možno se na toho člověka neupínejme.

Pro působení na dálku doporučuji používat PŘED PůSOBENÍM techniku růže (popsanou v knížce Diany Steinové o Reiki),


Tomu moc nerozumím, co třeba posílání reiki do situace harmonizace vztahu mezi dvěma lidmi, který není přirozený nebo to v něm nějak drhne? V tu chvíli posílám reiki sobě do kontaktu s dotyčnou osobou. Párkrát jsem to zkusila a myslím si, že to vyšlo.

Ještě k tomu, co si napsal: Mně se skoro pořád stává, že při posílání na dálku často svými představami ulítnu kamsi mimo, neudržím mysl na místě, nevadí to?

Na výsledku působení ve smyslu "aby ho to hlavně uzdravilo nebo zbavilo bolesti" nelpím, v tu chvíli mi je výsledek fuk? Já se totiž při posílání na dálku ať sobě do situace nebo někomu jinému dostávám do příjemného meditačního stavu, nezřídka během toho usnu.

A v čem ta technika růže spočívá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 6:27 pm    Předmět: Citovat

Wendys, je dobré si uvědomit, že poslat něco někqam znamená, že tam přemísťujeme cosi, co tam předtím nebylo. Kdyby se jednalo o posílkání energie (jak píšeš: posílám Reiki), tak by to znamenalo, že tam Reiki není. Ona je Reiki v podstatě v každém okamžiku všude. Jen si to něuvědomujeme. To, co je předáváno, je hluboká koncentrace mysli na stav označovaný Reiki. Dokonalý soulad s Vesmírnými, přírodními zákony (s Bohem) a Konfuciius k tomu přidal i se zákony lidskými.
Ostatní se děje na principu sympatické rezonance. Představ si, že máš vedle sebe ladičky a jednu z nich rozezvučíš - ostatní zachvilinku začnou znít také.
Tak si potom můžeš představit, že když Ty se naladíš na harmonický průběh toho či onoho, pokud to nekříží nějaká obava, nějaká závislost atp., rozezvučí se vše frekvencí odpovídající dokonalé harmonii.
Neporoučíme větru ani dešti, natož Reiki či Pánubohu. Když jsme v harmonii a koncentrujeme svoji mysl na ten POCIT - je vše v pořádku.
Pokud neztrácíš pocit harmonie, když se Ti toulají myšlenky jinde, je to OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Pokud neztrácíš pocit harmonie, když se Ti toulají myšlenky jinde, je to OK.

Tak díky, to jsem potřebovala slyšet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 9:40 pm    Předmět: Citovat

Určitě by stálo za to uvědomit si, kde se Ti toulají myšlenky, když jsi ve stavu, kdy pracuješ Reiki. Vezmi to jako výzvu - je to "místo", kam bych měla příště Reiki působit?
Není náhoda, na co "bezděky" myslíme, zvláště ne při Reikování, kdy je náš mozek v alfě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 5:41 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Určitě by stálo za to uvědomit si, kde se Ti toulají myšlenky, když jsi ve stavu, kdy pracuješ Reiki. Vezmi to jako výzvu - je to "místo", kam bych měla příště Reiki působit?
Není náhoda, na co "bezděky" myslíme, zvláště ne při Reikování, kdy je náš mozek v alfě.


To mě nenapadlo, zaměřim se na to, díky Damao.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund