Fórum - Zobrazit téma - PROČ reiki denně a na celé tělo (diskuse o zrcadlení) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - PROČ reiki denně a na celé tělo (diskuse o zrcadlení)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

PROČ reiki denně a na celé tělo (diskuse o zrcadlení)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

to je ono.
proč dávat ruce na ta místa na těle, když na ně ruce nereagují. Člověk si může myslet, že když chce léčit kašel, tak musí dát ruce na krk nebo průdušky a ono se to povede. Kdepak. Proto je důležité nehrát si na super léčitele ale nechat to na vyšším vedení. Dávat ruce jen tam, kde to na sebe reaguje. Pak třeba zjistíš, že ten kašel se vyléčil přiložením rukou třeba na chodidla. Proto neexistuje univerzální návod - vlastně jeden ano - řídit se svýma pocitama a neustále zkoušet Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 11:10 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Krabasi, je pro Tebe důležité se na základě konfliktů rozvíjet?
Je to cesta, já vždycky přemýšlím, když cítím, že mě cosi ´´naštvalo´´ , co je tam mého. Konflikt je způsob jak najít to, kde jsem. atd.atd.atd. Hezký den, Míša.


Míšo, to že ty vidíš konflikt neznamená, že tam je. Pokud vidíš konflikt, podívej se do sebe a zeptej se, co je to v tobě, co ten konflikt vidí nebo chce vidět.

Ještě tě pořád mrazí z mých příspěvků? Very Happy
Mimoto lidé kteří dluží odpovědi by se neměli pouštět do posuzování druhých. Hlavně ne ty, ke kterým nedokážeš být upřímná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 11:28 am    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Krabasi, to mi přijde až legrační.
Very Happy Very Happy Very Happy Ano, naciťuji, někdy ani nečtu, jen vnímám ´´energii´´ za tím. Je jedno, zda říkáš konflikt, dialog, výměna názorů nebo postojů. Prostě vnímám, zda je tam přítomna láska. Vzhledem k tomu, že strach je místo, kde ještě není láska, takto vnímám hovory. Proto se učíme. Tebe jsem teď načetla takto. Je to veřejný web, přináší s sebou to, že i okenko nacítí hovor, který vedeš třeba s Renkou. Vnímám, že se rád posouváš pomocí ´´výměny názorů´´. Toť celé. Cool Nehodnotím, nekritizuji, ptám se. Nemusíš odpovídat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

odpovím rád, ale nevidím otázku.

Mimoto zkus také odpovídat a ne se jen ptát. Energetická výměna musí být v rovnováze, ty velký naciťovateli Very Happy .
Taky jsem znal někoho, kdo si neustále něco naciťoval, a po x letech zjistil, že si vlastně jen něco namlouval. Když si řekneš, že teď pocítíš smutek protože tam je, tak ho pocítíš. Když se soustředíš na to, že chceš aby tě začalo šimrat v levé dlani, tak tě tam opravdu zašimrá.
Ono není cítění jako cítění. Záleží odkud co pochází a co za tím stojí. Zda tvůj strach, nebo tvá láska. A já tam u tebe vidím hodně hodně strachu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 11:58 am    Předmět: Citovat

Minule jsi mi napsal, že není sex jako sex - či v tomto kontextu. Teď píšeš, že není nacítění jako nacítění. Von ani strach není jako strach... To píšu ve stejné notě. Hodně strachu u mě z psaní s Tebou? No to se na to budu muset podívat... Very Happy
Ptala jsem se, zda se rád posouváš pomocí ´´výměny názorů´´?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 12:22 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Minule jsi mi napsal, že není sex jako sex - či v tomto kontextu. Teď píšeš, že není nacítění jako nacítění. Von ani strach není jako strach... To píšu ve stejné notě. Hodně strachu u mě z psaní s Tebou? No to se na to budu muset podívat... Very Happy
Ptala jsem se, zda se rád posouváš pomocí ´´výměny názorů´´?


ta první věta platí, můžeš se milovat jako divoké zvíře a nebo jako něžný romantik. Jedno vyplývá z pudů, druhé z lásky. Tak je to s cítěním, jedno vyplývá ze strachu, druhé z lásky. A je pravda, že kde není láska, tam je strach a opačně. Strach je podle mě strach. Samozřejmě ho můžeš dělit na skupiny, ale pořád je to strach (i pod různými jmény).

Ne strach u tebe necítím v konverzaci, nedokážu to takhle separovat, ale cítím celkový strach v tobě z různých věcí. Nechci to rozebírat. Cítím že funguješ v určitém bludu. Tak tě vnímám, dlouhodobě.

Výměny názorů ne, ty mě nikam neposouvají. To co mě posouvá, nejsou slovní diskuze. Proto chci, aby měly určitá pravidla. Protože to o co jde, nejsou tyhle slovní diskuze. Mnohdy slouží někomu jenom jako záminka.
Pokud požaduji věcnou diskuzi o tématu například po Renatě, tak to není o tom, že se s ní chci hádat a diskutovat nad jednotlivými větami. Pokud to tak cítíš, tak je problém v tobě.

Předmětem diskuzí je výměna energií mezi lidmi. Interakce. To je jedna z věcí, která mě posouvá. Ale o tom teď psát nechci, jedině přes SZ či email.

Měj se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 12:42 pm    Předmět: Citovat

To, co já vnímám na těchto diskusích - bez nacítění druhého nemají smysl. Viz věta není sex jako sex. Ten ,kdo píše, je přesvědčen, že druhý přesně vnímá, jak to myslí. Vnímám zde dva způsoby řešení. Krátké jednoznačné (možná rádoby) věty - tak píši třeba já. Dále pak opravdu jasné, srozumitelné dlouhé odpovědi. Strach, který jsi mohl nacítit a který někdy opravdu u sebe vnímám je, že mi připadá obtížné napsat co, co opravdu chci napsat a zároveň je pro mě (z hlediska dialogu) důležité, aby druhý vnímal tak, jak jsem to myslela. Poněvadž jinak je pro mě diskuse zmatená, ale i to je dobrý způsob , jak se naučit se vyjadřovat srozumitelně. U Tebe mi ta jasnost někdy chybí, vnímám jen pocity, které jsi u psaní měl. Proto naciťuji, poněvadž věty není nacítění jako nacítění mohou být jak hluboké, tak velice prázdné. Kolik třešní tolik višní.
Pohybuji-li se v iluzi, bludu či strachu a ty to ze mě cítíš, nebudu psát, co Ti zrcadlím, ale napíšu, že to tak zatím u sebe nevnímám. Je možné, že dospěju k tomuto poznání, je možné, že Ti už za půl roku tak nebudu připadat, ať už mým nebo Tvým vývojem. V další případné diskusi budu ráda pokračovat přes mail. Zatím pa, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 1:34 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:

Pohybuji-li se v iluzi, bludu či strachu a ty to ze mě cítíš, nebudu psát, co Ti zrcadlím, ale napíšu, že to tak zatím u sebe nevnímám. Je možné, že dospěju k tomuto poznání, je možné, že Ti už za půl roku tak nebudu připadat, ať už mým nebo Tvým vývojem.


myslím si, že to jednou bude ok.

Ono s tím zrcadlením to je tak i tak. Pokud jsme součástí jeden druhého (já v tobě, ty ve mě), tak si nemusíme nic navzájem zrcadlit. Obraz tebe, který je ve mě, ti může připadat jako že mi něco mého zrcadlíš ale ono to tak být nemusí, protože to je odraz tebe samotné (byť ve mě). Špatně se mi to vysvětluje. Když na to budu mít víc času, zkusím o tom něco napsat.

No slova o zrcadlení jsou v poslední době módou, až bych řekl takovým klišé. Ale téma zrcadlení je zajímavé a také mě to baví o tom přemýšlet.

Kolikrát mi připadá, že nechápu o čem píšeš, a je možné, že je to tím, že když píšeš, tak při tom máš strach, že nebudeš přesně pochopena. Je to pro mě nová konkrétní informace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 1:11 pm    Předmět: Citovat

Zrcadlení je fakt modní téma, a přínosné taky.
Vedle toho klasického je takové, kdy je člověk opravdu jen tou hladinou která odrazí a přitom zůstane vevnitř klidná, nezkalená. Chvíli mi trvalo proč se to děje, až mi došlo, že to prostě potřeboval ten druhý. Špatně se to vyjadřuje-někdy je člověk jakoby něčeho příčinou, ale není tomu tak, je spíš jen toho nástrojem..
Konec filosofování Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Míšo, to že ty vidíš konflikt neznamená, že tam je. Pokud vidíš konflikt, podívej se do sebe a zeptej se, co je to v tobě, co ten konflikt vidí nebo chce vidět.

Míša napsala:
nebudu psát o zrcadlení.....

Krabas píše: rád se ještě k tématu zrcadlení vrátím

Míša píše: nemusíš, souhlasím a vnímám to podobně jako Blankas

Very Happy

Ježíš: Je lehčí vidět třísku v oku druhého než kládu u sebe, možná nepřesná interpretace, ale obsah zůstal.
Krásný den, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 2:33 pm    Předmět: Citovat

no vidíš, tento tvůj příspěvek opět nedává vůbec smysl Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 2:35 pm    Předmět: Citovat

a připadáš mi, tou svou poslední větou, že chceš říct, že hledáš chyby pouze u druhých, neboť prý dle tebe existuje nějaké zrcadlení a ty jenom odrážíš problémy druhých? Very Happy

chápu to dobře?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 2:44 pm    Předmět: Citovat

Krabasi,

chápeš mě dobře, byť to, co píšeš, je úplně o něčem jiném. Very Happy Very Happy Very Happy
Já si hlídám, abych stále svoji kládu viděla....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 2:49 pm    Předmět: Citovat

ne opravdu nechápu co znamenalo to "krabas napsal", "Míša napsal", protože u tebe se nejednalo o žádně citace, aspoň jsem to v žádném tvém článku nenašel.
Taky jsem nepochopil proč jsi napsala že už o tom psát nemusím, čímž jsi popřela svojí předchozí větu, že chceš si napsat po mailu. A taky to že souhlasíš s Blankou. Mě připadalo, že Blanka psala to samé co já.

Ale nic si z toho nedělej, oba jsme momentálně na jiné vlně, takže si ani rozumnět nemůžeme. Proto je škoda, že reaguješ na mě tak agresivně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 2:58 pm    Předmět: Citovat

Krabasi, nevím, jak se úryvky dávají do citací, proto jsem je přepsala. Stačí si projít naše příspěvky v tomto tématu.
Vnímám, že jsi teď rozlétán a opouštím dialog. Agresivitu za sebe nevnímám. Snad jen pokus u mě z rozlétaného k jádru pudla přejíti.
Hodně radosti s novou metodou Ti přeji, M.[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund